MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Vápník a hořčík ve vyváženém poměru

Coral Calcium SMP
Novinka - rychlý vápník, SMP prášek
Ideální pro sportovce, děti i těhotné a kojící ženy

Vápník a Magnesium ve vyváženém poměru 2:1 a další minerály k tomu. Jde okamžitě do krve a  s dalšími účinnými  látkami zvyšuje hladinu minerálu v krvi. Rychlé řešení pro ty, kteří trpí nedostatkem vápníku, jde o  okamžitou pomoc. Má rychlý nástup a vysokou vstřebatelnost do těla a to až 98%. Je 2x silnější než naše tablety. Balení 180g je připraveno na 2 měsíce s každodenním užíváním maximální doporučené dávky 3g.

Prášek je ideální k doplnění vápníku, hořčíku a dalších minerálů pro sportovce, těhotné ženy, kojící matky, lidi trpící osteoporózou (řídnutím kostí), ale také pro děti, které velmi rychle rostou a potřebují mít dostatek minerálů a hlavně vápníku pro zdravý vývoj kostí a zubů.

Pokud trpíte akutním nedostatkem vápníku je pro Vás SMP Coral Calcium ideální volba a jakmile si vyrovnáte hladinu vápníku v těle, můžete, po 2 měsících přejít k užívání tablet korálového vápníku Marine Coral Calcium 73 Plus.

Korálový Vápník SMP (Sango Mineral Powder) pochází s ostrova Okinawa, je považován za nejlepší – nejvyšší stupeň vápníku, který je k dispozici. SMP obsahuje nejvyšší poměr vápníku a hořčíku s velmi vysokou až 98 % vstřebatelností do těla.Prášek obsahuje vápník a hořčík ve vyváženém poměru 2:1 a více než 70 dalších základních mořských stopových prvků.

Existují tři druhy korálového vápníku, jejichž rozdíly jsou v obsahu vápníku a vstřebatelnosti do lidského organismu.

Land

Má vysoký obsah vápníku (až 39%), ale postrádá vstřebatelnost. Sklízí se s vápencem.

Beach

Zrna a malé úlomky korálového vápníku vyvržená mořem. Takto vyvržené zrna se sbírají a balí k prodeji. Vápník Beach postrádá ostatní důležité minerály pro dobré vstřebávání do lidského organismu.

Marine

Korálová organická zrna, která se nahromadila v přílivové nádrži na ostrově Okinawa v Japonsku. Vysoký obsah Vápníku doplňuje hořčík a mnoho stopových prvků, které vzájemně podporují vstřebávání do těla.

 

Coral Stupně

Vápník obsah

Hořčík obsah

Minerály

Marine stupeň SMP

26%

12%

nejvyšší

Marine stupeň CCP

34%

2%

vysoký

Beach stupně

36%

1,50%

nízký

Land stupně

39%

0,50%

Nejnižší

 

Okinawa Marine stupeň SMP

Tato třída korálového vápníku je považována za jedenu z nejlepších na světě.  Okinawa Marine jsou kousky korálů, které se přirozeně rozpadly a klesly na dno oceánu. Jejich těžba je pod dohledem Japonské vlády, tak aby byla zajištěna co nejvyšší ochrana korálových útesů. V tabulce je jasně vidět, že  nejlepší vstřebatelnost  má korálový vápník Marine  stupeň SMP, který je ve své čisté podobě v námi nabízeném  prášku Coral Calcium SMP.

Jedná se čistě o přírodní prášek vápníku, který není s ničím smíchán. Je tam  pouze 100% čistý ekologický  produkt. Obsahuje na 100g 2 x více vápníku a hořčíku  než  naše tablety a tím je asi 2x silnější. Balení obsahuje 180g prášku, které je v denních dávkách 3g určeno pro nepřetržité užívání po dobu 2 měsíců. Po ukončení tohoto rychlého doplnění vápníku a hořčíku  do těla  doporučujeme opět přejít na  dlouhodobé  užívání tablet našeho korálového vápníku pro  udržení vyrovnané  hladiny  vápníku a hořčíku ve Vašem těle.

Některé projevy nedostatku vápníku a hořčíku v těle.

V dospívání a během růstu mohou být projevem nedostatku minerálů v těle bolesti, křeče v končetinách, rychlá únava, časté nachlazení, neklidné sny, špatný spánek, špatná paměť, alergie, osteomalacie, zpomalení ve vývoji a malý vzrůst.

U těhotných nebo kojících žen jde především o bolesti v oblasti kříže a zad, snížení citlivosti v končetinách, křeče ve svalech, kloubní revmatizmus, lomivost zubů, patologický vývoj plodu, nedostatečná tvorba mléka, ztráta lesku vlasů a kůže, urychlení procesu stárnutí a alergie.

U mladých žen a mužů se nedostatek vápníku a hořčíku může projevit tupou bolestí nohou a křížové oblasti, nespavostí, špatná pamětí, závratěmi, stalou nevolností, poruchami štítné žlázy, poruchami vnitřní sekrece hormonů, oslabením svalů a revmatizmem. Častá je i ztráta pružnosti tkání, kůže ztrácí lesk, rychlejší projevy stárnutí a alergie.

Ve středním nebo starším věku vzniká nedostatkem minerálů osteoporóza, slabost a brnění v končetinách, bolesti v oblasti kříže, shrbenost, syndrom klimakteria, ospalost, celková indispozice, vypadávání vlasů, křeče, poruchy psychiky, zmenšení vzrůstu, onemocnění krevních cév srdce a mozku, slabomyslnost, vysoký krevní tlak, cukrovka, zácpa, skleróza cév a možnost vzniku onkologických onemocnění.

Osteoporóza

Díky pohodlnému a nezdravému životnímu stylu se počet postižených osteoporózou prudce zvyšuje, v České republice se odhaduje až na 950 000. Nemoc tak získala nechvalně známou přezdívku „tichá epidemie 21. století. Osteoporóza je metabolická kostní choroba, která se projevuje řídnutím kostní tkáně. V kostech se vytvářejí póry, dochází k úbytku vápníku a jiných minerálů. Příčinou může být podvýživa, nedostatek pohybu, věk nebo menopauza. Projevuje se bolestmi zad, snadnou lomivostí kostí, zmenšení tělesné výšky, zmenšenou pohyblivostí a vytvořením hrbu. Jde o generalizované systémové onemocnění skeletu, charakterizované sníženou pevností kostí. Snížená pevnost kostí je důsledkem změn množství a kvality kostní hmoty a predisponuje ke zvýšenému riziku zlomenin. Osteoporóza je významným onemocněním masového výskytu představujícím závažný zdravotní a sociální problém.

Prevence a pomoc při osteoporóze zahrnuje primární zajištění příjmu vápníku. Doporučená denní dávka je 1000-1500 mg, z čehož cca 500 mg je pokryto pestrou stravou (zdravým jídlem, zeleninou, ovocem) a zbytek je potřeba doplnit účinným doplňkem stravy. Včasné a pravidelné užívání kvalitního vápníku tlumí osteoresorpci a další nemoci spojené s nedostatkem vápníku.

Vápník

Vápník je  nezbytný pro zdravý vývin a růst kostí a zubů a proto je důležité, aby se pravidelně vyskytoval především v jídelníčku dětí a  školní mládeže. Důležitý přitom není pouze dostatek samotného vápníku. Pro využití vápníků je důležitý i prvek hořčík. Nedostatek některého z těchto faktorů je příčinou onemocnění křivice neboli rachitidy. Nedostatek vápníku v dětství  je možný jako jeden z možných faktorů vyvolávající později roztroušenou sklerózu. U starších lidí a u lidí s nedostatkem pohybu nebo  nedostatečným příjmem vápníku dochází k úbytku vápníku z kostní hmoty, což se projevuje jako osteoporóza (řídnutí kostí). Kosti jsou poté  křehké, snadno se lámou a zlomeniny se naopak obtížně a velmi zdlouhavě hojí. Na základě výzkumu prováděného ve Spojených státech se zjistilo, že s důsledku nedostatku vápníku  přibližně 34 miliónů Američanů trpí sníženou hustotou kostní hmoty a u 10 miliónů již propukla osteoporóza. Mezi pacienty trpícími osteoporózou  se nachází většinou z 80% ženy a z 20% muži. Zlomenina, která je zaviněná řídnutím kostí se někdy v životě objeví u poloviny všech žen a čtvrtiny všech mužů starších 45 let.

Hořčík

Dostatek hořčíku v potravě je velmi důležitý pro správnou činnost svalů a nervů (mírní podrážděnost a nervozitu), ale i pro uvolňování energie z glukózy a pro správnou stavbu kostí. Udržuje ve vyrovnaném  stavu oběhový systém a je prevencí proti  infarktu. Taktéž  řadě žen odstraní potíže spojené s premenstruálním syndromem. Mírní i deprese a přispívá k tvorbě  zdravých zubů. V kombinaci s vápníkem působí hořčík Mg jako přirozený uklidňující prostředek. Jeho nedostatek velmi často pociťují sportovci, diabetici a lidé, kteří pijí příliš mnoho  alkoholu. Nedostatek hořčíku se projevuje  podrážděností, nespavostí, náladovostí, špatným trávením, bušením srdce nebo arytmiemi. Může vyvolat také i deprese, případně i  záchvat astmatu a jiné nemoci spojené s nedostatkem Mg.

Pozor náš vápník je dobře vstřebatelný a to s 98% toto není žádný umělý vitamín, kde si toho nasypete kilo a nic se neděje, Navíc zde do těla dostanete Vápník a Magnesium ve vyváženém poměru 2:1 a dalších  70 vitamínů a  minerálů ve stopovém množství. Zde  nemusíte užívát plnou DDD 3g. Poslouchejte svoje tělo a někdy Vám jako prevence stačí pouze půl dávky denně nebo můžete úplně vynechat. Víte, že se vápník bez magnezia se do těla špatně vstřebává a to platí i naopak !! My to víme ,proto vám nabízíme pro vaše zdraví to nejlepší co můžete  na trhu v EU koupit .Více informací studie a odborné články  zde CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT VÍCE O PŘÍRODNÍCH KORÁLOVÝCH MINERÁLECH VE VYVÁŽENÉM POMĚRU, PODÍVEJTE SE ZDE
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz

Studie a články o korálových minerálech
Korálové minerály nastolují v těle acidobazickou rovnováhu
Denní konzumace mléka zvyšuje riziko brzké smrti, tvrdí Švédové
5 zaručených rad, jak se vyhnout zubnímu kazu