MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Kelp - Chaluha bublinatá

 

 Chaluha bublinatá - Fucus vesiculosus
Doplňte tělu potřebný jód
Podpora pro štítnou žlázu a zrychlení metabolismu

Chaluha bublinatá je mořská řasa, která obsahuje velké množství jódu. Štítná žláza je na jódu existenčně závislá. Funkci tohoto orgánu bychom neměli podceňovat, protože reguluje celkový metabolický obrat v našem těle. Chaluha bublinatá se neužívá jen pro doplnění jódu, ale i jako bylina, která podporuje hubnutí, růst vlasů, zdravé klouby a užívá se i na vysoký tlak a cholesterol.

Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus) je mořská řasa rostoucí u pobřeží Severního a Baltského moře do hloubky zhruba 5 m. Můžete ji nalézt na pobřeží, na mušlích, hrázích nebo pilířích.
Chaluha bublinatá má specifický kožovitý vzhled s vidličkovitě rozvětvenými pásy. Má hnědou barvu, protože chlorofyl v ní překrývá hnědé barvivo fukoxanthin.  Při odlivu může mít až černou barvu. Na jejích pásech jsou většinou párové vzduchové bubliny, které chaluze dávají ve vodě energii.

Kdy je dobré chaluhu bublinatou užívat?

Jak chaluha bublinatá pomáhá?

S nedostatečnou funkcí štítné žlázy se potýká stále víc lidí. Pokud se cítíte dlouhodobě unaveni, bez energie nebo přibíráte na váze, stojí za to si nechat štítnou žlázu vyšetřit lékařem. Můžete také zkusit „na slepo“ užívat jód z chaluhy bublinaté

 
Doplněk stravy s přírodních extraktů je navržen přesně tak, aby obsahoval potřebnou denní dávku jódu bez jakýchkoliv dalších chemikálií, pojiv nebo želatiny. Pokud byl problém způsoben nedostatkem jódu, váš metabolismus se brzy vrátí do normálu.

Chaluha bublinatá obsahuje také algináty, což jsou
polysacharidy vyskytující se v mořských řasách. Mají schopnost vázat na sebe vodu a výborný čistící efekt. Obojího se využívá ve zdravotnictví na hojení ran. Algináty možná znáte z potravinářství, kde se z nich například vyrábí ovocné želé. Právě tato schopnost alginátu může mít i pozitivní vliv na klouby a při léčbě jejich zánětů.
 

Nedostatek jódu se projevuje zejména

  • struma, poruchy funkce štítné žlázy,
  • poruchy funkcí žláz s vnitřní sekrecí a metabolických procesů v organismu,
  • arytmie, ateroskleróza, negativní vliv na činnost srdečně-cévního systému a jater,
  • poruchy funkcí formování tkání a funkce spotřeby kyslíku těmito tkáněmi,
  • poruchy činnosti nervového systému člověka, mozku, pohlavních a mléčných žláz,
  • hrudní a bederní radikulitida, slabost a svalové bolesti,
  • anémie(chudokrevnost)
  • změna vnějšího vzhledu a vlastností kůže, vlasů a nehtů v důsledku špatného vstřebávání vápníku,
  • poruchy reproduktivní funkce: neplodnost, nechtěné potraty, narození mrtvého dítěte, předčasný porod, těhotenská toxikóza, nedostatek mléka u kojících matek,
  • vysoká úmrtnost kojenců, kretenismus, hluchoněmota, poruchy duševního i tělesného vývoje dětí.


 
Důležitá informace pro snadnější úbytek váhy

Nedostatek jodu může mít vliv na vaši tělesnou hnotnost

Štítná žláza je orgán specializovaný na produkci hormonů, které řídí především metabolismus. Při snížené hladině hormonů z důvodu nedostatku jodu dojde ke zpomalení metabolismu a může vzniknout částečná hypotyreóza neboli snížená funkce štítné žlázy, jež se projevuje na mnoha systémech našeho těla a to zejména také  nekontrolovatelným přírůstkem na váze.

Činnost štítné žlázy je přísně kontrolovaná hypofýzou, která pomocí hormonu TSH udržuje potřebnou aktivitu štítné žlázy. Hypofýza je orgán uložený v mozku, který funguje pro žlázu podobně jako řídicí centrum. K tomu, aby štítná žláza  fungovala tak jak má  je potřeba aby si vytvořila dostatek hormonu  T3 a T4 pro který  je důležitý a potřebný dostatečný přísun jodu v potravě.

Mnohdy lidé nemají ani podezření, že jejich organismu chybí jód a jsou jen v rozpacích, proč jsou tak podráždění nebo naopak skleslí, rychle se unaví, déle se zotavují, trpí poruchami spánku, snadno se nakazí infekčními nemocemi, mají poruchy pohlavních funkcí a mnohdy vynakládají mnoho sil, času a peněz na léčení lokálních projevů nedostatku jódu.

Je také  zjištěno, že u lidí, kteří trpí rakovinou je hladina jódu v organismu výrazně snížená a v organismu žen nemocných rakovinou prsu jód prakticky chybí.

