MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Korálové minerály nastolují v těle acidobazickou rovnováhu


Korálový vápník a korálová voda z ostrova Okinawa mají jedinečné vlastnosti, protože jsou vysoce vstřebatelné. Vstřebatelnost je dána tím, že korálový vápník je dodáván tělu ve své ionizované podobě a díky tomu je mnohem více reaktivní, než chemicky vyráběné vápníkové doplňky stravy. Tato ionizovaná forma vápníku, hořčíku a dalších 73 minerálů a stopových prvků napomáhá v těle k nastolení a udržení správné acidobazické (kyselo-alkalické) rovnováhy.

Okinawská strava, podnebí, voda a příroda je čistá. Strava obyvatel ostrova se skládá z malé spotřeby tuku a nízkým obsahem soli v potravinách. Jde především o ryby, tofu a mořské řasy. Okinawané  jsou známí pro jejich dlouhověkost. Někteří jedinci na tomto japonském ostrově žijí déle, než lidé kdekoli jinde na světě. Pětkrát více  Okinawanů, než ostatních Japonců, se dožije 100 a více let a Japonci jsou nejdéle žijící etnická skupina na celém světě. Od roku 2002 bylo 6,1%  stoletých na každých 100.000 obyvatel, což je nejvyšší podíl na světě. Nejsou zde výjimky dožití od 100 až do 120 let. Počet Japonců, kteří se dožijí sta a více let, se za posledních šest let zdvojnásobil a letos přesáhl 36 tisíc stoletých osob. Podle odhadů OSN by v Japonsku mohlo do roku 2050 žít až milion stoletých. Ke konci září bude v Japonsku podle ministerstva zdravotnictví a sociální péče žít 36 276 lidí starších sta let, z toho 86 procent tvoří ženy.

Největší podíl stoletých v běžné populaci je na Okinawě kde žije 61 lidí starších sta let na sto tisíc obyvatel.

Na Okinawě žije také nejstarší Japonka, které je 113 let, nepřeje si však zveřejnit své jméno. O rok mladší je nejstarší Japonec Tomodži Tanabe z prefektury Mijazaki v jižní části ostrova Kjúšú. Jedno možné vysvětlení dlouhověkosti je zdravá strava, voda, ovzduší, málo stresu, zdravý životní styl, péče o tělo, komunita, aktivní život a spiritualita u všech obyvatel ostrova.

Co je to acidobazická (kyselo-alkalická) rovnováha?

Přirozené pH těla je v rozmezí mezi 7 – 7,4. Díky modernímu životnímu stylu, nesprávné stravě a nedostatku či nadbytku pohybu má naše tělo tendenci se příliš okyselovat, což může dlouhodobě způsobit řadu nemocí a chronických obtíží.

Korálový  vápník  se skládá především z uhličitanu vápenatého (CaCO3), obsahuje množství hořčíku ve vyrovnaném poměru 1:2 a dalších až 73 stopových prvků. Uhličitan vápenatý z korálu je podobný uhličitanu vápenatému z jiných zdrojů, ale liší se jiným a větším množstvím stopových prvků. Korálové  zrna se těží ze zkamenělých lůžek korálů na pobřeží nebo  z korálových lůžek mořského dna  v mělkých vodách. Zrna se rozemelou na jemný prášek a tepelně zpracují teplotou do 537°C. Konečný produkt se balí buď do pytlů jako prášek, ze kterého se připravuji  různé typy doplňků stravy, jako je např. prášek, tablety nebo kapsle. Velká pozornost byla věnována schopnosti korálového vápníku (uhličitanu vápenatého) měnit pH v těle. Podporuje zásaditost vody, do které se přidá, což je nejpřirozenější způsob, jak v těle podpořit a navodit trvalou acidobazickou rovnováhu, jde to jednoduchým pravidelným pitím vody s korálovými minerály, tedy korálové minerální vody.

Naše tělo potřebuje dostatek kalcia a dalších minerálů a korálové minerály nám je mohou dodat okamžitě, čímž vyrovnají pH v těle. Běžná kohoutková voda může působit také kyselinotvorně, protože je ošetřena chlórem a dalšími chemikáliemi. 

Korálový vápník - korálová voda  je přírodní zdroj vápníku a vápník je základní minerál nezbytný pro lidský život. Korál má chemickou strukturu, která je velmi podobná složení lidské kosti a je někdy používán pro svoji podobnost  jako materiál pro  kostní štěpy.

Nekupujte zbytečně chemicky vyráběné doplňky s vápníkem, který je mnohem hůř vstřebatelný, než ionizovaný korálový vápník přímo z mořského dna. Molekuly korálového vápníku jsou až 6x více biologicky aktivní než vápník z kalcitu. Proto se ho vstřebá do těla až 98 %.

CHCETE- LI SE O KORÁLOVÉM VÁPNÍKU DOZVĚDĚT VÍCE, PODÍVEJTE SE ZDE
DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz