MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

5 rad jak si vybudovat vnitřní síluŽivot na tomto světě bychom mohli zjednodušeně přirovnat k jakémusi putování po určité cestě. Každý z nás tedy jde nějakou cestou. Jít po ní však není vždy úplně jednoduché, neboť život nám často staví do cesty různá rozcestí a překážky. Každá cesta je jiná, a tak nepřekonáváme všichni stejné překážky. Ale bez ohledu na jakékoli rozdíly, všichni sdílíme jakési lidské univerzální spojení v tom, že každý z nás čas od času čelí nějaké výzvě. Je na každém z nás, jak se k těmto výzvám postaví. Nesmíme však zapomínat, že právě na tom, jak s určitou výzvou naložíme, závisí další vývoj našeho života.

Je pouze na každém z nás, jak se bude chovat k ostatním lidem, jaké budou jeho představy a kam budou jeho kroky v životě směřovat. Abychom neriskovali, že náš život bude řídit někdo jiný, ať už člověk nebo například náhoda, měli bychom si v sobě vybudovat určitou vnitřní sílu.

Tuto vnitřní sílu či vůli má každý z nás skrytou v sobě. A právě ona je tím, co nás táhne k dalším hranicím. Mohli bychom ji zjednodušeně přirovnat ke svalu, který se může dále vyvíjet.
 

Jak vnitřní sílu budovat?

1. Vytvořte si uvnitř svého těla posvátný prostor

Abychom se mohli v určitých situacích racionálně rozhodovat, potřebujeme mít silnou vnitřní vůli. Ta nám totiž pomáhá odklonit se od stresových situací. Jistě už mnozí z vás slyšeli o tom, že by si měli najít nějaké posvátné místo ve svém domě, ale co takhle najít jakési posvátné místo v sobě? Naučte se správně dýchat. Zní to jako samozřejmost? Ano, ale je to opravdu to nejdůležitější a nejjednodušší, co můžete udělat. Najděte si klidné místo, sedněte si a ponořte se alespoň na okamžik do ticha. Pomůže vám to k pročištění myšlenek ve vaší hlavě. Poté s čistou hlavou můžete činit lepší rozhodnutí, cítíte se vyváženě a nacházíte se jakoby ve středu vašeho těla. 

2. Otevřete si dveře do náročných situací

Naši odolnost si vůči neznámému můžeme budovat sami. Měli bychom se vždy pokusit najít situaci, kde můžeme naši vnitřní sílu nejlépe využít. Je důležité nebát se riskovat a dělat věci, které pro nás nejsou úplně běžné. Těmito akty může být téměř cokoli, většinou to jsou však věci, které automaticky odkládáme, ať už jde o vyřízení obtížného telefonního hovoru či vyzkoušení nového cvičení. Máte odvahu pustit se do něčeho nového? Udělejte to. Riskování je pravým způsobem, jak si vytvořit jakési nové obzory a nakonec i rozšířit vnitřní sílu.

3. Vzpomínejte na dobu, kdy jste byli silní

Byli jste oporou přítele v jeho těžké životní situaci? Stáli jste v čele významného projektu v práci? Je zřejmé, že každý z nás již cvičil svou vnitřní sílu v mnoha různých aspektech svého života. Stačí se na některou ze situací rozpomenout a tím svou vnitřní sílu pěstujeme. Ano i lidé, kteří jsou tak slabí, že nedělají nic jiného, než se utápí ve své úzkosti, jsou obvykle schopni najít ve svých vzpomínkách časy, v nichž se cítili silní. 

4. Uvažujte o svých dobrých vlastnostech

To, co nás činí silnějšími, aniž bychom o tom věděli, jsou naše dobré vlastnosti. Jste loajální přítel? Milující matka? Máte talent pro vedení? Tohle všechno patří mezi vaše dobré vlastnosti. Vezměte si tužku a papír, vypište seznam vlastností a kvalit, které se vám na vás líbí. Také nezapomeňte vypsat vlastnosti, o kterých máte pocit, že jsou u vás dobře vyvinuty. Podstatné je, že pokud neuvažujeme nad našimi dobrými vlastnostmi, často se stává, že zapomínáme na to, co je v první řadě tím, co z nás činí silné osobnosti.

5. Nerozptylujte se a dejte si pauzu

Žijeme v době, kdy se v mnohých z nás vyvinula jakási závislost na mobilních telefonech a internetu. Šetrnější užívání našich zařízení může také pomoci vybudovat vnitřní sílu. "Dejme si pauzu" od oné závislosti, kterou jsme si pro mobilní telefony vyvinuli. Často nám vnitřní síla chybí nebo je příliš slabá, protože jsme neustále rozptylováni.

 

Jak poznám, že jsem silný člověk?

Jak v sobě máme budovat vnitřní sílu, již víme, ale jak poznám, zda jsem silný člověk? A čím se silní lidé vyznačují?

Výčet základních vlastností silné osobnosti:

Silný člověk dokáže odolávat tlaku společnosti. Jednoduše řečeno nenechá se ovlivnit módními představami či trendy. Důležité je, že takový člověk je upřímný (zejména k sobě samému), dokáže ovládat své emoce (ne potlačovat), je ochoten ustoupit tam, kde sám rozhodne a má stanovený jakýsi stabilní systém hodnot - je morálně vyzrálý

CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT VÍCE O TOM, JAK SI UDRŽET DOBRÉ DUŠEVNÍ I FYZICKÉ ZDRAVÍ, PODÍVEJTE SE ZDE
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz