MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Korálovec ježatý - Hericium

Naturgreen® Korálovec  ježatý  (Mushroom and Herbs)

Naturgreen® Korálovec  ježatý  (Mushroom and Herbs)  je nová čistá přírodní a  účinná formule, která kombinuje houby a pečlivě vybrané standardizované bylinky nejvyšší dostupné kvality, se stabilním a trvanlivým synergickým a léčivým efektem bylin. Obsah formule výrobku tvoří Korálovec ježatý, Ganoderma lucidum, Bakopa monnieri,Gotu Kola, Cordyceps sinensis Ginkgo Bilobu, které obsahují v součtu standardní množství léčivé látky jako jsou polysacharidy, bacopasidové aromáty, triterpenoidy, glykosidy ,asieticosidy ,madecassosidy, terpenové laktony. 


Pouze standardizované extrakty obsahují vždy  zaručené a  konkrétní množství účinné léčivé  látky a díky tomu  jsou tak nejúčinnější formou byliny- výrobku.
 
Orginální formule a jedinečné složení na trhu ze zaměřením na současné problémové stavy souvisejících s věkem, včetně autoimunitních chorob ( roztroušená skleróza), neurodegenerativních chorob jako např.u  Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, cukrovky , choroby jater, ledvin, rakoviny,  ale i  dalších. 

Alzheimerova choroba postihuje stále častěji i mladší Čechy. Nejvíce jí podle údajů Alzheimercentra trpí lidé ve věku 80 až 89 let, roste však i počet pacientů ve věku kolem 50 let a méně. Diagnostika choroby je v nižším věku obtížná a málokdo tuší, že se může týkat právě jeho. Potřebu prevence a problematiku onemocnění připomíná Mezinárodní den Alzheimerovy choroby, který připadá na 21. září. Právě prevence je klíčem k dlouhodobě udržitelnému zdraví. Posílit paměť pomůže pravidelný trénink mozku. Neméně důležitá je i výživa mozkových buněk, která může mít podobu bylinné kúry

Autoimunitní onemocnění jsou velmi závažná onemocnění. Jsou vyvolána důsledkem abnormální reakce těla na vlastní antigeny.Autoimunitní choroby často bývají dědičné, také mohou být vyvolány působením hormonů, často je mohou způsobit různé druhy infekčních chorob, působení některých chemikálií nebo velké psychické vypětí a stres. Autoimunitní choroby vznikají v důsledku selhání mechanismů tolerance k vlastním tkáním v důsledku kombinace vnitřních a vnějších faktorů.

Hericium je jedlá dřevokazná houba, která se doporučuje na posílení nervového a imunitního systému. Optimalizuje hladinu cholesterolu v krvi a obsahuje spoustu výživných látek: polysacharidy, polypeptidy, všechny aminokyseliny a minerály: zinek, draslík, železo, germanium, fosfor a selen. 

Korálovec ježatý (Hericium erinaceus) je vzácná houba, která připomíná svým tvarem mořský korál, podle kterého v česku dostala i své jméno. V jiných zemích nalezneme korálovec ježatý i pod názvy lví hříva, ježčí houba, Satyrovy vousy nebo opičí hlava. Jeho kulatá nebo vejčitá plodnice je poseta spoustou malých výrůstků, které připomínají korálová chapadla. Hericium žije paraziticky na poškozeném dřevě buků a dubů. V jihovýchodní Asii jde o hospodářsky pěstovanou houbu, u nás ji nalezneme vzácně na kmenech dubů a buků v Beskydech nebo Žďárských vrších. Korálovec ale u nás nesbírejte, je zákonem chráněný.

Hericium se v tradiční čínské medicíně již dlouho používá jako lék. Studie z roku 2005 ukázaly, že některé látky v korálovci, na příklad threitol, D-arabinitol a kyselina palmitová mohou mít antioxidační účinky, regulovat hladinu tuků v krvi a snižovat hladinu glukózy v krvi. Také se zjistilo, že extrakty z Hericia se osvědčily při léčbě žaludečních vředů a karcinomu jícnu. Nejzajímavější jsou ale jeho neuroprotektivní účinky, které mohou do budoucna chránit uživatele korálovce ježatého před demencí a dalšími neurodegenerativními nemocemi, jako je Alzheimerova nebo Parkinsonova nemoc.

Korálovec ježatý – Hericium může pomoci:

 • Stimulovat nervové buňky

 • Zlepšit kognitivní schopnosti u lidí s mírnou kognitivní poruchou

 • Stimulovat nervový růstový faktor.

 • Stimulovat myelinizaci nervů u RS

 • Regenerovat poraněné periferní nervy.

 • Detoxikovat organizmus – má antioxidační účinky.

 • Regulovat hladinu tuků v krvi.

 • Posiluje imunitní systém.

 • V tradiční čínské medicíně se používá na žaludeční problémy.

 • Pomáhá jako podpůrná léčba u neuróz.

 • Zvyšuje odolnost a pomáhá proti stresu a depresi.

 • Pomáhá při bolestech zad a celého pohybového aparátu, které jsou právě způsobeny stresem a depresí. 

 • Pomáhá udržet vaši psychiku, která úzce souvisí s napětím svalstva a také s celkovým držením postavy, v dobré kondici.

 • Náš tip jako podpůrný prostředek proti bolestem zad a svalstva doporučujeme užívát v kombinaci s Boswellia serrata extrakt mix.

Korálovec ježatý stimuluje regeneraci nervové tkáně erinaciny ahericenony na základě čeho dovhází ke zlepšení kognitivních funkcí a nálady. Hericenony dokáží velmi účinně stimulovat syntézu nervového růstového faktoru

Hericium je dle Takashiho Mizuna z Japonské univerzity účinným lékem právě  na regeneraci nervové tkáně a neuronů. Proto předpokládá, že extrakty z Hericia by mohly být prospěšné pacientům s Parkinsonovou , Alzheimerovou nemocí a Roztroušenou sklerozou.. Vzhledem k tomu, že korálovec nemá jen pozitivní účinky jen na nervový systém, ale i na kognitivní funkce, tedy myšlení, paměť, schopnost soustředit se atd. Dokonce se uvažuje o tom, žr Hericium dovede zamezit postupu a dalšímu růstu amyloidových pásů v mozku, které jsou přímo za tato neurodegenerativní onemocnění odpovědné. Amyloidové pásy nalezneme právě také u lidí z roztroušenou sklerózou.

Ganoderma lucidum- Reishi je "rostlina" s vysokým obsahem léčivých látek a má  silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.  Všechny účinné látky zde  nejsou ještě zcela analyzované, nicméně jich bylo v této houbě již nalezeno více než 250 druhů. Ganoderma  působí pozitivně na činnost ledvin, cévního a lymfatického systému a některé výzkumy také ukázaly, že houby Reishi mohou přispět ke zvýšení dožitého věku tím,že podněcují produkci faktoru nervového růstu.


Číňané Reishi považují za cennější než ženšen (reishi má mj. 4x silnější antioxidační účinek než ženšen). V Číně a Japonsku je schválena nejen pro alternativní a podpůrnou léčbu rakoviny. Ganoderma lucidum může také  pomoci zvládnout i některé ze současných problémových stavů souvisejících s věkem, včetně autoimunitních chorob, neurodegenerativních chorob jako např.u Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, cukrovky , choroby jater, ledvin, rakoviny a mnoho dalších.

Cordyceps sinensis

Cordyceps se používá v tradiční čínské medicíně (TCM), po tisíce let  Využívá   se  na  podporu  funkcí  nadledvinkových,  plicních a imunitních a navíc se také používá k inhibici růstu nádorových onemocnění v celé Asii. Objevuje  se  však   stále  více  důkazů poukazujících  na jeho  významné hepatoprotektivní  vlastnosti.  Fermentovaný Cordyceps sinensis jako jediný také významně zvyšuje aktivity nejsilnějších antioxidantů, jako je např. glutathion peroxidázy a katalázy a zachycuje činnost O2  v séru a tím tedy zvyšuje celkovou superoxiddismutázu (SOD) Snižuje také prokazatelně vysoký obsah malondialdehydu v játrech a srdečních tkáních. (vysoké hodnoty malondialdehydu poškozují buněčný aparát) Fermentovaný CS může také inhibovat reakce vyvolané DOX a účinky anti-OS, které  mají vysokou selektivitu vůči srdečnímu a jaternímu jádru, zvláště k srdci. Tak může být fermentovaný CS kandidátem používaným pro prevenci různých onemocnění srdce vyvolaných OS. 

Oxidační stres je původcem mnoha onemocnění, jako je Alzheimerova choroba, různé typy rakoviny, onemocnění koronárních tepen či diabetes mellitus, ale i mnoho dalších onemocnění. Oxidační stres je nerovnováha mezi antioxidační kapacitou buňky a množstvím volných radikálů. Obecně se předpokládá, že za vznik oxidačního stresu jsou zodpovědné reaktivní kyslíkové částice (ROS), kterými jsou např. superoxid, peroxid vodíku, hydroxylové radikály. Tyto látky jsou produktem normálního buněčného metabolismu v každém živém organismu, který získává energii oxidací. Vznik oxidačního stresu je proto výsledkem porušení rovnováhy na různých úrovních v buňce.Více info najdete zde 

Ginkgo biloba v listech ginkgo biloba je obsaženo velké množství flavonoidů, terpenů a organických kyselin, jejichž komplex se nazývá ginkgolides. Ten není obsažen v žádné jiné rostlině. Základním účinkem kombinace těchto látek z extraktu z listů je rozšiřování kapilár v periferním cévním řečišti a zlepšení průtokových vlastností krve. Zjednodušeně řečeno, látky obsažené v listech ginkgo biloba především rozšiřují cévy a tím umožňují zlepšení průtoku krve i těmi nejjemnějšími žilkami v našem těle. To znamená, že se díky tomuto působení zlepšuje zásobování všech částí těla kyslíkem a živinami - zejména glukózou, kterou po organismu transportuje krev. Díky dodání kyslíku a živin i do posledních článků našich končetin ginkgo biloba pomáhá při pocitu studených rukou i nohou, který je způsoben právě nedostatečným prokrvením.
Extrakt z ginkgo biloby totiž také výrazně zlepšuje prokrvení mozku i ostatních tkání, napomáhá nám při zlepšování paměti, zlepšuje schopnost soustředění a v neposlední řadě zvyšuje dodávku krve do všech částí našeho těla. 

Za zmínku stojí také to, že má ginkgo biloba detoxikační schopnosti. V mozkové tkáni dochází díky látkám z ginkgo biloba ke zlepšení využití kyslíku paměťovými buňkami, což znamená zvýšení koncentrace a celkovou mentální svěžest. Volné radikály v našem těle způsobují předčasné stárnutí - i proti tomu však ginkgo biloba umí bojovat, a to zachytáváním volných radikálů.

U diabetiků se díky extraktu z listů zlepšuje prokrvení oční sítnice, čímž se oddaluje vznik a zhoršení chorob oka souvisejících s cukrovkou. Pozitivní vliv má jinan dvoulaločný i na zásobení krví ve vnitřním uchu, kde dochází k odstranění nepříjemného hučení či pískání. A podstatné je zmínit také vliv ginkgo biloba na rekonvalescenci osob po mozkové mrtvici, kde umožňuje rychlejší zotavení.

Gotu kola má hned několik zdraví prospěšných účinků, a tak začneme tím nejznámějším. V Asii jí přezdívají “potrava pro mozek”, protože příznivě ovlivňuje mentální a poznávací funkce. To pomáhá především lidem po prodělaném infarktu nebo mrtvici, kteří se znovu učí základním věcem jako mluvení, psaní nebo čtení. Má vliv na mozkové pochody, zvyšuje koncentraci, zlepšuje paměť, pomáhá déle udržet pozornost a posiluje centrální nervovou soustavu. Přispívá k lepšímu prokrvení mozku a je tedy skvělým pomocníkem pro studenty nebo manažery.

Gotu kola se užívá při psychických problémech, zmírňuje úzkosti, deprese a pomáhá se lépe vypořádat s přicházejícím stresem. Zlepšuje spánek a zmírňuje bolesti hlavy plynoucí ze stresu či neklidu. Posiluje psychickou kondici a vitalitu. Časopis Journal of Clinical Psychopharmacology 2000 uveřejnil pokus, kdy byli lidé podrobeni náhodným hlasitým zvukům v uzavřené místnosti. Ti, kteří užili Gotu kolu, měli výrazněji menší lekaci reakce než ti, co užili placebo. Gotukola je tak  univerzální léčivo patřící do skupiny  adaptogenů a harmonizérů. Má celkově blahodárný  vliv na celé tělo. Zejména zlepšuje stav  mysli a ducha. Zejména jak je výše uvedeno  má vliv na mozkovou činnost,   regeneraci nervové soustavy, zlepšuje paměť.  Užívá se také při různých psychických problémech, depresích, stavech úzkosti a podobně. Gotukola  dále zlepšuje krevní oběh, léčí cévy, působí  protizánětlivě, čehož se využívá k léčbě revmatismu (revmatoidní artritida).  Dezinfikuje močovou soustavu (léčí tedy zánět močových cest). Pupečník napomáhá celkové regeneraci sil. Je vhodný  k doléčování vleklých nemocí.  

Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri) je bylinka rostoucí v jihovýchodní Asii. Pro její účinky na lidskou paměť, kognitivní funkce a psychické onemocnění je jednou z nejoblíbenějších bylin tradiční indické přírodní medicíny Ajurvédy. Z tohoto důvodu možná bakopu někteří znáte pod jejím indickým názvem Brahmi. Bakopa je skvělá bylinka pro studenty před maturitou nebo pro vysokoškoláky ve zkouškovém období. Pomáhá k lepšímu okysličení a prokrvení mozku, čímž navyšuje jeho kapacitu a výkonnost. Zároveň navozuje pocit pohody a uklidnění, takže před zkouškou nebudete nervózní a dobře se vyspíte. Spánek je pro uchování učiva v paměti naprosto nezbytný. 
Bakopa je díky svým nootropickým a vasodilatačním schopnostem dobrá i jako podpůrná léčba
astmatu a epilepsie. V mozku působí na serotoninové a acetylcholinové receptory podobně, jako běžně podávané léky na úzkost a deprese a tím dokáže upravit i Vaši psychiku.

Z těchto důvodů má smysl začít používat Naturgreen® Korálovec  ježat  také, pokud trpíte neurózami. Tyto funkční nervové poruchy mohou totiž nepříznivě ovlivnit také kognitivní funkce. Neurózy se vyznačují neschopností přizpůsobit se prostředí či měnit životní návyky. Lidé s neurózami mohou mít také problém rozvíjet svou vlastní osobnost. Mezi neurózy řadíme úzkosti, fobie, somatické projevy nervozity, obsedantně kompulzivní poruchu a spoustu dalších. Korálovec ježatý může zmírňovat neurotické projevy, jako jsou vyčerpanost, úzkost, stres, poruchy pozornosti a myšlení.

Naturgreen® Korálovec  ježatý  (Mushroom and Herbs)

obsahuje orginální a silné složení několika pečlivě vybraných hub a bylinek uvedených níže  se standardizovaným obsahem účinných látek 

Korálovec ježatý (Hericium Erinaceus) extrakt 50% polysacharidů, Ganoderma lucidum  extrakt 30 % polysacharidů, Bakopa monnieri extrakt 20%  bacopaside, Gotu Kola (Centella asiatica) extrakt 20% Triterpenoid, Cordyceps sinensis 30% polysacharidů,10%mannitol,0.25% adenosin ,Ginkgo Biloba list extrakt 24% flavones, 6%.terpene lactones. Všechny extrakty mají standardizovaný obsah účinných látek.

Při koupi výrobku tedy vždy dbejte o to, aby byly tyto extrakty
standardizované  obsahovali jednotlivé účinné látky a byly  v co nejčistší podobě, tedy bez plnidel, želatiny, éček a dalších chemikálií za které určitě platit nechcete. 


CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT VÍCE O ZDRAVÝCH PRODUKTECH A PŘÍRODNÍCH EXTRAKTECH, PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz

Studie o působení korálovce a bakopy:
Korálovec ježatý zlepšuje paměť i náladu
Bacopa zdokonaluje kognitivní funkce
Neuroprotektivní síla kurkuminu


Natural Potty Squatting®, tato naše nová zdravotnická pomůcka přinášející nové řešení a velmi jednoduché a praktické použití.Velmi účinně pomáhá při snadném vyprazdňování kdy s její pomocí vždy dosáhnete skutečně přirozené polohy. Natural Potty Squatting® je konstrukčně navržen tak, aby byl vždy použitelný v přímém spojení s vaší toaletou a pomohl se vám přizpůsobit té správné poloze při držení těla (dřepu.) 
Natural Potty Squatting® díky své konstrukci a tvaru pomůže k uvolnění puborektálního svalu a narovnání úhlu mezi konečníkem a řitním kanálem, díky čemuž se střevo snadněji a bezbolestně vyprázdní. 
Pomůže vám nejen u závažných střevních nemocí (nádor střeva, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, porucha vstřebávání - malabsorpční syndrom, srůsty v břiše, hemeroidy,…) či nemocí jiných orgánů (snížená funkce štítné žlázy, gynekologická onemocnění, metabolické vlivy, neurologická a psychiatrická onemocnění – parkinsonismus, roztroušená skleróza, deprese, psychózy apod.),ale dokáže pomoci i u některých dalších zdravotních problémů či neduhů, které se špatným nebo bolestivým vyprazdňováním vůbec nespojujete. 
více zde 

Natural Potty Squatting®