MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

S vitamínem C proti rakovině

Víte, že silné dávky vitamínu C porážejí rakovinu


Úloha vitaminu C v organismu

Vitamin C má nezastupitelnou úlohu v řadě metabolických reakcí. Působí jako kofaktor např. detoxikačních eliminačních reakcí v játrech, biosyntézy neurotransmiterů, neuroendokrinních peptidů, syntézy kolagenu, žlučových kyselin, zlepšuje resorpci železa z gastrointestinálního traktu. Jako antioxidant hraje askorbát důležitou roli při udržování oxidačně-redukčního potenciálu a vytváří tím podmínky pro fyziologickou funkci buněčného metabolismu.

Při oxidativním stresu působí jako účinný zametač (scavenger) ROS – reaguje s nimi a oxiduje se na dehydroaskorbát, který vstupuje do buňky, kde je opět redukován na askorbát. Při chronických zánětech však dochází ke snížení kapacity pro regeneraci askorbátu a vzniká systémový deficit vitaminu C. Řada chronických onemocnění je doprovázena subklinickým deficitem vitaminu C, který je vlastní příčinou přechodu zánětu do chronicity a následné poruchy orgánových funkcí. Tento nedostatek vitaminu C se projevuje mj. poruchami hojení ran, sníženou tolerancí stresu, narušenou funkcí imunity a dalšími patologickými stavy.


Vitamin C, aplikovaný ve velkých dávkách, zpomaluje růst zhoubných nádorů. Předpokládá se, že tento nový objev prestižních amerických vědců bude mít zásadní vliv na úspěšný boj s rakovinou.

Možné léčivé účinky vitamínu C v boji proti rakovině sahají do 70. let minulého století. Vědci Pauling s Cameronem v r.1976 zahájili vyšetření pacientů z rakovinou. Výsledky prokázaly, že podávání vysokých dávek vitamínu C zvyšuje naději přežití pacientů s rakovinou. Tuto teorii potvrdili i japonští vědci Morishige a Murat v r.1978. V současnosti se však od této terapie ustoupilo. Důvodem bylo, že vitamín C nepřináší velké zisky farmaceutickým firmám a také fakt, že není 100% úspěšný při vyléčení osob onkologicky nemocných, a to ani v případě, že by nemocní dostali dávku 250 gramů vit. C denně.

Faktem však zůstává, že nedostatek vitamínu C je spojovaný se zvýšeným výskytem rakoviny, zvlášť nádorů žaludku a tlustého střeva. Přesto někteří smělí lékaři a vědci svůj boj s lékařskou lobby nevzdávají a pokračují v dalších výzkumech. Vědci Národního onkologického institutu USA prokázali, že vitamín C snižuje riziko rakoviny o 50%. A to je pro onkologicky nemocné pacienty veliká naděje do budoucna. Vitamín C možná jednou budou lékaři podávat pacientům trpícím rakovinou. Vitamin C, neboli kyselina askorbová, totiž dokáže ve vysokých dávkách ničit zhoubné nádory. Pozitivní účinek vitaminu při boji s rakovinou vědci pozorovali už před 30 lety. Pozdější studie ale takovou souvislost neprokázaly. Qi Chen a jeho kolegové z Národního zdravotního institutu v Bethesdě nově předvedli, že vitamin C rozbujelé buňky skutečně zabíjí.


Experti pozorovali účinek kyseliny askorbové na deset linií rakovinových buněk a čtyři kultury zdravých tělních buněk. Výsledek byl jednoznačný: Vitamin zabíjel cíleně nemocné buňky. Ty zdravé nechal být. Úspěch ale závisí na způsobu podávání vitaminu C. Látka musela být podávána v tak velkých koncentracích, že musela být do těla vpravována přímo do žil. Vědci zjistili, že kyselina askorbová pak vyvolala tvorbu peroxidu vodíku, který přivodil smrt rakovinných buněk. Peroxid se přitom tvořil jen v bezprostředním okolí buněk, nikoli v krvi. Krev je tedy bezpečným přepravním prostředkem pro distribuci kyseliny askorbové k rozličným tkáním, napsali vědci v odborném časopise Proceedings of the National Academy of Sciences. Nositel Nobelovy ceny za chemii Linus Pauling byl pevně přesvědčen o tom, že vitamín C  působí proti rakovině preventivně. proto denně "céčka" polykal. Přesto rakovinou onemocněl - ale až v roce 1991 ve věku 90 let. O tři roky později zemřel.


Léčebná terapie přírodním  vitamínem C

Zvýšená koncentrace vitamínu C v těle ničí nádorové buňky

Američtí vědci se ale domnívají, že kyselina askorbová ve vysokých koncentracích by se dala využít nejen při potírání rakoviny, ale také infekčních nemocí, neboť peroxid vodíku má v imunním systému savců důležitou úlohu v zápase s bakteriemi a viry.

Role peroxidu vodíku

Dr. Mark Levine, vedoucí výzkumu, oznámil, že vitamín C má u pokusných zvířat účinky, které slibují účinnou léčbu i u lidí. "Domníváme se, že zvýšená koncentrace vitamínu C vytváří v těle peroxid vodíku, který ničí nádorové buňky, ale zdravým buňkám neškodí. 

Askorbát v případě některých nádorových buněk vykazuje prooxidativní působení, zprostředkované tvorbou peroxidu vodíku (H2O2) vznikajícího v jejich okolí díky vysokému obsahu laktátu a feritinu – tedy látek, které tyto buňky samy produkují. (Peroxid vodíku hraje nezastupitelnou roli v mechanismu vrozené imunitní reakce, např. v nespecifickém antimikrobním působení makrofágů.) Vzniklý peroxid vodíku proniká do maligních buněk, které mají porušený systém antioxidační obrany (např. nedostatečnou aktivitu katalázy a superoxiddismutázy) a nejsou schopny H2O2 redukovat.Proto dochází k poškození jejich DNA a apoptóze. Tím je vysvětlen cílený cytotoxický účinek askorbátu u nádorových buněk, zatímco u zdravých buněk je deklarován a klinickou praxí potvrzen jeho antioxidativní účinek (Deubzer et al., 2010; Chen et al., 2011; Riordan et al., 2003).


Výsledky jeho studie byly publikovány v časopise Proceedings of the National Academy of Science. Levin dále uvedl, že k podobným výsledkům došli i kanadští vědci. Podle nich má
 ve vysokých dávkách podávaný vitamín C  na člověka navíc minimální vedlejší účinky.

Na rozdíl od všech běžně prodávaných vitamínů přírodní vitamín C, můžete i vy užívat i ve velkých dávkách.

Nabízíme vám pouze vitamín C (přírodní kyselina askorbová) výhradně z přírodních zdrojů (acelora ,šípek,rakytník ).Navíc díky piperinu  má Vitamín C prodloužené (zpětné) vstřebávání - účinná látka je obsažena v těle až 20 hodin, tělo ji vstřebává podle toho, jaká je jeho momentální potřeba. 



CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT O PŘÍRODNÍCH LÉČIVÝCH PROSTŘEDCÍCH VÍCE INFORMACÍ, KLIKNĚTE
 ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz