MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Korálovec ježatý - Hericium

Korálovec ježatý extrakt
100% čistý přírodní extrakt doplněný o extrakt z bacopy
120 kapslí po 520 mg

Hericium je jedlá dřevokazná houba, která se doporučuje na posílení nervového a imunitního systému. Optimalizuje hladinu cholesterolu v krvi a obsahuje spoustu výživných látek: polysacharidy, polypeptidy, všechny aminokyseliny a minerály: zinek, draslík, železo, germanium, fosfor a selen. Sodíku obsahuje jen málo, což je pozitivní, protože moc sodíku může zvyšovat krevní tlak.

Korálovec ježatý (Hericium erinaceus) je vzácná houba, která připomíná svým tvarem mořský korál, podle kterého v česku dostala i své jméno. V jiných zemích nalezneme korálovec ježatý i pod názvy lví hříva, ježčí houba, Satyrovy vousy nebo opičí hlava. Jeho kulatá nebo vejčitá plodnice je poseta spoustou malých výrůstků, které připomínají korálová chapadla. Hericium žije paraziticky na poškozeném dřevě buků a dubů. V jihovýchodní Asii jde o hospodářsky pěstovanou houbu, u nás ji nalezneme vzácně na kmenech dubů a buků v Beskydech nebo Žďárských vrších. Korálovec ale u nás nesbírejte, je zákonem chráněný.

Hericium se v tradiční čínské medicíně již dlouho používá jako lék. Studie z roku 2005 ukázaly, že některé látky v korálovci, na příklad threitol, D-arabinitol a kyselina palmitová mohou mít antioxidační účinky, regulovat hladinu tuků v krvi a snižovat hladinu glukózy v krvi. Také se zjistilo, že extrakty z Hericia se osvědčily při léčbě žaludečních vředů a karcinomu jícnu. Nejzajímavější jsou ale jeho neuroprotektivní účinky, které mohou do budoucna chránit uživatele korálovce ježatého před demencí a dalšími neurodegenerativními nemocemi, jako je Alzheimerova nebo Parkinsonova nemoc.

Korálovec ježatý – Hericium může pomoci:

 • Stimulovat nervové buňky
 • Zlepšit kognitivní schopnosti u lidí s mírnou kognitivní poruchou
 • Stimulovat nervový růstový faktor.
 • Stimulovat myelinizaci nervů.
 • Regenerovat poraněné periferní nervy.
 • Detoxikovat organizmus – má antioxidační účinky.
 • Regulovat hladinu tuků v krvi.
 • Posiluje imunitní systém.
 • V tradiční čínské medicíně se používá na žaludeční problémy.
 • Pomáhá jako podpůrná léčba u neuróz.
 • Zvyšuje odolnost a pomáhá proti stresu a depresi.
 • Pomáhá při bolestech zad a celého pohybového aparátu, které jsou právě způsobeny stresem a depresí. 
 • Pomáhá udržet vaši psychiku, která úzce souvisí s napětím svalstva a také s celkovým držením postavy, v dobré kondici.
 • Náš tip jako podpůrný prostředek proti bolestem zad a svalstva doporučujeme užívát v kombinaci s Boswellia serrata extrakt mix.

Korálovec ježatý je také gurmánkou pochoutkou. Tradičně se v Číně používá jako náhražka vepřového nebo jehněčího masa a chutí připomíná mořské plody. Komerčně se tato houba pěstuje na sterilizovaných pilinách nebo dřevěných kulatinách. Korálovec je také velice výživný, protože obsahuje všechny aminokyseliny, které jsou pro lidský organizmus nezbytné. Velké množství bílkovin a také řadu minerálů.

Hericium je dle Takashiho Mizuna z Japonské univerzity účinným lékem na regeneraci nervové tkáně a neuronů. Proto předpokládá, že extrakty z Hericia by mohly být prospěšné pacientům s Parkinsonovou a Alzheimerovou nemocí. Vzhledem k tomu, že korálovec nemá jen pozitivní účinky jen na nervový systém, ale i na kognitivní funkce, tedy myšlení, paměť, schopnost soustředit se atd. Dokonce se uvažuje o tom, žr Hericium dovede zamezit postupu a dalšímu růstu amyloidových pásů v mozku, které jsou přímo za tato neurodegenerativní onemocnění odpovědné. Amyloidové pásy nalezneme také u lidí z roztroušenou sklerózou.

Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri) je bylinka rostoucí v jihovýchodní Asii. Pro její účinky na lidskou paměť, kognitivní funkce a psychické onemocnění je jednou z nejoblíbenějších bylin tradiční indické přírodní medicíny Ajurvédy. Z tohoto důvodu možná bakopu někteří znáte pod jejím indickým názvem Brahmi. Bakopa je skvělá bylinka pro studenty před maturitou nebo pro vysokoškoláky ve zkouškovém období. Pomáhá k lepšímu okysličení a prokrvení mozku, čímž navyšuje jeho kapacitu a výkonnost. Zároveň navozuje pocit pohody a uklidnění, takže před zkouškou nebudete nervózní a dobře se vyspíte. Spánek je pro uchování učiva v paměti naprosto nezbytný. 

Bakopa je díky svým nootropickým a vasodilatačním schopnostem dobrá i jako podpůrná léčba astmatu a epilepsie. V mozku působí na serotoninové a acetylcholinové receptory podobně, jako běžně podávané léky na úzkost a deprese a tím dokáže upravit i Vaši psychiku.

Z těchto důvodů má smysl začít používat extrakt z korálovce ježatého a bakopy také, pokud trpíte neurózami. Tyto funkční nervové poruchy mohou totiž nepříznivě ovlivnit také kognitivní funkce. Neurózy se vyznačují neschopností přizpůsobit se prostředí či měnit životní návyky. Lidé s neurózami mohou mít také problém rozvíjet svou vlastní osobnost. Mezi neurózy řadíme úzkosti, fobie, somatické projevy nervozity, obsedantně kompulzivní poruchu a spoustu dalších. Korálovec ježatý může zmírňovat neurotické projevy, jako jsou vyčerpanost, úzkost, stres, poruchy pozornosti a myšlení.

Při koupi extraktů u Hericia a bakopy vždy dbejte o to, aby byly tyto extrakty v co nejčistší podobě, tedy bez plnidel, želatiny, éček a dalších chemikálií za které platit nechcete. Ideální je mít v celulózových kapslích pouze čistý extrakt z hericia – korálovce ježatého doplněný o čistý extrakt z bakopy, ale se jejich účinky vzájemně podporovaly. Také je důležité, aby šlo o certifikovaného dovozce, který houby a bylinky pěstuje správně, v čistém prostředí, bez používání chemických postřiků. Jakékoliv znečištění se totiž nepříznivě projeví na kvalitě hub i bylin a na obsahu léčivých složek. Jako každá houba, tak i korálovec ježatý do sebe dovede absorbovat těžké kovy z prostředí a takový je již pro léčebné využití bezcenný. 

Korálovec ježatý extrakt a Bacopa monnieri - Brahmi jsou ekologicky pěstovány v čistém prostředí a i jejich extrakty mají všechny potřebné certifikáty. 


CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT VÍCE O ZDRAVÝCH PRODUKTECH A PŘÍRODNÍCH EXTRAKTECH, PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz

Studie o působení korálovce a bakopy:
Korálovec ježatý zlepšuje paměť i náladu
Bacopa zdokonaluje kognitivní funkce