MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Naturgreen® CholestGuard

Naturgreen® CholestGuard
Začněte svou hladinu cholesterolu řešit včas!
120 kapslí po 520 mg

Jedinečný produkt na trhu, který kombinuje účinky Monakolinu K z červené rýže spolu s polycosanolem z cukrové třtiny a guggulsterony z Comnipgory mukul. Vaše srdce navíc bude chránit alicin, extrakt ze zeleného čaje, koenzym Q10 a vitamín B3. Vše z čistě přírodních zdrojů a ve vegan kapsli, jak jste zvyklí.

Jak Naturgreen® CholestGuard pomáhá?

Arteroskleróza je ve vyspělých jedna z nejčastějších příčin úmrtí vůbec, která způsobuje mozkové příhody, infarkty a ischemické choroby dolních končetin, které mohou skončit gangrénou a následnou amputací. Příčinou stero sklerózy je ukládání lipidových částit na stěnách cév, které následovně vedou k jejich zúžení. Cévy také zhoršují svou kvalitu, kornatí, stávají se křehkými místo toho, aby byly elastické a pružné. Arterosklerotické pásy v cévách způsobuje příliš mnoho cholesterolu v krvi, který nejčastěji způsobuje jeho nadbytek v potravě. Jíme příliš mnoho tuku, naše tělo jej nedovede spotřebovat a místo „tukových polštářků“ na těle se jím ucpávají cévy, čímž si zaděláváme na velké problémy v pozdějším věku. Nejde bohužel o problémy, které by nás potkaly v 80. a více letech. Infarkt nebo mozková mrtvice, postihuje stále mladší ročníky.

Nejlepší je prevence a u těchto onemocnění to platí dvojnásob. Pokud máte dlouhodobě vysoký cholesterol a nemáte sílu ani vůli změnit jídelníček, je dobré začít používat přírodní prostředky, které vám hladinu cholesterolu dostanou do normy. Ideální je k nim však přidat i dietní opatření. Zda máte poškozené tepny, zjistí váš lékař ultrazvukem nebo angiografií. Samozřejmostí je pravidelné vyšetření hladiny cholesterolu v krvi.

Červená rýže vzniká fermentací rýže kvasinkou Monascus purpurem, která svou fermentací obohacuje rýži o monakoliny, které patří do skupiny statinů, a rýže dostává typicky červené zabarvení. Monakolin K je je hlavní účinnou látkou z červené rýže, která napomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi. Zejména sníží hladinu triglyceridů v krvi a postupně vylepší poměr mezi HDL a LDL cholesterolem. Tím červená rýže napomáhá udržovat zdravé cévy a také srdce. Objev monakolinu K v červené rýži udal směr také farmaceutickým firmám, které se snažily vytvořit jeho chemickou náhradu. Tak vznikl lék s účinnou látkou Lovastatin, který má po světě mnoho výrobců s rozličnými názvy. Vždy jde ale o totéž. Červená rýže je oproti Lovastatinu čistě přírodní. Vyrábí se tak, že se rýže namáčí v destilované vodě a poté vysterilizuje. To proto, aby v ní nežily žádné jiné plísně nebo bakterie. Takto připravená rýže se inokuluje substancí obsahující kvasinky Monascus purpurem, které se v rýži několik dní kultivují. Po kompletní fermentaci rýže kvasinkami se usuší a namele na prášek. Účinnost takto fermentované rýže a zejména Monakolinu K uznala i Evropská komise. Proto je možné ji užívat v doplňcích stravy. Používejte červenou rýži ale pouze v přípravcích, které jsou řádně testovány a jejich extrakty a substance mají standardizovaný obsah těchto látek. Užívání červené rýže neznámého původu může být i životu nebezpečné. Pokud je totiž špatně připravena, může obsahovat toxin citrinin, který poškozuje ledviny. Další možný nežádoucí účinek u necertifikované červené rýže je rabdomyolýza, což je závažné poškození svalové tkáně. Naše fermentovaná červená rýže pochází od renomovaného dodavatele, který dbá všech hygienických a výrobních postupů. Má všechny potřebné certifikáty ISO a GMP (Good Manifacture Practise).

Commiphora mukul (Commiphora wightii) je malý hustý keř příbuzný s myrhou, který roste v Pákistánu a v Indii. V tradiční čínské medicíně je známý jako „Mo-Yao“, kde se používá ke zlepšení krevního oběhu a při onemocnění cév, kdy usnadňuje hojení, tlumí bolest a zlepšuje celkovou propustnost cév. Z keře se používá jeho pryskyřice, které se tradičně říká Guggul. Z tohoto názvu jsou odvozeny i jeho účinné látky, tzv. guggulsterony E a Z. Studie oitvrzují jejich účinné působení na hladinu cholesterolu v krvi a také je začazují mezi tzv. spalovače tuků. Kromě guggulsteronů pryskyřice Commiphory obsahuje esenciální oleje, myrcen, alpha-camphoren a makulol.

Česnek setý (Allium sativum) je celosvětově známé koření z čeledi amarylkovitých, ve svých stroužcích obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Česnek má svůj původ pravděpodobně ve střední Asii, kde roste jeho divoký předek. Původně Mongolskou rostlinu brzy nájezdníci rozšířili do Číny. Pěstoval se také v Egyptě, kde jej považovali za posvátnou rostlinu podobně jako ve starém Řecku, kde byl považován za posilující rostlinu, kterou dostávali vojáci své na výpravy. Od pradávna je česnek také pokrmem Židů. Česnek obsahuje aromatickou látku zvanou alicin, která je odpovědná za jeho charakteristickou vůni a chuť. Vzniká při poškození stroužku enzymatickou reakci silice alicinu. Alicin používá česnek na svou ochranu a podobně může chránit i lidský organismus. V randomizované, dvojitě slepé studii kontrolované placebem zkoumali vědci Koscielny a Klussendorf se svým týmem efekt česneku na arterosklerózu. Ve studii bylo u 152 dobrovolníků zjištěno ultrazvukovým vyšetřením, že mají zúženou karotidu a femorální artérii, což způsobovaly arteriosklerotické pláty. Tito pacienti konzumovali následně denně vysoké množství tablet s výtažkem z česneku. V průběhu 48 měsíců se prováděla kontrolní měření usazenin v karotidě a ve femorální tepně. Bylo zaznamenáno snížení arteriosklerotických pásů o 5 – 18 % a u některých pacientů došlo k mírné regresi procesu zanášení cév. V přepočtu na věk lze říci, že u lidí mezi 50 – 80 lety došlo ke snížení arteriosklerotických pásů o 6 – 13 %, že lidé „omládli“ o 4 roky.

Čajovník čínský (Camellia sinensis), je keř pěstovaný na plantážích v subtropech a tropech v různých nadmořských výškách (až 2000m. n. m.). Jeho sušené či fermentované listy a poupata se různými způsoby zpracovávají a používají k přípravě čaje. Zelený čaj je znám v jihovýchodní Asii již po tisíce let a v tradiční čínské medicíně se používá pravděpodobně stejně dlouho. Do Japonska čajové keře přivezl ze svých cest zenový mnich Eisai, který sepsal Knihu čaje (Kissa Yodžoki). V ní se již v roce 1191 píše o pozitivním působení pití čaje na zdraví. Tuto knihu sepsal japonský zenový mnich Eisai, ten zjistil, že pití čaje pozitivně ovlivňuje pět životně důležitých orgánů, obzvláště srdce. V Knize čaje se píše také o jeho použití v léčbě kocoviny, zažívacích problémů, k podpoření mozkové činnosti a stimulaci organismu. Dále čaj podle Eisaie podporuje činnost vylučovací soustavy. V roce 2006 na univerzitě v Yale porovnávali více, než 100 studií zkoumající zelený čaj a jeho zdravotní přínosy. Zjistili, že ačkoliv se v Asii mnohem více kouří cigarety, je výskyt kardiovaskulárních a nádorových onemocnění docela malý. Vědci z Yale si myslí, že pokud Asiaté vypijí denně minimálně 1,2 litru zeleného čaje, získají do organismu dostatečné množství antioxidantů, které je před rakovinou a kardiovaskulárními nemocemi chrání.

Koenzym Q10 je látka podobná vitamínům, kterou obsahují všechny lidské buňky kromě červených krvinek a buňky oční čočky, protože se v nich nenacházejí mitochondrie. Koenzym Q10 transformuje energii z potravy na chemickou energii ATP. Nejvíce koenzymu Q10 obsahuje a zároveň spotřebovává srdce, plíce a játra. Jde o orgány s největšími energetickými požadavky. S přibývajícím věkem klesá množství koenzymu Q10 v organismu a vědci se domnívají, že právě jeho pokles souvisí se stárnutím buněk, které se poškozují, protože je stále více napadají volné radikály. Kvalitní produkt vždy obsahuje čistý fermentační koenzym Q10, tj. přirozený biologický plně vstřebatelný. Vše se pak také odvíjí od ceny výrobku tím i kvality a účinku na lidské zdraví. V našem výrobku je pouze čistý a přírodní fermentovaný 100% koenzym Q10  jeden s nejlepších Koenzymů Q10 na světě od japonské firmy Kaneka Corporation pod značkou Kaneka Q10™, který byl extrahován z kvasinek pomocí způsobu fermentace. Firma Kaneka začala vyrábět koenzym Q10 v roce 1977 a produkovala ho výrazně více, než kterýkoliv jiný výrobce na světě. Koenzym  Kaneka Q10™ je přesně ta stejná látka jako takzvaná all-trans (stejná) forma Koenzymu Q10 kterou najdete v mase, rybách a dalších živočišných produktech Kaneka Q10™ je zkratka pro bezpečnost, spolehlivost a vysokou kvalitu.

Cukrová třtina (Saccharum officinarum) je druh jednoděložné rostliny z čeledi lipnicovitých (Poaceae), která se hojně pěstuje kvůli vysokému obsahu cukru. Ke svému růstu potřebuje teploty nad 30°C, proto se pěstuje v tropickém pásu na Kubě, v Brazílii, Indii, Austrálii, Mexiku a v jižní Africe. Při výrobě cukru vniká odpadní produkt melasa, který se dále využívá k pálení alkoholu (rum, gin, vodka) nebo jako výživné krmivo pro zvířata. Melasa je vhodná o pro lidi, kteří ji konzumují pro její vysoký obsah minerálů. Ne každý je však schopen melasu pozřít a brzy se přejí. Další účinnou látkou v cukrové třtině je policosanol, jehož součástí je také látka octacosanol. Jde o kombinaci mastných alkoholů s dlouhým řetězcem. Nemusíte se ničeho vát, s etanolem nic společného nemá. Policosanol byl studován na Kubě, kde jej objevili při extrakci účinných látek z cukrové třtiny. Zjistilo se, že jde o vysoce účinný lék, který snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Půsoví přímo v játrech, kde stimuluje játra ke zpětné absorpci špatného LDL cholesterolu a snižuje jeho syntézu. Ne každý cholesterol je totiž špatný. Za ten se považuje LDL cholesterol, který způsobuje nánosy v tepnách a dalších cévách. Oproti němu, tzv. hodný cholesterol HDL tyto nánosy dovede čistit a odstraňovat. Studie, která probíhala 8 porovnávala 5 mg dávku policosanolu se stejnou dávkou statinů (například Monakolin K). Policosanol snížil LDL cholesterol o 21.1%, statiny o 26%. Proto je vhodné tyto dvě látky užívat současně a Naturgreen® CholestGuard je jediný přípravek, který tyto látky kombinuje. Jiná srovnávací studie ukázala, že 20 mg policosanolu snížilo shlukování krevních destiček stejně účinně jako 100 mg aspirinu, což znamená, že působí proti trombóze.

Vitamín B3, niacin nebo také kyselina nikotinová označují stále jeden ve vodě rozpustný vitamín, jehož nedostatek způsobuje nemoc pelagra – červené malomocenství. Byla rozšířena především tam, kde se lidé stravovali převážně kukuřicí a až v roce 1915 při epidemii pelagry v Jižní Karolině objevil doktor Joseph Goldberger postup léčby. Šlo o vyváženou dietu a podávání malých dávek kvasnic. Niacin je nutný pro správný energetický metabolismus v těle a podává se také při vysokém LDL cholesterolu, protože zabraňuje jeho uvolňování z tkání. Ve vyšších dávkách kyselina nikotinová rozšiřuje cévy a může se používat i k léčbě vysokého krevního tlaku.

Chraňte se včas před civilizačními chorobami, které způsobuje vysoký cholesterol užíváním přípravku Naturgreen® CholestGuard, který snižuje cholesterol stejně jako statiny a zároveň účinným působením policosanolu. Zároveň chrání vaše srdce před infarktem a cévy proti arteroskleróze a trombóze. Z tohoto působení je samozřejmá prevence mozkových příhod.


reklama

Více informací o čistě přírodních produktech na ochranu srdce a cév,

doporučujeme

www.naturgreen.cz