MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Jak se vyléčit pomocí alkalické vody ?

IONIZOVANÁ ALKALICKÁ VODA PROSPÍVÁ VAŠEMU ZDRAVÍ

Zásaditá, čili alkalická voda je  pro lidské tělo velmi prospěšná. Je to to pravé řešení problému překyselení organismu. Příznivě ovlivňuje acidobazickou rovnováhu těla a vrací ji do normálních hodnot. (O kyselosti těla a požité alkalické vody si můžete více přečíst zde.) Díky záporné hodnotě ORP přispívá k eliminaci tzv. volných radikálů v těle. Vodík v aktivní i molekulární formě je silným antioxidantem.



Proč stárneme rychleji a jsme častěji nemocní?


Teoreticky jsme nesmrtelní. Po zaplodnění první buňky se tvoří další buňky a celý život - v nových generacích buněk - jsme nepřetržitým procesem regenerace, který podléhá restituci tkáně. Kdyby nebylo znečištěného životního prostředí a nepřevažovalo množství destrukčních prvků jako je např. otrávené přírodní prostředí, nepřirozená strava a nápoje, nehygienický životní styl a stres, mohli bychom žít i několik desítek ba i stovky let!

Svět vědy odůvodnil, že zdravé organizmy udržující zásado-kyselou rovnováhu si mohou po mnoho let udržet skvělou kondici i počas celého dlouhého života. Základní příčiny narušení této rovnováhy jsou: - nadměrný příjem živočišných bílkovin - nedostatek zeleniny a ovoce v denním příjmu potravy - příliš velké množství upravovaných sacharidů ve stravě (bílé mouky a cukru) - nevhodná kombinace produktů - užívání chemicky konzervovaných produktů - užívání stimulantů (čaje, kávy, alkoholu) - kouření - nadměrné užívání lehko dostupných léků proti bolestem a antibiotik - dodržování pseudo-terapií, různých diet na hubnutí - nedostatek pohybu a nebo příliš intenzivní pohyb, stresující životní styl - pití malého množství čisté vody Tyto negativní příčiny způsobují především nadměrné překyselení organizmu, které je důvodem narušení správných funkcí metabolických procesů. Především zpomalují regenerační procesy a urychlují procesy stárnutí. Rozvíjí se chronická onemocnění a takzvané civilizační nemoci.

 Tohle jsou příznaky chronického překyselení.

  •  v trávicím systému: zažívací potíže, průjem, zácpa, drozd a dysbakterióza střev, nadýmání a pocit přeplněnosti, nemoci trávicího ústrojí, cholestáza a žlučové kameny, enzymatická pankreatitida, zánět žaludku, pálení žáhy.
  •  ve svalových a kostních tkáních: dna, bolesti svalů, poškození meziobratlových plotének, akutní a chronické bolesti zad, osteoporóza, revmatoidní zánět pojivové tkáně, kloubů, revmatismu a artritidě.
  •  v kardio – cévním systému: hypertenze, předčasná kalcifikace cév, poruchy prokrvení periferních tkání, rukou a nohou, závratě, otoky, migrény, srdeční infarkt, ischemické mrtvice.
  •  v látkové výměně: nadváha, hladovění, diabetes, vysoký cholesterol, zhoršení funkce ledvin, ledvinové kameny.
  • pleť, vlasy, zuby: špatná pleť, suchá kůže, celulitida, rychlá tvorba vrásek, vypadávání vlasů, křehké nehty, zubní kaz, plak depozice, paradentózy.Zvýšená kyselost v těle může také vytvořit prostředí, které  vyvolá akné ,ekzémy,nebo zhoršuje lupénku.
  • celý organizmus: chronické bolesti, zvýšená citlivost na stres a deprese, nevolnost, snížené libido, předčasné stárnutí, přetrénování, nárůst obezity, poruchy imunity,záněty močových cest a imunologické bariéry.

Důležitou součástí prevence a boje proti chronickým zánětům je pitný režim a celková hydratace organismu. 

Přirozené metabolické procesy: - cyklus narození a smrti "použítých" buněk, jež jsou navíc narušené výše uvedenými patologickými stavy, způsobenými nadměrným překyselením. Velmi často se objevuje nižší než běžná hodnota (norma) pH 6,8 - 7,2. Ačkoli produkty buněčného metabolismu jsou kyselé, vnitřní tekutiny v našem těle (kromě žaludku) jsou mírně zásadité. V tomto případě jsou velmi důležité parametry krve. Ty jsou v souladu s jejími pozitivními vlastnostmi k organismu, když je její hodnota pH v rozmezí 7,35 až 7,45. Pouze taková krev je schopna optimálně doručit kyslík a živiny a tak odvádět toxiny a zbytky kyselin. Zvýšeným okyselení se podporuje rozvoj mnoha nemocí. Nicméně snížením kyselosti (alkalizace) se urychluje regenerace a zlepšuje účinnost všech léčebných procedur, především přírodních metod, jako je fyzioterapie, fytoterapie, homeopatie.

Alkalizace výrazně snižuje nežádoucí účinky chemických léků. Všichni jsme překyselení a v těle máme mnoho kyselých látek Tělo se snaží podpořit metabolismus, neutralizovat mastné kyseliny a vylučovat je močí, potem a vydechováním oxidu uhličitého. Proto musíme podporovat procesy, které jsou potřebné pro množství příjmu alkalických minerálů. Nejdůležitější z nich je draslík, sodík, hořčík a vápník. Nedostatek zásaditých látek v naší stravě zvyšuje v těle kyselost a zásaditost krve klesá.

Přípustný rozsah kolísání pH krve alkality indikátoru je extrémně úzký a je 7,3 až 7,45. Dokonce i mírné odchylky od těchto hodnot vedou k vážným zdravotním problémům a při zvýšení kyselosti na pH = 6,75 člověk ztrácí vědomí a umírá.

Proto se tělo snaží těžké kyselé zbytky neutralizovat za jakoukoliv cenu. Například ve formě vkladů a kamenů, které se shromažďují v různých tkáních a orgánech (ledviny, játra a žlučník) a tukových tkáních. (Obezita a příliš rozšířená tuková tkáň je velmi často výsledkem překyselení těla a je zásobárnou negativních látek a zbytků kyselin). Tyto kyselé nečistoty způsobují především zvýšený cholesterol, žlučové kameny, ledvinové kameny - fosfáty a sulfáty. Bohužel tělo není schopno zbavit se všech kyselých nečistot. Zejména tato schopnost se po 45 roku života oslabuje.

To, co zůstává v těle překyselené, způsobuje mnoho problémů, zejména v oběhovém systému. Okyselení a koncentrace v krvi narušuje funkci všech tkání a orgánů. To je hlavní příčinou předčasného stárnutí a závažných degenerativních onemocnění i civilizačních chorob.

Tajemství dlouhého a zdravého života spočívá v alkalizaci těla a vylučování kyselých produktů z procesů látkové výměny.

 Příčiny vzniku civilizačních nemocí

  • V případě nedostatku alkalických substancí v dietě, hlavně vápníku (Ca), si ho organizmus „bere ze zásob” tedy z kostí. Tak začíná osteoporóza.

  • V případě nedostatku iontů vápníku při činnosti slinivky začínají poruchy s vylučováním cukru a mohou se tak rozvinout u člověka diabetes.

  • V případě překročení hodnot soli kyseliny močové se mohou rozvinout dna a záněty kloubů.

  • Hodně populární léky k regulaci kyselosti žaludku způsobují zásah do rovnováhy alkalicko-kyselé v celém organizmu.

  • Jednou z příčin hypertense je překyselení a houstnutí krve, které znásobuje riziko vzniku aterosklerózy a alergické vaskulitidy. Zbytky kyseliny se hromadí v cévách ve stejnou dobu. Mohou trvale ucpat malé cévy, včetně krevního zásobení do mozku. To by mohlo být příčinou častých bolestí hlavy a mohou také způsobit mozkovou mrtvici.

  • Porucha průtoku krve také ovlivňuje srdeční funkce. Kontinuální přetížení srdečního svalu vede k trvalým a ischemickým změnám i v jiných orgánech. Pitím ionizované zásadité vody můžeme odstranit výše uvedené důvody onemocnění a můžeme trvale snížit riziko mrtvice, infarktů a rozvoje chronických degenerativních chorob. Zásady neutralizují kyseliny Nikdo nemá pochybnosti, že zásady neutralizují kyseliny.

  • Dna neboli pakostnice je onemocnění napadající klouby. Základním prvkem pro úspěšné zvládání nemoci je strava. Jak by měla při dně vypadat a jaké zásady je nutné dodržovat?Proč se říká o dně, že je nemocí králů? Její výskyt totiž bývá spojován s nadměrnou konzumací alkoholu a masitých jídel. Ty jsou bohaté na puriny, které při nedostatečném odbourání v organismu způsobují nadměrnou tvorbu kyseliny močové. Ta se následně ukládá na kloubech a způsobuje zánětlivé bolestivé reakce. Riziko vzniku tohoto onemocnění zvyšuje obezita, nesprávná výživa a nedostatečný příjem tekutin.

Dna napadá klouby

Dna spadá mezi revmatická onemocnění s metabolickým původem. Jiné označení pro tuto nemoc je také pakostnice nebo podagra. Dna také postihuje třikrát častěji muže než ženy. Typický pacient trpící dnou je obézní muž kolem 40 let. Vliv na výskyt onemocnění má i dědičnost.

Závažným projevem tohoto onemocnění je dnavý záchvat. Provází ho silná bolest v některém z kloubůnejčastěji v palci u nohy. Postižený kloub je velmi citlivý, dochází k napuchnutí a kůže reaguje zarudnutím. Ukládání krystalků kyseliny močové (tofů) v okolí kloubu může vést až k poškození tkání, to má za důsledek zhoršenou hybnost kloubů a také jejich viditelnou deformaci.

Příkladem mohou být následující zkušenosti v kuchyni. Když se dotýkáme rukami masa jsou naše ruce stále více lepkavé. Špiní je tuk, který je kyselého původu umýt ho pouze vodou nestačí. Proto potřebujeme mýdlo, látku s alkalickými (zasaditými) vlastnostmi. A takovým alkalickým (zasaditým) způsobem je potřeba „umýt” celé naše tělo, zevnitř i zvenčí. Jsme často znepokojeni různými bolestmi vyskytujícími se v různých částech těla. Původem těchto bolestí je nahromadění kyselých toxínů v těchto místech a zablokování možnosti jejich neutralizace. Chcete-li tomu předejít, měli byste se snažit konzumovat vyšší dávky alkalické vody a tak přípravit tělo na novou kyselinu mléčnou, která se uvolňuje během zvýšené fyzické námahy (práce, sportovního tréninku nebo jiné nadměrné fyzické aktivity). Vědci a experti hovoří o překyselení organizmu Většina učenců potvrzuje, že vesměs všechny nemoci mají jednu společnou vlastnost: nemoc začíná od destabilizace alkalicko-kyselé rovnováhy.

Lidé v době primitivního zemědělství spotřebovávali jako jídlo 35 % masa a 65 % rostlinné hmoty. Během této doby se příjem alkalických látek, jako jsou ionty draslíku a sodíku z potravin, byl třikrát až čtyřikrát vyšší než dnes! Například množství iontů draslíku se v životní úrovni potravin snížil z 250 mg až na 70 mg a ionty sodíku z 220 mg až na 50 mg. Jejich organizmy měly správnou rovnováhu alkalicko-kyselou a dnešní civilizační choroby, jako je vysoký krevní tlak, ateroskleróza, osteoporóza a rakovina prakticky neexistovaly. Americký vědec Sang Whang, popsal důsledky tohoto jevu: "... to znamená, že když jsme dosáhly věku, kdy tělo vytváří příliš mnoho kyselin a radikálů (H +) a příliš málo uhličitanu (HCO3-), tak dochází k okyselení organismu." Předchozí věta znamená, že v průběhu stárnutí organizmu se jeho prostředí nevyhnutelně mění na kyselé.

Snížení kyselosti v organizmu tak může účinně zastavit všechna degenerativní a chronická onemocnění. V roce 1933, dr. William Howard Hay ve své inovační knize "Nová éra zdravotnictví” napsal, že “hromadění kyselin působí otravu těla a je příčinou mnoha onemocnění; prohlašuje, že všechny nemoci, i přes jejich různé symptomy, jsou jedna nemoc - což se může zdát překvapivé - nemoc to ale s největší pravděpodobností je." Dr. Susan Lark, univerzitní lektor a autor knihy "Chemie úspěchu" říká, že "čtyři až šest sklenic zásadité vody denně sníží kyselost těla. Alkalické vody by měly být použity při hrozícím onemocnění jako je nachlazení, chřipka, zánět průdušek, tj. když nastane situace, zvýšení kyselosti organizmu. Ionizované vody jako vitamíny C a E, beta-karoten působí jako antioxidant, protože mají mnoho volných elektronů.

Tato funkce rovněž pomáhá předcházet onemocněním srdce, mozkové mrtvici, poruchám srdečním i poruchám imunitního systému ... " Autor knihy „Omlazení” Herald Tietz tvrdí, že “když budeme denně pít alkalickou vodu, obsah kyselých složek může být snížen na úroveň mladšího člověka.

Tohle regeneruje funkci orgánů, zpomaluje stárnutí a dokonce nás dělá mladšími. Studie vplyvu ionizované vody Studie vplyvu ionizované vody na vlastnosti krve a účinky léčby závažných onemocnění způsobených vysokou kyselostí, které dělal dr. Walter Irlacher, způsobily rozruch v Německu. Ve svých studiích výzkumník používá zástinu. (Dunkelfeldmikroskopie) Lékař a vědec D. Aschbach publikoval několik slibných výsledků klinických studií z Berlínské kliniky, "Výzkum rozpuštěných aktivních látek a jejich praktické aplikace" o efektu alkalické vody při lečení diabetu 1 a 2. typu.

Relaxace, harmonie s okolím a schopnost bojovat proti stresu pomáhají snížit kyselost organismu. Bohužel pro ty, jejichž tělo je překyselené, tohoto není snadné dosáhnout. Kvůli nadměrné kyselosti se často vyčerpané nadledviny – takoví to lidé reagují velmi nervózně, a mají časté výkyvy nálad. Zdá se, že tyto osoby nejsou schopny udržet stabilní duševní stav, protože tělo stále potřebuje nové "dávky" kyselin. Na okyselení těla mají podstatný vliv moderní stravovací návyky. Ve většině západních zemí zakořenila kyselá dieta ve stravě. Tak jedí naši přátelé a takto jsme oslavili svátky. Po jídle ještě další dávku kyselých potravin nebo nápojů, aby lidé měli pocit sytosti a žízně. Zvýšením množství alkalických výrobků (saláty, zelenina, ovoce, čerstvé ovocné džusy, apod.) je obnovena rovnováha alkalických materiálů a snižuje se kyselost těla.


Bohužel přechod na alkalickou stravu často komplikuje fakt, že musíte mít hodně kreativity a nápadů, aby jste připravili různé pokrmy s relativně omezeným seznamem alkalických potravin. V poslední době je populární konzumace doplňků stravy, ale nemůžou neustále nahrazovat tělu přirozený příjem alkalických prvků. Bohužel tyto přísady často nejsou levné a ne každý je může jíst v pravidelných intervalech. Pijte co nejvíce vody a nečekejte až budete mít žízeň! Voda je základ života na Zemi. Bez vody je biologický život v jakékoliv formě nemožný. Rodíme se s tím, že máme v organizmu více než 90% vody.

Naše buňky „plavou” ve vodě – mezibuněčné tekutině a rovněž buňky se skládají z vody. Voda dodává do buňek výživu a vyplavuje metabolické nečistoty. V průběhů let je množství vody stále menší a tělo se pomalu „vysušuje”. V 70 letech je obsah vody v organizmu pouze 55–60%. Stále menší obsah vody v organizmu zpomaluje metabolizmus, zhoršuje krevní oběh a to má za následek menší přísun živin do důležitých orgánů a tkání. Je jasné, že stav našeho zdraví přímo závisí na množství a typu vody, kterou pijeme.

Vstřebatelnost alkalické vody


Důležitý je také vliv alkalické vody na vstřebatelnost  do organismu. Molekuly neupravené vody se shlukují do skupin, zvaných klastry. Klastr tvoří 12 až 18 molekul. Takovýto shluk je příliš velký, a jeho pronikání tkáněmi je pomalé. Oproti tomu ionizovaná –alkalická  voda tvoří klastry jen 5 až 8 molekul. Proto se vstřebává do tkání a hydratuje buňky daleko rychleji a snadněji. Také daleko lépe vyplavuje z těla nečistoty a škodliviny.


V současné době žijící lidé zaměňují přírodní vodu za uměle slazené nápoje, sycené kávy a čaje. Často slyšíme tvrzení, že někdo necítí potřebu pít 1,5 až 2,5 l vody denně. Pije pouze tehdy, když cítí žízeň. Musíme si uvědomit, že když už cítíme žízeň, tak už nám v těle chybí 0,5 l1 litr vody. Proto jsou často naše buňky na „suchu”, a to silně zatěžuje všechny chemické procesy i celý orgamizmus. Pitím alkalické, ionizované vody můžeme rychle a účinně nastavit správnou rovnováhu vody v těle a snížit tak její nedostatek. Zpracovaná voda v těle je hlavní složkou v mezibuněčné tekutině. V této tekutině "plavou" orgány našeho těla, oddělují každou naši buňku, poskytují živiny buňkám a odstraní plýtvání energií výměny. Ionizovaná voda má speciální vlastnosti, které mohou výrazně zlepšit životní procesy našeho organizmu.



Účinek  zásadité vody na menstruaci

Pití  zásadité vody, která vnitřně čistí naše tělo, je důležitou a velmi účinnou kúrou k tomu, abychom neutralizovali a eliminovali dioxin a další chemické látky, které poškozují naše životní prostředí. Vzhledem k tomu, že v buňkách se neustále tvoří volné radikály, je nejlepší trvalé čištění ionizovanou zásaditou vodou. Pravidelným užíváním ionizované zásadité vody v průběhu menstruace se mohou z vnitřní stěny ženských sexuálních orgánů začít uvolňovat černé tuhé kusy a vylučuje se čerstvá (čištěná) krev. Podobné látky se mohou v ženách usazovat i po menopauze a odcházejí stejnou cestou, proto se mnohé z nich domnívají, že se jim menstruace vrátila

Víte, že  zásaditá voda je revitalizačním prostředkem pro krev, mozek a celé tělo, že čistí každou část těla. Tento druh vody má schopnost zaplavit naše orgány zevnitř, odplavuje škodlivé látky, které se tam usadily díky volným radikálům, a tak čistí tělo. Je však nezbytné konzumovat minimálně 2-3 litry zásadité vody denně. Měli bychom vědět, že při konzumaci ionizované zásadité vody v množství menším než 2 litry denně, nemůžeme očekávat podstatnou změnu stavu. Člověk vylučuje asi 2,5 litru vody denně (moč, pára, pot atd.), proto není pro většinu lidí těžké konzumovat vodu v denním  množství alespoň 2 litry.

Chcete se dozvědět  o zásadité vodě více ? Doporučujeme vám  naši alkalickou konvici, která dokáže tuto zásaditou vodu vyrobit. Více info najdete zde 



Chcete-li se dozvědět více informací o léčivé síle bylin a vody 
podívejte se zde
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz

Novinky  zde 

 

Relaxační & revitalizující sprchová hlavice  s filtrem

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=TMNHHjWq9rk&feature=youtu.be