MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Bacopa zdokonaluje kognitivní funkce


Bacopa monnieri je bylinka s malými bílými kvítky, kterou možná znáte pod jejím indickým názvem Brahmi. Tato rostlina z jihovýchodní Asie se používá v Ajurvédské přírodní medicíně. Zde má široké využití, zejména jako lék na podporu duševních a nervových funkcí, na astma, epilepsii a duševní onemocnění. Vědci studují Bacopu v kontextu s léčbou úzkostí, Alzheimerovy choroby a jako podporu pro zachování kognitivních funkcí až do vysokého věku. Bacopu – Brahmi můžete používat ke zlepšení mentálních funkcí, paměti, k léčbě úzkosti, depresí nebo respiračních onemocnění. Bacopa také funguje jako prevence a léčba žaludečních vředů. The University of Michigan Health System doporučuje užívat denně 5 – 10 g prášku z Bacopy nebo ještě lépe její kvalitní standardizovaný extrakt, který obsahuje větší množství účinných látek.

Zlepšení kognitivních funkcí

Užíváním bylinky Bacopa můžete zlepšit své duševní výkony a kognitivní funkce, což jistě oceníte, pokud pracujete „hlavou“. Listy z Bacopy obsahují tzv. bacosidy, které zlepšují schopnost učit se, paměť a ostatní mentální funkce. Na univerzitě v Michiganu vědci zjistili, že Bacopa podporuje novou tvorbu nervů, pomáhá vyléčit poškozené nervové buňky a zlepšuje přenos nervových signálů. Krátkodobé studie na zvířatech prokázaly, že Bacopa může zlepšit schopnost učení a paměť, u lidí se tento účinek ale nepotvrdil. Bacopa má skvělé preventivní funkci v ochraně nervového systému, ale musí se užívat dlouhodobě. V Indii bylo zjištěno, že dlouhodobé užívání 1000 mg bylinky Bacopa denně zlepšilo paměť, prodloužilo pozornost. Ačkoliv studie na 76 lidech ve věku 40 – 45 let neprokázala vliv Bacopy na obnovení paměti, ukázalo se, že se tito lidé zlepšili v pamatování si nových informací.

Deprese a úzkost

Bacopa vám může pomoci, pokud trpíte depresemi nebo úzkostnou poruchou, zesiluje totiž účinky některých neurotransmiterů, včetně serotoninu a acetylcholinu. Na univerzitě v Michiganu, kde tyto účinky dopodrobna zkoumali, vědci potvrdili vliv Bacopy na neurotransmitery a snížení příznaků u pacientů s depresemi a úzkostmi. Podle amerického časopisu Drug Digest, ve kterém byly publikovány studie efektivnosti Bacopy, se zjistilo, že deprese a úzkost léčí téměř stejně účinně jako běžně předepisované antidepresiva a léky na úzkost, ale nemá nežádoucí účinky.

Prevence proti žaludečním vředům

Bacopa může pomoci v léčbě a hlavně prevenci proti žaludečním vředům. Bacopa chrání trávicí trakt tím, že stimuluje produkce hlenu v gastrointestinálním traktu, který dovede chránit buňky žaludku. K prevenci a léčbě vředů pomáhá tím, že uvolňuje svaly, které ovládají cévy v oblasti trávicího traktu.

A budete moci volně dýchat

Bacopa zmírňuje příznaky některých respiračních onemocnění, a to hlavně bronchiálního astmatu a alergií. Bacopa celkově uvolňuje svaly v oblasti průdušek a kolem jejich cév. Stažené průdušky jsou totiž mnohem náchylnější k zánětům a podráždění.

Bacopa a korálovec

Abychom maximalizovali pozitivní účinky bacopy a korálovce trsnatého na zlepšení a ochranu kognitivních funkcí, paměti a dalších psychických neduhů, smíchali jsme tyto čistě přírodní extrakty v ideálním poměru 1:4 tak, aby se jejich účinky doplňovaly.

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE O PŘÍRODNÍCH EXTRAKTECH PODPORUJÍCÍ VAŠE ZDRAVÍ? PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz