MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Guarana je nejen proti únavě

 

Guarana také pomáhá

Guarana, semena popínavé rostliny paulinie nápojné, která roste v Amazonských pralesech, jsou známé hlavně pro své povzbudivé účinky. Guaranaale není pouze účinnější náhražka kávy.


Guarana a účinky 
Účinky guarany jsou často přirovnávány k účinkům kávy, ovšem ve srovnání s kávou obsahuje guarana dvojnásobné množství kofeinu.

Kromě kofeinu pak obsahuje guarana ještě další povzbuzující látky, konkrétně teobromin a teofilin.

 

Semena guarany, nápadně podobná lidským očím, jsou totiž plné živin. Jihoameričtí indiáni to vědí a používají je k výrobě guaranového chlebu, který si brávají na lov. Ten jim tiší hlad, zbavuje je únavy, zbystřuje smysly a někteří věří, že má i magické účinky. Ve vesnici také guaranu indiáni používají k léčbě průjmů a úplavice.

 Co všechno guarana umí?

 • je velmi účinná pro osoby trpící  nízkým tlakem.
 • Guarana dokáže nízký tlak zvednout. Její učinky jsou na nízký tlak lepší než např.káva po ránu.
 • stimuluje organizmus
 • zlepšuje pozornost
 • působí proti depresím, zlepšuje náladu
 • zvyšuje účinnost analgetik, hlavně u bolestí zubů, kloubů a hlavy
 • tiší hlad, pomáhá zhubnout
 • zlepšuje zásobování mozku kyslíkem
 • pomáhá při zažívacích obtížích
 • obsahuje cenné antioxidanty
 • pomáhá při migrénách a depresích
 • díky učinné složce Theofylin ,kterou obsahuje může  zvýšit i účinky  u léčby astmatu.
 •  je vhodná při rekonvalescenci a pooperačních stavech.
 • pravidelné užívání guarany brání ukládání cholesterolu do cévní stěny a má údajně příznivý vliv i na mužskou potenci
 •  zlepšuje náladu, má příznivý vliv na kvalitu spánku a významně posiluje imunitní systém.
 • kromě tří výše povzbuzujících látek gurarana obsahuje také vitamín C a B.
 • guarana dobře odvodňuje, ale je třeba při jejím užívání dbát na dostatečný přísun tekutin.
 • kofein,teobromin a teofilin toto trio látek má na organismus neobyčejně povzbuzující vliv. Tím, že stimulují CNS, odstraňují fyzickou i psychickou únavu organismu, zvyšují jeho celkovou výkonnost. 


Proč jsou semena guarany výjimečná? 

Obsahují spoustu výživných látek, zejména nenasycených mastných kyselin, bílkovin, vitamínů a minerálů. Jde vlastně o celý vyvážený výživový komplex. Kromě toho je v guaraně také obsažen kofein, v případě guarany zvaný guaranin, který působí ale poněkud odlišně, než kofein v kávě. Je totiž vázán na nenasycené mastné kyseliny, a proto se v organizmu uvolňuje postupně. Je tedy účinnější v boji s únavou, než káva. Po kávě je totiž člověk rychle nabuzený, ale stejně, jak únava rychle odešla, tak se za pár hodin vrátí zpět a musíte si dát kávu další, což neprospívá Vašemu organizmu.

Guarana má ve svých semenech také látky theobromin a theofylin. Theobromin se nachází také v třeba v kakau a jde o látku, která je patentovaná svými objeviteli pro své preventivní účinky proti rakovině. Theofylin se používá k léčbě astmatu. Působí na hladké svalstvo průdušek a snižuje v něm napětí, jinak řečeno, relaxuje ho. V mozku theofyin působí na dýchací centrum, které stimuluje k prohloubení dechu. Tím se do mozku a také do celého těla dostane více kyslíku, což hlavně ocení studenti, kteří potřebují zvýšit mozkovou aktivitu ve zkouškovém období nebo před maturitou. Guarana je také neocenitelná pro všechny, kdo pracují hlavou. V guaraně se také nachází polyfenoly s vysokou antioxidační aktivitou, které chrání Vaše buňky před škodlivými volnými radikály, které způsobují předčasné stárnutí a dokonce i rakovinu.

Jak koupit kvalitní guaranu?

Na našem trhu existujej velká spousta výrobků s názvem Guarana. Nikde se ale nedozvíte, zda je ve výrobku extrakt z guarany a v jakých poměrech je namíchán. Můžete také narazit na výrobky, ve kterých jsou jen semena guarany pomletá a spoustu dalších. Dejte si proto vždy pozor na to, abyste kupovali kvalitní výrobky od renomovaných firem. Může se totiž stát, že si koupíte výrobek s názvem "Guarana", ale tento produkt neviděl kvalitní guaranu ani z rychlíku. U přírodních extraktů, je důležité, zda jsou od kvalitního výrobce se všemi certifikáty ohledně jejího pěstování, sklízení a samotného zpracování. Naše firma si suroviny dováží přímo od výrobce, bez jakýchkoliv překupníků, a proto jsme schopni Vám zajistit vždy kvalitní a čerstvé přírodní extrakty, ze kterých se naprosto čistou cestou, bez jakýchkoliv přídavných látek, pojiv a jiných chemikálií, tvoří bez želatinové celulózové kapsle.

I když naleznete výrobek, který se tváří, že je složen s přírodních extraktů, vždy na něm hledejte slovo "standardizováno". Pouze standardizace Vám totiž u přírodních produktů zajistí, že daný extrakt obsahuje všechny látky, které obsahovat má a v potřebném množství. Vzhledem k tomu, že máme zboží přímo od výrobce, můžeme Vám také nabídnout nejlepší kvalitu za přijatelnou cenu.   

VÍTE, KDE KOUPIT KVALITNÍ EXTRAKT Z GUARANY DOPLNĚNÝ VITAMÍNEM C Z ŠÍPKŮ?

DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz