MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Aloe Vera snižuje cholesterol


Asi už víte, že Aloe Vera gel se používá jako lék na různá kožní poranění a popáleniny. Pití Aloe Vera gelu nebo 100% šťávy pomáhá léčit artritidu, nemocná střeva, žaludeční vředy a cukrovku. Existuje také dostatek vědeckých důkazů k použití Aloe Vera gelu k léčbě vysoké hladiny cholesterolu v krvi, které byly publikovány americkým National Institutes of Health (NIH). Než začnete Aloe Vera používat ke snížení hladiny cholesterolu, poraďte se se svým lékařem.

Léčba

Vysoká hladina cholesterolu, jinak zvaná hyperlipidémie, zvyšuje riziko vzniku srdečních chorob a mrtvice. Když máte v krvi příliš cholesterolu, přichytává se na stěnách tepen a může zapříčinit jejich ucpání. Vysoký cholesterol v krvi můžete mít z mnoha důvodů, řadí se k nim věk, vaše stravovací návyky a nadváha. Zamezit vysoké hladině cholesterolu můžete zdravými životními návyky, zdravou stravou a pravidelným cvičením. Někteří lidé ke snížení hladiny cholesterolu potřebují užívat i léky.

Hyperlipidémie způsobená věkem

Předběžné vědecké důkazy ukazují, že Aloe Vera gel může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi, která je způsobená stářím. V roce 2003 byla v Journal of Nutritional Science and Vitaminology představena studie, která testovala účinky přípravku s Aloe Vera na hladinu cholesterolu v krvi v průvěhu stárnutí laboratorních zvířat. Výsledky ukázaly, že podávání Aloe Vera vedlo u laboratorních zvířat k celoživotnímu snížení produkce cholesterolu v játrech o 30%.

Ostatní příčiny vysokého cholesterolu

Laboratorní důkazy a klinické studie na lidech naznačují, že Aloe Vera gel může být prospěšný ke snížení hladiny cholesterolu a dalších krevních lipidů. Studie na zvířatech publikovaná v Clinical and Experimental Pharmacology and Physiology z roku 2006 ukazuje, že Aloe Vera snižuje hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů v krvi a v játrech, a zároveň zvyšuje úroveň zdravého HDL cholesterolu u krys s diabetem.

Vědecké důkazy o tom, že Aloe Vera snižuje množství cholesterolu v krvi a účinně působí proti hyperlipidémii podpořilo 10 studií provedených na lidech, které byly v roce 1999 publikovány v British Journal of General Practice.

Na závěr

Podle amerického National Institut of Health je vnitřní užívání Aloe Vera gelu u dospělých osob naprosto bezpečné. Aloe Vera může snižovat hladinu krevního cukru podobně jako White Mulberry extrakt z listů. Pokud se rozhodnete Aloe Vera nebo White Mulberry extrakt z listů při cukrovce užívat, je pravděpodobné, že budete potřebovat lékařem snížit předepsané dávky inzulínu. Aloe Vera je prospěšné užívat jak z preventivních, tak i z důvodu potřeby snížit cholesterol v krvi, abyste předešli ucpávání tepen a následné mrtvici nebo infarktu, které mohou mít fatální následky. Aloe Vera přestaňte užívat minimálně dva týdny před plánovanou operací a neužívejte jej, pokud jste těhotná nebo kojíte.

CHCETE SI UDRŽET DOBRÉ ZDRAVÍ AŽ DO VYSOKÉHO VĚKU? PRODUKTY NA JEHO PODPORU NALEZNETE ZDE
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz