MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Jak si vyrobit přírodní domácí antibakteriální dezinfekci rukou

Nemůže sehnat dezinfekci? 

Obáváte se infekce a nemocí? 

Vyrobte si ji sami doma z přírodních surovin.

Dodržování obecných hygienických pravidel snižuje pravděpodobnost onemocnění a čisté ruce jsou základním kamenem úspěchu. Pečlivá hygiena, správná životospráva, otužování a dostatečný přísun vitamínů a minerálů jsou některé z preventivních kroků, které pomáhají předcházet mnoha onemocněním.


Svědomité mytí rukou by mělo být samozřejmostí, jsou však situace, kdy potřebujete ještě jednodušší řešení. Tekoucí voda a mýdlo nejsou vždycky dostupné, proto je dobré mít při sobě lahvičku s dezinfekcí, která je kdykoli připravena k použití.

Pak přijde vhod tato lahvička s antibakteriálním gelem, který snadno nanesete na ruce a je hotovo. Výrobu takové směsi zvládnete v domácích podmínkách a stačí jen několik surovin a za pár minut si doma vyrobíte účinnou směs, která si poradí s choroboplodnými zárodky a přitom není k pokožce agresivní jako kupované přípravky.

Účinnou dezinfekci na ruce si můžete rychle vyrobit sami doma během chvilky a jen z několika málo ingrediencí. Máme pro vás několik rychlých receptů na domácí výrobu čistě přírodní bylinkové gelové dezinfekce na ruce.

Na domácí výrobu dezinfekce na ruce potřebujete jen několik surovin. Můžete si ji namíchat například z čistého gelu Aloe vera, vysokoprocentního alkoholu a esenciálních olejů nebo tinktur z bylin a koření s antiseptickými a antivirovými účinky. Éterické oleje můžete různě kombinovat, stejně jako si vytvořit konzistenci dezinfekce na podle svých požadavků a preferencí.

Co dělá Aloe vera antibakteriální?

Antioxidační a antibakteriální vlastnosti

Aloe vera gel obsahuje silné antioxidanty, které patří do velké skupiny látek známých jako polyfenoly). Tyto polyfenoly spolu s několika dalšími sloučeninami v Aloe vera mohou pomoci inhibovat růst určitých bakterií, které mohou způsobit infekce u lidí

Aloe vera gel je přírodní antibakteriální látka.To znamená, že může být přímo aplikován na kůži.

Doporučení k výrobě domácí dezinfekce na ruce, která je účinná a navíc šetrná k pokožce.


Vzorec pro menší množství  antibakteriálního dezinfekčního domácí „gelu (150ml)

V „šejrku“ či PET lahvi nebo nádobce, kterou můžete protřepat smíchejte 100 ml čistého Aloe vera gelu s několika kapkami vybraného éterického oleje ( který má antibakteriální nebo  antivirové vlastnosti) doporučujeme základ  15  -20 kapek Tea Tré éterického oleje a 10-15 kapek Mátového  éterického oleje. ( místo Máty můžete zvolit další jakýkoliv další antibakteriální olej jako je třeba Pomeranč , Meduňka , Rozmarým, Jasmín, Levandule, Citron ,Jalovec,  nebo i jiný olej, který má antibakteriální nebo antivirové vlastnosti.Vše pak protřepejte asi po dobu 1-2 minut až se všechny ingredience důkladně spojí!

Na optimální hustotu podle potřeby konzistence nařeďte destilovanou vodou (na 100ml Aloe gelu přidejte asi 20- 50 ml destilované vody. Vzniklou směs naplňte do vhodné jakékoliv vhodné lahvičky  (například s pumpičkou) a aplikujte dle na ruce dle potřeby.Plastové dávkovací Lahvičky do "kabelky" a cestovní najdete zde. 


Aloe vera gel navíc zklidňuje a hydratuje pokožku, vhodně vybrané esenciální oleje působí antibakteriálně a antivirově a tím odstraňují choroboplodné zárodky.

Takovýto čistý přírodní dezinfekční „domácí „gel  cca  150ml vás vyjde na pouze na 50 Kč !

Vzorec pro menší množství  antibakteriálního dezinfekčního domácí „gelu (150ml)

Na výrobu až 1,5 l  dezinfekčního  „domácí „gelu potřebujete koupit tyto ingredience(suroviny)

  • koupit 1l čistého gelu z Aloe vera  399 Kč zde
  • koupit 1x  30ml TeaTré éterického oleje (spotřeba  na 1l Aloe  je  cca 20-30 ml oleje podle toho jak potřebujte vyrobit silný desinfekční prostředek) zde
  • nebo koupit 1x20ml  Mátového éterického oleje 180 Kč  (spotřeba je 20ml na 1l aloe ) (nebo jiného oleje s antibakteriálními a antivirovými vlastnosti podle vašeho požadavku vůně.(např. Pomeranč, Meduňka , Rozmarým, Jasmín, Jalovec a další ) zde které můžete ve výše uvedeném poměru různě kombinovat 
  • balení lahvička 30ml éterického  Tea Tree oleje vám vydrží asi na 3L vyrobené desinfekce (1 ml éterického oleje obsahuje přibližně 20 kapek.)
  • koupit 1litr destilovaná či demineralizovaná voda (spotřeba je pro naředění je 0,3- 0,5l ředíte dle potřeby "síly" a účinku destilované vody 20 Kč ) zde( nouzový tip pokud nemáte zrovna po ruce destilovanou vodu můžete převařit kohoutkovou vodu a po vychlazení použit také)

Nejlépe v 1,5l PET lahvi nebo nádobce, kterou můžete protřepat smíchejte 1litr čistého Aloe vera gelu s jedním druhem vybraného éterického oleje (20ml) nebo zvolte 10ml a10ml s každého druhu doporučeného antibakteriálního éterického oleje a podle  "síly"  potřeby  naředíte -doplňte destilovanou vodou 03-05l. Vše pak protřepejte asi po dobu 1-2 minut až se všechny ingredience důkladně spojí!

Poměr pro připravované mužství a „sílu“ domácí desinfekce si podle potřeby můžete vhodně upravit na jakékoliv přidání či ubráním surovin +-10% podle vzorce viz výše.Je to pouze přírodní neoplachová desinfekce,která spolehlivě funguje.

Vše můžete navíc "posílit" ještě tím když do jednoho litru  takovéto domácí desinfekce přidáte asi 1- 2dcl min. 60% alkoholu nebo lihu.

To jsou jedinečné výhody přírodního dezinfekčního prostředku na ruce s éterickými oleji a Aloe vera.Vše je bez přidatných látek a chemie.

Plastové dávkovací pohotovostní lahvičky na tuto domácí desinfekci do "kabelky" a cestovní najdete zde. 

Další naše doporučení :

V dnešní "uspěchané" době doporučujeme také zvolit jedinečný Cordyceps, který mimo jinné zlepšuje i funkci dýchacích cest (zvýšený oběh a zlepšení výkonu srdce a plic)

Ukázalo se, že Cordyceps zmírňuje příznaky respiračních plicních onemocnění, jako je astma a bronchitida. Jedna dvojitě zaslepená placebem kontrolovaná studie ukázala, že cordyceps výrazně zlepšil maximální příjem kyslíku u 30 starších dobrovolníků.

Nejnovější zahraniční studie s Číny zde 

Více info o produkru Cordyceps  zde a zde 

Doporučujeme konbinaci s vitamínem C důležité info ke koronaviru  v AN jazyce zde 

Acelora C max  přírodní čistý a silný synergeticky kombinovaný můžete koupit zde CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT KDE KOUPÍTE ALOE A DALŠÍ TYTO PŘÍRODNÍ INGREDIENCE PRO VÝROBU DOMACÍ DESINFEKCE PODÍVEJTE SE ZDE A ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz