MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Cordyceps sinensis

Cordyceps Sinensis
120 celulózových kapslí
Jedinečný lék tradiční čínské medicíny 

divoký cordyceps
 

Divoký Cordyceps sinensis je cizopasná houba, která roste v horských oblastech Tibetské náhorní plošiny. Jedná se o region, který zahrnuje část Tibetu, Číny, Indie, Nepálu, Bhútánu dalších oblastí.  Houbě Cordyceps jsou přisuzovány mnohé léčivé účinky a v čínské medicíně je Cordyceps používán již více než 1200 let.

 cordyceps rúst

V průběhu tisíciletí byl Cordyceps sinensis ceněn po celé Asii jako jeden z nejúčinnějších přírodních léků pro posílení vitality a podporují dlouhověkost. Tento  bylinný adaptogen, Cordyceps sinensis obsahuje mnoho účinných látek, jako jsou: ribonukleosidy, mannitol, steroly, organické kyseliny, polysacharidy, proteiny, polyaminy, aminokyseliny, dismutázy, dipeptidy, vitamíny, a různé stopové prvky

Cordyceps sinensis je považován za léčivou houbu, která zvyšuje energii, stimuluje imunitní systém, a působí na tělo jako celkové tonikum. Je  to jedna z více slavných čínských hub či bylin, která  získala pozornost Západního světa  v posledních několika desetiletí pro svoje pozitivní nezaměnitelné  výsledky.

Cordyceps se používá v tradiční čínské medicíně (TCM), k léčbě ledvin, plic, jater a srdečních onemocnění po tisíce let a navíc se  také používá k inhibici růstu nádorových onemocnění v celé  Asii. Bylo zjištěno, že většina místních čínských lidových léčitelů používá Cordyceps k léčbě více než 21 nemocí. Navíc lékaři TCM používali houbu k posílení imunitního systému a ke zmírnění bolesti spodní části zad. Mezi jeho další vlastnosti patří také schopnost zaměřit se na únavu a upravit „energii či“ v těle. Proto je Cordyceps sinensis  označován právem jako léčivý přípravek, který má široké léčivé vlastnosti.   

Cordyceps sinensis si získal celosvětovou pozornost, když v roce 1993 dva čínští atleti zlomili světové rekordy v běhu na 1500m, 3000m a 10Km o 42 sekund na národních  hrách v německém Stuttgartu. Za jeden týden bylo pokořeno celkem 9 světových rekordů! V rozhovorech čínský trenér potvrdil, že houba Cordyceps, pokud se používá denně,  výrazně zvyšuje výkon a vytrvalost.Tato událost vedla k mnoha novým výzkumům studiím zabývajícími se o zdravotní přínosy této houby. Nedávné studie v ní odhalili antibiotické a protinádorové látky, antioxidanty a zjistily, že příznivě působí na astma a na únavu. Klinické studie prokázaly, že Cordyceps sinensis má vliv na mužskou pohlavní soustavu, včetně erektilní dysfunkce a produkce testosteronu. 

Kdy je dobré Cordyceps užívat? Pokud trpíte nějakou z těchto nemocí, může Cordyceps velmi dobře pomoci jako doplňková léčba.

  • DÝCHÁNÍ: zápaly průdušek a plic, astma, emfyzém plic a TBC.

  • SRDCE A CÉVY: ischemická choroba srdeční, stenokardie, arteroskleróza a infarkt myokardu.

  • VYLUČOVACÍ A POHLAVNÍ ORGÁNY: pyelonefritida, glomerulonefritida, cystitida, enuréza, endometrióza, salpingooforitida.

        JÁTRA: hepatitida, cirhóza.

  • Cordyceps umožňuje ovlivnit zánětlivé procesy v ledvinách a dokonce dokáže podpořit zlepšení stavu již poškozených ledvin.
  • KREV: trombocytopenická purpura (Verthofova choroba), leukózy.

  • INFEKCE: chřipka, nemoci dýchacích cest.

  • DALŠÍ ONEMOCNĚNÍ: pocity slabosti, pocení, poluce, autoimunitní choroby, revmatizmus, nádorová onemocnění, předčasné stárnutí kůže, detoxikace organizmu (po nemocech, po masivní medikamentózní léčbě, po pobytu v radioaktivní zóně, při a po akutních i chronických otravách) a stresu.

  • AKNÉ: smícháním prášku z Cordyceps kapsle a Zeolitu je možné účinně léčit akné.


cordyceps 

Jaké léčivé látky v Cordyceps sinensis nalezneme?

Naturgren fermentovaný Cordyceps sinensis (CS) je nabízen ve 100% přírodních vegan kapslích a je  díky fermentaci vyroben ve vyváženém a optimálním poměru všech účinných látek. Tento fermentovaný prášek se nejvíce podobá složením divokému Cordycepsu, ale je navíc díky zpracované technologii fermentace posílen  o některé  další „léčivé“ složky. Hotové kapsle obsahují pouze práškovou složku fermentovaného Cordycepsu Sinensis a to bez dalších pojiv barviv a jiných chemických látek. 


Pokud je správně zfermentováno a pěstováno, obsahuje prášek Cordyceps polysacharidy 5% , proteiny, tuky, 18 druhů aminokyselin, včetně 8 esenciálních aminokyselin. Je v něm také vitamín B12, fungisterol, alkaloidy a další vitamíny. Je v něm  11,3 % přírodního mannitolu (c
ordycepic acid) a až 0,34%přírodního adenosinu, který vykazuje potencionální protinádorovou aktivitu. Pouze takovéto složení účiných látek  u CS  optimálně kopíruje složení divokého CS. 

Fermentované mycelium cizopasné houby Cordyceps sinensis je jedinečný výrobek, který  obsahuje pouze optimální množství houbových standardizovaných polysacharidů a to všechny 4 skupiny polysacharidů. Jsou to hlavně (hlavně β-(1, 3)-D-glukany), dále pak  obsahuje přírodní mannitol(Cordycepic acid) , důležitý nepostradatelný cordycepin (derivát nukleotidu adenosin tj ),3"- deoxyadenosin), protein, 18 druhů aminokyselin (včetně 8 esenciálních aminokyselin), vitamín B12, fungisterol, alkaloid a další vitamíny. 


Pozor (derivát nukleotidu adenosin tj. Cordycepin -3-deoxyadenosine, je jedna s nejdůležitějších účinných  složek Cordycepsu. Nejsou to právě jenom vysoké hodnoty polysacharidů, jak si někteří myslí. Jediné fermentované mycelium CS rovněž vykazuje zvýšenou aktivitu superoxiddismutázy (ta prokazatelně snižuje oxidační stres) více studie zde 

Fermentovaný Cordyceps sinensis jako jediný také významně zvyšuje aktivity nejsilnějších antioxidantů, jako je např. glutathion peroxidázy a katalázy a zachycuje činnost O2  v séru a tím tedy zvyšuje celkovou superoxiddismutázu (SOD) Snižuje také prokazatelně vysoký obsah malondialdehydu v játrech a srdečních tkáních. (vysoké hodnoty malondialdehydu poškozují buněčný aparát) Fermentovaný CS může také inhibovat reakce vyvolané DOX a účinky anti-OS, které  mají vysokou selektivitu vůči srdečnímu a jaternímu jádru, zvláště k srdci. Tak může být fermentovaný CS kandidátem používaným pro prevenci různých onemocnění srdce vyvolaných OS. 

Oxidační stres je původcem mnoha onemocnění, jako je Alzheimerova choroba, různé typy rakoviny, onemocnění koronárních tepen či diabetes mellitus, ale i mnoho dalších onemocnění. Oxidační stres je nerovnováha mezi antioxidační kapacitou buňky a množstvím volných radikálů. Obecně se předpokládá, že za vznik oxidačního stresu jsou zodpovědné reaktivní kyslíkové částice (ROS), kterými jsou např. superoxid, peroxid vodíku, hydroxylové radikály. Tyto látky jsou produktem normálního buněčného metabolismu v každém živém organismu, který získává energii oxidací. Vznik oxidačního stresu je proto výsledkem porušení rovnováhy na různých úrovních v buňce.

Myceliální fermentace druhů Cordycepsových hub je tak proveditelnými a udržitelnými způsoby produkce léčivých hub a jejich účinných látek ( Zhu etal.,1998 ). U těchto takto kultivovaných houbových fermentovaných mycelií  některých C. sinensis  bylo zjištěno, že tyto  houbové fermentované  druhy produkují farmakologické účinky podobné účinkům divokých druhů C. sinensis. Avšak díky zpracování patentovou formou -fermentaci, jsou tyto hodnoty zde několikanásobně posíleny oproti divokému Cordycepsu ! Tabulku výrobce, splňují standard farmakopoeie lidové republiky Číny (2010)  pro porovnání hodnot  fermentovaného CS a divokého CS  najdete zde 

Navíc Adenosin se jako signální molekula váže na adenosinové receptory (subtyp A1, A2A, A2B, A3), které prostřednictvím G-proteinů ovlivňují mnoho buněčných signálních drah. Přes tyto dráhy pak adenosin reguluje energetickou homeostázu, projevuje se v regulaci funkce různých orgánů a také v modulaci nervového a imunitního systému, čímž se může účastnit řady patologických procesů. Farmakologické ovlivnění konkrétních adenosinových receptorů nebo enzymů jeho metabolismu může sloužit jako účinná terapie. Některé léky založené na tomto systému už se používají, jiné jsou testovány a řada dalších bude jistě vyvinuta. 

Fermentovaný CS-4 obsahuje také ergosterol, to je vlastně biologický prekurzor vitaminu D2. Ergosterol pomáhá především u ulcerózní kolitidy.

Ulcerózní kolitida je zánět tlustého střeva a v případě, že je tlusté střevo postiženo zánětem, je zvýšeno riziko rozvoje kolorektálního karcinomu mnohem více než u běžné populace. Dlouhodobá ulcerózní kolitida je příčinou mnoha změn na střevní sliznici. Na základě těchto změn se časem může rozvinout i nádorové onemocnění. Rakovina tlustého střeva a konečníku se může objevit i u pacientů s Crohnovou nemocí, většinou k tomu ale dochází až zhruba po dvaceti letech trvání nemoci. 

Rakovina tlustého střeva a konečníku je druhým nejčastějším nádorovým onemocněním a Česká republika se bohužel nachází na špičce celosvětového výskytu a úmrtí na tento druh rakoviny. Mezi rizikové faktory patří v neposlední řadě i onemocnění právě nespecifickými střevními záněty.

V případě, že je tlusté střevo postiženo zánětem, je zvýšeno riziko rozvoje kolorektálního karcinomu mnohem více než u běžné populace. Dlouhodobá ulcerózní kolitida je příčinou mnoha změn na střevní sliznici. Na základě těchto změn se časem může rozvinout i nádorové onemocnění. Rakovina tlustého střeva a konečníku se může objevit i u pacientů s Crohnovou nemocí, většinou k tomu ale dochází až zhruba po dvaceti letech trvání nemoci. Navíc mužům s ulcerózní kolitidou hrozí i rakovina slinivky.Ergosterol  potlačuje zánětlivé odpovědi u makrofágů RAW264.7 a růst buněk adenokarcinomu tlustého střeva zde studie.

Ergosterol je hlavní protinádorový a protizánětlivý sterol produkovány s léčivých hub Cordyceps CS-4. Ergosterol inhibuje růst buněk rakoviny vaječníků prostřednictvím několika cest, vykazuje protinádorovou aktivitu snížením regulace dráhy β-cateninu při rakovině tlustého střeva.

Je  širokým spektrem biologické aktivity, zahrnující protizánětlivé a proti rakovinové účinky, ale také inhibiční působení proti různým bakteriím a dokonce i proti kvasince Candida albicans.

Ergosterol  obsažený v Cordyceps sinensis  zmírňuje především zánět studie zde. Ergosterol z Cordyceps militaris zeslabuje zánět indukovaný LPS u mikroskopických buněk BV2 studie zde  

Pro  zajímavost tuto účinnou látku ergosterol v menší míře obsahuje také Outkovka  pestrá ,která však  postižena zákazem prodeje a užívání v rámci celé EU a to  s důvodů, že její  účinky nejsou pro  lidské zdraví zcela ověřeny ! 

Jestliže uvažujete o koupi Cordyceps sinensis, vždy se informujte o tom, jaké má složení, kde byl vypěstován a jakou metodou byl sklizen. Jedna s nejlepších metod zpracování ,která se skoro identicky podobá divokému  Cordyceps sinensis  je fermentace, protože se díky ní se v houbě ještě  navíc namnoží vitamíny, polysacharidy a aminokyseliny. Takovýto Cordyceps  prášek je také stabilnější vůči vnějším vlivům a má i větší přidanou hodnotu pro vaše užívání.  Dejte si také pozor, aby byl Cordyceps balen bez pojiv a želatiny, ideálně ve veganských kapslích. Pokud už doma nějaký Cordyceps máte, můžete si udělat jednoduchý test, otevřete kapsli a ochutnejte prášek. Ten by měl mít díky adenosinu v něm obsaženém nahořklou chuť podobnou mandlím. Pokud chutná sladce, bohužel je do něj přimícháno mnoho pojiv a není dostatečně kvalitní.

Náš Cordyceps sinensis roste ve vysokohorských oblastech  ČÍNY a  Tibetu, kde je ideální nadmořská výška 3500m. n. m.  Pro jeho pěstování se  jeho výrobci snaží co nejvíce napodobit složení a to  především také zejména  zpracováním. Díky tomu, dosahuje náš Cordyceps nejvyšší kvality a je  100% přírodní. Po vypěstování se zfermentuje v bio-reaktoru, kde probíhá submersní (hloubková) fermentace. Po vysušení už se prášek pouze přidá do vegan kapslí a může se podávat. 

Naturgreen fermentovaný Cordyceps je nabízen ve 100% přírodních vegan kapslích a je to jedinečný výrobek, který  optimálně kopíruje složení WILD CS . Obsahuje pouze houbové standardizované polysacharidy, 4 skupiny polysacharidů (hlavně β-(1, 3)-D-glukany), přírodní mannitol, Ergosterol důležitý nepostradatelný cordycepin (derivát nukleotidu adenosin tj. 3"-deoxyadenosin), protein, 18 druhů aminokyselin (včetně 8 esenciálních aminokyselin), vitamín B12, fungisterol, alkaloid, a další vitamíny.

Pozor (derivát nukleotidu adenosin tj.Cordycepin, - 3"-deoxyadenosine, je jedna s nejdůležitějších  účinných  složek Cordycepsu. Je 100%  přírodní a uvidíte, že u nás platíte nejlepší cenu za super kvalitu.

Naturgreen fermentovaný  Cordyceps sinensis (CS-4je přímo od výrobce, nemáme žádné mezičlánky a nepodporujeme MLM. Zastáváme prodej na přímo, dovozce-zákazník, a proto si můžeme dovolit nejlepší kvalitu za nejlepší cenu.


 
cordyceps miska  

 Pokud se chcete dozvědět více  zajímavých informací o Cordyceps sinensis klikněte zde
DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz


 Studie a články o účincích houby Cordyceps:
Cordyceps obnovuje plnohodnotný sexuální život
Snažíte se o dítě? Cordyceps vám může pomoci
Víte, že Cordyceps je přírodní antibiotikum?
Krásná pleť pomocí přírodních prostředků