MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Naturgreen® GynMix

Naturgreen® GynMix
Pomocník při bolestivé menstruaci a premenstruačním syndromu (PMS)
60 vegan kapslí po 580 mg

Naturgreen® GynMix je pečlivě sestavený produkt z mateří kašičky, 10 bylin či jejich extraktů, fytoestrogenů a vitamínu B6. Zmírňuje křeče, bolest a přílišné krvácení. Tlumí podrážděnost a další projevy premenstruačního syndromu.

Jak Naturgreen® GynMix pomáhá?

  • Upravuje menstruační cyklus.
  • Zmírňuje krvácení při menstruaci.
  • Tlumí projevy premenstruačního syndromu (PMS).
  • Působí proti křečím a bolesti.
  • Zmírňuje projevy menopauzy.
  • Může mírně zvětšit a zpevnit poprsí.
  • Doplňuje estrogeny.
  • Prevence proti osteoporóze.

Mateří kašička

Mateří kašička je to nejcennější, co ze všech včelích produktů existuje. Krmí se jí včelí larvy a královna je v ní doslova ponořená. Díky této výživě je schopna naklást denně tolik vajíček, co sama váží a dožít se v hmyzím světě krásných 5 let. Co tento elixír mládí obsahuje? Jsou to bílkoviny, vitamíny, minerály, přírodní estrogeny, neurotransmiter acetyl cholin, který nikde jinde v přírodě nenaleznete. Je v ní kyselina nukleová, která slouží k buněčné regeneraci. Nalezneme v ní aminokyseliny a také látky bránící množení virů a bakterií. Jde tedy říci, že má mateří kašička antibiotické, antivirové a antimykotické účinky. Ale nejen to, celkově regeneruje organismus a je dobré ji užívat na podporu imunity, posílení orgánů, při astmatu, depresích, kornatění tepen atd. Nejlépe se však osvědčila k podpoře hormonálního systému u žen, k léčbě neplodnosti a ke zlepšení stavu spermií. V kombinaci s bylinkami kdy pomáhá při problémech s menstruačním cyklem. Slaďuje jeho délku, zmírňuje bolesti, výkyvy nálad a pomáhá tělu fungovat tak, jak má. Zmírňuje také projevy menopauzy.

Řebříček obecný (Achillea millefolium) je bylinka z čeledi hvězdnicovitých a její latinský název připomíná starořeckého hrdinu Achillea. Používal se totiž již za Trojské války k ošetření krvácejících ran. Řebříček obsahuje hlavně silice – zejména azulen, dále hořčiny, flavonoidy, třísloviny a další složky. Podporuje trávení, tiší kašel a hlavně tlumí krvácení a bolest při menstruaci.

Ploštičník hroznatý

Ploštičník hroznatý (Actaea racemosa) je bylina z čeledi pryskyřníkovitých a kvete koncem léta nápadně bílými květy v severní Americe. Teprve 200 let poté se o ploštičník začínají zajímat vědci a klinicky jej testovat. Indiáni jím tradičně léčí menstruační problémy, obtíže u menopauzy, podrážděnost, premenstruační syndrom (PMS), změny nálad a také návaly horka. Snižuje v těle záněty a uvolňuje křeče. Výzkum bylin vedený Dr. James Dukem prohlásil, že je nutné tuto rostlinu co nejlépe prozkoumat a měly by se s ní obeznámit zejména milióny žen čelící menopauze. Ploštičník má mírné sedativní účinky a protizánětlivou aktivitu, což ženám pomáhá s nepříjemnými návaly horka a vykazuje estrogenovou aktivitu. Vědecká studie porovnávala účinky konvenční estrogenové léčby s účinkem ploštičníku. Bylo v ní 60 žen mladších 40 let, které prodělaly kompletní hysterektomii, a docházelo u nich k předčasné menopauze. U všech skupin byla léčba ploštičníkem srovnatelná s konvenční léčbou. Doktor Duke také zjistil, že estrogenová aktivita vyvolaná ploštičníkem má pozitivní efekt na ženské poprsí a přirozeně ho zvětšuje a zpevňuje. 

Řada studií prováděných v letech 1980 – 1990 potvrzují, že dlouhodobé užívání ploštičníku zmirňuje příznaky menopauzy. Například v německé studii, která zahrnovala 629 žen, ploštičník zmírnil fyzikální a psychologické symptomy menopauzy u více než 80 % účastníků do čtyř týdnů. Ve druhé studii, 60 menopauzálních žen dostávaly extrakt z ploštičníku, konjugované estrogeny, nebo diazepam (lék proti úzkostem), po dobu tří měsíců. Ty, které obdrželi ploštičník hlásily výrazně méně depresivních a úzkostných pocitů, než ty, které dostávali buď estrogeny, nebo diazepam. V jiné studii, 80 menopauzálních žen bylo léčeno po dobu 12 týdnů extraktem z ploštičníku, konjugovanými estrogeny, nebo placebem. Ploštičník snížil úzkostné pocity. Kromě toho, počet návalů kleslo z 5 na méně než 1 za den.

Vzhledem k těmto faktům a dalším studiím, které vědecké týmy provedli, když zkoumaly účinky ploštičníku došli někteří odborníci k závěru, že ploštičník může být bezpečná a účinná alternativa k estrogenové substituční terapie (ERT) pro ženy, které nemohou nebo nechtějí užívat ERT po menopauze.

Řebříček obecný

Řebříček obecný (Achillea millefolium) je poměrně silná bylinka z čeledi hvězdnicovitých. Vědecká studie In vitro estrogenic activity of Achillea millefolium L., která byla zveřejněna v roce 2007 v časopise Phytomedicine potvrzuje jeho estrogenovou aktivitu. Vědci z řebříčku izolovali chemické složky, které působí na estrogenové receptory v ženském těle. Tato léčivá rostlina se používá v lidovém léčitelství jako bylinka, která zlepšuje prokrvení pánve, stimuluje krevní oběh a je schopna pomoci sladit menstruační cyklus. Podobně působí i heřmánek a další „ženské“ bylinky. V in vitro testu, založeném na rekombinantních buňkách MCF-7, se ukázala estrogenní aktivita v surovém extraktu z nadzemních částí řebříčku. Dále bylo izolováno devět dalších sloučenin. Zejména dihydrodehydrodiconiferyl alkohol 9-O-β-D-glukopyranosid - glykosylový-neolignan - se izoloval poprvé z rostliny rodu Achillea. Vedle bylo v řebříčku nalezeno šest flavonových derivátů: apigenin, apigenin-7-O-β-D-glukopyranosid, luteolin, luteolin-7-O-β-D-glukopyranosid, luteolin-4´-O-β-D-glukopyranosid, rutin, a dva deriváty kávové kyseliny, kyselina chlorogenová. Apigenin a luteolin jsou nejdůležitější estrogenní sloučeniny a byly studovány z hlediska jejich schopnosti aktivovat alfa nebo beta estrogenové receptory (ERa, ERp) pomocí přechodně transfekovaných buněk. Výsledky naznačují, že izolace a biologická charakteristika estrogenních látek v tradičně používaných léčivých rostlinách by mohla být prvním krokem k lepšímu dalšímu posouzení (např. in vivo). Ty mohou také ukázat na fakt, že fytoestrogenová terapie u žen je stejně účinná, jako ta, která používá estrogeny umělé.

Dle tradičního využití řebříček velmi dobře zmírňuje křeče při menstruaci a krvácivost. Proto je velmi dobré jej užívat dlouhodobě, zejména pokud trpíte chudokrevností, kterou může příliš silná menstruace způsobovat. Při anémii určitě sáhněte i k doplnění železa. Předejdete tím únavě, nechutenství a slabosti, kterou anémie způsobuje. Železo můžete doplnit podobně jako estrogeny s přírodních zdrojů spolu s omlazujícími bylinkami.

Účinek  zásadité vody na menstruaci

Pití  zásadité vody, která vnitřně čistí naše tělo, je důležitou a velmi účinnou kúrou k tomu, abychom neutralizovali a eliminovali dioxin a další chemické látky, které poškozují naše životní prostředí. Vzhledem k tomu, že v buňkách se neustále tvoří volné radikály, je nejlepší trvalé čištění ionizovanou zásaditou vodou. Pravidelným užíváním ionizované zásadité vody v průběhu menstruace se mohou z vnitřní stěny ženských sexuálních orgánů začít uvolňovat černé tuhé kusy a vylučuje se čerstvá (čištěná) krev. Podobné látky se mohou v ženách usazovat i po menopauze a odcházejí stejnou cestou, proto se mnohé z nich domnívají, že se jim menstruace vrátila

Víte, že  zásaditá voda je revitalizačním prostředkem pro krev, mozek a celé tělo, že čistí každou část těla. Tento druh vody má schopnost zaplavit naše orgány zevnitř, odplavuje škodlivé látky, které se tam usadily díky volným radikálům, a tak čistí tělo. Je však nezbytné konzumovat minimálně 2-3 litry zásadité vody denně. Měli bychom vědět, že při konzumaci ionizované zásadité vody v množství menším než 2 litry denně, nemůžeme očekávat podstatnou změnu stavu. Člověk vylučuje asi 2,5 litru vody denně (moč, pára, pot atd.), proto není pro většinu lidí těžké konzumovat vodu v denním  množství alespoň 2 litry.

Chcete se dozvědět  o zásadité vodě více ? Doporučujeme vám  naši alkalickou konvici, která dokáže tuto zásaditou vodu vyrobit. Více info najdete zde 

 

Chcete-li se dozvědět více o přírodním řešení ženských obtíží,

doporučujeme

www.naturgreen.cz