MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Natural ActiFruit Cranberry

Natural ActiFruit Cranberry
Jedinečná silná komplexní formule na močové cesty
Spojuje sílu brusinek, reishi, heřmánku a šípků

Močové cesty potřebují speciální péči, ať už trpíte akutním zánětem, chronickým zánětem nebo jde o preventivní opatření. Klikva velkoplodá – brusinky pomáhají léčit zánět přímo, Ganoderma lucidum – Reishi se postará o podporu imunity, heřmánek pomůže utišit bolest a spolu s brusinkami a vitamínem C z šípků vám pomohou zbavit se bakterií z močových cest.

Léčebné účinky brusinek jsou vědecky ověřeny při léčbě zánětů močových cest, kde  brání bakteriím v uchycování na stěnách močového měchýře a močové trubice.


Jak brusinky fungují?

Brusinky obsahují látky zvané proanthokyanidiny, které se řadí mezi flavonoidy. Proanthokyanidiny (PAC) mají schopnost pokrýt sliznice v těle jemným ochranným filmem, na kterém se bakterie nejsou schopny přichytit. Ty se poté odplaví z těla pryč močí. Proanthokyanidiny ale nechrání pouze močové cesty, zahraniční studie zjistily, že mají pozitivní vliv na stěny žaludeční sliznice, dásně a mohou napomoci i zdravému chodu srdce. Brusinky jsou také silnými antioxidanty, jež chrání před volnými radikály, které mohou způsobit revmatická onemocnění, arterosklerózu a celkově oslabovat organismus.

Už američtí indiáni věděli o brusinkách, že neslouží pouze jako potrava, ale také jako lék. Mají silné antibakteriální vlastnosti, zmírňují bolest a usnadňují hojení ran. Proto se také k výrobě brusinkových doplňků spíše, než u nás známá brusnice brusinka používá kanadská nebo americká klikva velkoplodá (Vaccinium macroarpon).

Kdy Natural ActiFruit Cranberry pomáhá?

Prevence proti zánětu močových cest

Zánět močových cest prodělalo až 80 % žen v České republice a 15 % z nich opakovaně. Ať už patříte do jedné nebo do druhé skupiny jistě víte, že prevence je v případě tohoto velice nepříjemného onemocnění základ. Teple se oblékat, neprochladnout, pít dostatek tekutin a přísná hygiena bohužel nepomohou vždy. Je dobré proto sáhnout po vyváženém doplňku stravy, který zajistí ochranu močových cest a podpoří imunitní systém, aby se mohl bakteriím v močových cestách bránit. Natural ActiFruit Cranberry spojuje silné protizánětlivé a protektivní účinky PAC z brusinek s polysacharidy podporující imunitní systém z lesklokorky lesklé (Ganoderma lucidum) a tišící účinky heřmánku pravého (Matricaria recutita). K podpoře imunity neodmyslitelně patří i dostatek vitamínu C, který v přípravku naleznete v přírodní podobě z extraktu z šípků.

Brusinky je především vhodné užívat jako prevenci  při opakovaných zánětech, samovolném úniku moči i problémech s prostatou. Víte ,že brusinky rovněž zamezují tvorbě zubního kazu, ovšem jen v přírodní formě kdy neobsahují přidaný cukr. Brusinkové džusy, marmelády apod.  obsahují vysoké procento cukru a pro tento účel jsou zcela nevhodné. Také diabetici musí užívat brusinky pouze v přírodní formě


Ganoderma lucidum – Reishi

Reishi, u nás známá jako lesklokorka lesklá, je dřevokazná houba, která má široké využití v tradiční čínské medicíně. Harmonizuje tělesné orgány a systémy, čímž navozuje tělesnou rovnováhu a synergii. Když v těle vše funguje tak, jak má, je i imunitní systém více ve střehu a daří se mu bojovat s infekcemi. Léčivé účinky Reishi byly potvrzeny v řadě vědeckých studií, ve kterých se potvrdilo, že polysacharidy v lesklokorce lesklé dovedou přímo vyživovat a slaďovat imunitní systém.

Heřmánek pravý (Matricaria recutita)

Heřmánek pravý je tradiční uznávanou bylinkou oblíbenou zejména pro její tišící a uklidňující účinky. Obsahuje zejména aktivní silice, například apigenin, což je flavonoid se silnými antioxidačními vlastnostmi. Heřmánek, jako celek působí protizánětlivě a protialergicky. Všechny tyto účinky heřmánku pomáhají také při tišení zánětů močových cest tak, abyste se s nimi trápili, co nejkratší dobu.

Apigenin (4′,5,7-trihydroxyflavon) je flavon, který tvoří aglykon mnoha glykosidů a vyskytuje se  v mnoha druzích ovoce a zeleniny, ale i petrželi , celeru,  ale  obzvláště bohatý  je ve  květech heřmánku mkde představuje  až 68% celkových flavonoidů.Flavonoidy jsou sloučeniny s antioxidačními vlastnostmi, které chrání buňky před poškozením kyslíkem. Přispívají  k tzv. chemopreveci ovoce a zeleniny tím, že vyvolávájí proces zvaný "autophagia", což je jistý druh buněčného spánku.Strava bohatá na apigenin představuje dobrou prevenci před nemocemi, na nichž se podílí oxidativní procesy, jako jsou kardiovaskulární a neurologická onemocnění a některé druhy rakoviny: prsu, prostaty, žaludku, kůže a krve. Vedle antioxidačního a protinádorového účinku byl u apigeninu pozorován také účinek protizánětlivý. Apigenin by mohl být užitečný také v prevenci leukémie, neměl by se však konzumovat v době, kdy pacient prodělává chemoterapii, neboť může narušovat pozitivní účinek léčby.

Vitamín C z šípků

Plody růže šípkové – šípky, jsou jedním z nejlepších přírodních zdrojů vitamínu C vůbec. A pokud jde o vitamíny, je vždy lepší je brát z přírody. Šípky jsou tradičním lékem na horečky a onemocnění ledvin. Vitamín C dovede přirozeně okyselovat moč, čímž podpoří boj proti bakteriím v močových cestách a doplní účinky brusinek, genodermy a heřmánku v produktu Natural ActiFruit Cranberry.

Léčebné účinky brusinek -účinné látky

Obsahují především účinné látky, jako je glykosid arbutin, který působí jako dezinfekční prostředek močových cest, dále třísloviny, kyselinu benzoovou, flavonoidy,( apigenin,kyselinu gallová, hydrochinon, cholesterin, tanin, vaccilin.)

Brusinky dokáží léčit zánět žaludku, močových cest, infekci ledvin, zubní kaz i opary Látky obsažené v brusinkách zpevňují stěny žaludeční sliznice a zabraňují bakteriím Helicobacter pylori, aby se zde usídlovaly. Tyto bakterie jsou příčinou poškození žaludečních stěn, způsobují žaludeční vředy a zvyšují riziko rakoviny žaludku Jsou  dobré  i při srdeční slabosti, na odvodnění organismu ,obsahují antioxidanty, které svými účinky snižují pravděpodobnost onemocnění srdce a oběhového systému a omezují některé z typů rakovin. Vzhledem k tomu, ze brusinky obsahují i velké množství vitaminů jsou i  velkou vitamínovou bombou.. 

CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT VÍCE O LÉČIVÉ SÍLE BRUSINEK, DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz

odborné články a studie zde 

http://mynatureproduct.com/brusinky-vam-pomohou-nejen-s-mocovymi-cestami.html