Mezinárodní zdravotnická organizace (WHO) oficiálně přiznala, že nejméně 1,572 mlrd. lidí, což je čtvrtina obyvatelstva naší planety, neustále trpí zhoršením zdraví v důsledku nedostatku jódu v organismu. 600 mil. lidí na světě včetně 11% obyvatel Evropy trpí zjevnými klinickými následky nedostatku jódu – zvětšením štítné žlázy. 45 mil. mentálně zaostalých dětí ve světě, 100 tisíc dětí, které se každoročně rodí s příznaky kretenismu – to je také výsledek nedostatečného požití jódu jimi a jejich matkami. U 43 milionů lidí se deficit jódu projevuje v podobě psychických nemocí.

Lugolův roztok je vhodný na přibližné změření množství jodu ve vašem těle. V případě nedostatku použijte náš čistý přírodní jod (vegan kapsle bez pojiv a éček). Více informací o kvalitě a zpracování úřírpdního jodu naleznete zde: Chaluha bublinatá - Kelp.  Možná, že je zrovna nedostatek jodu příčonou toho, co vám k docílení vaší redukce váhy chybí. Užíváním našeho jodu nic nepokazíte, jedná se o čistě  přírodní produkt s doporučenou denní dávkou 150 uq.

Kapsle bez pojiv a želatiny

Abychom pro vás vytvořili produkt bez pojiv, která lisované tabletky obsahují až v 50% svého obsahu, rozhodli jsme se chaluhu bublinatou doplnit spirulinou. Jódu totiž tělo potřebuje v denní dávce jen malé množství a z toho nějakou část dostanete z potravy. Proto jej obsahuje náš extrakt přesně 150 µg v 15 mg extraktu chaluhy bublinaté. Abychom tento přírodní extrakt nemuseli lisovat do tabletek s pojivy, doplnili jsme ho ještě 300 mg spiruliny. Takto namíchaný již není problém extrakt z chaluhy dostat do klasických veganských HPMC kapslí, na které jste u našich výrobků zvyklí. Spirulina se běžně užívá ve větších dávkách, které můžete již bez jódu získat z lisovaných tabletek spiruliny. 

Vyzkoušejte naši testovací sadu 

Jednoduchý test

Udělejte si na vnitřní straně zápěstí jakýmkoliv prostředkem s obsahem jódu, třeba jódovou tinkturou-Lugalův roztok "kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru“. Když během 8 hodin (někomu i v řádu desítek minut) zmizí, má jódu nedostatek. Pokud skvrna zmizí  do  8 hodin signalizuje to nedostatek jódu a disfunkci vaší štítné žlázy. V tomto případě doporučujeme jod co nejdříve doplnit. Zdravý člověk s dostatkem jódu má skvrnu viditelnou někdy až 24 hodin. 


Chaluhu bublinatou - Kelp můžete pro větší efekt bez obav kombinovat se všemi s našimi podpůrnými výrobky pro hubnutí jako je  Acai Berry ThinGreen TeaGreen Coffee, Spirulina a další.

Železo: Naše tělo potřebuje železo, aby vůbec mohlo zužitkovat jód. Jestliže postižený nevědomky trpí nedostatkem železa, ale dostává na podporu produkce hormonů štítné žlázy jód, nedočká se díky chybějícímu železu žádného zlepšení. Nedostatkem železa trpí především lidé, kteří svým životním stylem (např. vegetariáni) přijímají v potravě málo železa nebo ti, kteří díky vyšším ztrátám krve (např. silná menstruace) vylučují více železa, než přijímají..Doporučujeme zde 

Zinek: Mnohé studie zjistily souvislost mezi nízkou hladinou zinku a velikostí štítné žlázy. Byla pozorována narůstající tvorba antitělísek, které jsou spouštěči autoimunitních onemocnění jako je třeba Hashimotovy tyreoiditidy. Zvýšený příjem zinku je proto při hypofunkci štítné žlázy důležitý, aby se zabránilo zvětšení štítné žlázy.Doporučujeme vám náš nový výrobek 100%  DDD  železo  a zinek  zde 

Různé výzkumy ukázaly, že stopové prvky, vitamíny, minerální látky a sekundární rostlinné látky (vitální látky nebo mikroživiny) působí efektivněji a lépe, pokud je užíváme společně zkombinované tak, jak je to pro ně přirozené a jak se vyskytují v přírodě.


 


Testovací sadu naleznete zde: 

 

Lugolův roztok testovací sada 10ml

 JESTLIŽE VÁS ZAJÍMAJÍ DALŠÍ INFORMACE O ZDRAVÝCH ŘASÁCH ČI JINÝCH PŘÍRODNÍCH DOPLNCÍCH NA PODPORU ZDRAVÍ A PROTI ÚNAVĚ, PODÍVEJTE SE
 
ZDE
   DOPORUČUJEME  

www.naturgreen.cz

Zajímavé články:
Přírodní zdroj jódu je chaluha bublinatá
K hubnutí je potřeba dostatek jódu v těle