MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

6 tipů jak předejít chřipce


Nastal podzim a blíží se chladnější dny. Abychom si udrželi až do jara své zdraví, musíme pro své tělo něco udělat. Je třeba zapracovat na našem imunitním systému a posílit odolnost organismu. Pokud víme, že na tom není naše imunita nejlépe, také je dobré se vyhnout situacím, kdy je zvýšené riziko nákazy chřipkou nejvíc pravděpodobné.

1. Zdravý životní styl

Základem zdraví je kvalitní a vyvážená strava, dostatek spánku a pohybu. Pokud něco z toho ve vašem životě chybí, chtělo by se zamyslet, jak svému tělu prospět. Zdravý imunitní systém potřebuje dostatek vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších nutrietů ve vyváženém poměru. Zejména v chladnějším období stoupá spotřeba vitamínu C v těle. Avšak nejen toho, vitamín C je, pokud jde o antioxidanty, sice účinný, ale komplex antioxidantů je vždy pro tělo prospěšnější, než jen jeden. Náš imunitní systém potřebuje také například polysacharidy, které naleznete v houbách a jejich extraktech.

Dostatek spánku tělo potřebuje k jeho celkové regeneraci. V průběhu dne si dopřejte i trochu zdravého pohybu. Nemusíte se hned trápit v posilovně, tělu prospěje i delší procházka.

2. Otužování

Otužování je komplexní systém, jak posílit odolnost těla a imunitního systému. Nejčastější je studená sprcha nebo plavání v chladné vodě. Můžete zařadit i pravidelnou návštěvu sauny nebo pobyty venku při každém počasí.

3. Vyhněte se uzavřeným prostorům

Čím více je zima, tím méně lidé větrají a více se shlukují v uzavřených prostorách. Taková místa jsou pro šíření kapénkových infekcí, mezi které chřipka také spadá, jak dělaná. Ne vždy se takovým místům dá vyhnout, do práce jezdíte autobusem a celou zimu se vyhýbat kulturním akcím by asi taky nebylo to pravé ořechové. Pokud ale na vás už „něco leze“ pokuste se být ohleduplní k ostatním a zůstaňte raději doma. Pomůžete tím nejen sobě, ale i svému okolí. Doma se pokoušejte udržovat vždy čerstvý vzduch, pokud nemáte řízené větrání, tak několikrát za den rychle a intenzivně vyvětrejte.

4. Očkování

Je možné, že vám váš obvodní lékař nabídne i očkování proti chřipce. Ano, je možné, že pomůže, ale kmenů a druhů chřipek je nespočet a i v průběhu zimního období virus rychle mutuje. Tudíž se očkování nedá brát jako dokonalá ochrana a při vytváření imunitní odpovědi na injekci svůj organismus zaručeně oslabíte.

5. Doplňky podporující imunitní systém

Kromě zdravé stravy potřebuje náš imunitní systém, obzvláště od podzimu do jara povzbudit. Ovoce a zelenina mají sice vitamíny, ale v zimním období ztrácejí dlouhodobým skladováním svou sílu. Tělu můžete potřebné vitamíny, enzymy, minerály a stopové prvky doplnit například zelenými potravinami, mezi které se řadí sladkovodní řasy chlorella a spirulina, mladý ječmen a vojtěška, která obsahuje všechny čtyři důležité vitamíny rozpustné v tucích – A, D, E, K a mnoho dalších užitečných látek. Zelené řasy v sobě mají i desinfekční chlorofyl, který vám pomůže s regenerací organismu po nemoci. Pokud chcete pro tělo udělat něco navíc, dopřejte mu také dostatek antioxidantů. Zdravé tělo potřebuje také denní dávku jódu, protože štítná žláza řídí metabolické procesy v těle. Prospět vám může také šťáva z Noni. Tento plod je právem nazýván adaptogen, protože jeho složení pomáhá tělu se přizpůsobit zhoršeným přírodním podmínkám. Zlepšuje obranyschopnost a chrání vaše tělo před bakteriemi a viry.

6. Přírodní léčba

Při prvních příznacích nachlazení není nutné hned běžet k lékaři. Vede to k zbytečnému nadužívání antibiotik, jež naruší rovnováhu ve vašem těle a po vyléčení budete o mnoho náchylnější i k dalším infekcím. Nemocné tělo potřebuje odpočinek a dlouhodobé přecházení nemocí může vézt k mnohem vážnějším chorobám. Pokud chcete proces uzdravení urychlit, stojí za to vyzkoušet přírodní antibiotika. Tento účinek mají medicinální houby cordyceps sinensis nebo ganoderma lucidum známá jako Reishi. Kromě antibiotického účinku tyto houby vyživují imunitní systém svými polysacharidy. Proto se uzdravíte rychleji a vaše tělo bude po nemoci odolnější. Samozřejmě, pokud přírodní léčba nezabere, je na místě navštívit lékaře. Ale stojí za to dát tělu šanci vypořádat se s nemocí samo. 


CHCETE-LI SE O PŘÍRODNÍCH PROSTŘEDCÍCH PODPORUJÍCÍ IMUNITNÍ SYSTÉM A OBRANYSCHOPNOST TĚLA DOZVĚDĚT VÍCE, DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz