MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Elixír - super antioxidant

Super Ovocný Elixír
Vitamínová bomba!
Nejsilnější antioxidant na trhu


Super Ovocný Elixír je směs čistě přírodních výtažků z 15 druhů exotického ovoce. Je naprosto bez jakýchkoliv konzervantů, protože obsahuje přirozené ovocné cukry. Cukernatost se měří jednotkou BRIX a náš Super Ovocný Elixír je na hodnotě 30 BRIX. Mnohem podstatnější je ale množství antioxidantů, které tento koncentrát obsahuje. V lahvi je celých 795 000 ORAC, což jej činí nejsilnějším antioxidantem v Evropě.

Elixír činí výjimečným kombinace 15 druhů tropického ovoce. Naleznete v něm mangostan, granátové jablko, acai, goji, brusinky, borůvky, Aloe Vera, hrozny, jahody, maliny, třešně, výtažek z hroznových semínek, švestky, jablka a ženšen. Přírodní výtažky a extrakty z těchto plodů mají až 20x silnější antioxidační aktivitu, než jiné přípravky s antioxidačním efektem.

Kromě velmi silného antioxidačního efektu jsou v Super Ovocném Elixíru zastoupeny ve velkém množství vitamíny, minerály a další přírodní složky podporující vaše zdraví. Konkrétně jde o vitamín A, pro-vitamín A, vitamín B1, B2, B3, B5, B6, B9, B11, B12, vitamín C, D, E, kyselinu ellagovou včetně antokyanů a pro-antokyanů, Qunic kyselinu, fosfor, sodík, bioflavonoidy, 20 z 22 aminokyselin, včetně 7 esenciálních (ty, které tělo si neumí samo produkovat). Minerály hořčík, zinek, měď, chrom, vápník, sodík, železo, mangan a draslík.

Proč užívat ovocný elixír?

  • Posiluje imunitní systém.
  • Jde o ultra rychlý antioxidant.
  • Přispívá k tvorbě zdravých buněk.
  • Obsahuje resveratrol na podporu metabolismu.
  • Zvyšuje výdrž svalů a přispívá k jejich lepší funkci.
  • Dodává tělu zdravou energii.
  • Minerály podporují účinnost vitamínů.
  • Zlepšuje zásobování krve a orgánů kyslíkem.
  • Blahodárně působí na fungování nervů.
  • Zlepšuje hospodaření organizmu s energií.

Je obecně známo, že vysoký podíl ovoce a zeleniny v naší stravě přispívá k lepšímu zdraví a v boji s nemocemi. Epidemiologické studie ukázaly jasnou souvislost mezi stravou s vysokým podílem ovoce a zeleniny a nižším rizikem chronických onemocnění, rakoviny, srdečních chorob, mrtvice a možná i duševní stárnutí a Alzheimerovy choroby.

V rámci výzkumů byly specifikovány konkrétní druhy ovoce a zeleniny, které mají výjimečnou schopnost chránit zdraví. U řady bobulovitého ovoce byla zjištěna vysoká schopnost chránit před některými druhy rakoviny, onemocnění srdce a stárnutí. Příčinou je vysoký obsah vitaminů, minerálních látek, vlákniny a fytochemikálií. 

K čemu slouží látky obsažené v Elixíru z ovoce?

Fytochemikálie

Fytochemikálie jsou látky v rostlinách, které podporují zdraví a prevenci chronických onemocnění. To jsou důležité chemické látky získané z celé rostliny, které jsou cennější než jen výtažky či vitamínové pilulky. Hlavní skupina fytochemikálií jsou antioxidanty. Podskupiny antioxidantů obsahují flavonoidy a kyselinu ellagovou. Flavonoidy jsou quercetin a antokyaniny.

Antioxidanty

Antioxidanty můžeme nazvat brnění buněk, které neutralizuje volné radikály a chrání je před poškozením. Volné radikály jsou nestabilní molekuly, které mohou zaútočit na libovolnou buňku v těle ve snaze stát se stabilní. Útok volných radikálů se nazývá oxidační útok, protože reagují s kyslíkem. Antioxidanty neutralizují volné radikály a tím brání nebo oddalují poškození buněk.

Naše tělo vykazuje známky stárnutí kvůli množství oxidace s nimiž se setkává. Stárnutí může být důsledek působení oxidačního stresu na centrální nervový systém. Kyslíkové radikály, které mohou poškodit buněčné membrány a DNA jsou obviňovány jako původce mnoha poruch a chorob spojených se stárnutím. Postupem času dojde k nárůstu nemocí souvisejících s věkem, které se týkají nervového systému jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Několik studií naznačuje, že potraviny mohou snižovat oxidaci kvůli jejich antioxidační aktivitě. Poruchy paměti a problémy s koncentrací mohou být sníženy příjmem ovoce a zeleniny s vysokým obsahem antioxidantů.

Flavonoidy

Flavonoidy jsou fytochemikálie a silné antioxidanty. Má se za to, že ateroskleróza může být způsobena poškozením volnými radikály. Flavonoidy mohou zničit dva nejnebezpečnější druhy volných radikálů a zpomalují oxidaci tuků v těle. Mohou být přírodní anti-aterosklerotickou složkou stravy. Při onemocnění srdce mohou flavonoidy snížit množství krevních lipidů, jako je cholesterol, chránit cévní systém a mít preventní účinky proti trombóze.

Quercetin

Quercetin může pomoci v regulaci růstu buněk a tak je pomáhat chránit proti rakovině, která bývá spojována s estrogeny, jako je například rakovina prsu, vaječníků a endometria. Působí proti trombóze a srážení krve. Quercetin chrání proti alergiím a pomáhá diabetikům. Antioxidační účinky quercetinu jsou umocnění kombinací s vitamínem C a vitamínem E. Je tedy ideální ho přijímat z potravin, jako jsou bobule, které tyto vitamíny obsahují.

Antokyany

Antokyany jsou součástí skupiny flavonoidů. Vysoký obsah antokyanů je v jahodách, borůvkách, malinách, třešních a ostružinách. Antokyany jsou vymetači volných radikálů a působí jako jedinečný antioxidant. Bojují proti cévním onemocněním, bakteriím, virům, rakovině, zánětům a alergiím. Ze všech antioxidantů antokyany mají největší schopnost pronikat buněčnými membránami. Zlepšují zrak, posilují imunitní systém a podporují hojení ran.

Dávkování:

Doporučená denní dávka je 15 – 30 ml, rozdělena do dvou dávek (ráno a večer). Pokud máte zdravotní problémy, zvyšte dávku na 2 x 30 ml za den.

Jestliže máte pocit, že vaše strava je dostatečně zdravá a rozmanitá, můžete brát 1 polévkovou lžíci denně a nemusíte užívat žádné další chemicky vyrobené vitamíny. Díky tomuto elixíru máte dostatečný přísun plně přírodních vitamínů.

Pro ochranu proti růstu nádorových buněk, doporučujeme 6 polévkových lžic denně rozložených do 3 dávek, tj. 3x denně 2pl. Mnohé studie naznačují, že užívání vysokých dávek ovoce snižuje růst zhoubných buněk.

Super Ovocný Elixír je velmi silný a 15 ml (1 polévková lžíce) obsahuje 22.712 ORAC (antioxidační schopnost neboli schopnost pohlcování volných radikálů). Celková síla lahve je 795.000 ORAC.

Pro  vaši představu, jedno větší čerstvě utržené jablko má podle druhu  pouze cca 1300 – 2300 jednotek ORAC, takže byste   museli na denní dávku tj, dvě lžíce Super Ovocného Elixíru sníst  cca 20 – 30 čerstvě utržených  jablek, jablko má však pouze zlomek s výše uvedených vitamínů.

Způsob užití

Nalijte vrchovatou lžíci do sklenice a zřeďte pomerančovým džusem nebo jiným oblíbeným džusem, popřípadě vodou. Trochu protřepte a vypijte. Užijte při nebo před snídaní, odpoledne, před večeří nebo u večeře.

Denní dávka - 30 ml obsahuje

Účnnná látka

Množství ve 30 ml

ORAC

45,424

glukosamin

319 mg

MSM

545 mg

chondroitin

210 mg

superoxiddismutáza (SOD)

96.690 Ku

xanthon

60 mg

fenoly

374 mg

Vše na bázi přírodních extraktů bez přidaných cukrů, konzervantů, lepku nebo barviv.JESTLIŽE VÁS ZAJÍMAJÍ DALŠÍ PŘÍRODNÍ PRODUKTY NA PODPORU ZDRAVÍ A PREVENCI PROTI RAKOVINĚ, PODÍVEJTE SE
ZDE
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz

Články a studie o působení antioxidantů:
Udržte si své srdce v kondici
Flavonoidy - jaké jsou zdravotní výhody pití červeného vína
Co udělat s jarní únavou?