MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

10 důvodů proč pít šťávu z Noni


Noni – Morinda citrifolia čím dál více diskutovanější rostlina. Tato od pradávna využívaná léčivka nenechává spát vědcům, kteří v Noni objevují nové endemické látky (látky nenacházející se v žádné jiné rostlině na planetě), do nichž vkládají naděje na léčení nejrůznějších nemocí.

Morinda citrifolia
, také označována v Malajsii jako Mengkudu, v Jihovýchodní Asii Nhau, sýrové ovoce v Austrálii, keř proti bolesti v Karibiku a jako indická moruše v Indii je označení pro rostlinu, která je nám známá spíše pod svým tradičním názvem

Noni Takto se označují i samotné plody rostliny. Pochází z jihovýchodní Asie a tichomořských kultur Australasie. Noni je stálezelený keř, který může dosahovat až do výše osm metrů a plody rodí po celý rok. Zralé plody mají nažloutlou barvu a pronikavý zápach. Rostlina se také často nazývá „strom života“ nebo „královna plodů“.

Nejčastěji se  NONI prodává ve formě šťávy. Těchto šťáv existují různé druhy, jako jsou slazené, neslazené, zředěné s hroznovou nebo jinou bobulovitou šťávou a také existuje noni v prášku, které se smíchá pouze s vodou. Nejlepší způsob jak Noni užívat je šťáva z Tahiti, která se vyrábí podle tradiční receptury fermentací plodů Noni v tancích. Z nich se šťáva po 4 týdnech přefiltruje, lehce ochutí a putuje v uzavřených lahvích až k vám.
 
Pro léčebné účely jsou používány všechny části rostliny – plody, kořeny, listy, květy i semena. Extrakt z květů může léčit různé záněty očí, extrakt z kořenů snižuje 
krevní tlak a listy se požívají k tišení bolesti nebo k léčbě různých poranění. Noni obsahuje více než 160 různých látek (enzymy, vitaminy, minerální látky, aminokyseliny, xeronin, scopoletin atd. *) a je velmi bohaté na živiny.  *Obsahuje také dacanthal - kdy tato látka dokáže úspěšně ničít i určité předrakovinné a rakovinové buňky stigmasteryl - látka, která brání systémové degeneraci tkání proxeronin - látka přeměňující se v těle na xeronin, který je přenašečem nervových signálů a který spouští činnost většiny enzymů v lidském těle.

Teprve v posledním desetiletí byla vědeckým výzkumem potvrzena jeho jedinečnost. Základním principem jeho působením je mechanismus Xeroninového efektu. Ovoce obsahuje unikátní alkaloid, který dosud nebyl v jiné rostlině objeven v takovém množství. Nazývá se proxenonin a přímo ovlivňuje činnost xeroninu. Je v těle důležitý, protože způsobuje výrazné omlazování buněk a zlepšuje tělesný metabolismus. Je to látka velmi důležitá pro uchování života.Na Hawai a Tahiti užívali plody Morindy k léčení kašle, kořene k léčení rakoviny. Na Filipínách užívali semena jako střevní pročišťující prostředek a proti parazitům. Na Karibských ostrovech proti bolestem, k léčení zlomenin, výronů apod. Na Malajsii jí řešily menstruační potíže, problémy s močovými cestamin, při diebetu, kašli, výtažek z květů na léčení očních nemocí.

V dnešní moderní podobě  tu máme produkt,orginální nápoj  
NONI  který obsahuje kromě uvedených alkaloidů další vyvážené složky - aminokyseliny, vitaminy, steroly, oleje, sacharidy, xantiny a enzymy.

