MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Vápník a hořčík ve vyváženém poměru tabletky

Marine Coral Calcium 73 plus 
Korálový stupeň SMP - vysoká vstřebatelnost
Ideální pro děti, těhotné a kojící ženy

Vápník a Magnesium  ve vyváženém poměru 2:1 včetně dalších 71 základních mořských stopových minerálů. Pomůže Vím doplnit potřebné minerály a předcházet osteoporóze, bolestem svalů a hlavy.

Marine Coral Calcium 73 plus, mořský korálový vápník  je jeden z nejlepších přírodních zdrojů vápníku. Nalezneme v něm nejvyšší koncentrace aktivních, minerály a navíc je vysoce vstřebatelná do organizmu. Naše tablety korálového vápníku obsahují vápník a hořčík v přirozeném, vyváženém poměru 2:1. Kromě vápníku, který je pro správné fungování organizmu nezbytný, je zde hojně zastoupen také hořčík a další důležité minerály jako je železo, draslík, sodík, zinek, mangan, celkem je těchto vzácných minerálů 73 a všechny jsou pro správnou funkci lidského těla potřeba pro správnou regulaci minerální rovnováhy v organizmu.

Vápník je velmi důležitý minerál v organismu. Na celkové hmotnosti těla se podílí 2%, což je zhruba 1200 - 1500 gramů. Z tohoto množství je 99% uloženo v kostech a zubech. Za normálních okolností existuje rovnováha mezi odbouráváním a novou tvorbou kostní tkáně. V případě nedostatku vápníku si jej začne tělo brát z kostí a hrozí jejich oslabení a následné řídnutí kostí neboli osteoporóza. Zbývající 1% vápníku je součástí tělních tekutin, které se účastní důležitých procesů v těle. V krvi je udržován poměr vápníku a fosforu 2:1. V případě, že se v krvi zvýší hladinu fosforu například jeho nadbytečnou konzumací masa nebo pitím „kolových“ nápojů, musí se tělu dodat i vápník. Pokud vápník nepojmeme v potravě, tělo si jej vezme z kostní hmoty. Vápník je nezastupitelnou součástí procesů krevní srážlivosti, je důležitý pro správné fungování nervové soustavy, reguluje nervosvalovou dráždivost a stahování svalů včetně svalu srdečního. Často je strava chudá na vápník spojována s vyšším výskytem rakoviny tlustého střeva a prsu. Nejvíce jsou nedostatkem vápníku postiženy kosti, což může po delší době vést k osteoporóze. Dále se nedostatek vápníku může projevit, vypadáváním zubů, zánětem dásní, lomivostí nehtů a změnami na kůži a vlasech. Může se objevit změněná citlivost nervů, svalové záškuby, podrážděnost, zmatenost, nespavost, depresivní stavy a poruchy srdečního rytmu.

Existuje více než 150 různých onemocnění, která jsou způsobena nedostatkem vápníku v lidském těle, a můžeme k nim ještě přidat artritidu, srdeční choroby, ekzémy, Alzheimerovu chorobu, vysokou hladinu cholesterolu v krvi, svalové křeče, dnu, poruchy trávení, chronický únavový syndrom, hypertenzi a časté bolesti hlavy. Vápník tedy není důležitý jen pro zdravé kosti a zuby. Podílí se na stovkách důležitých biochemických procesů v organizmu od správné funkce srdce až po replikaci DNA. Jednou z velmi důležitých funkcí vápníku u lidí (a zvířat) je schopnost neutralizovat kyselost a pomáhat tak dosáhnout správné acidobazické rovnováhy. Stupnice pH sahá od 0 – 14. Hodnota pH nižší než 7 označuje prostředí za kyselé, pH 7 je neutrální a vyšší než 7 je alkalické. Rovnováha lidského těla je udržována v neutrálu, tedy od pH 7 až do mírně alkalické úrovně. Alkalita je nezbytná pro život, zdraví, růst a vitalitu. Abychom si uvědomili, jak je důležité udržet si neutrální až alkalické pH jen uvedu, že při pH 6 umírají krabi, při pH 4 umírají lososi a všechny ryby zemřou, dosáhne-li pH okolní vody hodnotu 3. 

Existují tři druhy korálového vápníku, jejichž rozdíly jsou v obsahu vápníku a vstřebatelnosti do lidského organismu.

Land

má vysoký obah vápníku (až 39%), ale postrádá vstřebávatelnost. Sklízí se s Vápencem

Beach

zrna a malé úlomky korálového vápníku vyvržená mořem. Takto vyvržené zrka se sbírají a balí k prodeji. Vápník Beach postrádá ostatní důležité minerály pro dobré vstřebání do lidského organismu.

Marine

korálová organická zrna, jež se nahromadila v přílivové nádrži na ostrvě v Okinawa v Japonsku. Vysoký obsah Vápníku doplňuje hořčík a mnoho stopových minerálů. 

V tabulce můžete jasně vidět, že nejlepší vstřebatelnost má korálový vápník Marine, který můžete užívat v našich tabletách Coral Marine Calcium 73 Plus.

Okinawa Marine

Třída korálového vápníku Okinawa Marine je považována za nejlepší, protože jde o kousky korálů, které se přirozeně rozpadly a klesly na dno oceánu. Jeho těžba je pod samozřejmým a přísným dohledem Japonské vlády, aby byla zajištěna ochrana korálových útesů.  

Coral Stupně

Vápník obsah

Hořčík obsah

stopové minerály

Marine stupeň SMP

26%

12%

nejvyšší

Marine stupeň CCP

34%

2%

vysoký

Beach stupně

36%

1,50%

nízký

Land stupně

39%

0,50%

nejnižší


vysoká vstřebatelnost ve vyváženém poměru

 

Účinky korálového vápníku

Jeden ze základních chemických prvků, ze kterých se skládá lidský organismus, je vápník. Jeho nedostatek v organismu může způsobit více než 150 těžkých onemocnění a nejvíce bývají postiženi děti, gravidní ženy a lidé starší 40 let. Japonci z ostrova Okinawa, kteří denně pijí tuto vodu, se dožívají až 120 let a těší se plnému zdraví  


Příjem vápníku do lidského organismu

Chemické prvky (hořčík, selen, vápník, zinek, železo a další) vznikají ve vesmíru u výbuchů supernov a na Zemi při jaderných reakcích. Nevznikají tedy biochemickou cestou, proto je tělo musí získávat zvenčí. Nejdůležitějším zdrojem vápníku je mléko a mléčné výrobky. Dále vápník nalezneme v rybách a vepřovém mase. Mezi rostlinné zdroje vápníku patří sója, petržel, pažitka, špenát, mandarinky, pomeranče, jablka, brambory, bílé pečivo, pšeničný chléb, mák, loupané mandle a lískové oříšky. Významné množství vápníku obsahuje dobrá pitná nebo minerální voda. Není-li naše strava z jakéhokoliv důvodu bohatá na vápník, je třeba ho dodávat do těla „uměle“, tedy suplementací. 

Suplementace je doplňování stravy o zdraví prospěšné mikroelementy, které ve stravě chybí nebo v ní nejsou v dostatečné míře zastoupeny. Suplementované mikroelementy lze rozdělit na ty, které si tělo samo nedokáže vyrobit, a na ty, které tělo z nejrůznějších důvodů produkuje ve zmenšené míře. Jednou z největších překážek sumplementace vápníku je jeho absorbce v lidském organismu. Stále zřetelněji se ale ukazuje, že samotná přítomnost vitamínů a stopových prvků v suplementu nestačí. Stopové prvky musejí být zabudovány do takových sloučenin, které tělo dokáže využít, navíc je někdy velmi vhodné tělu doplňovat dohromady kombinaci minerálů, např. vápník spolu s hořčíkem. Vitamíny potřebují mít kolem sebe sloučeniny, v jejichž společnosti se vyskytují v přirozené stravě. Minerály a vitamíny se vzájemně ovlivňují, jejich vhodným zkombinováním lze posílit jejich vstřebávání. A navíc nasazením vhodných minerálů lze dosáhnout vytlačování toxických látek z organismu. Vápník v mléce, které je běžně známým zdrojem vápníku, má absorpční schopnost pouhých 12%.  Studie dokázaly, že korálový vápník má nejlepší schopnost absorpce (až 98%) a následného využití v organismu. Tato fenomenální schopnost vstřebávání je přičítána právě dokonalé rovnováze organického vápníku, hořčíku a dalších více než 70 základním mořským minerálům. 

Denní doporučená dávka podle Amerických studií:

800 mg až 1 200 mg pro dospělého člověka. Těhotné a kojící matky mohou přijímat ještě vyšší dávky – 1 200 mg až 1 500 mg. 

Vápník v těhotenství

Doporučená denní dávka vápníku pro těhotné ženy je 1500 mg denně a pro kojící ženy 2000 mg denně. Gravidní ženy v České republice přijímají v potravě pouhých 67% doporučené denní dávky vápníku. Nedostatečný příjem vápníku není ale problémem jen těhotných a kojících žen, jde o celosvětový problém. Zejména jsou jim postiženi starší lidé, alkoholici a lidé trpící onemocněním zažívacího traktu.

Těhotné a kojící ženy mají vysoké požadavky na dostatečný příjem vápníku, protože během těhotenství potřebuje plod zhruba 30 gramů vápníku denně pro správný vývoj kostry. Zejména v třetím trimestru jsou nároky plodu nejvyšší. V případě, že má žena vápníku nedostatek, začne se jí tento minerál uvolňovat z kostí. Matce tak hrozí v budoucnosti osteoporóza a dítěti se tvoří řidší kosti. Po porodu jsou ztráty vápníku závislé na délce kojení. Největší ztráty vápníku byly pozorovány u žen, které kojily po dlouhou dobu, začaly později menstruovat a měly děti v krátkém časovém odstupu.

Vápník má důležitou roli v předcházení některým komplikacím, se kterými se v těhotenství můžeme setkat. Patří mezi ně předčasný porod, vysoký tlak, preeklampsie (vysoký tlak, otoky a bílkovina v moči) a křeče dolních končetin. Pokud máte v těhotenství dostatek vápníku, můžete i po porodu předejít či zmírnit únavu a případné deprese. Vzhledem k faktu, že těhotným a kojícím ženám denně chybí v potravě 495 mg vápníku, mají tak vysoké riziko vzniku osteoporózy. Je proto vhodné tento minerál dodávat ve formě potravinových doplňků. Na trhu jich existuje celá řada, od přípravků obsahující pouze vápník, přes kombinace vápníku s hořčíkem až po těhotenské multivitaminy.

Během těhotenství a po porodu je potřeba, aby ženy měly dostatečný přísun všech vitamínů, minerálů a dalších látek, které zajistí zdravý růst dítěte i zdraví ženy. Speciálně v tomto období je nutné dbát na zvýšený přísun vápníku. Každý všeobecný lékař pro dospělé vám řekne, že Calcium je nezbytný pro zdravý vývoj kostí a zubů. Pokud se do těla nedostane dostatečné množství vápníku, kosti budou křehké. V pozdějším věku to má za následek větší tendenci ke zraněním, zejména ke zlomeninám. Lidé, kteří často mívají zlomeniny, obvykle trpí právě nedostatkem vápníku.

Činnost aktivních látek:

Vápník - díky vápníku a fosforu se nám v těle formuje kostní tkáň a je nutným materiálem pro stavbu všech spojujících tkání. Udržuje stabilní srdeční činnost, správnou funkčnost nervů a zkracování svalů, aktivně napomáhá proti srážlivosti krve.

Hořčík - hořčík a vápník zajišťuje osvobození ATP a zvyšuje energetický potenciál lidského organismu. Zajišťuje stabilní srdeční rytmus a reguluje fungování cév, střevního traktu, žlučníku a močového měchýře. Vyvážená kombinace vápníku a hořčíku (2:1) brání odvádění vápníku z kostí, a tím i jejich měknutí a řídnutí..

Sodík - reguluje osmotický tlak, vodní a bílkovinnou výměnu, je nutný pro podporu neutronové a svalové dráždivosti a činnost sodíkové a draslíkové pumpy, která zabezpečuje regulaci buněčné výměny.

Draslík - je základní vnitrobuněčný kationt, který udržuje vodní, solnou, kyselinovou a zásaditou rovnováhu. Má nestarost nervovou a svalovou dráždivost a vodivost, zabezpečuje stabilitu arteriálního tlaku a odvádí přebytečnou tekutinu z organismu.

Stévie - léčivá, nízkokalorická stévie je sladší než cukr. Stévie je rostlinka pocházející z Jižní Ameriky. Účinnou látkou stévie jsou glykosidy steviosid a rebaudiosid. V čisté podobě  její extrakt je 200 krát sladší než cukr a nezpůsobuje zvyšování hladiny inzulinu v krvi – proto se doporučuje zejména pro diabetiky.

V roce 2006 Světová zdravotnická organizace (WHO) připravila nové studie na zhodnocení nezávadnosti této přírodní léčivky.Ukázalo se, že steviocid může mít pozitivní vliv na některé osoby trpící hypertenzí nebo cukrovkou typu 2, a že navíc neuvolňuje mutageny.(chemické látky, které buďto narušují DNA (například kyslíkové radikály, dioxinytěžké kovy, dehetethidium-bromid), nebo poškozují buněčný aparát dohlížející na rovnoměrné rozdělení genetické informace (kolchicin).

Víte, že Stevia  a  následné  lidské klinické studie už  v roce  1998  zjistily, že stevia má anti-diabetické  vlastnosti, včetně revitalizaci  pro poškozené beta buňky ** a je srovnatelná s lékem  glibenklamidem, ale bez nežádoucích účinků. (Glibenklamid podáván pacientům s diabetem druhého stupně) Cukrovka byla léčena v Jižní Americe stévií již stovky let a také v Japonsku, kde je ve značné míře používaná již od 70. let se neprojevily žádné zdravotní komplikace.

** Beta buňka (B buňka) je vedle alfa a delta buňky další buněčný typ Langerhansových ostrůvků, které jsou součástí slinivky břišní. Jedná se o buňku s endokrinní funkcí, produkují do krve hormon inzulín, který pomáhá buňkám vychytávat z krve glukózu a tím snižuje její celkový obsah v krvi. To vše činní náš výrobek jedinečným v EU.

Náš organismus se skládá z 70% z tekutin. Krev, lymfa, sliny, všechny tyto tekutiny se podílí na alkalickém prostředí a zdravy člověk má 7,4 pH. Pokud se pH v organizmu sníží a zvýší se acidita (kyselost), jsou narušeny imunitní reakce našeho organismu a rychle se začnou množit viry a bakterie, které se dostaly do krve. Špatně se vstřebávají vitamíny a mikroelementy, vznikají onemocnění cév, srdce, kloubů, krve a mnohé další patologické stavy organismu, včetně onkologických.

Pozor náš vápník obsahuje i stévii je dobře vstřebatelný a to s 98% toto není žádný umělý vitamín, kde si toho nasypete kilo a nic se neděje, Navíc zde do těla dostanete 
Vápník a Magnesium ve vyváženém poměru 2:1 a dalších  70 vitamínů a  minerálů ve stopovém množství. Zde  nemusíte užívát plnou DDD 3g. Poslouchejte svoje tělo a někdy Vám jako prevence stačí pouze půl dávky denně nebo můžete úplně vynechat. Víte, že se vápník bez magnezia se do těla špatně vstřebává a to platí i naopak !! My to víme ,proto vám nabízíme pro vaše zdraví to nejlepší co můžete  na trhu v EU koupit .Více informací studie a odborné články  zde 


CHCETE-LI SE O PŘÍRODNÍCH MINERÁLECH A DALŠÍCH PRODUKTECH DOZVĚDĚT VÍCE, PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME 

www.naturgreen.cz

Studie a články o korálových minerálech
Korálové minerály nastolují v těle acidobazickou rovnováhu
Denní konzumace mléka zvyšuje riziko brzké smrti, tvrdí Švédové
5 zaručených rad, jak se vyhnout zubnímu kazu