MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Zeolit Clinoptilolite

Zeolit Clinoptilolite
Jedinečný vulkanický minerál

Vychytává z lidského těla těžké kovy a jiné nečistoty

Zeolity jsou přírodní vulkanické minerály, které díky své struktuře podobné včelímu plástu působí jako past na toxiny, alergeny a další tělu škodlivé látky. Tyto látky na sebe Zeolity naváží a vyloučí je přirozenou cestou z těla pryč. Nalezneme v nich až 50 druhů minerálů.

Zeolity pojmenoval švédský mineralog Axel Fredrik Cronstedt a jejich název znamená „kameny, které vaří“. Tento název získaly, protože při rychlém ohřevu začínají tančit po vodě, kvůli tomu, že se odpařuje voda z jejich pórů. Jedinečná je na zeolitech jejich struktura, kdy atomy tvoří zvláštní prostorové uspořádání s dutinkami a kanálky konstantních velikostí. Do nich se poté zachytávají látky pevné, tekuté i plynné.

Jak Zeolity vznikají?

Zeolity vznikají reakcí sopečného prášku s alkalickou slanou nebo sladkou vodou, se kterou po reakci zkrystalizují. Zeolitů existuje asi 130 druhů, ale pouze 50 je přírodních a mezi ně se řadí i Zeolit Clinoptilolite. Je to hlinitokřemičitý minerál, jež má mikroporézní strukturu. Jeho prostorové uspořádání atomů tvoří dutinky a kanálky konstantních rozměrů. Do nich uvězňují toxiny, těžké kovy a jiné nečistoty. Zeolity tvoří trojrozměrnou vazbu tetraedrů SiO4 a AlO4, které jsou na vzájem propojeny vrcholovámi kyslíky. 

Využití Zeolitu

Zeolity mají díky svým schopnostem nachytávat na sebe toxiny široké využití v chemickém průmyslu, zemědělství, akvaristice a medicíně. V zemědělství lze zeolit využít jako hnojivo, substrát a přidává se i do podestýlek zvířat. V průmyslu je Zeolit ceněn, jako filtrační materiál, například k čištění vody, což znali i staří Řekové, kteří za tímto účelem Zeolit používali. Zároveň je Zeolit i dobré plnidlo v papírenském průmyslu a v obuvnictví se například používá do bot, aby zamezil jejich zápachu. V domácnosti možná Zeolit používáte a ani o něm nevíte, v akvaristice, na podestýlky zvířat nebo jako filtrační činidlo v bazénu. V medicíně se Zeolit používá u dialízy. Ve švédských nemocnicích slouží jako antibakteriální a antivirová ochrana ve ventilačních systémech.

V Americe, Kanadě, Japonsku, Rusku, na Thaiwanu a v Austrálii se Zeolity používají k vnitřnímu i vnějšímu užití. V Evropě však k tomuto účelu schváleny zatím nebyly. Proto se v Evropě Zeolit používá hlavně na očistné koupele a pleťové masky proti akné.

Jak Zeolity pomáhají?

Vědci zjistili, že Zeolit je na čištění organismu vhodnější a šetrnější, než jiné preparáty a velmi účinně na sebe váže rtuť nebo olovo. Ruští výzkumníci testovali Zeolity jako potencionální lék na rakovinu a zjistili, že, zejména u kombinovaných nádorů, u zvířat dovede Zeolit menšit některé druhy nádorů a snížit negativní účinky chemoterapie a ozařování.

Zeolity také dovedou léčit průjmy, protože ve střevech do sebe nachytají toxické látky, jež průjem způsobují. Pokud jde o běžný průjem, měl by přestat do 24 – 36 hodin. Zeolit lze užívat také proti překyselení organizmu a žaludku.

Zeolit léčí akné

Zeolit lze použít i na léčbu akné. Stačí z něj vysypat prášek a smíchat s práškem Cordyceps sinensis. Takto vytvořenou pastu nanášejte na postižená místa. Kombinace Zeolitu a Cordycepsu má silnější antibiotický účinek, než běžně užívané zevní antibiotika na akné. Abyste zamezili další tvorbě akné a ucpávání pórů používejte na problematickou pleť Jojobový olej, který pleť jemně čistí a promazává. Má totiž velmi podobné složení, jako kožní maz, a proto na něj kůže nereaguje zarudnutím nebo vyrážkou. Místo hydratačního krému, ve kterém mnohdy najdete spoustu chemikálií lze používat směs Aloe Vera gelu s Jojobovým olejem. Aloe Vera je již tisíce let používáno na uklidnění pleti, léčí popáleniny a detoxikuje tělo i pleť.


CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT O ZEOLITU A DALŠÍCH PŘÍRODNÍCH PROSTŘEDCÍCH NA OČISTU ORGANISMU VÍCE INFORMACÍ, PODÍVEJTE SE ZDE
DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz