MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Jak vybrat ten správný doplněk stravy?

 

 
 
 
 
    Tyto informace jsou určeny především všem těm, kteří mají chuť i sílu podpořit své zdraví a chtějí si za své peníze koupit pouze kvalitní účinný přírodní výrobek
 

Jak postupovat a čím se řídit při nákupu doplňku, který mi má pomoci? Snažte se nakupovat kvalitní a 
„čisté“ 100% přírodní produkty od renomovaných výrobců a také tam, kde vám sdělí všechny potřebné informace o produktu. Bezpečné a kvalitní výrobky mají také svou minimální cenu. U kvalitních výrobků se u výroby zachovávají všechny potřebné normy a jejich suroviny pochází z čistých ekologických, nezamořených a přírodních oblastí. Proto nemůže být výsledný produkt tak levný, jako výrobky, které touto výrobní kontrolou neprošly a prodávají se například na slevových portálech. Dobrý a kvalitní výrobek totiž takovou reklamu nepotřebuje.

Někteří internetoví i kamenní prodejci nakoupí a prodají jakékoliv zboží jen za účelem prodeje a zisku bez ohledu na kvalitu a původ zboží. V jejich eshopech nebo obchodech naleznete takovou směs zboží, že není možné, aby o něm měli dobrý přehled, natož, aby znali všechny své produkty podrobněji co do jejich kvality. Navíc dle sdělení Ministerstva zdravotnictví české republiky není až 70 % výrobků na trhu vůbec notifikováno (nejsou totiž  ani schválené). Někteří prodejci si totiž myslí, že pokud nakoupí zboží v jiném členském státě EU nebo dokonce mimo země EU, tak povinnost notifikace pro ně již neplatí. Tato tvrzení  jsou však mylné, všechny výrobky které jsou umistovány na trhu v České republice musí být schváleny notifikací u MZ viz 
Zákon č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a také zákon 450/2004 Sb. ve znění 330/2009 Sb.. 

Hromadné slevy, jde o něco lepšího a kvalitnějšího?
 
Dejte si také pozor na „super ceny se slevou“ a kvalitu na slevových serverech. Naleznete zde výrobky rozličných kvalit, cen a původu. Nikdo vám nezaručí samoúčelnost slevy, která ani slevou být nemusí, protože se před slevou zboží uměle nadhodnotí a slevovým portálům jde čistě o zisk. Navíc dle našich zkušeností se zde umístují nejhorší neprodejné výrobky s končící EXP (dobou trvanlivosti), aby se toho prodejci zbavily. Vždy si pečlivě vybírejte čisté 
standartizované přírodní produkty bez pojiv, éček, protispékavých látek a dalších chemikálií. Neznáme jediný důvod je do kapslí přidávat a vy tak nemusíte platit za něco, co vlastně ani nechcete. Navíc tyto látky na vašemu zdraví v žádném případě neprospívají. Je běžnou výrobní praxí, že až polovinu gramáže tabletky nebo kapsle váží jen plnidla a další látky, které se  do nich přidávají pouze proto, aby vše drželo pohromadě. V případě kapslí, aby se s nimi dalo rychleji pracovat, tím je myšleno zejména jejich plnění. Tyto látky lze nahradit „čistými surovinami“ nebo je zcela vypustit. Vede to ale k vyšší výrobní ceně produktu a dnešní doba je orientovaná převážně na zisk.

Jak poznám jestli je doplněk stravy schválený jaké má nutriční hodnoty a zda obsahuje nějaké přidavné látky?

Každý schválený výrobek kdekoliv na světe musí být ze zákona opatřen složením a nutričními hodnotami výrobku tak, aby si každý zákazník mohl sám vyhodnotit z čeho je výrobek složen a zda je pro jeho užívání dobrý či špatný nebo dokonce nebezpečný. Vždy také musí obsahovat informace, nutriční hodnoty a složení v jazyce země ve které se výrobek prodává. Pokud je to např. Česká republika, musí být vždy v českém jazyce. Každé uvedené značení, množství či hodnoty na etiketě  se musí  vztahovat na doplněk ve stavu, v jakém je uváděn do oběhu. Vždy musí být u doplňku stravy na etiketě uveden návod k použití, složení a nutriční hodnoty. Tedy z čeho je to vyrobeno a kolik čeho jaké účinné látky výrobek obsahuje, tak abyste se i vy laici v tom mohli orientovat. Pokud tyto informace na obalu nenajdete není tato potravina schválena, protože by v této podobě neprošla příslušnými schvalovacími úřady a vy vlastně nemáte žádnou jistotu toho co kupujete! Navíc každý slušný a notifikovaný prodejce tyto informace o daném  výrobku uvádí  už  v předstihu  svém  webu nebo přímo na e-shopu. 

Pokud na výrobku výše uvedené informace nenaleznete, nemá pro vás žádný smysl na těchto stránkách či e-shopech trávit svůj čas i kdyby byla cena tisíckrát lepší. Nemáte totiž není žádnou záruku toho, že text, který se tam píše je pravdivý a že vám následně po zakoupení taký výrobek vůbec pomůže. Na druhou stranu nemusíte mít obavy, že když budete chtít koupit kvalitní produkt, že ho nenajdete.Ten, kdo své produkty podrobně zná a má je  notifikované před svými zákazníky nemá co skrývat a všechny potřebné a zákonem povinné informace jim s předstihem poskytne. Pokud navíc někdo prodává doplňky stravy bez přídatných a pomocných  látek, rád vám tuto informaci sdělí, protože je to velmi důležitá informace pro vaše zdraví a také pro něj jedno velké plus!

Co je to doporučená denní dávka (DDD) ?

doporučená denní dávka (DDD) je vyjádřením úrovně hodnoty živin, kterou nařizuje zákon za potřebné  pro zachování dobrého zdraví.

DDD je  uvedena pro každou živinu –účinnou  látku, vitamín čí minerál ,které je povinnost zákonem uvádět. To vše je  rozepsáno podle průměrného věku a pohlaví a váhy.  Každá DDD představuje minimální příjem “jediné” živiny, účinné látky, vitamínu čí minerálu spolu s doporučením těchto  hodnot pro jeden den . Toto nám poskytuje, jistotu  že je zde uveden rozsah s nejvyššími a nejnižšími hodnotami.  DDD je ,ale  uvedená hodnota pro EU navíc v každé zemi platí trochu jiné zákony a tudíž  tyto  DDD hodnoty. Např., v Číně se pro léčení a užívání bylin vitamínů a minerálů  v TČM používá tkz. šoková  léčba . To  je např.  to , že pokud v EU platí užívání 3 kapsle  DDD  Cordycepsu denně v Číně to je třeba až čtyřnásobek tj 12  kapslí  v denní dávce. Nebo minerál vápník ten je  v Japonsku 900mg v USA 1000mg (do 50 roků a nad 50 roků dokonce 1200 mg ), Anglii je to 700mg a v České republice doporučen na  800 mg   Vidíte všechno je jinak ?

Tabulka  DDD zde klikni vitamíny

Tradiční čínská medicína to však  řeší jinak. 
Dle TČM je na každém aby si vyzkoušel a naučil se poznávat svoje tělo a mysl  s tím,, že vždy může přidat nebo ubrat dávku podle toho jak se cítí. Nemá vůbec  smysl když se člověk po nějakém čase užívání cítí zdravotně dobře v pořádku, aby bral  plnou hodnotu DDD nebo ještě větší dávky jakéhokoliv 
doplňku. Zejména ty americké výrobky jsou až s nesmyslnou pravidelností na vitamíny  nastaveny na  poměry až 1000% DDD. Co je, ale špatné většinou se jedná pouze o náhražky přírodních vitamínů.TČM říká ,že je možno užívat třeba i půlku DDD pokud se  cítíte dobře. Pokud cítíte, že vám to chybí klidně zvýšíte  tuto dávku třeba krátkodobě i na dvojnásobek nebo až trojnásobek DDD.

Mějte na paměti ,že ty to dávky DDD stanové zákony jednotlivých zemí jsou vedeny jako průměrné pro všechny ženy i muže netýká se to dětí. Zde se nerozlišuje váha, výška, věk nebo  pohlaví je to tkz. zdravý průměr pro obě dvě pohlaví.Např. muž váha 60 kg nebo 120 kg zákon zde nerozlišuje a stanoví pro DDD stejné množství určitého vitamínu nebo minerálu denně  pro všechny. Už s tohoto váhového rozdílu je zřejmé,  že ten těžší by měl zvolit větší dávku.Dle doporučení TČM (tradiční čínská medicína) je  vždy dobré před zvýšením dávky nad povolené množství vyzkoušet užívání podle DDD na výrobku  a až poté postupně přidávat denní dávky až dospějete k té nejvyšší třeba i trojnásobné. Zde se také praví, že spousta nemocí -neduhů vzniká pouze a výhradně s 80% psychickým stavem člověka .

Pokud je vše tak jak má být a jedná se 100%  přírodní doplněk, nemůžete se nikdo a nikdy tímto přírodním doplňkem  i při užívání 3 násobné  denní dávky (DDD) otrávit nebo předávkovat, toto nejsou chemické léky s vedlejšími účinky.!! Otázkou však je co to u člověka  udělá ,, když  jsou v těchto doplňcích stravy mimo 100% přírodních účinných látek doplněny i jiné  látky- suroviny, která se tam běžně ve výrobě přidávají např. jak zde dole uvedeno. Důsledkem toho se pak klidně může stát, že u některých oslabených jedinců se toto projeví částečnou bolestí hlavy , nevolností od žaludku , může nám vyrazit vyrážka nebo se objeví fleky na kůži  případně svědění ,ale i další vedlejší účinky.

Co je to standardizovaný obsah?

Jde o obsah účinných látek a složek výrobku který je sestavený podle přesně dodržovaných a jednotných principů a zásad ISO. Je normovaný, doložený certifikáty COA (osvědčení o pravosti) u jednotlivých složek a bylin  daného  členského státu EU v případě ČR  na ministerstvu zdravotnictví v USA u FDA při notifikaci výrobků.  Zde je malý příklad pro pochopení : pro 1 výrobek se do  náplně kapsle (lisování tabletky) použije např. bylina - extrakt  Aksamitník vzpřímený (Tagetes erecta) a ten má v certifikátech COA doložen a prokázán standardizovaný obsah  s účinnou  látkou 20 %  luteinu a 1,2% zeaxantinu to je záruka toho, že výrobek bude fungovat. Pro 2 stejný výrobek se  použije bylina se stejným názvem ,ale ta není  standardizována na účinné látky , rozdíl je však v tom , že zde není žádná záruka toho ,že to bude na vaše zdraví fungovat ,  Vaše otázka ? proč to nedělají všichni stejně se standardizovaných surovin  aby to fungovalo ?  Tady je odpověď jsou menší továrny, které nemají zařízení a neumí s byliny účinné látky extrahovat. Další podstatný rozdíl je nákupní cena. Pokud je výrobce , který to umí vyrobit  a doloží vám vše  COA zaplatíte požadovanou cenu za bylinu se stejným názvem vždy několikanásobně  vyšší  než za nákup  nestandardizované suroviny. Např.mezi nákupem standardizovaného přírodního a chemickou cestou vyrobeného  Koenzymu Q10 u výrobce je to až 1000% rozdílu ceny!!

To vše se pak projeví rozdílem ceny, za kterou výrobek na trhu kupujete.Kvalitní standardizovaný výrobek nikdy nemůže cenou konkurovat těmto neověřeným výrobkům např. ve Slevomatech a různých pochybných obchodech , Neneste se zmást ani lékárna  nebo gigantická známá  firma –výrobce  doplňků není zárukou kvalitního výrobku,, vždy se proto informujte o složení výrobku , který si chcete koupit. Zdraví máte jen jedno. 

Co to jsou přídavné látky?

Jistě jste se při konzumaci doplňků nebo léků setkali s termíny aditiva, protispékavé látky, mazadla, plnidla, leštidla atp. Farmaceutický průmysl působí, jako by se bez přídatných látek nedala vyrobit piluka nebo plněná kapsle. S pilulkama je to těžší, proto se podívejme na kapsle. Mohou být želatinové nebo celulózové (ty jsou vhodné i pro vegany).

Při klasické výrobě s pomocí přídatných látek tuto kapsli namažete mazadly, aby ve stroji lépe klouzala. Poté se míchá směs, kterou budou kapsle plněny. Do ní lze přidat celou řadu aditiv, abyste nemuseli celou kapsli plnit účinnými a léčivými látkami. Aby se výrobci lépe pracovalo se směsí účinných látek, běžně do ní přidá protiskékavé a protihrudkující látky. Mezi ně se řadí zhruba 10 látek s označením E. Patří mezi ně například křemičitan draselno-hlinitý, křemičitan draselný (tato látka se objevuje u Amerických doplnků stravy importovaných do České republiky a je v Evropské unii dokonce zakázána), talek, hořečnaté soli apod. Některé z nich obsahují škodlivý hliník, který je toxický pro lidský i zvířecí organismus. Do kapsle lze přidat i plnidla, aby směs účinných látek nabyla na objemu. Mezi pnidla můžeme zařadit opět solidní seznam éček, například síran hlinito-amonný, hydroxid vápenatý (hašené vápno), bis(dihydrogenfosforečnan) vápenatý, hydrogenfosforečnan vápenatý, fosforečnan vápenatý (orthofosforečnan vápenatý) atd. Hlavním úkolem těchto látek je naředit látky účinné. Otázkou ale je, kolik potom  těchto účinných látek dostanete do kapsle, kterou naplníte plnidly a protiskékavými látkami. Asi moc ne. Více info jak přídavné látky (aditiva, protispékavé látky, mazadla, plnidla, leštidla atp) škodí,jak je poznáte  a na jaké si dát ve složení pozor najdete zde 

image

My to děláme jinak

Používáme pouze přírodní kapsle, do kterých plníme pouze rostlinné či houbové extrakty a prášky z řas, vojtěšky a mladého ječmene. To znamená, že celý obsah našich kapslí je vašemu tělu zdraví prospěšný. Žádná plnidla, mazadla ani protispékavé látky, my nic z toho nepoužíváme. A co víc, touto přírodní směsí plníme opět většinou kapsle 100% přírodní, čiré a rostlinného původu. Jsou dvoudílné, složené z hydroxypropylmethyl celulózy, bez barviv a dalších éček. Rostlinné kapsle plně respektují kulturní, náboženské a stravovací návyky různých cílových skupin. Tím je však výroba našich kapslí o něco dražší, ale pokud si spočítáte množství účinných látek u nás a jinde zjistíte, že vlastně ušetříte.

Víte proč některé doplňky nefungují ?

Je to tak, pokud je v kapsli nebo tabletce něco co tam být nemá nebo je " to ředěné", je účínných látek málo, což má v každém případě velmi omezený efekt a pro vaši léčbu či prevenci to nefunguje vůbec! Vždy pečlivě vybírejte, co za své peníze kupujete. Buď to budou účinné tělu a zdraví 100% prospěšné byliny nebo extrakty, nebo v případě přidání pomocných látek částečně i škodlivé „e-chemikálie“, které se při výrobě tabletky nebo kapsle do nich přidávají. Pamatujte na to, že přidání těchto pomocných látek je vždy v první řadě na úkor účinné látky (extraktu nebo byliny), která je v kapsli nebo tabletce. Čím více pojiva v ní je, tím méně je pak toho, co by mělo 
léčit a pomáhat. Navíc tyto látky komplexně snižují účinnost výrobku samotného (kapsle nebo tabletka totiž není nafukovací). Ale co víc, tímto způsobem plněné kapsle nebo lisované tabletky nemají s vaším 100% zdravím nebo se zdravím vašich blízkých vůbec nic společného. Naše rada zní: "v případě nákupu jakéhokoliv zdravého výrobku, který by měl především vám nebo vašemu blízkému pomoci si vždy výrobek důkladně prověřte, a potom se sami rozhodněte co kde a jaký vlastně výrobek koupit, ale pozor není to vždy jenom o ceně". Myslíme si, že chcete pro vás a své blízké a členy rodiny pouze to nejlepší. Dobré a zdravé výrobky mají zdraví podporovat a  ne poškozovat. 

Děkujeme za návštěvu našich webových stránek, které Vám zde detailně popisují rady a informace prostřednictvím světových odborných článků a studií pro  péči  o vaše zdraví, prevenci  a  jeho léčbu. 

http://mynatureproduct.com


 CHCETELI SE O DALŠÍCH KVALITNÍCH A ČISTÝCH  PRODUKTECH PODPORUJÍCÍ VAŠE  ZDRAVÍ DOZVĚDĚT VÍCE, DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz