MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Psychosomatické bolesti zad



Ačkoliv je držení těla fyziologická záležitost, na našem celkovém postoji se hodně odráží psychika. Sami jistě víte, že z postoje člověka téměř okamžitě poznáte jeho psychické rozpoložení. Když je někdo uvolněný a v pohodě, stojí pěkně zpříma. Skleslý nebo smutný postoj poznáme vždy, záda jsou shrbena, pohled směřuje dolů. To vše, pokud jde o dlouhodobý stav, se projeví na celkovém držení těla a záda mohou začít bolet. Cvičení pomáhá, rehabilitace také, ale pokud se neodstraní prvotní příčina, tak se bolesti mohou opakovat.

Bolest člověka dovede hodně potrápit. Není rozumné bolesti zad léčit pouze analgetiky. Ty samotný problém neřeší, jen bolest utlumí a vy je budete muset brát ve stále větších dávkách, abyste si od ní ulevili. Lepší je řešit příčinu bolesti. Může být fyziologická, například máte sedavé zaměstnání a málo pohybu celkově. Pro záda je totiž mnohem přirozenější leh, chůze nebo poloha ve stoje. Pokud navíc k sedavému zaměstnání přidáte stres ať už v práci nebo doma, máte na bolesti zad zaděláno. Při stresu se totiž celé tělo jakoby stáhne, napruží a ztuhne. Je připraveno k útoku nebo útěku a v jeho důsledku jsou napínány svaly – zejména v oblasti šíje (tzv. stresové svaly). Hromadí se v nich kyselina mléčná, což pociťujeme jako bolest.Tyto problémy se ale v civilizovaném světě  neřeší a stres se právě potlačí pouze léky.

U nás není běžné léčit bolesti zad i návštěvou psychologa nebo psychiatra, ale mnohdy je příčina obtíží právě v naší psychice. Dlouhodobé deprese nebo úzkosti vedou k patologickému stažení svalů a i přes pravidelné uvolňování, masáže a další příjemné procedury svaly tuhnou. Deprese a úzkosti je třeba léčit, protože jimi trpí celé tělo, nejen záda. Můžete mít pocity na zvracení, zrychlené dýchání nebo trpět průjmem či zácpou. Psychosomatických projevů je nespočet. Tím, že odstraníte prvotní příčinu bolesti zad, se vymotáte ze začarovaného kruhu. Ztuhlost, například ze stresu, která za vašimi bolestmi stojí, odezní, až když začnete řešit váš stres. Pokud jde o dlouhodobé deprese nebo úzkosti, potřebujete terapii nebo jinou účinnou léčbu. Můžete si zajít za svým lékařem, který vám doporučí psychologa nebo psychiatra a konvenční léčbu psychoterapeutiky. Tyto léky však mohou mít řadu vedlejších účinků od otupělosti po nevolnosti. Nabízí se také přírodní antidepresiva. Nejznámější je v našich končinách třezalka tečkovaná a tabletky či čaje s ní. To je velmi silný bylinka, ale bohužel je fotoaktivní. Při jejím užívání nesmíte kůži vystavit sluníčku, jinak můžete skončit s nehezkými hnědými fleky.

Dalším možnou přírodní variantou k léčbě depresí, úzkostí a zároveň i jako podpůrný prostředek k bolestem zad je užívání extraktu z korálovce ježatého. Tato vzácná houba působí pozitivně na celý nervový systém, zvyšuje jeho odolnost, jež právě při stresu potřebuje. Korálovec je natolik účinný, že dovede obnovovat myelinový obal na nervech či spomalit růst amyloidových pásů při Alzheimerově nebo Parkinsonově chorobě. Tento extrakt lze doplnit další bylinkou a jí je Bacopa monnieri, v ajurvédské medicíně známá jako Brahmi. Tato bylina stejně jako korálovec zlepšuje kognitivní funkce. Navíc v mozku působí podobně, jako antidepresiva, na acetylcholinové a serotoninové receptory, čímž pomáhá proti úzkostem, depresím a také s ní budete lépe zvládat každodenní stresové situace.

Tím, že se zbavíte stresu, depresí a úzkostných stavů se uleví i vašim zádům. Přetnete začarovaný kruh a budete je konečně moci účinně uvolnit masáží, nebo cvičením. Mělo by se i celkově spravit vaše držení těla, nebudete tolik stažení a shrbení. Budete se moci lépe nadechnout.

 ZCELA PŘÍRODNÍ EXTRAKT Z KORÁLOVCE JEŽATÉHO DOPLNĚNÝ O BACOPU MONNIERI MŮŽETE STEJNĚ JAKO JINÉ PŘÍRODNÍ DOPLŇKY KOUPIT ZDE
DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz