MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

3 domácí přírodní recepty pro vaši zářící plet.

Chcete oživit  nebo dokonce změnit barvu a tón pleti? Přinášíme vám jednoduché přírodní recepty na pleťové masky, peeling a čistící prostředky, které to zvládnou

 

Proč vypadá po 30 roku života vaše  pleť méně výrazně,  je to tím jak stárneme? Ano je to tak. Za prvé, kolísavé hladiny hormonů v průběhu nebo v začátku perimenopause zapříčiní to, že úroveň vašeho estrogenu (hlavní ženský hormon) stoupá a klesá nerovnoměrně a podporuje  nahromadění mazlavých mrtvých buněk v pórech. Pokles hladiny hormonů zapříčiní obrácený cyklus vaší pleti a proces jejího čištění se zpomaluje. V pórech se více ukládá kožní maz a také nečistoty, kvůli nimž pak vznikají černé tečky, když máte suchou kůži, jejíž póry nepropouští nečistoty snadno a vede to k unavené až popelavé barvě vašeho obličeje.

Navíc rozšířené póry trápí tři čtvrtiny žen na celém světě, takže celkem pravděpodobně i vás. Možná jste si už všimla, že čím jste starší, tím jsou větší. Podle lékařů se mezi pětadvacátým a padesátým rokem života může jejich velikost klidně i zdvojnásobit. Pojďme si proto říct, jak tomu co nejúčinněji zabránit. Zbavit se pórů samozřejmě úplně nejde. Jsou přirozenou součástí pokožky, která skrz ně dýchá, vylučuje kožní maz i škodlivé látky. Rozšířené póry potom mají téměř všechny ženy, snad s výjimkou těch se suchou pletí. Nemáte jim ale co závidět, protože na této pleti se zase rychleji tvoří vrásky.

Co dělat?  Tak abyste do tváře vašeho obličeje vrátili zpět barvu, světlo a jiskru jednoduše můžete použit běžné domácí ovoce, zeleninu, byliny, oloupanou kůru nebo podpůrné vitamíny jako je ChlorellaSpirulinaOstropestřec a další.

Zde jsou tři návody, jak si můžete osvěžující masku udělat ve vlastní kuchyni: 

1. Citrusová Maska 

1 bílek  

1 lžička čerstvě vymačkané grapefruitové šťávy  

1 lžička čerstvě vymačkané citronové šťávy  

2 lžičky zakysané smetany (cca 10-15% tuku)

Bílek rozšlehejte ve skleněné míse, aby byl nadýchaný. Smíchejte zakysanou smetanu s grepovou a citronovou šťávou. Směs pak přidejte do vaječného bílku opatrně promíchejte tak, aby se všechny suroviny spojily, a pak aplikujte na čistou tvář. Nechte působit po dobu 15 minut, poté opláchněte a osušte obličej . Pro lepší vláčnost a ošetření kůže můžete také natřít jojobovým přírodním olejem. Jeho jedinečné složení nezanechává na pokožce pocit mastnoty, jelikož se olej výborně vstřebává. Olej je vhodný pro všechny typy pleti, i pro citlivou a suchou.

Proč to funguje: citron a grapefruit jsou bohaté na kyselinu citrónovou, AHA, které jsou přírodní peeling a taký účinný antioxidant. Oba podporují hladší, jasněji vypadající pleť. Tato maska ​​je ideální pro mastnou pleť.

Co znamená AHA peeling? 

Jedná se o peeling pomocí ovocných kyselin. Ovocné kyseliny působí prokazatelně příznivě při estetických problémech a některých kožních onemocněních. Jedná se o velmi starou metodu omlazení pleti, kterou používala již Kleopatra, která se koupala v lázni z kyselého mléka (kyselina mléčná). 

V roce 1973 zkoumal kanadský lékař dr Luigi Rigano, zda budou prospívat pleti přípravky obohacené o nízké koncentrace ovocných kyselin. Zjistil, že každodenní nekolikaměsíční aplikace mírně kyselých krémů s obsahem ovocných kyselin vedla ke zlepšení elasticity pleti, zjemnila pokožku, omezila další projevy stárnutí a u osob s problematickou pletí redukovala projevy akné a mazotoku.

Co jsou ovocné kyseliny ?

Jsou to kyseliny získané z rostlin, představují tedy skutečně přírodní ošetření. Nejtypičtějšími zástupci jsou zde kyselina glykolová, kyselina jablečná nebo mléčná. Tyto kyseliny jsou netoxické.

2. maska  pro zářivou pleť

 Rajčatový peeling

 2 rajčata 10 g (umyté) 

 2 lžičky hnědého cukru

 1 lžička meduRajčata okrájejte ostrým nožem od slupky (pro zachování všech vitamínů nespařujte teplou vodou) Rozmixovanou směs rajčete  dejte  do skleněné mísy, promíchejte s hnědým cukrem a medem. Jemně masírujte směs na obličej a nechte působit 5 minut. Opláchněte a osušte obličej. Pro lepší vláčnost a ošetření kůže můžete také natřít jojobovým přírodním olejem.  

Jeho jedinečné složení nezanechává na pokožce pocit mastnoty, jelikož se olej výborně vstřebává. Olej je vhodný pro všechny typy pleti, i pro citlivou a suchou.

Proč to funguje:  Lykopen v rajčatové dužině je rostlinný pigment a silný antioxidant, který bojuje proti volným radikálům. Uvádí se, že je podstatně silnější antioxidant, než vitamin E. Antioxidanty se na tyto radikály napojí a jsou společně vyplaveny z organismu, aniž by se volné radikály dostaly k poškození buněk, hnědý cukr je skvělý peeling. 

3. skořicová čistící maska

 ½ lžičky mleté ​​skořice 

2 lžičky sušeného mléka  

1 lžíce čerstvě uvařeného heřmánkového čaje  

¼ lžičky přírodního medu


Namixujte všechny přísady ve skleněné míse, tak aby se proměnily v měkkou pastu. Jemně vmasírujte a naneste na vlhkou pokožku zvlhčenou čistou např. korálovou vodou. Nechte masku působit 2-3 minuty, poté opláchněte a osušte obličej. Pro lepší vláčnost a ošetření kůže můžete také natřít jojobovým přírodním olejem. Jeho jedinečné složení nezanechává na pokožce pocit mastnoty, jelikož se olej výborně vstřebává. Olej je vhodný pro všechny typy pleti, i pro citlivou a suchou zejména pro plet s akné.


Proč funguje:  Kombinace mléka a v něm obsažené kyseliny mléčné, exfoliuje odstraňování vrchní vrstvy odumřelých buněk z povrchu obličeje nebo pokožky těla mechanickou cestou. Heřmánek zklidňuje a skořice stimuluje pokožku.

 

Další návody na přírodní masky naleznete zde: 

http://mynatureproduct.com/jak-pouzivat-jojobovy-olej-k-lecbe-akne.html 

http://mynatureproduct.com/krasna-plet-pomoci-prirodnich-prostredku.html 

http://mynatureproduct.com/akne.html


 Podívejte se  na naše doplňky, které vám pomohou v boji s akné, zejména produkty jako je ChlorellaZeolit a Cordyceps by mohli výrazně pomoci.

 

Více info na 

www.naturgreen.cz