MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Ganoderma - Reishi

Ganoderma Lucidum - Reishi, Lingzhi
„Shell-broken“ 3in1- patentované složení
Harmonizujte svůj organizmus a podpořte imunitní systém

Ganoderma lucidum je cizopasná houba, jež se používá v tradiční čínské medicíně i v mnoha jiných asijských kulturách více než 2000 let. Traduje se o ní, že dovede příznivě působit na 5 lidských orgánů (srdce, plíce, játra, slinivka a ledviny), slaďovat jejich funkci, léčit a stabilizovat jejich nedostatky.

Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum), v Číně nazývaná Lingzhi, v Japonsku Reishi, což v doslovném překladu znamená „nadpřirozená houba“ nebo „božská houba nesmrtelnosti“ je asi nejstarší houba s prokázanými léčivými účinky vůbec. Je to cizopasná houba, která parazituje na stromech s tvrdým dřevem. V Číně byla určena pouze pro císaře, a kdo si ji dovolil sám konzumovat, byl stižen nejtvrdším trstem – smrti.

V tradiční čínské medicíně se Ganoderma lucidum používá, protože dovede léčit pět hlavních orgánů v těle – srdce, plíce, játra, slinivku a ledviny. Může stabilizovat také systémové nemoci a nastartovat v nich ozdravné procesy, to platí zejména u dýchacího systému, ale také u oběhového, trávicího, endokrinního, nervového a dalších systémů. Reishi je jedinečná v tom, že není pouze lékem, ale působí také preventivně, čímž slouží k posílení imunitního systému a pomáhá člověku zůstat zdravým.

Ganoderma lucidum ale není jen lékem tradiční čínské medicíny, její účinky byly nejednou potvrzeny různými výzkumy a laboratorním zkoumáním. Reishi, jak bylo potvrzeno klinickými studiemi lidské tělo zásobuje velkou řadou účinných a výživných látek a ne všechny se podařilo dosud úplně analyzovat. Mimořádné jsou na Ganodermě zejména polysacharidy a triterpeny, jejichž množství v houbě se výrazně liší podle odrůdy a stáří houby, která musí být správně a ekologicky pěstovány, pokud chceme využít maximum jejich léčivých účinků a renomovaných pěstitelů není na světě mnoho.

Vzhledem k tomu, že se na trhu vyskytuje spousta různě kvalitních prášků z Reishi, pojďme si shrnout, jak se má Ganoderma lucidum správně pěstovat a zpracovávat, aby byla 100% účinná. V první řadě musí být Reishi správně ekologicky pěstována. Neméně důležité je také velmi šetrné zpracování, aby byly látky v houbě v co nejlepším poměru a hlavně využitelné lidským organizmem. K extrakci našeho prášku z Reishi se používá šetrná patentovaná technologie – horkovodní extrakce, u které se používají čerstvé plodnice Ganodermy. Ty se několikrát vaří a dále se působením vysokého tlaku postupně ve sterilním prostředí mění na účinný extrakt. Takto vyrobený prášek je vysoce kvalitní a obsahuje dostatek účinných látek s maximální vstřebatelností do lidského organizmu. Abychom dosáhli ještě větší účinnosti, je dobré sáhnout po patentovaném výrobku, který kombinuje extrakt z mycelia (houby samotné), spory a další učinné látky, jako je třeba ženšen. Toto patentované složení je velmi důležité, protože je nezbytné, aby výrobce namíchal správné poměry jednotlivých složek v prášku tak, aby působily v maximální míře na širokou skupinu jeho uživatelů. Tento lék totiž musí stabilizovat lidské tělo jako celek, blahodárně působit na všechny jeho orgány a udržovat v rovnováze imunitní systém.

Většina prastarých čínských receptů, které jsou vyzkoušeny v Číně a na celém světě chráněny patentem  jednotlivých výrobců. Tato patentovaná složení  obsahují jedny z nejlepších a nejúčinnějších výrobků, které jsou na trhu a v celém světě k dispozici. Každý kvalitní produkt z Ganodermy by měl mýt své patentované schválené složení a certifikaci. Takový výrobek má potom vysoké a nadstandardní  hodnoty účinnosti, ale také vyšší cenu. Cena by měla odpovídat kvalitě, ale bohužel na našem trhu tomu tak vždy není. Prodává se i nižší kvalita Ganodemy. Jde zejména o produkty Reishi obsahující pouze mletý prášek ze syrové usušené houby a nezjistitelné kvality. Tyto výrobky mají  minimální hodnoty aktivních látek a nedosahují kýžený efekt na Vaše zdraví. Na trhu tyto výrobky zajisté poznáte podle nezvykle nízké ceny.

Ganoderma Lucidum „Shell-broken“ 3in1

Produkt Ganoderma Lucidum „Shell-broken“ 3in1 obsahuje unikátní patentované složení tří účinných látek v přesně stanoveném poměru. - Ganodermu Lucidum Extrakt s obsahem 30% polysacharidů Ganodermu Lucidum Spore (shell-broken-patentované zpracování) s 98% účinností roztříštění buněčné stěny „sporu“, čímž je získáno maximální využití – vstřebání účinných  látek do těla.  Poslední látku  tvoří Americký ženšen s aktivní látkou saponiny, který podle čínské medicíny dokáže doplnit IQ. Tento výrobek splňuje mezinárodní standardy GMP je testován a certifikován Národní bezpečností normou pro  potraviny People’s Republic of China číslo GB4789.1-2010, GB5009.3-2010, GB5009.4-2010, GB5009.5-2010. Tato speciální patentovaná formule-složení prášku  je umístěna ve speciální 2x uzavřené, sterilované kapsli po 350 mg této látky. Sterilizace kapsle chrání účinné složky a prodlužuje dobu antioxidačního efektu a dobu jejího skladování a užívání po dobu 2 let s maximálním účinkem.   

 Ganoderma Lucidum „Shell-broken“ 3in1 obsahuje


1/Ganoderma Lucidum Extrakt s obsahem 30% polysacharidů

 • příznivě působí na regeneraci organismu po chemoterapii, tlumí bolesti
 • pomáhá při alergiích
 • má pozitivní vliv na plodnost a potenci
 • je účinná v boji s nádorovými onemocněními
 • podporuje detoxikaci organismu
 • pomáhá při vyrovnávání krevního tlaku
 • vhodná při léčbě průduškového astmatu
 • pomáhá při odbourávání cholesterolu
 • má pozitivní účinky při neurastenii (chronický únavový syndrom)
 • potlačuje  projevy stárnutí
 • dokáže pomoci při poruchách spánku

2/Ganoderma Lucidum Spory (shell-broken - patentované zpracování) s 98% účinností roztříštění buněčné stěny „sporu“, čímž je získáno maximální využití – vstřebání účinných látek do těla

Spor  Ganodermy obsahuje i vzácné biologicky aktivní terpenoidy.Triterpenoidy jsou terpenoidní deriváty triterpenových molekul, které jsou   součástí  sporů houby   a  mají silné protinádorové účinky. Je více než 150 druhů  triterpenoidů a mnohé  z nich disponují různými biologickými aktivitami. Z těch nejdůležitějších jmenujme protinádorovou, antivirovou, protizánětlivou, antimikrobiální, protivředovou, antikariogenní, hepatoprotektivní, analgetickou a další.   Ganoderma  obsahuje spoustu triterpenoidů , ale má zatím prozkoumáno  pouze 5 druhů což představuje pět hlavních strukturálních výše uvedených tříd  triterpenoidů  a ty činní asi 3%  s celkového množství použitého sporu, který  je přidán do výrobku.

Naše Ganoderma Lucidum Spore má náplň sporu 125.2 mg v jedné kapsli a to je 3,756 mg biologických triterpenoidů což náš výrobek řádí kvalitou mezi přední výrobky v rámci celého světa. 

 • posiluje energii - harmonizuje imunitní systém
 • obsahuje antioxidanty, které brání poškození buňěk volnými radikály
 • odstraňuje toxiny nahromaděné v těle  - detoxikuje
 • snižuje únavu - zvyšuje odolnost vůči napětí a  stresu
 • opravuje poškozené nervové buňky
 • upravuje metabolismus a snižuje špatný LDL cholesterol
 • okysličuje krev a tím pomáhá okysličování tkání a orgánů
 • chrání proti degeneraci kožních buněk, zlepšuje strukturu kůže a spomaluje její stárnutí 
 • pomáhá pročistit cévy – rozpouští usazeniny v cévách
 • podporuje správnou  funkci jater - brání kornatění tepen
 • prospívá alergikům - snižuje riziko nepříjemných příznaků
 • snižuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje funkci pankreasu - slinivky břišní
3/Americký ženšen s aktivní látkou ginsenosid a saponiny, který podle čínské medicíny dokáže doplnit IQ

 • působí proti stresu
 • posiluje imunitní systém
 • harmonizuje plíce a slezinu
 • účinný lék proti nachlazení a chřipce
 • pomáhá při infekcích střev a velmi dobře působí proti Pseudomonas, které jsou běžné u lidí s cystickou fibrózou
 • zlepšuje trávení, podporuje chuť k jídlu a ošetřuje žaludek a střeva
 • zvyšuje množství železa 
 • snižuje horečku


CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT O TOM, JAK JEDNOTLIVÉ SLOŽKY GANODERMA LUCIDUM „Shell-broken“ 3in1 ÚČINKUJÍ NA TĚLO, PODÍVEJTE SE
ZDE

DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz

Studie a zajímavé čánky:

9 důvodů, proč užívat Reishi
Rakovina prsu - podle studie pomohou houby
Houby a jejich léčivé vlastnosti
Vysoký tlak, víme, jak na něj

Země původu:
Čína

Další informace o této a dalších houbách  od uznávaného českého mykologa Prof. RNDr. Jiřího Patočky DrSc  naleznete zde : Sang hwang – asijská tradiční medicína