MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Denní konzumace mléka zvyšuje riziko brzké smrti, tvrdí Švédové

 Tři sklenice mléka denně zvyšují riziko brzké smrti, tvrdí Švédové

 

 

Lékaři i odborníci na výživu s oblibou doporučují mléko jako zdroj vápníku potřebného pro kosti. Podle týmu švédských vědců, jejichž studii zveřejnil odborný časopis British Medical Journal, je to ale omyl: pravidelná konzumace mléka kostem nepomůže, a navíc zvyšuje riziko předčasné smrti.

Tým profesora Karla Michaelssona z univerzity v Uppsale zkoumal údaje o 61 tisících ženách a 45 tisících mužích získané za dvacet let. Vědci zjistili, že u lidí, kteří pravidelně pili větší množství mléka, nevedla jeho konzumace k poklesu počtu zlomenin.

Zejména u žen, jež pily denně tři sklenice mléka (zhruba tři čtvrtě litru) nebo více, bylo navíc dvakrát vyšší riziko předčasné smrti než u těch, jež konzumovaly méně než jednu sklenici. U mužů byl dopad velké konzumace mléka na zvýšení úmrtnosti méně výrazný.

Další výzkum 

Michaelsson a jeho kolegové se domnívají, že k růstu úmrtnosti přispívají cukry laktóza a galaktóza obsažené v nezkvašeném mléce. Likvidují přínosy vápníku, vyvolávají oxidační stres i chronické záněty a zvyšují také riziko srdečních záchvatů.Těmto vedlejším účinkům lze prý předejít konzumací mléčných produktů s nízkým obsahem cukrů, jako je například kefír, jogurt a některé sýry – ty kvalitu kostí zlepšují bez vedlejších následků.

Michaelsson ale upozornil, že je nutný ještě další výzkum, aby bylo možné doporučit změny ve výživě, jež by konzumaci mléka omezily či vyloučily.

Jako bohatý zdroj přírodního vápníku s vysokou až 98% vstřebatelností a navíc v poměru 1:2 s hořčíkem doporučujeme korálový
vápník tabletky nebo calcium prášek.

CHCETE-LI SE O PŘÍRODNÍCH MINERÁLECH A KORÁLOVÉM VÁPNÍKU  A DALŠÍCH PRODUKTECH DOZVĚDĚT VÍCE, PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz