MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Jak používat Jojobový olej k léčbě akné


Akné trápí mladé i starší lidi a mnohdy je velmi těžké najít ten správný lék, abychom se ošklivých pupínků zbavili. Pojďme se spolu podívat na zaručený návod, jak dostat krásnou a hladkou pleť zpátky. Pomůže nám k tomu Jojobový olej a Aloe Vera Gel. Jojobový olej je v léčbě akné nepřekonatelný, ale musí se užívat správně, abychom svou pleť ještě nezhoršili, a stále je důležité mít na mysli, že léčba akné není o koupi produktu, ale je to komplexní ozdravný proces, ve kterém je třeba vytrvat.

Jistě víte, že bakterie způsobující akné je velmi důmyslná a dovede si vyrobit odolnost téměř proti všem produktům. Ale protože bakterie nemají mozek, můžete je správným užíváním produktů proti akné jednoduše přechytračit. Důležité v léčbě akné je také vyhnout se podráždění pokožky. Jak tedy bude náš plán proti akné vypadat? Budeme používat jojobový olej:
  • Po holení
  • Na hydrataci pleti
  • Na odličování

Jojobový olej se v hydrataci dokonale doplňuje s Aloe Vera gelem. Pojďme se nyní podívat, jak je používat dohromady. Samotný jojobový olej je totiž příliš silný a citlivá aknózní pleť potřebuje velmi jemnou péči, proto je dobré si Jojobový olej smíchat s Aloe Vera gelem nebo našim oblíbeným hydratačním krémem. Aloe Vera působí na pokožku velmi šetrně a podporuje její regeneraci a hojení. Ideální je si na tento vlastní hydratační krém sehnat lahvičku s pumpičkou, do které můžete Jojobový olej a Aloe Vera gel namíchat a nebudete mít problém s dávkováním. Poměr Aloe Vera gelu a Jojobového oleje si můžete doladit přesně podle Vašich potřeb, můžete začít poměrem 50:50 a postupně jej doladit přesně k Vaší pleti.

Takto vzniklou emulzi vždy ještě před použitím na pleť promněte v ruce a naneste na celý obličej místo hydratačního krému nebo jen na postižená místa. K mytí obličeje přidejte k Vaší emulzi na ruku kapku šetrného čistícího mýdla, namydlete a opláchněte. Emulzi z Jojobového oleje a Aloe Vera můžete také používat ve sprše k celkové hydrataci těla. Teplá voda Vám rozšíří póry a nachystá pokožku k hydrataci, poté naneste emulzi na tělo, vmasírujte a jen velmi rychle opláchněte a šetrně osušte. Vaše kůže bude po této proceduře dokonale jemná a hladká.

Kdykoliv během dne zjistíte, že je vaše kůže suchá a má na sobě šupinky, okamžitě ji hydratujte, protože bakterie akné suchou kůži doslova milují a velmi dobře se jim na ni útočí.

Pokud se už s akné léčíte u svého kožního lékaře, své léky používejte dál. Na lokální ložiska můžete také zkusit pastu, kterou si vyrobíte z prášku Cordyceps sinensis, přírodní antibiotikum a přírodního vulkanického minerálu Zeolit, který umí z těla „vytáhnout“ toxiny.

V čem je Jojobový olej výjimečný?

Tento rostlinný olej je mezi oleji unikátní tím, že to vlastně není olej ale spíše vosk v tekuté podobě, protože oleje obsahují řetězce mastných kyselin a triglyceridů a jojobový olej obsahuje estery mastných kyselin. Proto také nežlukne jako olivový či jiné rostlinné oleje. Svým složením jojobový olej připomíná maz, který se přirozeně vyskytuje na pokožce, z tohoto důvodu ho kůže rychle absorbuje. Nalezneme v něm také mnoho antioxidantů a je bohatý na vitamín E. Kvůli své vysoké absorpci kůží je ideální i jako nosný prostředek pro další léčivé látky, takže dostane Aloe Vera mnohem hlouběji do kůže, než by se do ní dostalo samotné a může tak léčit kůži do hloubky. Olej také posiluje pokožku a tak je potom pružná a odolná.

Jak jojobový olej léčí?

V obličeji a na pokožce hlavy se nachází tisíce mazových žláz, které vylučují olejové a voskové substance starající se o ochranu kůže před a o její voděodolnost. Bohužel se tyto mazové žlázy často vymknou kontrole kvůli nešetrnému čištění pleti, častému střídání čisticích prostředků na pleť, a také v neposlední čadě kvůli znečištěnému prostředí. Žlázy začnou produkovat příliš mnoho mazu a póry se ucpou. Tím, že je jojobový olej podobný lidskému mazu, který tyto žlázy produkují, dává jim zpětnou vazbu, že je kůže promazána už dost a ty svou produkci mazu dovedou znormalizovat. Již ucpané póry ztvrdlým mazem a volnými radikály dovede Jojobový olej změkčit a postupně očistit. Antibakteriální a fungicidní účinky jojobového oleje účinně bojují s bakteriemi způsobujícími akné i s jejich příbuznými plísněmi, které způsobují podobná onemocnění. Hluboké čistící schopnosti jojobového oleje také zklidňují doprovodné příznaky zánětu kůže, jako jsou otoky, zarudnutí, horko bolest a svědění.

Protizánětlivé účinky jojobového oleje byly zkoumány i v Ústavu farmakologie a toxikologie v Káhiře, kde zjistili, že jojobový olej pomáhá hojit rány a předcházet nepěkným jizvám, které akné mnohdy na pleti způsobí. Jojobový olej v pleti podporuje tvorbu kolagenu, a ten je přímo odpovědný za růst nové kůže, který je nezbytný u hojení popálenin, hlubokých jizev a ran. Jojobový olej také činí kůži odolnější vůči nepříznivým vlivům a vytváří účinnou bariéru bránící dehydrataci pokožky.

 

CHCETE SI KOUPIT 100% ČISTÝ ZA STUDENA LISOVANÝ JOJOBOVÝ OLEJ ČI JINÉ PŘÍRODNÍ DOPLŇKY STRAVY?
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz