MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Jak bojovat proti padání a šednutí vlasů?

Je pravda, že vypadáváním vlasů trpí především muži, ale občas tento problém postihne i ženy. Denně nám může vypadnout až několik desítek vlasů. Většinou se jedná o zcela přirozený proces obnovy.

Zpozornět byste, jste však měli, pokud vám začnou vlasy padat výrazně nad rámec obvyklého množství. Třeba že je nacházíte ve větším množství na oblečení, na polštáři, při česání vám na hřebenu zůstanou někdy i celé "prameny". Když za vlasy zataháte a velký "trs" vám zůstane v ruce, je něco špatně.

V první řadě je nutné nalézt pravou příčinu padání vlasů.

K nejčastějším faktorům, které způsobují poškození a ztrátu vlasů (u mužů až plešatost), nadměrné šednutí vlasu, špatnou plet, kůži a nehty patří:

 • Psychické problémy a nemoci.
 • Stres – ovlivňuje prokrvení pokožky hlavy a tím vlasy připraví o potřebné živiny
 • Nedostatek vitamínů - B, C, E , bílkovin a minerálů.
 • Špatný krevní oběh – nedostatečné prokrvení pokožky na hlavně
 • Zdravotní problémy  -Nemoci -Operační zákrok
 • Smog -znečištěné ovzduší, plíseň s klimatizací
 • Roční období – nejvíce padají vlasy na jaře a na podzim
 • Časté nošení pokrývek hlavy
 • Nedostatečná péče o vlasy a pokožku hlavy – vysušená pokožka hlavy, lupy
 • Nadměrné pocení – zvýšená produkce potních žláz
 • Diety – nedostatek potřebných živin

Příčinami padání vlasů u žen jsou problémy se štítnou žlázou, hormonální změny v období těhotenství, nízká hladina estrogenu nebo příčiny psychického původu, jako je dlouhodobý stres nebo celková vyčerpanost organismu, spojení s vnějšími či vnitřními vlivy (nedostatek vitamínů, minerálů, nadměrný stres, začínající nemoc apod.). Kvalita a zdraví vlasů totiž odrážejí stav celého organismu, včetně psychického i fyzického rozpoložení. Kvalita a rychlost růstu vlasů je dána věkem a tomu odpovídajícím hormonálním hladinám.

Mužský pohlavní hormon testosteron bývá označován za hlavního viníka u lysých temen a výrazných koutů. V některých případech je padání vlasů následkem či doprovodným jevem některých onemocnění. Jedná se například o chemoterapii, kdy je ztráta vlasů jedním z nepříjemných vedlejších účinků.

Na úbytku vlasů u mužů se značně podílí i dědičnost. Také u žen mohou hrát hormony v kvalitě a množství vlasů svoji negativní úlohu. Za všechno nemůžou jen hormony, k nejčastějším důvodům řídnutí a padání vlasů patří také stres, únava, nemoc, nedostatek železa, přílišné užívání léků či špatná životospráva

Poruchy funkce štítné žlázy bývají provázené větším padáním vlasů, zrovna tak tělo signalizuje nedostatek železa v krvi. Podobné je to i u autoimunitních, nádorových či infekčních onemocnění.

Stav psychiky nás ovlivňuje více, než bychom možná čekali. Naše mentální rozpoložení se samozřejmě odráží i na našem vzhledu, tedy i na kvalitě vlasů. Zcela prokazatelně jim nesvědčí dlouhodobý stres, psychické vypětí ani jednorázový úlek nebo šok. Stres je dnes právem považován za hlavní příčinu mnohých onemocnění, protože oslabuje náš imunitní systém. Dokonce je prý jedním z hlavních důvodů padání vlasů, jejich lámání a krepatění. Jeho záludnost tkví v tom, že si ho málokdo dokáže uvědomit a dostatečně mu odolávat. To vše vede k padání vlasů, stejně jako například psychické onemocnění nebo časté a dlouhodobé užívání různých léků.Možná vám to přijde jako zbytečná rada, ale je prokázáno, že dostatek kvalitního spánku významným způsobem ovlivňuje růst vlasů. 

Někdy může být tento problém se ztrátou vlasů, šednutím či kvalitou vašich vlasů a pleti, zakořeněn pouze v nedostatku základních vitamínů B, C, E a minerálů jako je  - jod,  biotin, křemík, železo, zinek, vápník či hořčík, ale i další.  Také Čínská medicína na základě této diagnostiky doporučuje lokální i vnitřní bylinnou léčbu s dostatkem vitamínů a minerálů. 
Naturgreen®HairReVital & Anti Gray Hair
je nová silná komplexní formule pro zdravé a silné vlasy, pleť, kůži a nehty. 

Díky této jedinečné formuli podrobné složení  najdete 
zde Vám Naturgreen®HairReVital & Anti Gray Hair poskytne kompletní vnitřní výživu 20 aktivních látek pro kůži, plet, nehty a dodá speciální péči pro vlasovou výživu od kořínků až ke konečkům a dodá jim přirozený lesk, hebkost a pevnost, ale díky použitým výživným látkám zamezí také předčasnému šednutí vlasu či nadměrné ztrátě vlasů (plešatosti)

Všechny složky v přípravku Naturgreen®HairReVital & Anti Gray Hair  se ve vzájemné synergii podporují a vyživují Vaše vlasy, pleť a nehty zevnitř, protože jestliže je chcete mít krásné, musíme naše tělo očistit a harmonizovat od  jeho vnitřní soustavy. Až poté až nastupuje výživa a případné pěstící preparáty, které se aplikují na naše vlasy, pleť a nehty zvnějšku. 

Přírodní a jedinečné přípravky pro péči o  Vaše vlasy, pleť a nehty jako jsou 100% přírodní oleje, mýdla či krémy, to vše najdete zde.

Další zajímavé tipy proti vypadávaní vlasů

Relaxační & nevitalizující sprchová hlavice přináší čistou a bezpečnou vodu s úplným odstraněním chloru (CI) z vodovodní vody. Už nemusíte mít žádný strach nebo obavy o stav vaší pokožky, vypadávání vlasů čí nemoci kůže způsobené díky škodlivým účinkům chloru. Tato naprosto „čistá obohacená voda“ zlepšuje lámavost vlasů, tvorbu lupů, předchází zhoršení kožních problémů ,akné, různých typů ekzémů, plísní, kvasinkových infekcí nebo lupénky. Tato „čistá voda“ pomáhá a preventivně eliminuje zvýšené riziko rakoviny a to především rakoviny kůže.Více info najdete zde

Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem pití zásadité vody, která vnitřně čistí naše tělo, je důležitou a velmi účinnou kúrou k tomu, abychom neutralizovali a eliminovali dioxin a další chemické látky, které poškozují naše životní prostředí. Vzhledem k tomu, že v buňkách se neustále tvoří volné radikály, je nejlepší trvalé čištění ionizovanou zásaditou vodou

Víte, že  zásaditá voda je revitalizačním prostředkem pro krev, mozek a celé tělo, že čistí každou část těla. Tento druh vody má schopnost zaplavit naše orgány zevnitř, odplavuje škodlivé látky, které se tam usadily díky volným radikálům, a tak čistí tělo.

Chcete se dozvědět  o zásadité vodě více ? Doporučujeme vám  naši alkalickou konvici, která dokáže tuto zásaditou vodu vyrobit. Více info najdete zde


CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT O POZITIVNÍM PŮSOBENÍ ROSTLINNÝCH EXTRAKTŮ NA  VAŠE VLASY A VÁŠ ORGANIZMUS DOZVĚDĚT VÍCE

DOPORUČUJEME

Naturgreen®HairReVital & Anti Gray Hair 

www.naturgreen.cz