MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Jaké jsou zdravotní výhody solí z Mrtvého moře ?

Nejslanější moře na světě se nachází na pomezí Jordánska a Izraele a nabízí psoriatikům jedinečné klimatické podmínky. Pobřeží je 423 metrů pod hladinou moře. Jde o jedno z nejstarších míst na světě, které je známo pro své ozdravné účinky. V jezeře se koupal už král Herodes a produkty s minerály z Mrtvého moře využívali již staří Egypťané.

Ale i my  v klidu domova si na vlastní kůži můžeme užívat léčivých účinků moře. Postačí nám k  tomu příjemná relaxační hudba, kvalitní aroma olej ,zapálená aromalampa či vonný difuzér  a to nejdůležitější kvalitní sůl z Mrtvého moře. V ní je totiž obsaženo v podstatě všechno, co náš organismus ozdraví, potěší i povzbudí. A tak i při koupání doma ve vaně ,můžeme něco z léčivých darů moře využít. Pak už se  stačí jen  jedno ,ponořit  do  takové teplé lázně.

Voda z Mrtvého moře obsahuje 21 druhů minerálů, především hořčík, vápník, brom, draslík, zinek, chlor, sodík a další. Dvanáct z těchto cenných látek již není obsaženo v žádné soli. Sůl z Mrtvého moře dezinfikuje a vyživuje pokožku, udržuje její optimální vlhkost, omezuje praskání jemných cévek, má posilující účinky na buňky kůže, pomáhá hojit kožní nemoci a poranění, uvolňuje svalové napětí, aktivuje oběhový systém, zmírňuje revmatické projevy a metabolické poruchy, respirační onemocnění. Obsah jódu působí blahodárně při snížené funkci štítné žlázy. Mrtvé moře není rozhodně „mrtvé“, naopak, je životodárným zdrojem, který vrací zdraví a krásu.

Ve vodách Mrtvého moře se vyskytují vysoké koncentrace převážně těchto minerálů:

Hořčík - je součástí kostí, zubů, účastní se přenosu nerovových vzruchů, svalových vztahů. Navíc se podílí na správné činnosti metabolismu, zlepšuje imunitní funkce, zabraňuje vzniku ledvinových kamenů a srdečním nemocem. Pomáhá také čelit psychicky zátěžovým stavům a únavě nevysvětlitelného původu. Účastní se řízení činnosti více než 300 životně důležitých enzymů. Hořčík reguluje srdeční rytmus a svalové stahy, uvolňuje svalové napětí a navozuje relaxaci. Zlepšuje mentální procesy, u starších lidí zlepšuje paměť, úsudek a myšlení. Chrání rovněž proti infarktu. Je zcela nezbytný k udržení zubní skloviny a zvyšuje odolnost proti kazivosti zubů. Jeho nedostatek se projevuje poruchami hybnosti, křečemi, brněním, celkovou ochablostí, projevy výrazné nervozity a úzkosti, podrážděností. Výrazně zpomaluje procesy stárnutí, regeneruje celý organismus. Je antialergický a snižuje přecitlivělost kůže.

Draslík - spolu se sodíkem udržuje rovnováhu tekutin v těle, pozitivně ovlivňuje krevní tlak a srdeční rytmus a je nezbytný pro přenos nervových vzruchů. Draslík je důležitý pro svalovou aktivitu. Zlepšuje buněčný metabolismus, udržuje optimální úroveň vlhkosti pokožky a omezuje praskání jemných cévek. Při nedostatku draslíku trpí postižený apatií, pomateností, extrémní žízní, srdečními a dýchacími problémy.

Vápník je důležitý pro tvorbu kostí a zubů. Má posilňující účinky na buňky pokožky a celého těla, aktivuje enzymy

Brom - má dezinfekční účinky, pomáhá hojit kožní nemoci, např. lupenku, zklidňuje citlivá nervová zakončení v pokožce, dále je nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy

Zinek - urychluje hojení ran, působí proti akné a podporuje obnovu buněk

Chlor - má dezinfekční účinky a zlepšuje vyváženost minerálů v buňkách

Sodík - je důležitý pro udržení osmotického tlaku a iontové síly tělních tekutin. Při nedostatku člověk trpí pocitem únavy a křečemi svalů. Napomáhá látkové výměně mezi buňkami a umožňuje z nich vylučovat toxické látky.

Podle světových studií tyto soli a jejich léčivé složení ,dokáží zmírnit i silné svědění atopie nebo ekzém na počátku léčby , která obvykle trvá asi šest týdnů . I když žádný lék na lupénku neexistuje, léčba solí z Mrtvého moře zmírňuje příznaky  této nemoci. Pro léčbu akné se často používá síru , tak síra v soli z Mrtvého moře může být užitečné i při čištění pleti .

Suchá pleť a vrásky jsou běžné příznaky stárnutí . Koupání v solí z Mrtvého moře může pomoci zmírnit suchou pokožku , protože vysoký obsah minerálních solí pomáhá při očistě a nahrazuje elektrolytů. Výzkum ukázal, že léčba se solí z Mrtvého moře může snížit hloubku vrásek až o 40 procent .

Výzkum u Mrtvého moře, lázně a další zařízení, ukázaly, že použité bahno zalité solí z Mrtvého moře , je užitečné při zmírnění bolesti a tuhosti u  různých forem artritidy. Atributy a účinnost solí z Mrtvého moře - minerály pomáhají zlepšit krevní oběh , pomáhají detoxikaci těla a pracují na  uvolnění svalů . To vše  zvyšuje  účinnost v léčbě artritidy.

Sůl  z Mrtvého moře může pomoci odstranit toxiny z těla a zlepšit  krevní oběh , který může pomoci  léčit celulitidu a tím  může pomoci zlepšit stav kůže.

Sůl z Mrtvého moře dokáže zmírnit příznaky stresu tím, že zlepší krevní oběh a detoxikaci těla a to u  vedlejších produktů stresu , nebo u stresových hormonů. Kromě toho , koupání ve solí z Mrtvého moře navozuje relaxaci a podporuje klidný spánek .

Několika světovými výzkumy bylo zjištěno, koupel  v soli může snížit i bolesti hlavy, migrény a také  snížit stres a nespavost .

Izraelská přírodní koupelová sůl z Mrtvého moře je 100% přírodní sůl, která pochází z Mrtvého moře je jedinečná tím, že je mnohonásobně více koncentrovaná než ostatní mořské soli.(vice než mořská sůl z Mrtvého moře z Jordánska ) Její přírodní krystaly ,obsahují vysoké procento minerálních solí, ale navíc i takové, které nelze najít v žádném jiném moři. Soli z Mrtvého moře obsahují vysoké hodnoty více než 40 druhů minerálů, jako je např. hořčík, draslík, sodík, vápník, chlorid, brom a jod. Každý tento minerál má jednu nebo více důležitých rolí v buněčném metabolismu, ale má také pozitivní vliv na nervový systém a přirozené buněčné omlazení pro tělo a kůži.

 


Doporučujeme vám vyzkoušet naši SALT Coarse grade 100% Izrael (Sůl z Mrtvého moře 100% Izrael) nebo Salt ANTI STRESS 46% Magnes.  Je to zaručená kvalita soli za kterou si stojíme a je podložená  všemi certifikáty, 

Více informací  kde koupit kvalitní sůl z Mrtvého moře

nejdete zde  SALT Coarse grade 100% Izrael