MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Co je vodíková inhalační terapie?

Existuje několik způsobů, jak může být molekulární vodík požit: prostřednictvím vody obohacené vodíkem, inhalací nebo injekcí. Zatímco všechny metody prokázaly řadu neuvěřitelných zdravotních výhod , v tomto článku se zaměříme na inhalaci.

Inhalace vodíku umožňuje tělu získat velké množství vodíku. Lépe se vstřebává mozkem, nervovým systémem, oběhovým systémem a plícemi. Inhalace plynného 2% vodíku po dobu 30 minut odpovídá použití 15 litrů vodíkové vody (koncentrace 1-1,2 ppm).

Inhalační terapie vodíkem zahrnuje vdechování plynného vodíku v nízkých koncentracích (1-4 %) přes nosní kanylu (trubičku). To lze provést buď v klinickém prostředí, nebo pomocí domácího zařízení. Tato ultraúčinná metoda dodává molekulární vodík přímo do krve, takže je okamžitě dostupný pro cirkulaci tělem.

Jaké jsou zdravotní přínosy inhalace molekulárního vodíku?

Vodíková terapie si v dnešní době získává velkou pozornost – a to z dobrého důvodu. Více než 1000 vědeckých studií naznačuje, že molekulární vodík má terapeutický potenciál u více než 170 různých modelů lidských a zvířecích onemocnění a v podstatě každého orgánu lidského těla. Neuvěřitelné, že? Pojďme se podívat na některé potenciální zdravotní přínosy inhalace molekulárního vodíku.

 

1.) Poskytuje silnou dávku antioxidantů

Nespočet studií dokazuje, že molekulární vodík působí v těle jako silný antioxidant . Antioxidanty jsou látky, které chrání vaše tělo před volnými radikály, což jsou nestabilní molekuly, které mohou poškodit vaše buňky a jsou spojeny s několika nemocemi, včetně srdečních chorob, cukrovky a rakoviny. Molekulární vodík selektivně neutralizuje toxické volné radikály ve vašem těle jejich přeměnou na vodu. Bylo také prokázáno, že podporuje přirozený antioxidační systém vašeho těla tím, že signalizuje dráhy spojené s prevencí onemocnění.

Ještě lepší? Molekulární vodík je nejmenší existující molekula, která mu umožňuje snadno a hluboko proniknout buněčnými membránami. Je dokonce dostatečně malý na to, aby pronikl do mitochondrií buněk a prošel hematoencefalickou bariérou, aby vychytal volné radikály.

 

2.) Nabízí silné protizánětlivé účinky

Molekulární vodík má velmi silné protizánětlivé účinky – což je fakt, který je podpořen mnoha klinickými studiemi. V jedné studii bylo prokázáno, že inhalace molekulárního vodíku snižuje zánět v dýchacích cestách pacientů s astmatem a chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN). Toho bylo dosaženo hlavně inhibicí prozánětlivých cytokinů.

Jiné studie prokázaly, že molekulární vodík zmírňuje zánět u některých autoimunitních onemocnění včetně revmatoidní artritidy , dermatomyositidy a lupénky . Výzkumníci poznamenali, že toho bylo dosaženo, protože molekulární vodík inhiboval úrovně oxidačního stresu. Vzhledem k tomu, že se předpokládá, že chronický zánět hraje hlavní roli u většiny nemocí, vodíková inhalační terapie by se mohla v nadcházejících letech stát jedním z největších průlomů v oblasti zdraví .

 

3.) Zvyšuje sportovní výkon

Přesuňte se, Gatorade. Vdechování molekulárního kyslíku může prospívat vašemu sportovnímu výkonu mnoha významnými způsoby. Díky svým antioxidačním, protizánětlivým a buněčným signálním vlastnostem může molekulární vodík pomoci snížit svalovou únavu, zmírnit bolest při intenzivním cvičení a urychlit zotavení ze zranění. Předpokládá se, že těchto účinků dosáhne snížením zánětu a zpomalením hromadění laktátu v krvi .

 

4.) Nabízí neuroprotektivní výhody

Několik studií na zvířatech prokázalo, že molekulární vodík má ochranné účinky proti neurodegeneraci. Výzkum ukazuje , že molekulární vodík může snížit poškození neuronů, zachovat počet neuronů a prodloužit životnost neuronů, což vše pomáhá předcházet neurodegeneraci. Tato zjištění jsou průlomová a mohla by ovlivnit způsob, jakým jsou zvládána a léčena neurodegenerativní onemocnění, jako je Parkinsonova choroba a Alzheimerova choroba.

 

5.) Může pomoci při zotavení z COVID-19

Vezmeme-li v úvahu silné antioxidační a protizánětlivé účinky molekulárního vodíku, stejně jako jeho úspěch ve studiích zahrnujících lidi s astmatem, vědci předpokládají , že vodíková inhalační terapie může být účinnou doplňkovou léčbou proti COVID-19. Mají podezření, že molekulární vodík by mohl zlepšit zánětlivou cytokinovou bouři často pozorovanou u pacientů s COVID-19, a tím snížit poškození plic a snížit výskyt kriticky nemocných pacientů. Ačkoli je k potvrzení této teorie zapotřebí další výzkum, všechny známky ukazují na to, že molekulární vodík zlepšuje v současnosti omezenou strategii léčby nového koronaviru.

Je vodíková inhalační terapie bezpečná?

Molekulární vodík byl studován od 40. let 20. století a nikdy nebyly hlášeny žádné toxické účinky spotřeby vodíku. Kromě toho byl vodíku udělen FDA status GRAS (Generally Regarded as Safe), což znamená, že je schválen pro lidskou spotřebu a není známo, že by způsoboval škody. Vodík je zcela přirozený a nezbytný prvek pro život. Je přítomen ve vodě a téměř ve všech molekulách v živých věcech. To je jeden z důvodů, proč je vodíková inhalační terapie tak účinná – jsme již připraveni ji rozpoznat na buněčné úrovni.

Jak můžete podpořit své tělo molekulárním vodíkem?

Jak můžete vidět, zdravotní aplikace inhalace plynného vodíku jsou rozsáhlé. Molekulární vodík se sice již začíná prosazovat, ale má potenciál stát se v nadcházejících letech jedním z největších módních slov ve zdravotnickém průmyslu. Jak tedy můžete sami sklízet zázračné výhody molekulárního vodíku? Jak již bylo zmíněno dříve, existuje několik způsobů, jak pohltit molekulární vodík a to pitím vodíkové vody nebo inhalací plynného vodíku.

Pokud jste připraveni zažít přirozené léčivé vlastnosti molekulárního vodíku, zvažte podporu svého zdraví jednou z výše uvedených možností. Vysoká úroveň účinnosti této silné molekuly je široce zkoumána a podpořena více než 1 000 studiemi a dalšími. Začlenění molekulárního vodíku do vašeho života je bezpečný, snadný a účinný způsob, jak neutralizovat volné radikály, bojovat proti zánětu a podpořit vaši celkovou pohodu.


 

Více informací o generátorech vodíku se dozvíte zde 
nebo na 
www.naturgreen.cz

 

Novinka -certifikované přístroje na výrobu a inhalaci  vodíku od Naturgreen s vylepšenou inovativní technologií PEM / SPE Dual Chamber  najdete zde.


Výzkum a reference:

https://www.hindawi.com/journals/omcl/2020/8384742/
https://www.medicalnewstoday.com/articles/324863#effects
http://www.molecularhydrogeninstitute.com/
https://www.ncbi .nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5223313/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25747486/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26276082/
https://www .sciencedirect.com/topics/engineering/hydrogen-molecule#:~:text=The%20hydrogen%20molecule%20is%20the,je%20obvykle%20z%20nízké%20úrovně .
https://academic.oup.com/qjmed/article/113/12/870/5837119?login=true
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5095341/
https://medicalgasresearch .biomedcentral.com/articles/10.1186/2045-9912-1-24
https://www.nature.com/articles/s41598-018-26388-3
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7186690/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3395574/
https://www.ncbi.nlm. nih.gov/pmc/articles/PMC6352568/
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphar.2020.543718/full
https://www.hindawi.com/journals/omcl/2020/8384742/
https://www.healthline.com/nutrition/hydrogen-water#effectiveness