MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Coprinus comatus - léčba rakoviny

Hnojník obecný (Coprinus comatus) (100% čistý přírodní extrakt

je léčivá houba při prevenci a léčbě proti rakovině prsu navíc s antidiabetickými účinky (pomoc při cukrovce),ale také zlepšuje chuť k jídlu,podporuje krevní oběh a působí proti ateroskleróze (kornatění tepen).


 

Coprinus comatus patří mezi velmi cenné houby, které lze využít k léčbě a prevenci rakoviny. Obsahuje velmi účinné komplexy polysacharidů, nejúčinnější z nich je fukogalaktan, které dovedou aktivizovat imunitní systém, mají antioxidační aktivitu a regulují hladinu krevního cukru. Za silnou antioxidační aktivitu je odpovědná vysoká koncentrace L-Er­gothioneinenu, který chrání před oxidací polynenasycené mastné kyseliny v buněčných membránách a má protizánětlivý účinek. Kromě polysacharidů Coprinus comatus obsahuje vitamín A, vitamíny skupiny B a jako jediná rostlina i vitamín D, který pomáhá k zabudovávání vápníku do kostí a užívá se i jako prevence neurodegenerativních onemocnění. Z minerálních látek v něm nalezneme vápník, hořčík, železo a draslík. V houbě nalezneme i všechny druhy esenciálních aminokyselin, které lidské tělo potřebuje ke správnému fungování.

Houba Coprinus comatus

Medicinální houba Coprinus Comatus, česky známá jako hnojník obecný se řadí ke stopkovýtrusným houbám z čeledi hnojníkovitých. Má 3 – 6 cm široký klobouk podobný zvonku bílé barvy, na středu okrový. Dorůstá výšky 5 – 20 cm. Coprinus comatus můžeme nalézt na travnatých plochách, mezích, u cest nebo na polích od července do října. Název hnojník napovídá tomu, že se velmi často vyskytuje na čerstvě pohnojených půdách. Při sběru se však musí dávat velmi pozor, aby se nezaměnil za jedovatý hnojník inkoustový.

Jak nám Coprinus Comatus může pomoci

1. Zlepšení imunity

Imunoregulační účinky polysacharidů jsou jejich nejdůležitější účinek na lidský organizmus. Jeho protinádorové účinky souvisí zejména s aktivací imunitní odpovědi proti nádorovým buňkám. Zlepšení imunity souvisí také z lepší tělesnou odolností vůči virům, které imunitní systém včas rozpozná a zlikviduje.

2. Protinádorová funkce

Polysacharidy mají v těle antioxidační mechanizmus. To znamená, že organizmus čistí od volných radikálů, zlepšují úroveň a antioxidační enzymový systém. Aktivizují chelaci kovových iontů a podporují produkci superoxiddismutázy (SOD), což je antioxidant, který si tělo tvoří samo. Volné radikály tak nemohou poškozovat buňky a způsobovat nádorové bujení.

3. Reguluje hladinu krevního cukru

Hlavní mechanismus polysacharidů související se snižováním krevního cukru jsou: podpora sekrece inzulínu a zlepšení inzulínové rezistence. Kromě toho urychlují metabolismus glukózy v játrech, snižují absorpci glukózy a prostřednictvím antioxidantů nepřímo způsobují pokles hladiny cukru v krvi.

4. Pomoc při Ateroskleróze

Ateroskleróza (též arterioskleróza) je kornatění tepen, vzniká v důsledku ukládání tukových látek do stěny tepny (tj. vznikem arterómů). Především ve vyspělých zemích představuje významný zdravotní problém.Polysacharid fukogalaktan

Protinárodová aktivita

Coprinus comatus se dostal do hledáčku vědeckých studií a v roce 2011 vyšla přelomová studie in vitro, která zjišťovala vliv extraktu Coprinus comatus na nádorové buňky rakoviny prsu. Tato studie prokázala inhibiční vlastnosti Coprimus comatus na rakovinné buňky. Na buněčné úrovni funguje Coprinus comatus jako modulátor aktivity dráhy NF-κB. Ta ke v buňce ovlivňuje expresi genů, které jsou odpovědné za její imunitu, zánětlivou odpověď, růst a buněčnou smrt. Inhibice poškozených buněk probíhá skrz proteazomy, proteinové komplexy, které se nacházejí uvnitř každé buňky a mají na starost zneškodňovat poškozené proteiny. V aktivizaci proteozomů proti poškozeným bílkovinám v rakovinové buňce spočívá protinádorový účinek Coprinus comatus.

Coprinus comatus v čínské medicíně (TČM)

V tradiční čínské medicíně se Coprinus comatus užívá již velice dlouho jako lék na diabetes, ke zlepšení krevního oběhu, při nádorech a sarkomech. Coprinus comatus tradiční čínská medicína kombinuje s dalšími medicinálními houbami podle účinku, který chce dosáhnout. Jestliže jej chcete použít na léčbu cukrovky, je dobré jej užívat společně s extraktem z houby Maitake. U léčby sarkomů se Coprinus comatus kombinuje s Hericiem a u nádorů závislých na hormonech jej v tradiční čínské medicíně doporučují užívat s Reishi – Ganoderma lucidum.  V případě pokud si s užíváním medicinálních hub jako doplněku k léčbě rakoviny nebudete jisti ,můžete vše konzultovat s vašim ošetřujícím lékařem (pokud má pochopení pro přírodní léčbu) nebo s odborníkem na tradiční čínskou medicínu. Medicinální houby lze užívat i jako prevenci rakoviny prsu, pokud patříte do rizikové skupiny. Do rizikové skupiny se řadí lidé, kteří mají v anamnéze výskyt rakoviny v rodině, časný nástup menstruace, užívání hormonální antikoncepce, narození dítěte ve vyšším věku, dlouhodobý stres nebo psychický tlak a věk nad 40 let.

Navíc v  roce 2009, fáze I / II člověk studie  prováděné 
Memorial Sloan-Kettering Cancer Center , ukázay, že l Maitake mohou  stimulovat imunitní systém pacientů s rakovinou prsu. [12] In vitro výzkumy rovněž ukázaly, Maitake může stimulovat buňky imunitního systému. [129 ] in vivo a celý experiment ukázal, že Maitake může  stimulovat jak vrozený imunitní systém a adaptivní imunitní systém.. 

Jak poznat kvalitní Coprinus comatus

Na trhu se nachází různé výrobky, které se buď nazývají Coprinus comatus, nebo jej uvádějí ve složení. Jak se v nich jako zákazník zorientovat? Dobré je mít ověřeného dodavatele, který zboží jen nepřeprodává, ale nakupuje surovinu přímo od výrobce. Jen tak je možné ověřit si kvalitu suroviny laboratorním měřením obsahu, kontrolovat postup výroby a zjistit, zda má dodavatel všechny potřebné certifikáty, které zaručují správnou a čistou výrobu extraktů. Kvalitní výrobky nic neskrývají, uvádějí množství polysacharidů a dalších účinných látek přímo ve složení. Jejich extrakty jsou standardizované, protože jen tak je možné zajistit stále stejné množství důležitých účinných látek v extraktu. 


 

JESTLIŽE VÁS ZAJÍMAJÍ I JINÉ MEDICINÁLNÍ HOUBY A DALŠÍ PŘÍRODNÍ PRODUKTY, KTERÉ SLOUŽÍ K PODPOŘE A NÁVRATU VAŠEHO ZDRAVÍ, PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz

Studie o účincích účincích houby Coprinus comatus:
Rakovina prsu - podle studie pomohou houby

Další informace o této a dalších houbách  od uznávaného českého mykologa Prof. RNDr. Jiřího Patočky DrSc  naleznete zde : Sang hwang – asijská tradiční medicína