MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Aloe vera 100% přírodní štáva

Aloe vera 100% štáva
Čistá a jemná chuť Aloe Vera, stejné účinky jako gel pouze jemnější – tekutější
Vhodnější zejména pro děti, BIO kvalitaAloe Vera
 je přírodní zázrak, který je známý po staletí, již staří Egypťané využívali jeho léčivých účinků k léčbě popálenin, puchýřů a ran. Egypťanky Aloe používaly je zkrášlení pleti a hojně se užívalo i balzamování. Ve starém Řecku popsal účinky Aloe Vera spisovatel Dioascorides, kde ve svých Zprávách o blahodárném působení Aloe Vera, popisuje užívání Aloe k léčbě zácpy, střev, úst, dásní, krku a metabolismu.

 

Proč Aloe Vera užívat?

 • Vynikající detoxikační účinky, čistí a regeneruje organismus.
 • Antibakteriální a antivirové účinky, působí proti plísním.
 • Posiluje  imunitní systém.
 • Jedinečný antioxidant.
 • Pozitivní účinky na klouby, přispívá k dobré funkci svalů.
 • Zlepšuje krevní oběh, má příznivý vliv na krevní tlak a koagulaci.
 • Zevně pomáhá k regeneraci kůže (po nadměrném slunění, na drobné poranění, pří zánětech).
 • Pití šťávy z listů Aloe Vera je prospěšné při překyselení žaludku a pálení žáhy.
 • Zlepšuje vstřebávání živin, Aloe reguluje činnost žaludečních buněk produkujících kyselinu chlorovodíkovou a zvyšuje činnost buněk vytvářejících ochranný sliz, který brání poškození sliznice.
 • Složky šťávy z listů Aloe Vera obnovují rovnováhu mezi kyselinami a zásadami v organismu (tzv. acidobazickou rovnováhu).
 • Povzbuzující účinek Aloe na odolnost organismu má význam v prevenci nádorových onemocnění i jako doplněk léčby.
 • Šťáva z listů Aloe Vera je spojencem péče o zdravou krásnou kůži a zdravé vlasy.
 • Pít šťávy z listů Aloe Vera je velmi vhodné, pokud trpíte stavy hypoglykémie (snížení hladiny cukru v těle), projevující se únavou, bolestí hlavy, chvěním víček, poruchou koncentrace, studeným potem, nutností jíst, třesem rukou, hyperaktivitou u dětí atd.).
 • Složky Aloe stimulují aktivitu makrofágů, které ničí organismus ohrožující bakterie.
 • Šťáva z listů Aloe Vera zmírňuje uvolňování histaminu ze žírných buněk. Antihistaminický účinek aloe se může uplatnit při první pomoci u popálenin, opaření či při alergických reakcích.
 • Šťáva z listů Aloe Vera chrání kůži před ionizačním zářením, což zmírňuje negativní následky ozařování na kůži při léčbě nádorů a rakoviny.
 • 100% šťávu z celých listů Aloe Vera lze účinně kombinovat s dalšími bylinnými prostředky proti celulitidě.
 • Pravidelné pití šťávy z listů Aloe Vera výrazně zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů. Lidé, kteří však již mají rozsáhlé ledvinné kameny, musí začínat s pitím velmi opatrně, protože ledvinové kameny by mohly začít příliš rychle opouštět ledviny, což by vyvolalo koliku.
 • Pomáhá při zažívacích a střevních obtížích, odstraňuje chronickou zácpu i průjem.
 • Šťáva z listů Aloe Vera se stará o správné zvlhčování stolice, má schopnost regenerovat zdravou střevní mikroflóru a potlačovat nežádoucí mikroorganismy. Pití aloe je i prevencí tzv. letních průjmů.
 • Regulační schopnosti na úrovni buněk činí z aloe účinného pomocníka v boji proti poruchám látkové přeměny(cukrovka, dna, porucha metabolismu tuků, obezita).
 • Díky antrachinonům chrání zuby před zubním kazem a dásně proti paradentóze.

Víte, jak poznáte nejkvalitnější výrobky z Aloe Vera?
100% šťáva musí obsahovat více než 99% Aloe Vera. Rostliny by měly být pěstovány v ekologickém zemědělství, aby Aloe neobsahovalo žádné pesticidy nebo jiné zdraví škodlivé chemikálie. Naše  Aloe Vera je pěstuje na plantážích v Mexiku či Texasu, které jsou certifikovány americkou a mexickou vládou. To znamená, že se u jejich pěstování nepoužívají žádné insekticidy a pesticidy. Abychom zachovali nejvyšší obsahy polysacharidů a dalších účinných látek, lisujeme Aloe za studena ihned po jeho sklizení, protože, čím později se Aloe zpracuje, tím je v něm méně účinných látek.

Jaké bioaktivní látky v Aloe Vera najdeme?
V případě, že je Aloe Vera správně a šetrně zpracováno, můžeme v něm nalézt více než 200 účinných substancí. Jde především o mucenózní polysacharidy, steroidy, vitaminy: A, C, E, B1, B2, B3, B6, B12, niacin, cholin a minerály: hořčík, mangan, zinek, měď, chrom, vápník, sodík a draslík. V Aloe Vera nalezneme také aminokyseliny: isoleucin, arginin, serin, kyselina glutamová, glycin, prolin, leucin, glutamin a asparagin a další látky jako jsou: glykosidy, lignin, saponiny, antrachinony (aloin a emodin), acemannan a mastné kyseliny.

Složení a výroba našeho Aloe Vera:
Není "Aloe jako Aloe“, a proto je vyšší kvalita podmíněna i vyšší cenou. Dejte si pozor na laciné Aloe Vera pod 99,5%, která jsou ředěná nebo vyráběna z prášku - koncentrátu.

Naše aloe obsahuje 99,7% čistého Aloe Vera. Čerstvě vylisovaná šťáva je velmi citlivá na kyslík, a proto jsou listy okamžitě po sklizni zpracovány a výsledná tekutina musí být stabilizována. Vzhledem k tomu, že zahřátí na vysokou teplotu by  poškodilo blahodárné látky obsažené v Aloe Vera, musí být tekutina zpracovávána za velmi nízkých teplot a jako aditivum se přidávají éterické oleje a antioxidační látky. Často se také využívají konzervační látky jako kyselina benzoová a sorban draselný.

Konzervováno:  Sodium Benzoate 0,1%, Potasium Sorbate 0,1%. a 0,1% kyselina citronová.

Náš nabízená Aloe Vera šťáva je certifikována  IASC/USDA a výrobce je členem IASC/USDA.  

        

Doporučené dávkování:
3-5 polévkových lžic, ve dvou až třech dávkách denně, smíchejte s vodou nebo ovocným džusem. Není vhodné pro děti do 3 let, a pro těhotné a kojící ženy. Nenahrazuje doplněk pestré  stravy.

Při použití k léčbě a prevenci zubů a dásní si můžete Aloe Vera smíchat bokem do nějakého kalíšku se zubní pastou a citrónovou šťávou. Tuto směs použijte stejně jako zubní pastu. Pokud si směsi namícháte více nevadí, ale nemělo by jí být více, než na 5 dnů a musí se přechovávat v lednici. Možnosti, jak si s Aloe Vera čistit tuby je více, pokud se Vám nic nechce míchat, nalejte si trochu Aloe Vera do úst, nepolykejte a normálně si vyčistěte zuby. Kupovat zubní pastu s příměsíAloe Vera je zbytečné, většinou ho tam je příliš málo na to, aby mělo správný účinek. 

Pozor na prodejce a Aloe Vera s různými příchutěmi, to již není přírodní šťáva. Jde o Aloe Vera vyrobené z koncentrátu tak, aby se dosáhlo, co nejnižší pořizovací ceny, a aby se přebyla pachuť tohoto koncentrátu. Jejich účinek je slabý a obsahují spoustu škodlivých éček, to už je lepší koupit si limonádu s 10% Aloe Vera vyjde to na stejno a je to levnější.

Aloe Vera v otázkách a odpovědích:

 Jaký druh Aloe je nejvhodnější?
I když existuje asi 300 druhů této rostliny, z hlediska obsahu cenných látek a účinků je za nejkvalitnější považována Aloe Vera Barbadensis Miller, naše Aloe pochází z této odrůdy. 

Jaké části rostliny by se měly používat a jak by to mělo být, aby produkt byl kvalitní?
Aloe Vera má silné šťavnaté listy. Pro nápoj by se měly používat pouze vnější listy staré 4-5 let. Z nich se při zpracování stáhne zelená kůže, která se vyhodí. Obsahuje totiž aloin, látku se silně projímavým účinkem (používá se v některých lécích). Správná Aloe Vera 100% šťáva by tedy žádný aloin obsahovat neměla. Zůstává pouze listová dřeň, průhledná kluzká hmota. Ta se pečlivě lisuje. Vylisovaná šťáva se stáčí do velkých sudů a hned se mísí se stabilizátory, aby se uchoval čerstvý a zůstaly v něm zachovány účinné látky.

To ovšem platí o AloeVera, které má minimální složení 99.7% čistého Aloe Vera a je vyráběno výše uvedenou metodou. Tato zásada neplatí při ředěném nebo ochucovaném Aloe, které je vyráběno z koncentrátu nebo extraktu a má složení 80% - 95% Aloe. Zbytek jsou ochucovadla, různé ovocné a jiné příchutě. V tomto Aloe najdeme již jen minimum vitamínů a navíc, obsahuje spoustu škodlivým éček, takže pozor na to co kupujete. 

Jak by se dále Aloe Vera měla správně zpracovávat?
Chlazené sudy se dopravují do podniku, kde se podle receptur šťáva dále mísí a poté plní do lahví.

Proč jsou v nápojích Aloe Vera konzervační látky?
Zákon o potravinách přidávání konzervantů vyžaduje a navíc se tím prodlužuje EXP. Pro použití označení produktuktu 100% přirodní štáva může být použito maximálně 0.3% konzervantů, což naše Aloe splňuje.

K čemu je Aloe Vera vůbec dobré?
Aloe Vera je označována za královnu léčivých rostlin. Je používána po staletí jako přírodní lék a vždy jsou oceňovány její léčivé a ošetřující schopnosti. Používá se jako prevence různých onemocnění i jako doplňková léčba nemocí již rozvinutých. 

V jakém množství a jak dlouho může být Aloe Vera šťáva užívána?
Aloe Vera 100% šťávu můžete preventivně užívat po celý život. Doporučené množství je 3x denně po 30ml. Ve zvláštních životních situacích (onemocnění apod.) lze dávkování zvýšit, je však potřeba konzultovat tuto skutečnost s ošetřujícím lékařem.

Jak pomáhá Aloe Vera při těžkých chronických onemocněních? Není třeba již užívat žádné jiné léky?
Každé těžké onemocnění musí být zásadně nejdříve svěřeno do péče lékaře. Aloe Vera 100% šťáva není lék, ale "jen" zdravá potravina. Hodí se tedy zejména k prevenci nebo jako podpůrný prostředek léčebné terapie. 

Jak je to s konzumací horkých jídel a nápojů před užitím Aloe Vera 100% šťávy nebo po něm?
Aby byl zaručen optimální příjem životodárných látek Aloe Vera 100% šťávy, doporučujeme nekonzumovat cca 15 minut před užitím nápoje a po ní žádné horké tekutiny a jídla, stejně jako tabákové výrobky a alkohol. 

Je nápoj vhodný pro děti?
Ano, doporučujeme však podávat dětem od 3 let. Důvodem je především to, že žádné dítě by nemělo být donucováno k něčemu, co mu nevyhovuje, a právě mírně nahořklá chuť nápoje mu nemusí chutnat. Množství nápoje pro děti nesmí překročit dávku 20ml 1x denně. Pro dosažení ještě příjemnější chuti lze nápoj míchat s vodou nebo ovocnou šťávou.

Je Aloe Vera 100% šťáva vhodná pro těhotné a kojící ženy?
Těhotné a kojící ženy by neměly Aloe Vera šťávu užívat, případně by měly užívání konzultovat s příslušným lékařem. Nápoj totiž výrazně podporuje činnost žaludku a střev, což není v daném případě příliš žádoucí. 

Mohou Aloe Vera 100% šťávu užívat lidé s transplantovanými orgány?
Lidé s transplantovanými orgány užívat Aloe Vera šťávu nemohou. Nápoj výrazně podporuje imunitní systém, což je u daného stavu naprosto nežádoucí. 

Je možné užívat Aloe Vera 100% šťávu při různých onemocněních či indispozicích?
Vzhledem k tomu, že každý konkrétní případ je zcela individuální, je vždy nutná porada s ošetřujícím lékařem. Obecně však platí, že Aloe Vera šťáva lze užívat v situacích, kdy je žádoucí posílit aktivitu imunitního systému a povzbudit látkovou výměnu.  Konkrétní problém však nejlépe posoudí odborník, proto je doporučeno užívání vždy konzultovat s lékařem.CHCETE SE DOZVĚDĚT PROČ NENÍ DOBRÉ UŽÍVAT ALOE VERA Z KONCENTRÁTŮ A O DALŠÍCH ZDRAVÝCH PRODUKTECH? 
DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz

Novinky o Aloe Vera:
Aloe Vera snižuje cholesterol
Krásná pleť pomocí přírodních prostředků