MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Flavonoidy - Jaké jsou zdravotní výhody červeného vína

 
 Zdravotní výhody červeného vína
 
Může víno skutečně zlepšit naše zdraví a zvýšit dlouhověkost? Vědci začínají říkat  "Ano!" Za předpokladu, že teorie je pravdou  víno  nám  přinese nejvíce  „muziky“ -zdraví  a to pouze za babku?
 
 
Vědci zjistili, že červené víno bohaté na flavonoidy a ty jsou nejlepší pro naše zdraví. Flavonoidy jsou nejlépe známé pro své antioxidační vlastnosti a pomáhají tělu odolávat takové neduhy jako alergeny, viry a karcinogenů.
 
Červená vína obsahují také antioxidanty , které pomáhají tělu odolávat  proti rakovině  a kardiovaskulárním  onemocněním. Cabernet Sauvignon, Petit Syrah a Pinot Noir obsahují nejvyšší koncentrace antioxidantů a flavonoidů. Ostatní červená vína, jako je  Merlot  a červené zinfandels obsahují méně flavonoidy, ale  zase více než většina bílých vín. Takže nejlepší volbou pro pití vína na naše zdraví, je držet co nejvíce  červených vín.
 
Jen proto, že víno obsahuje složky, které jsou zásadní pro dobré zdraví nám nedává volnou ruku, abychom pily víno každou noc nebo i přes den. Nepřehánějte to - ale přidání sklenky vína do Vaší každodenní stravy to může určitě udělat velký  pozitivní rozdíl pro naše zdraví.
V 16 th století švýcarský lékař Paracelsus, napsal: "Víno je potravina, lék a jed -. je to jen otázka dávky" Stejně jako téměř žádné jídlo nebo pití, spotřebované ve velkých dávkách i víno ​​může být újma na naše zdraví.
Většina zdravotních  institucí i lékařů  se shodují, že jeden nebo dvě  sklenice vína denně může být přínosem pro muže, zatímco ženy by měly omezit svou spotřebu na  jednu 2dcl skleničku za  den. Kardiovaskulární expert, profesor Roger Corder, strávil roky studiemi o důkazech a zdravotních přínosech z červeného vína. Ve své nové knize, "The Wine Diet," říká, že je přesvědčen, že pro většinu z nás by měla naše denní strava obsahovat červené víno na každý den našeho života.
 
To co Corder o  víně zjistil, nakonec označil za "francouzský paradox". Konkrétně se udivoval, proč Francouzi mají nižší míru srdečních onemocnění i přesto, že jejich strava byla velmi bohatá na tuky. Soustředil proto jeho výzkum na jihozápadní části Francie, kde se zdálo, délka života bude nejvyšší. Profesor Corder zjistil, že region produkuje velmi tříslová místní vína, která obsahují nejvyšší prokyanidinovými (antioxidant) obsah veškerých vín, po celém světě. To ho vedlo k dalšímu výzkumu úžasné zdravotní výhody červeného vína. I když víno nemusí být pro člověka konečný elixír nebo pramen mládí, je vždy dobré zvážit, zda přidání jedné  nebo dvou sklenky vína  k   naší každodenní stravě -  je tím správným  a krokem  pro naše  dobré zdraví.  
 
Některé naše doplňky stravy jako je White Mulberry Leaf Extract  také obsahují vysoké % flavonoidů a to až 15 % proto je dobré je užívat.