MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Jak se zbavit anémine, nejen pro celiatiky

Pro mnohé z nás, byla anémie prvním zanením, že něco není v pořádku. Je jedno, zda jsme či nejsme celiatici, těhotné ženy, nebo jinou skupinou, která je anémií ohrožena. Všichni jak jsme, je v našem zájmu zachovávat si svou úroveň železa v normě. Jakmile se totiž stanete anemičtí, může být těžké dostat své zásoby železa zpět! Proto bychom se s Vámi rádi podělili o zkušenosti, s navracením železa do organizmu nazpátek.

1) Mladý ječmen – je velmi dobrým zdrojem železa. Díky svému složení se z něj i železo velmi dobře vstřebává do organizmu. Pomáhá také předcházet nepříjemnostem, jako jsou krevní sraženiny a z nich plynoucí cévní problémy. Užíváním mladého ječmene si mohou krevní obraz zpravit všichni, protože je vhodný mi pro těhotné a kojící děti, sportovce, vegetariány i vegany. Je to železo v čisté přírodní podobě.

2) Přidejte si do jídelníčku také vojtěšku. Alfalfa je výborným zdrojem vitamínu K, který mnohdy chybí lidem s celiakií, protože se jim špatně vstřebává ve střevech. Vojtěška má i jiné velmi pozitivní účinky na organizmus. Kromě vitamínu K a železa obsahuje také ostatní vitamíny rozpustné v tucích – A, D a E, vitamín B6 a minerály draslík, vápník, fosfor a již zmíněné železo. Svým složením alfalfa podporuje imunitní systém, podporuje chuť k jídlu, která se zejména u silné anémie vytrácí a odkyseluje organizmus.

3) Hýbejte se. Pro začátek staří alespoň 15 minut chůze denně. Ztráta železa mnohdy způsobuje únavu a apatii. Proto je nezbytné se k pohybu alespoň trochu přemluvit. Uvidíte, že se budete cítit hned lépe.

4) Doplňte vitamíny skupiny B. Ty jsou nezbytné, pro správné ukládání železa v organizmu. Přírodním zdrojem pro vitamíny skupiny B jsou sladkovodní řasy. Ať už máte raději chlorellu nebo spirulinu, obě dvě jsou cenným zdrojem vitamínu B6 a B12. Zejména vitamín B12 je spojen se správnou krvetvorbou a může chybět lidem, kteří se vyživují pouze rostlinnou stravou.

5) Pokuste se do jídelníčku zařadit co nejvíce čerstvé zeleniny a ovoce. Můžete z nich připravovat saláty, dipy, nebo ji i uvařit. Ale vždy dbejte o její kvalitu. Zelenina nesmí být nahnilá, zvadlá, nebo bez chuti. Ideální je nalézt si místního zemědělce, od kterého budete svou zeleninu dostávat vždy čerstvou. Pokud bydlíte ve městě, nezoufejte, i zde bývají farmářské trhy nebo možnost odebírat tzv. bedýnky. Pro začátek je dobré si vypěstovat vlastní kličky například z munga nebo řeřichy. I ty Vám dodají zdravé a přírodní živiny.

6) Pokud nejste vegetariáni, přidejte si do jídelníčku více masa.

7) Ujistěte se, že ve stravě přijímáte i dostatek vitamínu C, protože ten je také nezbytný pro správnou krvetvorbu. Spoustu vitamínu C spolu se železem a dalšími vitamíny a minerály naleznete například ve šťávě z bobulí Acai. Jde o plody palmy, která roste v Amazonii a má velmi vysokou nutriční hodnotu. Tamní indiáni ji nazývají i rostlinou bohů, protože v dávných časech zachránila jejich vesnici před hladem.

8) Do jídelníčku si přidejte také ořechy, které jsou bohaté na bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny a železo se v nich vyskytuje taky.

POKUD SE CHCETE DOZVĚDĚT, KDE KVALITNÍ ZELENÉ POTRAVINY, ACAI, VOJTĚŠKU ČI JINÉ ZDRAVÍ PROSPĚŠNÉ PRODUKTY ZAKOUPIT, PODÍVEJTE SE ZDE  

DOPORUČUJEME 

www.naturgreeen.cz