MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

9 důvodů, proč užívat Reishi


Reishi, u nás známá také jako lesklokorka je malá lesklá houba, která roste na tlejícím dřevě. Číňané Reishi používají již 2000 let v jejich tradiční medicíně a je to jedna z nejstarších hub, která byla v lékařství používána. Reishi má prokázané pozitivní účinky na zdraví a zatím to vypadá, že nemá vedlejší účinky, proto se právem nazývá elixírem věčného života.

V moderní medicíně teprve začínají probíhat vědecké studie, které odhalují fungování Reishi v lidském organizmu a většina těchto výzkumů probíhá v Číně a v Japonsku. Zatím to vypadá, že je Reishi opravdu houba s velkým potenciálem, jen ještě musíme zjistit, kolik je jí třeba sníst, abychom žili věčně.

Seznamte se s devíti základními zdravotními účinky Reishi

Podpora imunitního systému

Houbu Reishi můžete použít k posílení Vašeho imunitního systému. V klinických studiích s pacienty, kteří měli nádorová onemocnění v pokročilém stádiu, dostali tito pacienti Reishi k užívání po 30 dnů. Vědci zjistili významné posílení imunitního systému, množství T-lymfocytů se zvýšilo a množství receptorů CD8 se snížilo. Kromě toho jsou během požívání Reishi u pacientů hlášeny menší vedlejší účinky chemoterapie a ozařování, lépe se zotavují i po operacích. Dle studií pravidelné užívání Reishi zvyšuje hladiny antioxidantů v organizmu. A jaké látky z Reishi jsou přímo odpovědné za posilování imunitního systému? Jsou to především vysoké koncentrace organického germania, polysacharidů a triterpenů.

Prevence proti rakovině

Studie ukázaly, že Reishi posiluje imunitu, která je v boji proti rakovině nezbytná a je schopna bojovat proti šíření nádorových buněk. Některé laboratorní studie prokázaly, že může zabránit rozvoji metastáz. Zatím není známo, jak to Reishi dělá, ale zdá se, že je schopna se zaměřit na mnoho různých fází vývoje rakoviny najednou, včetně angiogeneze (tvorba krevních cév, které dodávají živiny do nádoru), ale také na metastázy a migraci nádorových buněk. Předpokládá se, že indukuje apoptózu (sebevraždu) rakovinných buněk. V každém případě, extrakty z houby Reishi se již používají jako součást některých komerčních léčiv k potlačení proliferace buněk rakoviny a migraci. Studie provedená na buňkách rakoviny prsu zjistila, že kombinace Reishi a zeleného čaje zvyšuje účinnost houby natolik, aby zpomalila růst rakovinných buněk.

Snížení tlaku krve

Účinky Reishi na snižování vysokého tlaku jsou známy již po staletí. Studie v Číně zjistily, Reishi zlepšuje průtok krve v cévách za nižší spotřeby kyslíku v srdci. Japonský výzkum dokazuje totéž. Vysvětluje to tím, že je u řetězců kyselin ze skupiny triterpenů tato aktivita již známa. Zároveň snižují hladiny cholesterolu, a slouží jako prevence vzniku krevních sraženin. Ruský výzkum zjistil, že Ganoderma brání usazování plaku na stěnách tepen.

Snížení hladiny cholesterolu

Houby Reishi mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu tím, že způsobí na játra, která poté mohou snížit množství cholesterolu, který vyrábějí. Studie v Nestlé Research Center ve Švýcarsku zjistila při pokusech na zvířatech, že Reishi inhibuje syntézu cholesterolu.

Regulace cukru v krvi

V Reishi se nacházejí látky, které dovedou významně ovlivňovat hladinu cukru v krvi, jde především o polysacharidy označované jako Ganoderan A, B a C. Tím, že budete mít hladinu cukru v krvi vyváženou, můžete se vyhnout v budoucnu problémům, jako je diabetes 2. stupně, vysoký krevní tlak, mrtvice, vředy a impotence. Takto Reishi dovede působit preventivně proti cukrovce a v případě, že už touto nemocí trpíte, může zmírňovat její negativní dopady a pomoci ji stabilizovat.

Herpes – opary a jejich léčba

Předběžné údaje naznačují, že Reishi může mít antivirové účinky. Byla prokázána přímá antivirová aktivita u viru HSV-1 a HSV-2. To jsou herpes viry, které u lidí způsobují mnohdy celoživotní infekce, které se projevují vznikem herpetických lézí. Reishi má nejsilnější účinek v oblasti ochrany proti působení virů. Způsobuje pokles jejich množství a poklesu výskytu oparů. Zároveň urychluje jejich hojení a ulevuje od příznaků. Jisté japonské studie analyzovali vlastnosti Reishi hub a zjistily, že většina antivirových účinků pochází pravděpodobně ze sloučeniny označované jako GLP. GLP inhibuje replikaci viru tím, že nedovolí viru se absorbovat a vstoupit do cílových buněk s událostmi na počátku virové absorpce a vstup do jejich cílových buněk.

Boj proti chřipce

Předběžné údaje naznačují, že Reishi houby mají antivirové účinky. Obsahují polysacharidy, jež vykazují přímé účinky na virus chřipky.

Podpora kardiovaskulárního systému

Klinické studie a experimenty na zvířatech potvrdily, že houby Reishi mohou dilatovat koronární tepny, posílit krevní oběh a zlepšit prokrvení srdečního svalu v kapilárách, čímž se zlepší přísun kyslíku a energie do srdečního svalu. Reishi může snížit hladinu cholesterolu a triglyceridů a bránit tvorbě arteriálních ateromatózních plátů. Mohou také změkčit zatvrdlý cholesterol, který je již v tepnách usazen a změkčit cévní stěny. Tím nezabrání dalším škodám v organizmu. Reishi houby může pomoci, předcházet infarktu, který vzniká zahrazením krevního řečiště, je totiž schopna inhibovat agregaci krevních destiček.

Ochrana před poškozením radiací

Výzkumy naznačují, že houby Reishi rozšiřují účinky radioterapie a zároveň působí přímo proti nádoru. Dle výsledků vědeckých studií Reishi houby přispívá k posílení imunitního systému, ten je pak lépe schopen zvládat léčbu ozařováním a chemoterapií a tím pomáhají zlepšit kvalitu života pacienta. Bylo také zjištěno, že zmírňuje nepříznivé účinky chemoterapie, jako je nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, horečka, infekce, úbytek hmotnosti a ztráta vlasů.

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE O LÉČIVÝCH HOUBÁCH A JEJICH POZITIVNÍM PŮSOBENÍ NA LIDSKÝ ORGANIZMUS? PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz