MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Naturgreen Coenzyme Q10

 Naturgreen Coenzyme Q10
+ hloh, omega-3, cordyceps, zelený čaj, česnek a šišák bajkalský
Japonský koenzym Q10 a unikátní kombinace bylin pro vaše srdce
120 kapslí po 500 mg

Podpořte své srdce a cévy přírodním japonským koenzymem Q10, který vzniká fermentací kvasinek a je téměř totožná s lidským koenzymem Q10, který se vyskytuje v plazmě. K němu jsme přidali extrakty z bylin, které přirozeně snižují tlak krve a hladinu cholesterolu v krvi a extrakt z tibetské houby cordyceps sinensis, která posiluje imunitu a celkově zlepšuje stav organismu.

Jak Coenzyme Q10 + hloh, omega-3, cordyceps, zelený čaj, česnek a šišák bajkalský pomáhá?

Koenzym Q10 je látka podobná vitamínům, kterou obsahují všechny lidské buňky kromě červených krvinek a buňky oční čočky, protože se v nich nenacházejí mitochondrie. Koenzym Q10 transformuje energii z potravy na chemickou energii ATP. Nejvíce koenzymu Q10 obsahuje a zároveň spotřebovává srdce, plíce a játra. Jde o orgány s největšími energetickými požadavky. S přibývajícím věkem klesá množství koenzymu Q10 v organismu a vědci se domnívají, že právě jeho pokles souvisí se stárnutím buněk, které se poškozují, protože je stále více napadají volné radikály.

V roce 1978 dostal Angličan Peter Mitchell Nobelovu cenu za objevení koenzymu Q10. Od té doby je zkoumáno vědci jeho využití pro podporu lidského zdraví, zejména srdce. Bylo zjištěno, že u pacientů se srdečním selháním užívání koenzymu Q10 zlepšuje parametry srdečních funkcí, podporuje výkonnost, zmírňuje dušnost a celkově zlepšuje kvalitu života. Navíc se snížil počet dnů, kdy byla nutná hospitalizace. V randomizované, dvojitě zaslepené studii, která se zaměřila na podávání koenzymu Q10 pacientům po infarktu myokardu, kterou vedli lékaři Singh, Wander a Rastogi bylo zjištěno snížení celkových arytmií a zlepšení dysfunkce levé komory. Zároveň se zmírnila angina pectoris. Singh ve své studii uvádí, že koenzym Q10 může mít i protektivní účinky, jestliže se podá pacientům do 3 dnů od začátku symptomů. Preventivně se doporučuje podávat koenzym Q10 také pacientům, jež jdou ohrožení ischemickou chorobou srdeční (ICHS).

Při nedostatku koenzymu Q10 se příznaky z dlouhodobého stresu kombinují s příznaky z nedostatku koenzymu Q10 a lidé mohou pociťovat ztrátu energie, vyčerpání, nezvládání denních aktivit, poruchy soustředění a paměti, podráždění, podlomenou obranyschopnost, tj. snadné podléhání chorobám. Doplnění koenzymu Q10 zde může pomoci dodat potřebnou energii a urychlit regeneraci organizmu. Při těchto stavech je třeba zamyslet se nad životním tempem, zařadit čas na odpočinek a regeneraci. Při užívání koenzymu Q10 lze volit dávku  60 – 120 mg denně do doby, než dojde ke zlepšení, poté lze dávku snížit na 30 – 60mg podle váhy a věku uživatele. 

Vyšší nároky na příjem koenzymu Q10, dávky kolem 120 mg na den, jsou nezbytné u lidí s poškozením jater, srdečními nemocemi, či vysokým krevním tlakem. Obecně všude tam, kde dochází ke zvýšeným nárokům na činnost organizmu. U mladého zdravého jedince to musí být nároky veliké, například výkonnostní sport, stresující řídící funkce, vleklá psychická zátěž. S přibývajícími léty klesá schopnost organizmu produkovat koenzym Q10 a je zapotřebí stále menší zátěže k tomu, aby se objevil jeho nedostatek. Nepodceňujte potřeby vašeho organismu a včas mu začněte dodávat koenzym Q10 ve formě doplňku stravy.

Česnek setý je koření z čeledi amarylkovitých, který se používá pro své charakteristické aroma, které způsobuje látka zvaná allicin. Ten poprvé izolovali Chester J. Cavallit a Johna Hays Baily v roce 1944. Ve studiích z let 1995 – 2005 bylo zjištěno, že allicin má své uplatnění v léčbě arterosklerózy, vyrovnává hladiny lipoproteinů, snižuje tlak krve a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Působí také proti trombóze. Bylo také zjištěno, že má allicin silné antioxidační účinky. Česnek setý se tradičně a oprávněně používá pro své antibiotické a antiseptické vlastnosti, působí také proti parazitům.

Len setý je jednoletá bylina, která ve svých olejnatých semenech obsahuje omega-3 mastné kyseliny. Ty se tradičně užívají při zácpě, bolestech žaludku a u vředů dvanáctníku a žaludku. Lněné semínko také upravuje vysoké hladiny cholesterolu a používá se také jako prevence kornatění cév. Omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) jsou esenciální mastné kyseliny nezbytné pro lidské zdraví. Tělo si je nedovede samo vytvořit, proto se musí dodávat zvenčí. Nalezneme je v rybách, semenech a oříšcích. Pro přírodní doplňky stravy je nejlepší použít omega-3 mastné kyseliny z lněných semínek, protože jsou vhodné i pro vegany a velmi dobře se vstřebávají do těla. Mají protizánětlivé účinky a preventivně působí proti artritidám a zhoubným nádorům.

Šišák bajkalský je trvalka z oblasti Bajkalu, Číny a dálného východu z čeledi hluchavkovitých. Tradičně se v oblastech výskytu využívá k léčbě podrážděnosti a vyčerpanosti. Napomáhá také snižovat hypertenzi. Šišák zlepšuje kvalitu spánku i při funkčních poruchách nervového systému. Velmi dobře pomáhá proti bolestem hlavy, šumění v uších a na bušení srdce. Obsahuje ve svém kořeni účinné flavonoidy (baikalin, wogonin a skutelarin), melatonin, steroly, betasitosterol, kampesterol, steroidní saponiny, kyselinu benzoovou a flavonové glykosidy. Účinky šišáku bajkalského potvrzují vědecké studie, zejména urychlení rekonvalescence po infarktu myokardu, navíc tlumí srdeční arytmie a fibrilace. Extrakt ze šišáku bajkalského podporuje imunitní systém tím, že podporuje krvetvorbu.

Extrakt z čajovníku čínského (Camelia sinensis) obsahuje účinné katechiny, zejména epigalokatechin galát (EGCG). Nejvíce ho je v zeleném čaji, z něhož je extrakt připraven. Kromě katechinů obsahuje zelený čaj i polyfenoly a pouze 3 % kofeinu. EGCG je velmi silný antioxidant, který z těla „vychytává“ volné radikály, udržuje normální hladinu cukru v krvi a udržuje zdravé srdce a cévy.

Hloh peřenoklaný (Crataegus pinnatifida) je jediný druh hlohu, který nemá ostny a plodí hložinky větších rozměrů, než známe u nás. Hloh ve svých listech obsahuje bioflavonoidy, které mají řadu pozitivních účinků na lidský organismus. Zejména je ceněn jeho relaxační účinek na nervovou soustavu, zmírňuje nadměrný stres, zmírňuje duševní neklid a uklidňuje stresové bušení srdce. Má na tělo mírný močopudný účinek, takže zabraňuje zadržování tekutin a následným otokům.

Pouze komplexním přípravkem, který upraví tlak srdce, doplní dostatek koenzymu Q10, aby spustil v srdci opravné mechanismy, a upraví hladinu cholesterolu v krvi, vám může ulehčit život a zmírnit neduhy, které se s nemocným srdcem pojí.

Víte, že při paradentóze je potřeba užívat koenzym Q10. Některé světové studie zjistily , že lidé, u nichž se paradentóza objevila, měli tohoto koenzymu v krvi velmi málo.Jde o přírodní, tělu vlastní látku, jejíž tvorba s věkem klesá, a tělo si ji není schopno z potravy vytvořit. Víme, že koenzym Q10 příznivě působí nejen na srdce a cévy, ale právě i na paradentózu. Pomáhá totiž zastavit krvácení dásní a může přispět ke zpevnění zubů. Proto je dobré užívat koenzym Q10.


Chcete-li se dozvědět o tomto přírodním přípravku Koenzym Q10 a dalších přírodních přípravcích 

doporučujeme

www.naturgreen.cz