MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

K hubnutí je potřeba dostatek jódu v těleSnažíte se již dlouho zhubnout a stále nepřichází kýžený efekt? Nebo se vám nenadále začal zpomalovat metabolizmus a vy nečekaně přibíráte na váze, aniž byste jakkoliv změnili své návyky a životosprávu? Možná není příčina vašeho problému v nedostatku pohybu nebo špatných stravovacích návycích. Metabolizmus může totiž zpomalit snížená funkce štítné žlázy.

Pokud v těle chybí jód, štítná žláza na tento stav okamžitě reaguje sníženým vylučováním hormonu trijodtyroxinu (T3) a tyroxinu (T4). Tyto hormony jsou účastny na většině metabolických procesů v těle, působí na všechny orgány kromě mozku, slinivky a varlat. T3 a T4 jsou odpovědné za stimulaci energetického metabolizmu, zvyšují účinnost a rychlost srdeční akce, snižují hladinu cholesterolu a mají ještě několik dalších neobjasněných funkcí v těle. Působí přímo v jádrech buněk, kde stimuluje jejich jaderné receptory a také v mitochondriích, což jsou, jednoduše řečeno, generátory energie. Již při mírném nedostatku jódu dojde ke zpomalení metabolizmu, které se může projevit únavou, přibíráním a třeba i suchou kůží nebo vlasy.

Jak lze těmto problémům předejít? Pro většinu zdravých lidí, kteří nemají zjištěnu nějakou závažnou poruchu štítné žlázy je řešení jednoduché, a to doplnit tělu potřebný jód, a to ideálně z přírodních zdrojů. Možná si říkáte, že jíme přece jodizovanou sůl a ani nevíme, do čeho všeho se jód přidává. Je to tak, ale i přes tato opatření má mnoho lidí jódu nedostatek. Pokud se i tak bojíte, že byste dodávali tělu něco, čeho má dost, vyzkoušejte si jednoduchý test s Lugolovým roztokem, kdy si na ruku uděláte tímto roztokem puntík velikosti pětikoruny, a když se do osmi hodin skvrna ztratí, máte jódu nedostatek.

Výborným přírodním zdrojem jódu je mořská řasa chaluha bublinatá, kterou můžete znám i pod názvem Kelp. Je to ideální forma jódu pro tělo, který se snadno vstřebává. Pokud chcete užívat standardizovaný extrakt z chaluhy bublinaté, vybírejte si vždy takový, aby obsahoval denní dávku jódu a to je 150 µg pro dospělou osobu. Zároveň je třeba si vybírat 100 % čisté a přírodní produkty bez pojiv, plnidel a "éček". Proto se raději vyhněte tabletkám, které většinou tyto látky obsahují vždy, jinak by nedržely pohromadě. K výrobě želatinových kapslí jsou potřeba mazací látky, které našemu zdraví také neprospívají a nejsou vhodné pro vegetariány a vegany. Z těchto důvodů je nejideálnější HPMC kapsle, která je vyrobena z celulózy a obsahuje pouze čisté přírodní extrakty bez dalších pojiv, mazadel a éček. Pouze tyto čisté produkty dokáží vaše tělo 100% uzdravit. 

Doplněním jódu by se měl váš metabolizmus uvézt zase do normálu. Pokud potřebujete shodit nahromaděná kila, můžete hubnutí podpořit zelenou kávou nebo speciální směsí přírodních extraktů na hubnutí Acai Berry Thin. Pro lepší efekt lze přidat i extrakt ze zeleného čaje, který obsahuje EGCG – epigalokatechingalát, který stimuluje metabolizmus a zároveň funguje jako prevence rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění. Pro celkové doplnění živin a vitamínů je v hubnoucím programu vhodná i sinice Spirulina, která obsahuje chlorofyl, lehce stravitelné bílkoviny a celou řadu vitamínů včetně nedostatkového B12.

CHCETE-LI SE O PŘÍRODNÍCH PRODUKTECH NA HUBNUTÍ DOZVĚDĚT VÍCE, PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz