MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Přírodní zdroj jódu je chaluha bublinatá


Latinský název pro chaluhu bublinatou je Fucus vesiculosus. Tato mořská řasa se sklízí z mnoha moří a oceánů. Chaluha bublinatá může vyrůst až do délky jednoho metru. Podél listů rostliny se nacházejí malé plynové váčky, které vzhledem připomínají kapsle. Chaluhy mají ještě dalších asi 600 druhů. Chaluhu bublinatou činí vysoký obsah jódu ideálním bylinným doplňkem při některých zdravotních problémech, které souvisí s nedostatkem jódu.

Kdy chaluhu užívat?

Chaluha bublinatá se používá především při snížené funkci štítné žlázy známé jako hypotyreóza, kterou trpí mnoho lidí bez ohledu na věk či pohlaví. Mořské řasy obsahují velké množství jódu a dalších minerálů, které jsou potřeba pro zdravou štítnou žlázu. Zároveň pokud k užívání chaluhy bublinaté v kombinaci se sladkovodními řasami přidáte dostatek tělesného pohybu, zrychlíte si metabolismus a to vám pomůže spalovat nahromaděné tělesné tuky. Spalování a rychlejšímu metabolizmu pomůže také výskyt trávicích enzymů, které chaluha má ve svých listech. To je užitečné i při léčbě zvětšené štítné žlázy a strumy.

Chaluha bublinatá dovede pomoci i jako doplňková léčba artritidy a zmírňuje zácpu. Látky obsažené v chaluze také podporují růst zdravých vlasů a zastavují jejich vypadávání. V neposlední řadě chaluha bublinatá snižuje cholesterol v krvi a reguluje vysoký tlak krve.

Zdravé kosti a klouby bez bolesti

Chaluha bublinatá se také doporučuje užívat, pokud trpíte záněty a bolestmi kloubů z důvodu revmatoidní artritidy. Lze ji užívat vnitřně, ale i jako přísadu do různých obkladů. Ke zmírnění bolestí je dobré vyzkoušet obě varianty. Chaluha bublinatá obsahuje také manitol, brom, karoteny a fukoidany. Poslední zmíněná látka má popsané imunostimulační a antikoagulační vlastnosti, které pomáhají v léčbě kloubů. Všechny tyto látky obsažené v chaluze bublinaté jsou součástí výživy pro zdravé kosti, klouby a zuby.

Pro koho je chaluha vhodná?

V doporučeném dávkování mohou chaluhu bublinatou užívat dospělí starší 18 let. U dětí se to nedoporučuje, protože dávky v tobolkách bývají propočítány právě na dospělé osoby a pro děti obsahují příliš mnoho jódu.

Je samozřejmé, že pokud trpíte některým onemocněním, na které užíváte léky s jódem nebo léky na ředění krve, jako je ibuprofen nebo aspirin, tak je dobré zkonzultovat užívání mořských řas, mezi které se chaluha bublinatá řadí, s vaším ošetřujícím lékařem.

 

Jednoduchý test

 

Udělejte si na vnitřní straně zápěstí jakýmkoliv prostředkem s obsahem jódu, třeba jódovou tinkturou-Lugalův roztok„ kakaovou skvrnu velikosti kovové padesátikoruny. Když během 8 hodin (někomu v řádu desítek minut) zmizí, má jódu nedostatek. Pokud skvrna zmizí  do  8 hodin signalizuje to nedostatek jódu a disfunkci vaší štítné žlázy. V tomto případě  doporučujeme jod co nejdříve doplnit. Zdravý člověk s dostatkem jódu má skvrnu viditelnou někdy až 24 hodin. 

 

Důležité info pro ty, kteří chtějí docílit úbytku váhy

Nedostatek jodu může vliv na přírůstek, nebo úbytek váhy

Štítná žláza je orgán specializovaný na produkci hormonů, které řídí především metabolismus. Při snížené hladině hormonů (nedostatkem jodudojde ke zpomalení metabolismu a může vzniknout částečná hypotyreóza neboli snížená funkce štítné žlázy se projevuje na mnoha systémech našeho těla a to zejména také  nekontrolovatelným přírůstkem na váze.

Činnost štítné žlázy je přísně kontrolovaná hypofýzou, která pomocí hormonu TSH udržuje potřebnou aktivitu štítné žlázy. Hypofýza je orgán uložený v mozku, který funguje pro žlázu podobně jako řídicí centrum. K tomu, aby štítná žláza  fungovala tak jak má  je potřeba aby si vytvořila dostatek hormonu T3 a T4 pro který  je důležitý a potřebný dostatečný přísun jodu v potravě. 

 

 

 

Vyzkoušejte naši testovací sadu 

Lugolův roztok na přibližné změření množství  jodu ve vašem těle. V případě nedostatku použijte náš čistý přírodní jod (vegan kapsle bez pojiv a éček) více informací  o kvalitě a zpracování je  zde Chaluha bublinatá - Kelp.  Možná, že  je to zrovna jod  to co vám k docílení redukce váhy chybí. Užíváním našeho jodu nic nepokazíte, jedná se o čistě  přírodní produkt s doporučenou denní dávkou 150uq.

Chaluhu bublinatou - Kelp můžete pro větší efekt bez obav kombinovat se všemi s našimi podpůrnými výrobky pro hubnutí jako je Acai Berry Thin, Green Tea nebo Green CoffeeSpirulina a další.

Testovací sadu koupíte zde : Lugolův roztok testovací sada 10ml.

CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT O PŘÍRODNÍCH LÉČIVÝCH PROSTŘEDCÍCH VÍCE INFORMACÍ, KLIKNĚTE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz