MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Detoxík

Detoxík
Ideální na regeneraci dětského organismu po dobrání antibiotik
120 kapslí po 480 mg

Detoxík je čistě přírodní přípravek pro děti sestavený dle čínské tradiční medicíny na posílení jater a vyčištění organismu po nemoci či dobrání antibiotik. Obsahuje výtažky z hub Ganoderma lucidum a Cordyceps sinensis s účinnými polysacharidy, kurkumin a silymarin z ostropestřce mariánského. Všechny tyto extrakty mají posilující účinky na imunitní systém a na játra.

Detoxík pomáhá:

  • Reishi slaďuje funkce orgánu a vyživuje je.
  • Obsahuje antioxidanty – čistí tělo od volných radikálů.
  • Silymarin přímo vyživuje a léčí játra.
  • Kurkumin čistí krev a má protizánětlivé účinky.
  • Polysacharidy posilují a vyživují imunitní systém těla.
  • Prevence proti návratu infekce.
  • Celkově posiluje dětský organismus.

Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum) známá ale také pod tradičním názvem Reishi je dřevokazná chorošovitá houba rostoucí na tvrdém dřevě listnatých stromů. V Číně ji směl užívat jen císař a to pod pohrůžkou smrti, kdyby ji k léčení použilo běžné obyvatelstvo. Legendy o ní mluví jako o „božské houbě nesmrtelnosti“ a dle tradiční čínské medicíny harmonizuje funkci pěti orgánů a jejich soustav – srdce, játra, plíce, slinivka a ledviny. Moderní vědecké studie izolovaly z Reishi účinné látky, zejména polysacharidy a triterpeny a potvrdily jeho imunomodulační vlastnosti a protinádorové působení.

Cordyceps sinensis je cizopasná tibetská houba, která neroste jinde na světě. Přirozeně parazituje na housenkách, které po čase zcela zkolonizuje a vyroste na nich. V Tibetu se tradičně sbírá pro jeho léčivé účinky již 1200 let a má široké využití v tradiční čínské medicíně. Cordyceps sinensis je přírodní antibiotikum, má antiseptické účinky a extrahovaný prášek se užívá vnitřně, ale také na poranění na kůži, záněty dásní atp. Vzhledem k tomu, že přírodního cordycepsu je omezené množství, pěstuje se uměle. Kvalitní pěstírny jsou přímo v Tibetu, kde má tato vzácná houba stejný tlak vzduchu, střídání teplot a další klimatické podmínky přirozeně zajištěny. Díky nim dosahuje nejvyšších kvalit. Cordyceps obsahuje účinné polysacharidy, adenosin, bílkoviny, aminokyseliny, peptidy a stopové prvky.

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa) je asijská rostlina z čeledi zázvorníkovitých z níž se zpracovává její oddenek typicky žlutooranžové barvy. Známá je především jako koření – kurkuma, která se přidává i do kořenící směsi Curry. Málo kdo však zná kurkumu i z její druhé strany, a to jako léčivo. Tradiční čínská medicína i indická Ajurvéda používá kurkumu a zejména její výtažek – kurkumin jako antioxidant a pro její protizánětlivé účinky. Kurkumin se používá při bolestech kloubů, trávicích obtížích, harmonizuje činnost jater a žlučníku a nově bylo zjištěno, že dovede revitalizovat a podporovat mozkové funkce, zejména paměť. Kurkuma je jedna z nejvíce vědecky prozkoumaných rostlin vůbec, existují stovky studií, které dokládají její pozitivní účinky na lidský organizmus. Pozitivní na kurkumě je také to, že nemá vedlejší účinky.

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je bodlák s neobyčejnými léčivými vlastnostmi. V jeho semenech se nachází směs flavolignanů – silibin, isosilibin, silikristin a silidianin. Komplexně tyto flavolignany tvoří účinnou látku silymarin. Ostropestřec byl známý již v antickém Řecku, kdy jej lékař Dioskorides používal na hadí uštknutí a při onemocněních jater. Ve středověku se ostropestřci přezdívalo „Kristova koruna“ a lékaři jej používali při problémech s trávením, játry a vysokým krevním tlakem. Ostropestřec se dnes používá k výrobě léků na játra s obsahem silymarinu, protože dodnes neexistuje účinnější hepatoporotektivní látka. Celkově se doporučuje užívat ostropestřec pro jeho pozitivní účinky na játra a zbytek organismu dlouhodobě.

Všechny účinné a 100% čisté extrakty v přípravku pro děti Detoxík jsou od renomovaných dodavatelů, kteří splňují nejpřísnější normy a certifikace. Mají standardizovaný obsah účinných látek, takže vždy víte co sobě i svým dětem podáváte. V našich kapslích naleznete pouze tyto extrakty bez jakýchkoliv přídatných látek, mazadel, pojiv či jiných substancí, které nemají se zdravím dětí co dělat a opětovně by zatěžovaly jejich vyvíjející se organismus.


REKLAMA

Chcete-li se o přípravku Detoxík a dalších dětských produktech řady Naturgreen dozvědět více, doporučujeme

www.naturgreen.cz