MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Naturgreen® StomachHerbs

Naturgreen® StomachHerbs
Pohlazení pro váš žaludek
60 vegan kapslí po 650 mg

Ulevte svému zažívání pomocí momordiky, propolisu, včelího pylu a šesti účinných bylinek – třezalka, bazalka, ibišek, heřmánek, lékořice a meduňka. Pomáhá při refluxu, žaludečních vředech, bolestech žaludku, nadýmání, nadměrného říhání a nechutenství.

Jak přípravek StomachHerbs pomáhá?

  • Normalizuje trávení.
  • Neutralizuje nadměrné množství trávicích šťáv.
  • Pomáhá proti plynatosti.
  • Napomáhá hojení u žaludečních vředů.
  • Působí proti Helicobacter pylori.
  • Zlepšuje metabolismus tuků.
  • Zklidňuje problémy se žlučníkem a játry.
  • Zabraňuje komplikacím při diabetu.
  • Posiluje imunitní systém.

Momordika charantia – hořká okurka

Účinek momordiky – hořké okurky proti reflexu, gastritidě a vředům vzniká z její schopnosti posílit imunitní systém. Vědecké studie tento fakt potvrzují, protože mnoho žaludečních problémů způsobuje Helikobacter pylori, který dovede způsobit až rakovinu. Podobně i lékořice slouží jako přírodní prostředek proti gastritidám a žaludečním vředům. Peptidy a alkaloidy, obsažené v momordice jsou podobné lidskému charantinu a inzulínu, slouží ke snížení hladiny glukózy v krvi a ke zvýšení absorpce krve do tkání. Všechny složky přípravku Naturgreen® StomachHerbs se vzájemně doplňují a podporují své účinky. Vznikl tak přípravek s antivirovým, antibakteriálním a antimykotickým účinkem, který eliminuje patogeny z trávicího traktu.

Účinné látky v hořké okurce nezastavují růst pouze bakterie Helikobacter pylori, ale je účinná i proti bakteriím Escherichia coli, Staphylococcus, Pseudomonas, Salmonella, Streptobacillus a Streptococcus. Momordika tlumí aktivitu enzymu guanylatcykláza, který je zřejmě zapojen do procesů souvisejících s rozvojem lupénky, leukémie a rakoviny. Skupina látek momorcharin, momordin a kukurbitacin vykazuje protinádorové vlastnosti a navíc momocharin in vitro inhibuje virus HIV.

Rostlina obsahuje steroidní saponiny, např. charantin, její plody kyselinu askorbovou a volné aminokyseliny. Plody a semena zase skupinu alkaloidů, tzv. momordicin, polypeptid p-inzulin podobný hovězímu inzulinu, momorcharin A a B a další. Odvar z plodů nebo z rozdrcených semen se používá jako prostředek proti kašli, při horečce a při diabetu. Léčí dermatózy, žlučníkové a jaterní problémy, pozitivně ovlivňuje hladinu cukru v krvi, působí protizánětlivě, snižuje vysoký krevní tlak a cholesterol.

V tradičních medicínách různých národů se hořká okurka používá k odstranění plynatosti, u cukrovky, na vředy a povrchová zranění (boláky či zanícené rány). Působí proti parazitům a má antivirové účinky, což se využívá při spalničkách, žloutence a horečnatých onemocněních. Doporučuje ji užívat také u nádorů, malárie, zánětů, zánětů v pánevní oblasti a při kolikách.

Bylinky v Naturgreen® StomachHerbs

Meduňka lékařská se běžně vyskytuje v celé Evropě a má dlouhou tradici v bylinkářství a lidovém léčitelství. Má ráda hodně slunce a poznáme ji podle bílých květů a oválných listů s typicky citrónovou vůní. Obsahuje celou řadu účinných látek: silice, třísloviny, izoflavonoidy, kyseliny hydroxytriterpenové, slizy a hořčiny. Používá se k celkovému zklidnění a zbavuje stresu. Má příznivé účinky na trávicí trakt. Pomáhá při léčbě dráždivého tračníku a zmírňuje jeho projevy jako je plynatost, křeče a nechutenství.

Lékořice lysá je prastará bylinka, jejíž kořen se používá již od dob starého Egypta a Číny. Její latinský název Glycyrrhiza glabra znamená sladký lepkavý kořen. Tato rostlina se řadí do čeledi bobovitých, má modré květy a roste z ní keř. Pěstuje se zejména v Turecku a v Řecku. V kořeni nalezneme flavonoidy, fytoestrogeny a glycyrhizin (saponin, kterého je v kořeni 6 – 12 %) a způsobuje sladkou chuť lékořice. Lékořice se využívá jak v lidovém léčitelství, tak i v klasické medicíně. Látky obsažené v lékořici podporují tvorbu žaludečních šťáv a zároveň působí proti tvorbě dvanáctníkových a žaludečních vředů. Pomáhá také proti kašli u bronchitid a astmatu. Působí také protizánětlivě a proti nadměrnému svalovému napětí.

Bazalka pravá roste původně v Indii a dalších vlhkých částech Asie. Řadí se do čeledi hluchavkovitých a jde o aromatickou rostlinu, která se používá jako koření i jako lék. Obsahuje až 1,5 % silic, z nich nejvíce estragolu a linaloolu, přibližně 5 % tříslovin, flavonoidy, glykosidy. Bazalku pravou nejpravděpodobněji znáte jako koření, které se s oblibou používá v italské kuchyni. V jídle ale neslouží jen jako pochutina. Bazalka podporuje trávení, pomáhá proti nadýmání a zácpě. Nesmí se ale používat ve velké míře, protože obsahuje estragol. Bazalku také nesmí užívat těhotné ženy.

Heřmánek pravý (lékařský) je rostlina z čeledi hvězdnicovitých, která původně roste v Evropě, západní Asii a severní Africe. Zavlečena byla i na ostatní kontinenty, do Severní Ameriky a Austrálie. Dříve rostl divoce na polních cestách, v polích i na úhorech, dnes už se spíše pěstuje. Heřmánek je asi nejznámější bylinka, kterou mohou používat i děti, má příjemnou vůni, kterou způsobují terpeny, zejména azulen, bisabolol, geraniol a další. Obsahuje také flavonoidy, steroidy, kumariny, aromatické kyseliny, glykosidy a vitamíny. Jako účinný vyvážený komplex všech těchto látek heřmánek pomáhá proti zánětům žaludku (gastritidy), mírní střevní křeče, působí proti nadměrnému říhání, plynatosti a pomalému trávení. Heřmánek se podává i při zvracení a nevolnostem. Zmírňuje obtíže u chronické gastritidy a v některých případech došlo i k subjektivnímu zlepšení stavu u rakoviny žaludku.

Třezalka tečkovaná je léčivka z čeledi třezalkovitých. Má drobné žluté květy a o jejím příznivém působení na lidský organismus se můžeme dočíst již ve spisech starého Řecka. Paracelsus, středověký lékař, třezalku tečkovanou popisuje jako „nejlepší lék světa“. Třezalka je díky obsahu hypericinu cennou pomůckou při fytoterapii dodnes. Tradičně se třezalka používá při nechutenství, zvracení, žaludečních křečích, k léčbě žaludku a dvanáctníku, na vředovou chorobu a při nedokonalém trávení. Obsahuje účinnou látku hypericin, který má antibakteriální a antivirové účinky. Zároveň působí proti stresu, protože vede ke zvýšení hladiny dopaminu a lehce snižuje hladinu adrenalinu a noradrenalinu.

Ibišek není jen pokojová rostlina. V Severní Africe, Thajsku, Střední a Západní Asii, Karibiku a jinde na světě z jeho dužnatých květů připravují osvěžující nápoj, který se pije s cukrem nebo medem. Ibiškový nápoj byl prý oblíbený u faraónů, ale jeho sytá barva a příjemná chuť není to, proč se pije i dnes. V Egyptě se doporučuje jeho konzumace ke snížení krevního tlaku a v Thajsku ke snížení cholesterolu. Květy ibišku obsahují velké množství minerálů, vitamínů, stopových prvků a mají dezinfekční, antioxidační a protizánětlivé účinky. Vědci z univerzity na Taiwanu zjistili, že květy ibišku obsahují polyfenoly, které nelézt a neutralizovat rakovinové buňky v mozku a kůži.

Včelí produkty

Propolis i včelí pyl mají v přípravku Naturgreen® StomachHerbs nezastupitelnou roli. Propolis má silně desinfekční účinky, včely jím doslova oblepují celý úl zevnitř, aby zabránily šíření nákaz. Včelí pyl zase obsahuje více než 5000 enzymů a fytonutrientů. Říká se mu proto oáza mládí. Proto posiluje chuť k jídlu, zkracuje rekonvalescenci po nemoci, posiluje obranyschopnost a dodává celkovou vitalitu.


 reklama

Zjistěte si o čistě přírodních produktech na podporu zdraví více informací,
doporučujeme
www.naturgreen.cz