MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Hlíva ústřičná v boji proti cukrovce ,vysokému tlaku a LDL-cholesterolu

Jak pomůže Hlíva ústřičná....

Nové studie v Immunopharmacology a imunotoxikologie naznačují, že konzumace Hlívy ústřičné mohou pomoci kontrolovat hladinu cukru v krvi u lidí s diabetes mellitus 2. typu.

Ústav stravy a výživy, BIRDEM, 122 Kazi Nazrul Islam Avenue, Dhaka 1000. vyšlo Mymensingh Medical Journal 07/2011

V roce 2011 vyšla studie , že houba Pleurotus ostreatus  -Hlíva ústřičná její betaglukany mají příznivý vliv na snížení krevní glukózy a cholesterolu u diabetických pacientů. Tato studie byla provedena s cílem posoudit účinek na snížení hladiny glukózy v krvi a také cholesterolu a triglyceridů u diabetických pacientů. Navíc ,se tato  studie také zabývala tím , zda došlo k nějaké jaterní a renální toxicitě houbou. Tato klinická vyšetření byla provedena v BIRDEM nemocnici od července 2010 do ledna 2011 u  devadesáti pacientů kteří  byli do této studie  přijati.  

Na začátku studie bylo u všech pacientů  provedeno základní vyšetření a byly zahrnuty výška, hmotnost, krevní tlak (SBP, DBP), hladinu glukózy v plazmě za hladovění (FPG) a 2-h-po snídani (2hPG), celkového cholesterolu (T-Chol), triglyceridy (TG) a high-density lipoprotein (HDL-C). Studie po čtyřiadvaceti dnech představuje 7-dnů užívání  houbu, 7-dnů přestávku  žádné podání  houby  a pak zase 7 dní užívání extraktu s houby. Šetření bylo provedeno na začátku léčby a po  každých 7 dnech. Třicet školených a kvalifikovaných pracovníků dodržovalo a kontrolovalo to , aby se zajistil  plný soulad s navrženého protokolu po dobu 24 dnů. Průměrná (SD), věk účastníků byl 46,3 let.

V této studii bylo zjištěno, že houba její extrakt při užívání výrazně snížil systolický a diastolický krevní tlak (STK, p <0,01, DBP, p <0,05). Podstatně se také snížila hladina glukózy v plazmě a to (FPG a 2-HPG, p <0,001).  Extrakt s hlívy také snížil významně celkový cholesterol a hodnoty TG ((triglyceridů)  a to i vzhledem k tomu že v průběhu studie nedošlo k  žádné významné změně hmotnosti a HDL-c u všech pacientů .Když bylo přerušeno  užívání   houby-Hlívy  bylo zde měřeno významné  zvýšení DBP, FPG, 2hPG, T-cholesterolu a TG,  s tím, že zde  také nebyla žádná významná změna v hmotnosti  a hodnot STK( systolický krevní tlak)  a HDL-C.  Pří opětovném podání extraktu s hlívy ústřičné došlo opět  k výrazné snížení hladiny glukózy v krvi, STK ,TG a cholesterolu. Vědci došli společně  k závěru, že tato Hlíva ústřičná její Extrakt  a její účinné látky (betagllukany1.3/1.6D) výrazně snižuje hladinu glukózy v krvi, krevní tlak, TG a cholesterol u diabetických pacientů  a to bez jakýkoli nepříznivých  účinků na játra a ledviny.

Na základě další nové studie Ravi B na katedře biotechnologie, Karunya univerzita v Coimbatore, Tamil Nadu, Indie a jeho kolegové zkoušely alkoholický výtažek z jedlé houby  Pleurotus ostreatus  -Hlíva ústřičná. Vědci zjistily že tento přípravek s Hlívy ústřičné snižuje výrazně hladinu glukózy u diabetické myši.

Studie u zvířat byla provedena tím, že byl podáván ethanolický extrakt s  plodnic Pleurotus ostreatus do různých skupin myší: a to do zdravých  myší a do diabetické myši.Tyto 2 skupiny myši byly vyhodnoceny po léčení standardními  léčivy Glibenklamidem a u diabetických myší léčených ethanolickým extrakten Pleurotus ostreatus -Hlívy ústřičné.

Po patnácti dnech byly provedeny  různé biochemické parametry, byly měřeny sérové hladiny krevního cukru, cholesterolu, triglyceridů a LDL-cholesterolu ("špatný cholesterol"), Myši, které byly ošetřeny léčivým houbovým extraktem ukázaly významné snížení hladiny glukózy v séru. Pleurotus Ostratus extrakt -výtažek také výrazně snižuje hodnoty sérového cholesterolu, triglyceridů a LDL-cholesterolu

Na základě výše uvedených studií byl závěr z vědců v obou případech  tem, že užívání  extraktu Pleurotus ostreatus –Hlívy ústřičné  vytváří významný hypoglykemický účinek, tj hypoglykemizující účinek, a houba je schopna zlepšit hyperlipidemii a  také sníženou funkci ledvin vyvolaným diabetem.

Extrakt Pleurotus ostreatus – Hlíva Ustříčná , by proto měla být přidána do seznamu léčivých přípravků prospěšných  pro pacienty s diabetem.

 

Jak také pomáhá Hlíva ústřičná  u pacientů s cukrovkou

  •         snižuje hladinu cholesterolu v krvi

  •          upravuje krevní tlak a tím eliminuje i nepříjemný vysoký oční tlak, který je častým jevem u          lidí trpících cukrovkou

  •        posiluje imunitní systém a pomáhá předcházet infekčním chorobám

  •        uvolňuje ztuhlost kostí, svalů a šlach

  •        napomáhá lepší průchodnosti, elasticitě cév a tepen, chrání srdce

  •        zpevňuje žilné stěny a tím pomáhá bojovat se křečovými žílami

  •        upravuje peristaltiku střev a harmonizuje trávící trakt

  •        pomáhá při léčbě kožních ekzémů, alergií a bradavic


Ten správný celkový účinek 100% čistého extraktu je vždy dán kombinací všech jeho účinných složek, které produkt houba nebo bylina obsahuje a které  ve vašem organismu společně kooperují. Tím, že je u nás přípravek-výrobek složen z čistých standardizovaných extraktů je zaručena jeho účinnost, protože přesně víte dle složení, co obsahuje a kolik účinných látek v extraktech naleznete. Pokud není extrakt standardizován, (COA CERTIFIKÁTEM ) tak vůbec nemusí obsahovat uvedené účinné látky. Extrakty volíme zejména, protože jsou silnější, než kdybyste konzumovali složky přípravku jen v sušené podobě. To byste museli pro dosažení stejného pozitivního účinku na organismus mnohonásobně větší dávky každé jednotlivé složky, což pravděpodobně není ani možné zkonzumovat každý den. Pro zesílení účinku v boji s diabetem doporučujeme kombinovat s White Mulberry.


 
CHCETE-LI SE O PŘÍPRAVKU DOZVĚDĚT VÍCE, DOPORUČUJEME PLEUROTUS  OSTREATUS –HLÍVA ÚSTŘIČNÁ NA
 
www.naturgreen.cz