MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Hliník může být příčinou Alzheimerovy chorobyHliník je součástí přírody a v zemské kůře jde o třetí nejběžnější složku, avšak jsou místa, kam hliník nepatří. V našem těle totiž působí jako jed.

Již v roce 1885 se prokázalo na zvířatech, že hliník je neurotoxický a způsobuje podobné změny a úbytek nervové tkáně, jaký je zaznamenán u pacientů s Alzheimerovou chorobou. U této nemoci nalezneme u pacientů charakteristické plaky na mozku a při jejich chemické analýze bylo zjištěno, že uvnitř těchto plaků se nachází hliník z čehož lze usuzovat, že může hliník stát za zrodem tohoto onemocnění. Tyto senilní plaky vypadají jako malé uzlíčky rozeseté mezi normální nervovou tkání, a čím více jich v mozku je, tím horší je duševní stav nemocného.

Jak už bylo výše zmíněno, hliník je prvek, se kterým se běžně setkáváme. Ve stravě ho zkonzumujeme denně zhruba 3 – 6 mg a jen jeho malá část se nám vstřebá do tkání. Svým životním stylem můžeme hodně ovlivnit, jak a kolik hliníku do těla dostaneme. Nachází se v kosmetice, deodorantech, v aditivech používaných v potravinářském průmyslu, konzervách nebo instantních čokoládových směsích. Těmto výrobkům není problém se vyhnout, stejně tak jako hliníkovým příborům nebo hrncům.

Naše tělo hliník vylučuje převážně ledvinami a dovede se zbavit většiny hliníku, který potravou nebo jinak přijmeme do našeho těla. Bohužel pacienti s nemocnými ledvinami mají vylučování hliníku velice ztíženo, a proto hliník ve svých tělech akumulují. Naneštěstí se hliník nachází i v lécích, které tito pacienti užívají. Dlouhodobé působení hliníku v těle vede k úpadku a degeneraci jejich mozkové tkáně. Bylo také zjištěno, že někteří lidé jsou náchylnější k vstřebávání hliníku, naneštěstí se tento fakt nedá zjistit dříve, než se jim začne projevovat některé neurodegenerativní onemocnění, nejčastěji Alzheimerova choroba.

Jak ochránit tělo před hliníkem?

Na tuto otázku není lehká odpověď. Logická jsou opatření, která zabrání kontaktu potravin s hliníkem u vaření, konzumace a jejich skladování. To znamená zkontrolovat, kuchyňské náčiní, zda není z hliníku, vyhnout se jídle v plechovkách a vybírat si takové kosmetické přípravky, jež hliník neobsahují.

Pro očistu těla lze zařadit do stravy sladkovodní řasy, které mají schopnost navázat na sebe z organismu těžké kovy a další škodlivé látky včetně hliníku a vyloučit je. Sladkovodní řasy Chlorella a Spirulina nám touto svou schopností umí prokázat velkou službu a ochránit tak naše mozkové buňky před škodlivým působením hliníku a jejich následným poškozením. 


CHCETE-LI SE O PŮSOBENÍ SLADKOVODNÍCH ŘAS V TĚLE DOZVĚDĚT VÍCE,
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz