MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

ACTIVE B-COMPLEX

 
 
Naturgreen®ACTIVE B-COMPLEX

Herbal & Vitamin & MineralActive B-Complex– je zcela nová komplexní formule s unikátním složením ve spojení bylin a celé kompletní řady vitamínů B. Tato formule je také vhodně doplněná rybím tukem (olejem), který obsahuje omega-3 mastné kyseliny ( EPA-DHA-ALA) a navíc i vitamíny A, D a E. V tomto spojení a vzájemné synergii minerálů ,vitamínů a bylin jde o zcela nový silný unikátní přípravek na našem trhu.

Naturgreen® ACTIVE B-COMPLEX
osahuje mimo jiné byliny či vitamíny nejdůležitější vitamíny skupiny B, které jsou rozpustné ve vodě. Tyto vitamíny jsou nezbytné pro udržení chodu životních dějů v organismu, mají významnou úlohu v aktivitě enzymů podílejících se na výměně látkové – na buněčném dýchání, odbourávání uhlovodanů, tuků a aminokyselin, účastní se na procesech využití energie. Jsou nezbytné pro normální funkci tkání – kůže, nervového systému, zažívacího traktu, obranyschopnost organismu apod. Mezi možné příznaky nedostatku B vitaminů patří mastná pleť a vlasy, padání vlasů, úzkost, deprese, třes, únava, mravenčení v končetinách, křeče, afty, prasklé ústní koutky či chudokrevnost.

B1 (thiamin)
Je nezbytný k látkové přeměně sacharidů a umožňuje jejich využití v nervstvu i ve svalech Je důležitý pro zdravé srdce, metabolismus sacharidů, nervový a duševní vývoj, dobrou paměť a koncentraci, krvetvorbu a hojení ran. Pomáhá při hojení pásového oparu, zlepšuje spánek, odstraňuje brnění a křeče, zmírňuje bolesti, podporuje správnou činnost jater.

B2 (riboflavin)
Zlepšuje zrak (zvyšuje citlivost sítnice), podporuje růst. Jeho nedostatek způsobuje chorobné změny sliznic hltanu a hrtanu, křehkost nehtů, onemocnění oční sítnice, rozbolavělé ústní koutky. Pokud není v organismu přítomen v dostatečném množství, dochází k narušení metabolismu bílkovin. Pro sportovce je nesmírně důležité, aby dostávali patřičné množství vitamínu B2. Podporuje výkonnost, tvorbu červených krvinek, plodnost, léčení oparůh a hojení tkání. Příznivě působí při neurologických onemocněních a stresu. Zmírňuje migrény.

B3 (niacin)
Jeho podstatná role spočívá při tvorbě energie a v metabolismu sacharidů a tuků. Je nezbytný pro normální činnost zažívacího traktu, nervového systému, pokožky a k syntéze některých hormonů, pomáhá předcházet migréně, zlepšuje krevní oběh, snižuje vysoký krevní tlak, a snižuje škodlivý LDL cholesterol... Pomáhá při depresi a při léčbě schyzofrenie. Zlepšuje projevy alergií a plodnost. Pomáhá také odstraňovat pach z úst

B5 (kyselina pantotenová)
Působí proti vzniku aterosklerózy. Pomáhá při léčbě kožních onemocnění. Zlepšuje paměť a koncentraci. Podporuje hojení, plodnost a peristalitku střev. Urychluje růst vlasů a pomáhá předcházet vzniku vrásek. Odstraňuje křeče v nohách. Zmírňuje migrény. Zvyšuje obranyschopnost. Pomáhá při hubnutí, migrénách, alergiích a onemocnění kloubů.

B6 (pyridoxin)
Je nezbytný k dobré výkonnosti nervové soustavy a svalstva. Protože svou hlavní funkci plní v procesu přeměny aminokyselin, jeho potřeba je přímo úměrná příjmu bílkovin. Pomáhá při menstruačních a přechodových potížích. Je prospěšný pro oči a pleť, snižuje brnění a křeče ,zlepšuje obranyschopnost.organismu. Zmírňuje ranní zvracení v těhotenství. Pomáhá proti srdečním chorobám. Užiteční při redukčních dietách. Dodává vám radost do života. Je důležitý pro tvorbu a obnovu svalů, a také při kožních a nervových onemocnění.

B9 Kyselina listová
je ve vodě rozpustný vitamin skupiny B. Společně s vitaminem B 12 se podílí na tvorbě červených krvinek a syntéze nukleových kyselin, což umožňuje bezchybné dělení buněk a reprodukci. Považuje se za jednu ze základních živin pro lidský mozek, stimuluje imunitní systém. Bez kyseliny listové by nefungoval správně ani nervový systém, napomáhá organizmu v obraně proti depresím, strachu a úzkosti.

Kyselina listová je zvláště důležitá pro vývoj plodu, chrání proti vrozeným vadám, podporuje růst plodu a diferenciaci tkání, zvláště nervové soustavy, snižuje riziko některých typů rakoviny, onemocnění srdce, cévních a mozkových příhod. Kyselina listová je v těle využívána ke správné funkci červených krvinek, hojení ran, tvorbě svalů (ve všech procesech, při nichž dochází k buněčnému dělení). Tento vitamin je nezbytný i pro DNA a RNA. Může také odvracet nebezpečí rakoviny plic, děložního hrdla, tlustého střeva a konečníku. U starších lidí dokáže zmírňovat deprese Zklidňuje, umožňuje zdravý spánek, snižuje vysoký krevní tlak, podporuje růst vlasů, zvyšuje plodnost, odstraňuje nechutenství a žaludeční potíže. Je nezbytná pro předávání nervových impulsů.

B12 (kobalamin)
S jeho vstřebáváním je to trochu jiné, protože potřebuje tzv. vnitřní faktor vylučovaný žaludeční sliznicí. Snižuje hladinu homocysteinu,(toxickou aminokyselinu.) snižuje riziko srdečních onemocnění, dodává energii, zlepšuje náladu a spánek, napomáhá tvorbě červených krvinek, zlepšuje obranyschopnost, paměť a koncentraci. Pozitivně působí na nervový systém a při roztroušené sklerózeJe nezbytně nutný pro dobrý průběh krvetvorby. Stimuluje růst, zlepšuje chuť k jídlu a je důležitým prostředkem při chudokrevnosti (anémie). Chrání nervový systém, zmírňuje dráždivost, zlepšuje schopnost soustředit se, pamatovat si a udržovat rovnováhu.

Některé další zdravotní problémy, když chybí některý s řady vitamínů B

 • Kožní problémy, lámavé vlasy, nehty, předčasné šedivění a padání vlasů,
 • Neurologická onemocnění, deprese a duševní poruchy
 • Špatná paměť a neschopnost koncentrace
 • Snížená obranyschopnost
 • Vysoký krevní tlak a vysoká hladina cholesterolu
 • Poruchy metabolismu cukrů, diabetes, nadváha.
 • Nadměrná fyzická a psychická zátěž, stres, migrény
 • Únava, onemocnění kloubů, artróza a artritida,
 • Brnění a křeče v končetinách,  špatné prokrvení
 • Chudokrevnost, alergie, opary
 • Onemocnění jater, nespavost neplodnost, zrakové potíže

Naturgreen® ACTIVE B-COMPLEX
obsahuje také Selen,
antioxidant, který k životním pochodům neodmyslitelně patří, přijímáme potravou. Nachází se v mléce, ořechách, vnitřnostech, také v droždí či kukuřici. Ale jelikož je ve většině evropských zemí obsah selenu v půdě velmi nízký, je nízký i jeho obsah v rostlinách, krmivech a následně v potravinách. Z těchto důvodů je hladina selenu u současného člověka nedostatečná a je třeba ji uměle zvyšovat.

Selen působí jako antioxidant blokující škodlivé molekuly nazývané volné radikály, které poškozují DNA. Je součástí antioxidačního enzymu (glutation peroxidázy), který chrání buňky proti škodlivinám z potravy a bývá společně s vitaminy C a E obsažen v antioxidačních doplňcích. Tato kombinace má chránit organismus proti celé řadě onemocnění, jejichž předpokládanou příčinou je poškození volnými radikály, patří sem rakovina, srdeční onemocnění, mozkové příhody, šedý zákal, degenerace žluté skvrny a další.

Selen a jeho hlavní příznivé účinky: Selen si získal pozornost především v boji proti rakovině. Pětiletá americká studie prováděná na Cornellově univerzitě a univerzitě v Arizoně ukázala, že denní užívání 200 mcg selenu vedlo k nižšímu výskytu rakoviny prostaty o 63 procent, k nižšímu výskytu rakoviny tlustého střeva o 58 procent, rakoviny plic o 46 procent a k poklesu úmrtí na rakovinu vůbec o 39 procent. Podle jiných studií se zdá být selen slibný v prevenci rakoviny vaječníků, děložního hrdla, konečníku, močového měchýře, jícnu, slinivky a jater stejně jako v prevenci leukémie. Studie u pacientů s rakovinou ukázaly, že u lidí s nejnižší hladinou selenu v krvi se vyvinulo více tumorů, bylo u nich větší riziko recidivy onemocnění, šíření rakovinného procesu a kratší doba přežití než u lidí, jejichž hladina selenu v krvi byla vysoká.

Selen rovněž dokáže chránit srdce snižováním „přilnavosti“ krve a redukcí rizika tvorby krevních sraženin, což dále zmenšuje riziko srdečních a mozkových příhod. Selen zvyšuje poměr HDL („prospěšného“ cholesterolu) k LDL („škodlivému“ cholesterolu), který je pro zdraví srdce kritický. Nejvíce může pravidelné užívání doplňků s obsahem selenu prospívat kuřákům a lidem, kteří již srdeční či mozkovou příhodu prodělali. Užívání selenu v denních multivitaminových preparátech však prospívá i zdravým lidem.

Další příznivé účinky selenu: Selen se může uplatnit v prevenci katarakty (šedého zákalu) a makulární degenerace – hlavních příčin zrakových poruch u lidí v pokročilém věku. Selen je součástí důležitých antioxidantů, jako glutathionperoxidáza či fosfolipidohydrogenperoxid-glutathionperoxidáza.Tyto antioxidanty se podílejí na tvorbě hormonů štítné žlázy a k nutnému řízení látkové výměny všech tělesných buněk, z méně aktivní formy (nazývané T4) ve formu aktivní (známou jako T3).

Selen je také důležitý pro dobrý stav imunitního systému, kde podporuje tvorbu bílých krvinek. Pomáhá v obraně organismu proti bakteriální a virové infekci a proti rakovině. Jeho účinky mohou mít význam v boji herpetickému viru – původci oparů a pásového oparu – a rovněž nelze vyloučit jeho pozitivní účinek na HIV, vir, který je příčinou AIDS. U mužů podporuje pohyblivost spermií.

Selen v kombinaci s vitaminem E má selen určité protizánětlivé účinky. Tyto dvě látky mohou zlepšovat některé chronické nemoci, například revmatickou artritidu, psoriázu, lupus, a ekzém.
V listech jsou obsaženy látky, které znatelně zlepšují choroby oběhové soustavy a jsou zvláště vhodné pro zlepšení toku krve k mozku. Tím tak chrání centrální nervový systém před poškozením z nedostatku kyslíku. Zlepšují paměť a mentální schopnosti. Rozšiřují cévy, zvláště v hlavě a jsou vynikajícím preventivním prostředkem proti náhlým mozkovým příhodám a proti infarktu myokardu.

Příznaky poukazující na možný nedostatek selenu:
 • Kardiomyopatie
 • Lokální srdeční nekrózy
 • Onemocnění spojená s buněčnou mutací
 • Šedý zákal – katarakta
 • Jaterní nekróza
 • Slepota
 • Neplodnost
 • Artritida (zánět kloubů) a rozličná zánětlivá onemocnění
 • Předčasné stárnutí
 • Lupenka – psoriáza
 • Otrava těžkými kovy
 • Ekzémy
 • Oslabení imunity
 • Poruchy štítné žlázy

Naturgreen® ACTIVE B-COMPLEX  obsahuje  také Jinan dvoulaločnatý – Ginkgo biloba
– je vysoký, zdatný a nesmírně dlouhověký strom dožívající se věku až 4 000 let. Jeho typickým znakem jsou listy rozdělené do dvou laloků, podle kterých dostal strom své druhové jméno. Léčivý výtažek z vějířovitých listů starobylého jinanu dvojlaločnatého, stromu, který přežívá v Číně již více než 200 milionů let, může příznivě působit na centrální nervový systém a krevní oběh.

Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný) - účinky na zdraví
Pro svoje léčivé účinky je extrakt z listů Ginkgo biloba hojně využívanou léčivou látkou na celém světě a vykazuje příznivý efekt na řadu nemocí, jako jsou neurodegenerativní nemoci (Alzheimerova choroba), kardiovaskulární nemoci, nádorová onemocnění, tinitus (ušní šelest), závratě, ztráta paměti, psychiatrické poruchy (schizofrenie), ale také stres. Toto široké použití je způsobeno řadou různorodých mechanismů účinků. Hlavní mechanismy působení účinných složek extraktu z listů

Ginkgo biloba zahrnují antioxidační efekt – ten je založen na okamžitém vychytávání volných radikálů, nepřímé inhibici tvorby volných radikálů a zvyšováním aktivity antioxidačních enzymů; inhibici faktoru aktivujícího destičky – mediátoru uplatňujícího se při akutním zánětu, alergických reakcích, trombóze, astmatu a šokových stavech; inhibici hromadění amyloidních peptidů u Alzheimerovy choroby.

Dále se používá při kardiovaskulárních (srdečně-cévních) nemocí , při zlepšení krevní cirkulace. různých mozkových problémech - zlepšuje paměť, dodává psychických sil, při hučení v uších, závratích atd. Zlepšuje neuronové spoje po úrazech mozku atd. Jinan dvoulaločný je prospěšný v léčení nervů, závratí, nervové hluchoty a zvonění v uších. Léčí deprese, omrzliny, zelený zákal, roztroušenou sklerózu. Působí také při léčení močových cest, při inkontinenci a nadměrném močení. Má příznivý vliv na nedostatečnou erekci. Dále při astmatických potížích, při kašli vycházejícím z prsou provázeným hustým hlenem.

Standardizovaný extrakt z listů Ginkga zlepšuje prokrvení mozku i ostatních tkání těla. Pomáhá zlepšovat paměť i schopnost soustředění. Zvyšuje dodávku okysličené krve do periferních částí těla a tak se podílí na jejich prokrvení (syndrom studených rukou a nohou) a tím pomáhá zajišťovat vydatnější přísun výživných látek i odplavení škodlivin. Rovněž i při náchylnosti na krvácení z nosu, žilních problémech, praskání cévek (fragilita kapilár), hemoroidech, arteroskleróze, bércových vředech.

Pro správný chod lidských orgánů a dosažení co nejdelšího věku ve zdraví úzce souvisí s dostatečným prokrvením tkáně. Pokud prokrvení dostatečné není, dochází k pozvolnému zhoršování jednotlivých funkcí. Nejmarkantnější projevy nedostatku prokrvení jsou patrné na centrální nervové soustavě, na činnosti mozku. Jednou z možností, jak razantně činnost CNS a mozku obnovit, oživit a dosáhnout zlepšení, je pravidelné užívání extraktu z jínanu dvoulaločného, známého jako ginkgo biloba.

Naturgreen® ACTIVE B-COMPLEX obsahuje  i Vitamín D3 - Cholekalciferol 

Cholekalciferol (D3) je přirozeně vyskytující se forma vitamínu D. Vitamín D bývá nazýván "sluneční vitamín", protože vzniká v kůži účinkem slunečního záření Cholekalciferol je velké míře vytvářen v kůži při expozici slunečnímu záření.

Mechanismus působení vitaminu D a jeho vztah k chorobám


Pomáhá příznivě i u dalších onemocnění jako jsou :

rakovina, hypertenze a oběhová onemocnění, artismus, obezita, revmatoidní artritida, diabetes l. i 2. typu, mnohočetná skleróza, Crohnova choroba, chřipka a nachlazení, tuberkulóza, stárnutí, lupenka, ekzém, nespavost, ztráta vlasů, svalové bolesti, zubní kaz, parodontóza, sportovní výkonnost, makulární degenerace (onemocnění očí související se stárnutím), pre-eklampsie (problémy spojené s těhotenstvím), plodnost, astma, cystická fibróza, migrény, deprese,

Alzheimerova choroba, schizofrenie. Jeden z nosných principů účinku vitaminu D tkví v tom, že podporuje tvorbu přirozených látek, zvaných cytokiny, které vykazují silné protizánětlivé účinky.

Naturgreen® ACTIVE B-COMPLEX obsahuje i Vitamín A -(retinol),
Vitamín A stejně jako beta karoten spadá do skupiny vitamínů označovaných svým původem jako karotenoidy. Karotenoidy dodávají ovoci a zelenině její charakteristickou žlutočervenou barvu (meruňky, jahody, mrkev). Retinol je čistou a zároveň nejsilnější formou vitamínu A, který hraje klíčovou roli pro celý náš organizmus. Pro člověka je však vitamín A důležitý zejména pro jeho nepostradatelný význam v oblasti zraku – je součástí zrakového pigmentu rodopsinu, který se v organismu využívá za nízkého osvětlení. Je prokázáno, že Retinol také omezuje vznik vrásek, zlepšuje strukturu pokožky, redukuje pigmentové skvrny a navyšuje hydrataci pokožky.

Účinky vitamínu A

Proto vitamín A působí preventivné proti šerosleposti a zdokonaluje vidění barev a vidění za šera.
Vitamín A dále podporuje růst, je důležitý pro správný vývoj buněk sliznic a kostí. Při jeho nedostatku buňky nedospívají a šupí se. Dále se aktivně uplatňuje při tvorbě spermií a vajíček. Stejně jako jeho příbuzný vitamín beta karoten patří do skupiny důležitých antioxidantů a jako takový neutralizuje nebezpečné volné radikály, které vznikají v lidském těle při metabolických procesech.

Volné radikály mohou poškodit lipidy buněčných membrán a samotný genetický materiál, což může ve svém důsledku vyústit až v rakovinu. Tyto velmi reaktivní molekuly můžeme jednak sami vytvářet, nebo je můžeme přijímat z vnějšího okolí.

Vitamín E -(D-alfa-tokoferol)
Vitamin E je společný název pro skupinu látek nazývaných tokoferoly. Ty se vyskytují ve 4 formách – alfa, beta, gama a delta. Tyto sloučeniny se účastní dějů při vstřebávání tuků a jejich ochrany před oxidací v krevním oběhu. Nejúčinnější formou vitaminu E je alfa-tokoferol. Vitamin E je druh vitamínu rozpustného v tucích, lidské tělo je tedy schopno si jej delší dobu uchovávat v tukové tkáni a v játrech.

K čemu vitamin E slouží?
Vitamin E se používá hlavně pro svůj antioxidační účinek, zabraňuje vzniku oxidačních toxických produktů a volných kyslíkových radikálů. Podílí se tak na stabilitě buněčné membrány. Podle nových výzkumů pomáhá vitamin E v prevenci srdečně cévních onemocnění (aterioskleróza), a snižuje i účinky LDL (špatného) cholesterolu. Dále jej můžeme použít např. při Alzheimerově a Parkinsonově chorobě, nebo jako doplňkovou léčbu při poruchách plodnosti, při potížích v klimakteriu  a zánětlivých degenerativních změnách kloubů a chrupavek. U lidí vyššího věku může vitamin E posilovat imunitní systém. Vitamín E také blahodárně působí na nervovou soustavu, na sexuální výkonnost, omlazuje pleť a vlasy. Je skvělým prostředkem na rozšiřování cév, navíc má močopudné (diuretické) účinky a je vhodný i na snižování krevního tlaku. Při hojení ran zabraňuje tvorbě hrubých jizev.

Naturgreen® ACTIVE B-COMPLEX obsahuje  Rybí tuk - Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny hrají klíčovou úlohu v celé řadě životních procesů v lidském těle, od regulace krevního tlaku a krevní srážlivosti až po zvyšování imunity a protizánětlivé účinky. Mohou se uplatnit v prevenci i léčení mnohých onemocnění.

Omega-3 kyseliny živočišného původu:
Nejúčinnější jsou EPA - kyselina eikosapentanová a DHA - kyselina dokosahexanová, ALA Kyselina alfa-linolenová které se hojně nacházejí v rybách chladných vod, například v lososech, makrelách, pstruzích a tuňácích.

EPA a DHA jsou hlavní účinné látky nalezené v omega-3, studie prokázaly, že omega -3 může snížit nezdravé hladiny triglyceridů v krvi a tím zlepšit kognitivní funkce.
 

Účinky omega-3 nenasycených mastných kyselin:
·       
 • Snižuje riziko srdečních onemocnění.
 • Snižuje srážlivost krve.
 • Omezuje množství triglyceridů (krevních tuků doprovázejících cholesterol).
 • Snižuje krevní tlak.
 • Chrání před poruchami srdečního rytmu.
 • Působí proti zánětům cév, kloubů, střev a kožním onemocněním (lupus a   psoriáza - lupénka).
 • Mohou zmenšovat menstruační křeče.
 • Pomáhají při psychických potížích, schizofrenii a úpravě dyslexie u dětí.
 • Mohou být prevencí rakoviny prsu a tlustého střeva.
 • Dle současných výzkumů se zdají být účinnější omega -3 kyseliny z živočišných zdrojů.

ALA Kyselina alfa-linolenová
je  navíc důležitá zejména pro řízení a souhru životních procesů v organismu, správnou funkci buněčných stěn, nervů, imunity a srdečně-cévního systému, slouží také jako zdroj energie.

Jakou má ALA funkci v organizmu?
Kyselinu alfa-linolenovou řadíme do skupiny látek odborně nazývaných omega-3 mastné kyseliny, která je podskupinou tzv. esenciálních nenasycených mastných kyselin. Esenciální znamená, že jsou pro lidské tělo nezbytné; přitom si je však nedokáže vytvořit a jediným zdrojem je potrava. Tato skupina látek se nazývá také polynenasycené mastné kyseliny či vitamin F.
 

 

Více informací o přípravcích, které obsahují čísté vitamíny skupiny B a   omega-3 mastné kyseliny najdete zde  

Naturgreen® Garlic&O3 měkké želatinové tobolky  jsou zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin

doporučujeme 

www.naturgreen.cz