Noni  tak navíc obsahuje 18 aminokyselin, které podporují zpevňování svalů a zabraňují jejich ochabování. Jejich účinek se ještě zvyšuje pravidelným cvičením. Sodík, draslík, železo, mangan a hořčik, které jsou v NONI  obsaženy a tím  přispívají k potřebným denním dávkám minerálních látek. Vedle toho v ní byly prokázány i zvláštní účinné látky, kterým tato rostlina vděčí za své mimořádně pozitivní účinky. Protože NONI zvyšuje výměnu látek mezi buňkami, zasluhuje si zvláštní pozornost její regenerační účinek na buňky kdy scopoletin podporuje funkci epifýzy a zvyšuje hladinu serotoninu a melatoninu v organismu, čímž předchází častým změnám nálady a kladně ovlivňuje 

Navíc extrakt z malin  obsažený v našem výrobku  NONI dodává nejen aroma, ale i velké množství ellagové kyseliny, což je účinná přírodní látka, která napomáhá imunitnímu systému lidského těla v boji proti karcinogenům.

 
Jak Noni působí v lidském organizmu
 

1. Antidepresivum / sedativum – v roce 1993 byl ve šťávě Noni zjištěn skopoletin a serotonin, později rovněž melatonin. Vědci došli k závěru, že tyto hormony spolupracují mezi sebou a ve spojení s xeroninem zmírňují napětí a stres, podporují úpravu biologického rytmu spánku a bdění, menstruačního cyklu, napomáhají zlepšení nálady a uvolnění. Podporují rovněž procesy regenerace a restaurace poškozených sekrece přicházející z epifýzy (šišinka)  a ve skutečnosti působí jako prekurzor z něhož se vyvíjí určitý jiný buněčný typ. Šťáva s Noni má černou barvu, která je velmi podobná melaninu, který dává barvu nebo pigment, na každé buňce z našich orgánů. Tento "pigment" obsahuje každé místo v našem těle  a  je při užívání ovlivněn Noni .

Noni tedy stimuluje jak je výše popsáno tyto dva velmi důležité hormony (serotonin a melatonin). Nerovnováha tohoto hormonu může přispět k
depresi, dále je spojena s úzkostnými stavy, poruchami spánku, obsesivními stavy, migrénovými stavy, různých závislosti atd. Může tím také vyvolat různá další závažná onemocnění.

Například chronicky
obézní člověk dostane hlad ve chvíli, kdy u něj klesne hladina serotoninu. Jde se tedy najíst. A právě tato tendence se pak časem může stát rysem jeho chování, protože právě jídlo mu přináší dobrý pocit. Hladina serotoninu rychle klesá, takže nejde o pocit nijak dlouhodobý. Tyto příjemné pocity jsou však také důvodem návyků na kouření a alkohol. Noni nám tak může například pomoc překonat chuť na cigaretu, protože udržuje hladinu serotoninu v určité rovnováze

Xeronin dále nastartuje protizánětový mechanismus organismu, má protialergické účinky a zvyšuje obranyschopnost organismu proti virům a bakteriím – proto se doporučuje konzumace přípravků z NONI každému, kdo je často postižen onemocněním horních cest dýchacích. Díky tomu, že podporuje tvorbu trávicích šťáv, působí pozitivně i na řadu zažívacích problémů. 

2. Imunitní systém – Noni aktivuje makrofágy a posiluje náš imunitní systém, který pak více produkuje lymfocyty. Obsahuje antibakteriální látky. Jednou z nich je antrachinon, látka s vysokými antibakteriálními a antiseptickými účinky. Noni je schopno aktivovat imunitní reakci našeho organismu (tzv. T-lymfocyty). Ty bojují proti různým infekčním onemocněním, včetně Staphylococcus aureus a Escherichia coli. Pokud je funkce T-lymfocytů snížená, nastává riziko mnoha vážných onemocnění (hepatitida, revmatická artritida, syndrom chronické únavy, chronická virová onemocnění typu AIDS atd.)

3. Péče o pleť / vlasy – Vlastnosti Noni jsou také užitečné pro naši kůži a pokožku hlavy. Noni může léčit například různé ekzémy nebo pásový opar. Již před mnoha lety se dělaly obklady z noni a pokládaly se na odřeniny, řezné rány, kožní poranění a pohmožděniny. Šťávu stačí vetřít na postiženou kůži či vlasovou pokožku, necháme působit 15 minut a opláchneme. Takto můžeme udržovat i naši pleť stále mladou. Užívání noni může být také nápomocno růstu silnějších nehtů.  

4. Protinádorové účinky – Noni stimuluje produkci oxidu dusnatého a tak snižuje růst nádorů a pomáhá našemu tělu bojovat proti rakovinným replikacím buněk. Dále je důležité, že Noni obsahuje velké množství fytochemikálií, které bojují s rakovinou.V případě výskytu nádoru se v organismu snižuje množství enzymů xeroninu, proxeroninu a proxerogenáz – právě tyto enzymy však ve značném množství obsahuje NONI. Díky svému adaptogennímu účinku promění odlišně fungující buňky znovu na normální. Proto je také důležité pravidelně jíst zeleninu a byliny, právě tam se totiž fytochemikálie nacházejí. Proces rakoviny pak může Noni a jiné rostliny s vysokým obsahem fytochemikálií zpomalit, zastavit, ale i zcela zvrátit.  

5. Hyperteneze (vysoký krevní tlak) – Noni je zdrojem mnoha přírodních látek či sloučenin (fytonutrienty, selen, vitamin C, scopolenin), které bojují proti působení volných radikálů na cévních stěnách. Scopolenin je sloučena, která pomáhá snižovat krevní tlak a zabraňuje tomu, aby se tělesné tekutiny nestávaly příliš kyselé. Noni má vysoký obsah proxeroninu. Díky této látky naše tělo produkuje xeronin. Ten pomáhá koordinovat buňky, aby pracovaly harmonicky, napomáhá snižování stresu a regulaci krevního tlaku. Noni také obsahuje mnoho aminokyselin (tryptofan). Když tryptofan vstupuje do krevního oběhu a jde do buněk, tak pomáhá produkovat další látky, které jsou důležité pro snížení krevního tlaku prostřednictvím relaxačního účinku.  

6. Analgetika -  Protože má noni vysoký obsah proxeroninu, díky němuž tělo produkuje xeronin, používá se jako analgetikum při tlumení bolesti. V dnešní době se k tlumení silné bolesti používají cizí alkaloidy (jako například morfin a kodein), ale ty nejsou ničím jiným než imitací těchto xeroninů. Právě proto je xeronin schopen tlumit bolest stejně tak jako cizí alkaloidy. Ale co je důležité, xeronin je toho schopen přírodní cestou. Působí v našem těle coby největší „tlumič bolesti“ a proto o noni často můžeme slyšet pod přezdívkou „Strom zabíjející bolest“.  

7.Cholesterol – Noni obsahuje velké množství fytosterolů. Jeho užívání zabraňuje vstřebávání cholesterolu, čímž snižuje množství plaku v tepnách a udržuje je zdravé.  

8. Paměť – Tím, že Noni zabraňuje vstřebávání cholesterolu, udržuje naše tepny správně okysličené a pomáhá tak mozku zůstávat zdravější.  

9. Syndrom dráždivého tračníku / zácpa – Noni má vysoký obsah rozpustné vlákniny. Ta pomáhá udržovat hladinu cukru a snížit hladinu cholesterolu v krvi. Dále pomáhá snížit tlak na naše střeva, pomáhá jejich správné činnosti a změkčuje stolici. Noni je také bohaté na vitaminy a
minerály, které pomáhají udržovat naše střeva zdravá.
 
10. Antibakteriální / antivirální – Naše tělo je neustále vystavováno různým jedům nacházejícím se volně ve vzduchu, který dýcháme, také v kosmetice, kterou denně používáme či v potravinách, které jíme. Viry a bakterie jsou všude okolo nás. A právě užívání Noni náš organismus chrání


JESTLIŽE CHCETE UŽÍVAT KVALITNÍ ŠŤÁVU Z NONI ANEBO DALŠÍ KVALITNÍ PŘÍRODNÍ PRODUKTY, VÍCE INFORMACÍ ZÍSKÁTE ZDE
DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz