MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Jak se zbavit migrény přírodní cestou?

Zkuste návrat k přírodě, účinné bylinky na léčbu Migrény.

Nejrůznější bolesti hlavy trápí u nás až 1,5 milionů lidí. Jednou z nejběžnějších příčin je právě bolest hlavy či migréna. Na tu trpí více ženy než muži. Poradíme, jak si můžete ulevit přírodní cestou na základě znalosti použití bylin a přírodních léčiv, získávané a shromážděné mnoha generacemi po staletí.

Migréna je charakterizovaná opakující se chronickou bolestí hlavy. Doprovodným příznakem bývá nevolnost, zvracení, světloplachost, větší citlivost na zvuky apod. Časté migrenózní bolesti hlavy mají velmi negativní vliv na celkovou kvalitu života.

Záchvaty migrény, nebo i silná bolest hlavy, jsou většinou vyvolány některým ze spouštěcích mechanismů nebo jejich kombinací. Nejčastěji to bývají stres, hormonální výkyvy, změna životního stylu, únava, změna klimatu, přepracování, nadměrný hluk, nedostatek spánku, alkohol, nevhodná dieta, změny v počasí, kouření atd. 

To, že se migréna blíží, vycítí většina migreniků předem. Ideální je, když ji nenecháme vůbec rozvinout - pak už se s ní bojuje velmi těžko. To znamená, že ihned musíme podnikat kroky, které se nám již v minulosti osvědčily. Některým lidem pomáhá zalézt si do postele, do tmavé místnosti a co nejrychleji usnout, někomu dokážou pomoci bylinky, někomu speciální léky. Důležité zkrátka je, snažit se zastavit nával bolesti hlavy či migrény ihned v počátku. 

Pokud trpíte tímto nějakým typem migrény a vždy si vezmete nějaké chemické analgetikum (růžovou nebo bílou pilulku proti bolesti), tak se dostáváte do začarovaného kruhu, jelikož tyto „léky“ působí negativně i na játra, ledviny , ale i na žaludek a žlučník.  

Výsledkem je sice je zmírnění bolesti, ale následně opět zhoršení stavu a postupně častější a těžší migrény. Pamatujte právě na to, že léky neřeší vždy příčinu problému, pouze mohou jen zmírnit projevy takovéhoto problému.

Bohužel na migrénu však neexistuje žádná univerzální rostlinná léčba, ostatně ani žádný 100% univerzální lék. Existuje však několik bylinek, které dokáží při bolestech hlavy nebo nastávající „startující“ migréně účinně a bezpečně bez vedlejších účinků pomoci. Přírodní prostředky se tak dají využívat jako součást prevence ,ale i jako doplněk léčby v období mezi záchvaty.

Pro zmírnění její lehké varianty (bolesti hlavy, migrény) je tak vhodná přírodní bylinná léčba, některými již po staletími ověřenými bylinkami.  Pokud jsou takovéto bylinky – extrakty navíc standardizovány na určitou účinnou látku obsaženou v bylince, mohou po delším užívání dokonce fungovat jako "střední" fytofarmaka!Jednou z těch nejúčinnějších léčivých bylinek, které se osvědčily k potlačení bolesti je řimbaba obecná, ale i několik dalších podpůrných bylinek  v její kombinaci. Jedná se o kozlík lékařský, květy s jinanu dvoulaločného, extrakt s  vrbové kůry, chmel květ,  meduňka lékařská, fenykl obecný, třezalka tečkovaná, heřmánek pravý ,levandule lékařská atd.

 Tyto bylinky, jejich směsi a účinné látky obsažené v léčivých bylinách a rostlinách mezi sebou dokáží synergeticky násobit svoje účinky a tím účinně pomoci již při „náběhu“ migrény nebo bolesti hlav. Cílem takovéto léčby bolesti hlavy a záchvatu migrény je úleva od bolesti a dalších příznaků.

Dalším krokem, který může pomoci od migrény a jejich častých záchvatů je cílené užívání a základní doplnění všech vitamínů a minerálů ve zvýšených dávkách. Z doplňků stravy lze dále jako součást léčby i jako prevenci užívat zejména jod, zinek, hořčík a vápník, koenzym Q10 (zvyšuje přívod krve do mozku a podporuje krevní oběh), omega 3 mastné kyseliny (potřebné pro mozkové buňky), vitamíny ze skupiny B, D, zejména B12, vitamin C, ale i další.

Rozhozené hormony  to jsou i bolesti hlavy a migrény. Jak je srovnat přírodní cestou?

S hormonální nerovnováhou je nejvíc spojováno období menopauzy více zde ,  ale právě v této době i části bolesti hlavy a migrény. Hormonální systém je nutnou podmínkou dobrého zdraví a je zodpovědný za řízení metabolických procesů v těle. S těmito pochody souvisí také naše psychická pohoda, emoční stabilita.

Mít hladinu hormonů v optimální rovnováze je velice důležité pro kvalitu našeho života, zejména pro migrénu. Existuje nespočet hormonálních léků, ale proč je brát, když hormony můžete srovnat přírodní cestou zde. Pomohou vám právě bylinky, které jsou na tyto problémy přímo zaměřené a dokáží uklidnit i takovéto hormonální zněny. Pokud máte tedy bolesti hlavy ,migrénu spojenou s hormonálním cyklem, což je velice častý případ právě u žen, můžete vyzkoušet účinné bylinky zde a zde. Účinně tyto bylinky pomohou právě při premenstruačním syndromu.

Všechny výše uvedené bylinky a výrobky jsou čistě přírodní se dají mezi sebou vzájemně bez problémů kombinovat. Takováto kombinovaná kúra by se měla užívat minimálně 8 týdnů a dále pak dle potřeby v udržovacích dávkách. Většina „pacientů“ tak popisuje zásadní úlevu a to již po týdnu užívání. Také průběh migrény takovouto přírodní léčbou bývá snesitelnější tak, že si již nemusíte brát chemické léky a časový úsek mezi jednotlivými migrénami se neustále více prodlužuje.

Za jeden z hlavních faktorů působení léčivých bylin s jejich účinkem se vždy, ale považoval na rozdíl od chemických léků delší čas. Příznivé účinky léčivých bylin se tak obvykle projevují až po delším užívání, ale s výhodou toho, že nemají skoro žádné vedlejší účinky.

Pokud tedy chceme stanovit správné postavení bylinářské medicíny v moderní medicíně, stačí shrnout již uvedené. Lékárníci a farmakologové jsou školeni k tomu, aby byli schopni pracovat s farmaceutickými výrobky nebo léky. Pokud tímto výrobkem je samotná rostlina, je přirozené takový výrobek označovat jako rostlinné léčivo nebo fytofarmakum. Lékaři se na druhé straně zabývají terapií. Pokud se užívají bylinná léčiva, lze hovořit o fytoterapii. Pokud používáme pojem "fytofarmaceutický" nebo "fytoterapeutický", jde o stejný pojem, pouze s odlišným úhlem pohledu. Více info jak poznat kvalitní bylinky, najdete zde. 

Vyzkoušejte i aromaterapii

Pomoci mohou i rostlinné silice, především, levandule, eukalyptus a máta. Při nástupu migrény si zkuste pomazat jeden spánek trochou eukalyptové nebo levandulové a druhý spánek trochou mátové „silice,“ V tradiční čínské medicíně se tento postup používá k usměrnění toku energie v hlavě. Celé řadě migreniků právě tato kombinace prospěje, ale aplikovat byste ji opět měli již v první fázi nástupu bolesti zde.  

Z dalších alternativních metod může v některých případech pomoci akupresura, a to jak v preventivním slova smyslu, tak přímo vyvinutí tlaku na citlivé body během záchvatu bolesti

Existuje i hodně relaxačních cvičení, velmi dobře fungují také akupunktura, relaxace, autogenní trénink, lehká kondiční cvičení, cvičení jógy, meditace či procházky přírodou, ale i relaxační dechové cviky z jógy, jimiž uvolníte bránici a vnitřní orgány.

Zkuste si vystopovat, co je tím spouštěčem právě u vás, a pokud je to možné, snažte se mu vyhýbat. Pro úspěšné zvládnutí problému je samozřejmě důležité snažit se určit a následně odstranit faktory, které mohou záchvat vyvolávat. Také se pokuste ze svého života co nejvíce odstranit chemikálie působící negativně na játra (léky včetně antikoncepce, jedy z potravy, alkohol, sladké pečivo a sladké nápoje). Dále zkuste eliminovat váš životní stres

Migréna je chronické onemocnění, a přestože není životu nebezpečná, dokáže nám kvalitu života výrazně zhoršit. Ať už vás trápí jakýkoli typ migrény, vyzkoušejte uvedené rady a léky a zkuste je nahradit bylinnými přípravky.  

Naturgreen® MigrainMax obsahuje směs bylinných extraktů a bylin skombinovaných speciálně tak, aby jemně a účinně pomáhaly najdete zde.

Naturgreen® GynMix Jedinečná směs mateří kašičky, 10 ženských bylinek, fytoestrogenů a vitamínu B6, která vám pomůže zlepšit „vaše dny“ najdete zde.

Tyto  formule a v ní obsažené suroviny pracují ve vzájemné synergii a tím dokáží několikrát znásobit biologickou dostupnost, čímž nabízí ucelený suplementační systém.

Co je však nejvíce důležité, ve výrobcích
Naturgreen® naleznete vždy pouze 100% čistý obsah bez jakýchkoliv přídatných látek, mazadel, pojiv či jiných substancí typu „E“, které nemají se zdravím dětí co dělat a opětovně by jen zatěžovaly jejich vyvíjející se organismu 

Naše doporučení zní, užívejte přírodní bylinky a jejich kombinace vždy jako prevenci, nebo již v první fázi nástupu bolesti, než se vám bolest hlavy či migréna rozjede naplno. Uvidíte, že to určitě funguje!


JESTLIŽE SE CHCETE DOZVĚDĚT VÍCE O PREVENTIVNÍCH A LÉČIVÝCH PROSTŘEDCÍCH

PODÍVEJTE SE ZDE