MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Jak pomáhá Vojtěška BIO prášek


AL-FA-LFA, takto pojmenovali arabové rostlinu u nás známou pod označením Vojtěška. Arabské slovo AL-FA-LFA v překladu znamená „otec rostlin“. Po dlouhá staletí lidé rostlinu používali v alternativní medicíně k posílení organismu a také jako prevenci proti předčasnému stárnutí, protože dokáže zvyšovat naši fyzickou sílu a celkovou vitalitu. Pravidelné užívání Vojtěšky také  napomáhá ke zlepšení spánku, který je pro zdravé fungování našeho organismu velmi podstatný.  Vojtěška je bohatá na obsah vitaminů, minerálů a mnoha dalších živin, které jsou důležité pro sílu a růst našich kostí. Obsahuje mnoho bílkovin a vitaminů A, B1, B6, C, E a také K. A co je důležité? Klíčky této rostliny obsahují 40% bílkovin, což je mnohem více bílkovin než bychom nalezli ve většině druhů živočišné stravy. Mají vyšší obsah bílkovin než na příklad vejce, mléko či hovězí maso. Dále Vojtěška obsahuje celou řadu minerálů jako je draslík, vápník, železo a fosfor.

Proč je pro naše zdraví Vojtěška prospěšná a při jakých zdravotních potížích nám může pomoci?

 • detoxikační a regenerační účinky.
 • Léčí nadýmání, vředy a nechutenství.
 • Neutralizuje žaludeční šťávy (odkyselení organismu).
 • Vyživuje trávící, žlázový, kosterní a močový systém.
 • Odstraňuje bolesti kloubů a pomáhá při revmatických potížích.
 • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi.
 • Očista krve, jater a střev.
 • Podporuje tvorbu mateřského mléka.
 • Léčba autoimunitních onemocnění.
 • Je účinná při potlačování chronických a akutních zánětů močového měchýře a prostaty.
 • Prevence proti mrtvici.
 • Léčba černého kašle. 

Vojtěška jako domácí lék na artritidu

Má vysoký obsah minerálů, které jsou důležité pro růst a posílení našich kostí. Pravidelné užívání prášku z Vojtěšky napomáhá ke zklidnění artritických bolestí. 

Vojtěška jako domácí lék na cukrovku

Je prospěšná pro diabetiky, protože dokáže ovlivňovat metabolismus krevního cukru a stabilizovat jeho hladinu v krvi.

Vojtěška jako pomoc při ledvinových kamenech

Je prokázáno, že vitaminy A, C, E a zinek napomáhají při rozpouštění ledvinových kamenů. A právě tyto vitaminy Vojtěška BIO prášek obsahuje. 

Vojtěška jako přírodní lék proti vypadávání vlasů a plešatění

K vypadávání vlasů může dojít v důsledku některých onemocnění nebo infekce, traumat, diet, užívání léků, některých hormonálních změn (na příklad těhotenství) atd. Pravidelné užívání přírodního prášku z Vojtěšky vlasy posiluje, může napomáhat při jejich růstu a působí také jako prevence proti jejich vypadávání.

Na co si musíme dát při užívání klíčků a semen z vojtěšky pozor?

Stejně jako u všech přírodních produktů, tak i při užívání vojtěšky, je umírněnost klíčem k zamezení nežádoucích účinků. Na příklad nadměrná konzumace vojtěšky může způsobit rozpad červených krvinek. Výzkum také ukázal, že strava s vysokým obsahem látky kanavanin (aminokyselina, kterou Vojtěška obsahuje) může zhoršit onemocnění zvané lupus, což je velmi závažné autoimunitní onemocnění. Nicméně tato látka se nachází obvykle pouze klíčcích a semenech vojtěšky, ale ne ve zralých listech.

Vojtěška bez kanavaninu

Vojtěška BIO prášek je vyroben z listů a neočekává se tedy, že by kanavanin obsahoval. Nejlepší je Vojtěška BIO prášek (AL-FA-LFA powder), protože je čistě přírodní a nejbohatší na již zmíněné vitaminy, živiny a minerály. Naše Vojtěška je pěstována na australských půdách s dostatkem potřebného slunečního svitu po celý rok. Aby nedošlo k jakémukoli porušení látek v prášku z Vojtěšky a byla zachována jeho čistě přírodní chuť, je prášek vytvářen při nízkých teplotách a rostlina pěstovaná samozřejmě bez jakýchkoli chemických hnojiv. Počítejte s tím, že účinky jejího užívání sice nastupují pozvolna, avšak jsou velmi intenzivní. Vojtěška obsahuje opravdu velmi vysoké množství vitaminů rozpustných v tucích, které mohou v organismu kumulovat. To je důvodem proč by se měla po 2 – 3 měsících užívání udělat alespoň měsíční pauza. Doporučujeme vyhnout se pravidelné denní konzumaci Vojtěšky a jejich doplňků, pokud jste těhotná. 

JESTLIŽE CHCETE UŽÍVAT KVALITNÍ VOJTĚŠKA BIO PRÁŠEK NEBO DALŠÍ ČISTÉ PŘÍRODNÍ DOPLŇKY STRAVY, PODÍVEJTE SE ZDE
DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz