MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Chaga houba a její výhody

Chaga Mushroom Extract Blend

Novinka jedinečný originál na trhu v originálním složení.

Chaga neboli Rezavec šikmý (s lidovým ruským názvem Čaga) je cizopasnou houbou, která roste na kmenech stromů, zejména na břízách  kde využívá úžasné nutriční vlastnosti tohoto stromu.. Patří odedávna k nejcennějším „divokým“ medicinálním houbám. Obsahují množství vitamínu B, flavonoidy, minerály a enzymy. Jsou jedním z na světě nejbohatších zdrojů kyseliny pantothenové, která je důležitá pro činnost nadledvinek, a také trávicího systému. Má vysoký obsah přírodního melaninu, který má molekulární strukturu jako melanin lidských buněk, a tak přirozeně proniká až do úrovně buněk.

 Jde o léčivé houby, které mají silné antioxidační vlastnosti a dokážou nás rychle postavit na nohy i po těžké noci, zklidní a normalizují trávení. Tyto houby mají svůj původ a bohatou historii na Sibiři, kde jsou dlouhé staletí považovány za houby nesmrtelnosti. Jsou základem tradičního lidového léčitelství v těchto oblastech.In vitro, chaga prokázala protinádorové  anti-mutagenní , antivirové , proti destičkám  antidiabetické  a analgetikum účinky. Studie in vivo také demonstrují imunomodulační , protizánětlivé a probolestivé vlastnosti.

Ve studiích na zvířatech chaga vykazovala antialergické  , kognitivní a antioxidační aktivity. U modelů myší kolitidy působil chaga protizánětlivé účinky. Perorální podání polysacharidů z chaga zvýšilo vytrvalost při cvičení a biologické opatření související s únavou . Byly pozorovány také  příznivé antidiabetické účinky .

Extrakty a složky chaga mají inhibiční a proapoptotické účinky proti rakovině tlustého střeva  a hepatom. Inotodiol z chaga vykazoval protinádorové účinky proti buněčným karcinomům děložního čípku.  V některých studiích chaga prokázala selektivní apoptózu v nádorových buňkách bez účinků na zdravé buňky . To rovněž snižuje toxicitu spojenou se zářením  a inhibuje růst melanomových buněk u zvířecích modelů.

Extrakt chaga snížil oxidační stres u lymfocytů u pacientů se zánětlivým onemocněním střev  . Nebyly provedeny žádné klinické studie, které by posoudily bezpečnost a účinnost Chaga při prevenci onemocnění nebo při léčbě rakoviny, kardiovaskulárních onemocnění nebo diabetu.

Oxalické, galické, protocatechové a p-hydroxybenzoové kyseliny byly identifikovány v extraktech chaga  (12) . In vitro jsou antidiabetické účinky přiřazeny terpenoidům, které inhibují alfa-glukosidázu  (15) . Protizánětlivé a bolestivé vlastnosti se mohou objevit prostřednictvím inhibice syntézy oxidu dusnatého (iNOS) a cyklooxygenázy-2 (COX-2)  (3) . Imunomodulační účinky jsou přičítány sekreci cytokinů Th1 / Th2 v imunitních buňkách a regulace produkce antigenních specifických protilátek  (16) . Aktivita snímání antikvóra v chaga konkostech naznačuje širší antiinfekční atributy nad imunomodulační účinky  (12) .

Ve studiích na zvířatech získal methanolový extrakt z chagy pozitivní účinky na učení a paměť prostřednictvím snížených hladin malondialdehydu a dusitanů, snížení aktivity acetylcholinesterázy a obnovení hladin glutathionu, superoxidu dismutázy a acetylcholinu  (18)

Účinky proti únavě byly přičítány polysacharidům z chaga, které zvýšily odolnost a obsah glykogenů jater a svalů u myší, přičemž snížily hladinu kyseliny mléčné v krvi a hladiny močoviny v séru  (20) . Protizánětlivé účinky u modelů kolitidy u zvířat souvisejí s potlačením nádorového nekrotického faktoru (TNF) -alfa, iNOS a interleukinu (IL) -1beta  (19) .

3beta-hydroxy-lanosta-8, 24-dien-21-al a inotodiolové složky v chaga produkují antimutagenní a antioxidativní účinky  (9) . Ligninové deriváty rozpustné ve vodě byly také identifikovány jako bioaktivní složky s protinádorovými vlastnostmi  (26) . Extrakt chaga z horké vody vykazoval inhibiční a proapoptotické účinky proti buňkám rakoviny tlustého střeva prostřednictvím upregulace Bax a kaspázy-3 a snížení regulace Bcl-2  (5) . Inhibice kolorektálního karcinomu byla vyvíjena ergosterolem tvořícím prostřednictvím downregulace beta-kateninové dráhy  (21). Inotodiol, triterpenoid izolovaný z chagy, inhiboval proliferaci buněk rakoviny děložního čípku a indukoval apoptózu in vitro prostřednictvím zvýšené exprese Bax, snížení Bcl-2, downregulace cyklinem E a p27 up-regulace  (23) Vodné extrakty chaga inhibovaly růst buněk lidského hepatomu pomocí zastavení buněčného cyklu G0 / G1 a selektivní apoptotickou indukcí  (1) . Tato selektivní aktivace může vyplývat z změn pH v mikroprostředí nádorů  (11) . Jiné apoptotické charakteristiky mohou indukovat štěpení kaspázy a fragmentaci jader  (7) . Stejně jako u mnoha léčivých hub, beta-glukany v chagu mají imunomodulační aktivity, které se váží na receptor 3 komplementu, takže imunitní buňky rozpoznávají rakovinné buňky jako "non-self" (10) .

Čaga (Chaga) pomáhá při různých nemocech, například:

 • rakovina prsu a dělohy
 • zánět a rakovina žaludku
 • onemocnění dvanácterníku, slinivky a sleziny
 • žaludeční vředy
 • zánět a rakovina jater
 • cukrovka
 • různá autoimunitní onemocnění např. Crohnova choroba ,ale i další.

 Čaga je přibližně 8 krát výživově hodnotnější než jiné léčivé houby. 

Během svého růstu absorbuje živiny celého stromu včetně jeho životní energie.

 

Účinky čagy na lidský organismus jsou velmi rozmanité

 • Antivirové a antibakteriální (mimo jiné HIV)
 • Podporuje imunitní systém
 •  Má silný protizánětlivý účinek
 • Má pozitivní účinek na nervový systém  inhibuje enzym acetylcholinesterázu v mozku
 •  Podporuje odstraňování toxinů z těla
 • Stimuluje centrální nervový systém
 • Zpomaluje růst rakovinných buněk
 • Udržuje zdravou barvu pleti a mladistvý vzhled
 • Snižuje hladinu glukózy a zvyšuje hladinu inzulinu (cukrovka)
 • Snižuje hladinu LDL cholesterolu
 • Analgetický účinek (snižuje bolest)
 • Hepatoprotektivní chrání jaterní buňky a zlepšuje funkci jater

Naturgreen® Chaga je navíc posílena o několik pečlivě vybraných „divokých“  medicinálních hub a Acerolu, která obsahuje přírodní vitamín C, který ještě více dokáže synergeticky posílit účinek těchto hub.

Naturgreen® Chaga  obsahuje : Chaga (Inonotus obliguus) extrakt 35% polysacharidy a 4 % triterpenoidů, Shiitake (Lentinula edodes) extrakt 30% polysacharidů, Miatake (Grifola frondosa) extrakt 30% polysacharidů, Sibiřský ženšen extrakt eleuterosidy 1,2%, Acerola extrakt 25% vit.C.

Ta nejcennější protinádorová aktivita β-1,3-D glukanu je v našem výrobku Naturgreen®Chaga ještě více synergeticky posílená s dalšími houbami a jejich polysacharidy, které obsahující další typově rozdílné a čisté houbové  β-1,3-D glukany.  

Takováto synergeticky „mohutná“ kombinace hub a  komplexní spojení všech jejich účinných látek navíc zesílená přírodním vitamínem C s Acelory, spočívá v „extra“  silném  a rychlém posílení celého imunitního systému u našeho organismu.

Tato synergetická kombinace  β-1,3-D glukanů  s několika různých zdrojů hub u výrobku Naturgreen® Chaga pak v této kombinací vyvolává na organismus extra silný synergický efekt, který několikanásobně násobí tyto spojené účinky a tím zlepšuje vstřebávání účinných látek do celého organismu a  tudíž zlepšuje i celý následný efekt celkové léčby.

Tímto zvýšením a posílením výrobku v takovéto kombinace pak užíváním tohoto výrobku dochází k několikanásobnému zesílení imunity a tím má tělo dostatek sil nádor nejen „zakonzervovat“, ale často i zničit. 

Jedinečné 100%  čisté a přírodní  složení Chaga Mushroom Extract Blend 

 s nejvyšším počtem kapslí v balení a vysokou čistou váhou (náplní kapsle 500mg ) 


Chcete-li se dozvědět o přírodním přípravku Chaga Mushroom Extract Blend 

a dalších přírodních přípravcích pro muže a ženy,

doporučujeme

www.naturgreen.czOdkazy na výše uvedené  tvrzení a studie  zde: 

  

 

Youn MJ, Kim JK, Park SY a kol. Chaga houba ( Inonotus obliquus ) indukuje zastavení G0 / G1 a apoptózu v lidských hepatomových buňkách HepG2. Svět J Gastroenterol. 28. ledna 2008, 14 (4): 511-517.


Hyun KW, Jeong SC, Lee DH, Park JS, Lee JS. Izolace a charakterizace nového inhibičního peptidu agregace destiček z léčivých hub, Inonotus obliquus . Peptidy. Jun 2006, 27 (6): 1173-1178.


Park YM, Won JH, Kim YH a kol. In vivo a in vitro protizánětlivé a anti-nociceptivní účinky methanolového extraktu Inonotus obliquus . J Ethnopharmacol. 3. října 2005, 101 (1-3): 120-128.


Sun JE, Ao ZH, Lu ZM a kol. Antihyperglykemické a antilipidpidoxidační účinky sušiny kultivačního bujónu Inonotus obliquus v ponořené kultuře na normální a alloxan-diabetické myši. J Ethnopharmacol. 19. června 2008, 118 (1): 7-13.


Lee SH, Hwang HS, Yun JW. Protinádorová aktivita vodního extraktu z hub, Inonotus obliquus , proti HT-29 lidským buňkám rakoviny tlustého střeva. Phytother Res. 15. dubna 2009.


Zhong XH, Ren K, Lu SJ, Yang SY, Sun DZ. Pokrok v oblasti výzkumu inonotus obliquus . Chin J Integr Med. Duben 2009, 15 (2): 156-160.


Youn MJ, Kim JK, Park SY a kol. Potenciální vlastnosti protirakovinové extraktu vody Inonotus[opraveného] obliquus indukcí apoptózy v melanomových B16-F10 buněk. J Ethnopharmacol. 21. ledna 2009; 121 (2): 221-228.


Najafzadeh M, Reynolds PD, Baumgartner A, Jerwood D, extrakt z houby Anderson D. Chaga inhibuje oxidační poškození DNA v lymfocytech u pacientů se zánětlivým onemocněním střev. Biofaktory. 2007; 31 (3-4): 191-200.


Ham SS, Kim SH, Moon SY a kol. Antimutagenní účinky subfraktů extraktu z houby Chaga ( Inonotus obliquus ). Mutat Res. 10. ledna 2009, 672 (1): 55-59.


Caifa Chen WZ, Gao X, Xiang X a kol. Vodný extrakt z Inonotus obliquus (Fr.) Pilat (Hymenochaetaceae) významně inhibuje růst sarkomu 180 vyvoláním apoptózy. Am J Pharmacol Toxicol. 2007. 2 (1): 10-17.


Shashkin MY, Shashkin PN, Sergeev AV. Chemické a medicobiologické vlastnosti Chaga (recenze). Journal of Pharmaceutical Chemistry 2006. 40 (10): 560-568.


Glamoclija J, Ciric A, Nikoli M, et al. Chemická charakterizace a biologická aktivita Chaga ( Inonotus obliquus ), léčivá "houba". J Ethnopharmacol. 13. března 2015; 162: 323-332.


Ning X, Luo Q, Li C a kol. Inhibiční účinky polysacharidového extraktu z léčivých hub Chaga, Inonotus obliquus (vyšší Basidiomycetes), na proliferaci lidských neurogliocytomatických buněk. Int J Med Houby. 2014; 16 (1): 29-36.


Pan HH, Yu XT, Li T a kol. Vodní extrakt z léčivých hub Chaga, Inonotus obliquus (vyšší Basidiomycetes), zabraňuje vniknutí viru herpes simplex prostřednictvím inhibice virové membránové fúze. Int J Med Houby. 2013, 15 (1): 29-38.


Ying YM, Zhang LY, Zhang X a kol. Terpenoidy s inhibiční aktivitou alfa-glukosidázy z ponořené kultury Inonotus obliquus . Fytochemie. Prosinec 2014, 108: 171-176.


Ko SK, Jin M, Pyo MY. Inonotus obliquus extrakty potlačují antigen specifickou produkci IgE modulací Th1 / Th2 cytokinů u myší senzibilizovaných ovalbuminem. J Ethnopharmacol. 11. října 2011, 137 (3): 1077-1082.


Yoon TJ, Lee SJ, Kim EY a kol. Inhibiční účinek extraktu z chagové houby na anafylaktický šok vyvolaný sloučeninou 48/80 a produkci IgE u myší. Int Immunopharmacol. Dub 2013; 15 (4): 666-670.


Giridharan VV, Thandavarayan RA, Konishi T. Zlepšení kognitivní dysfunkce indukované skopolaminem a oxidační stres Inonotus obliquus - léčivá houba. Potravinové funkce. Červen 2011, 2 (6): 320-327.


Mishra SK, Kang JH, Kim DK a kol. Perorálně podávaný vodný extrakt z Inonotus obliquus zlepšuje akutní zánět v kolitidě indukované kolitidy dextran sulfátu sodného (DSS) u myší. J Ethnopharmacol. 28. září 2012; 143 (2): 524-532.


Yue Z, Xiuhong Z, Shuyan Y a kol. Vliv polysacharidů Inonotus obliquus na fyzickou únavu u myší. J Tradit Chin Med. Srpen 2015; 35 (4): 468-472.


Kang JH, Jang JE, Mishra SK a kol. Ergosterolový peroxid z houby Chaga ( Inonotus obliquus ) vykazuje protinádorovou aktivitu snížením regulace beta-kateninové dráhy při rakovině tlustého střeva. J Ethnopharmacol. 15. září 2015; 173: 303-312.


Lee HS, Kim EJ, Kim SH. Ethanolový extrakt z Innotus obliquus (houba Chaga) indukuje zastavení buněčného cyklu G1 v HT-29 lidských buňkách rakoviny tlustého střeva. Nutr Res Pract. Duben 2015; 9 (2): 111-116.


Zhao LW, Zhong XH, Yang SY a kol. Inotodiol obývá proliferaci a indukuje apoptózu modulací exprese cyklinu E, p27, bcl-2 a bax v buňkách HeLa lidského karcinomu děložního čípku. Asian Pac J Cancer Prev. 2014; 15 (7): 3195-3199.


Kikuchi Y, Seta K, Ogawa Y, et al. Chaga houba indukovaná oxalátová nefropatie. Clin Nephrol. Červen 2014; 81 (6): 440-444.


Sun Y, Yin T, Chen XH a kol. In vitro protinádorová aktivita a charakterizace struktury etanolových extraktů z divoké a kultivované houby Chaga, Inonotus obliquus (Pers.:Fr.) Pilat (Aphyllophoromycetideae). Int J Med Houby. 2011, 13 (2): 121-130.


Wang Q, Mu H, Zhang L a kol. Charakterizace dvou ve vodě rozpustných metabolitů ligninu s antiproliferačními aktivitami z Inonotus obliquus . Int J Biol Macromol. Mar 2015; 74: 507-514.


Wang J, Hu W, Li L a kol. Antidiabetické aktivity polysacharidů oddělené od Inonotus obliquusmodulací oxidativního stresu u myší s diabetes indukovaným streptozotocinem. PLoS One. 2017, 12 (6): e0180476. dva: 10.1371 / journal.pone.0180476

 
 1.  
 2.