MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Krásná pleť pomocí přírodních prostředků


Tělová a pleťová maska

K pleťové masce budete potřebovat několik kapslí Zeolit clinoptilolite a destilovanou nebo korálovou vodu.

Otevřete si 5 – 10 kapslí Zeolit clinoptilolite a smíchejte prášek dle potřeby se  4 – 6 lžícemi destilované vody. Vytvoříte lehkou vodnatou  hmotu, která půjde dobře  nanášet na kůži.  Naneste na zkušební plochu pokožky menší množství a zjistěte, zda maska nedráždí vaši pleť. Při nanášení  se vyhněte oblasti kolem očí. Pokud je po několika minutách vše v pořádku můžete masku nanést na obličej nebo jinou potřebnou část těla. Při aplikaci naneste tenkou vrstvu na obličej a nechte zaschnout (asi 15 minut). Poté důkladně  opláchněte pomocí destilované vody a dále postupujte s hydratací podle potřeby. Vždy při výrobě masky používejte destilovanou nebo korálovou minerální vodu, která pleti dodá potřebné ionty.

Při ošetření aknózní, ekzematické pleti nebo kůže postižené lupenkou či jiným kožním onemocněním je vždy třeba přípravek vyzkoušet jak působí na vaši kůži. Pro nejlepší účinky je třeba masku ze Zeolitu clinoptilolite aplikovat dlouhodoběji s následnými udržovacími aplikacemi třeba jednou týdně. 

Hydratace a promazání pleti

Poté, co kůži obličeje a těla ošetříte pleťovou maskou ze Zeolitu, je třeba kůži důkladně hydratovat. K tomuto účelu výborně poslouží jojobový olej, který má své složení velice podobné přirozenému kožnímu mazu, a proto neucpává póry. Dovede promastit i tu nejsušší kůži a je vhodné jej používat na pleť, tělo, nehty i vlasy. Jestliže máte strach, že budete mít po užití jojobového oleje mastný pocit, není čeho se obávat. Účinně bojuje proti uspávání pórů a následné tvorbě akné, lze jej používat na odličování a prevenci proti vráskám a únavě pleti. Jojobový olej má nezastupitelnou roli v péči o zdravou a hedvábnou pleť. Vždy je třeba ho užívat kvalitní a za studena lisovaný, tzv. panenský, protože je mnohem výživnější a voňavější. 

Jak vyléčit akné

Pokud trpíte na akné, doporučujeme do masky ze Zeolit clinoptilolite přimíchat také Cordyceps sinensis. Pleťová maska se míchá v poměru 5 kapslí zeolitu na 1 – 2 kapsle Codryceps sinensis. Tato kombinace působí na aknózní mnohem účinněji, než klasicky užívané antibiotikum Benzoylperoxid předepisované kožními lékaři. Codryceps sinensis nemá vedlejší účinky a obsahuje navíc přírodní aminokyseliny s hojivými účinky. Tyto složky zabíjí bakterie, které způsobují záněty v ucpaných pórech a vedou ke snížení množství škodlivých  mikrobů a tím ke zmírnění zánětů. Navíc Cordyceps sinensis můžete na akné užívat bez vedlejších účinků i vnitřně dle návodu na obalu.   

Po umytí masky z obličeje jej můžete také hydratovat jojobovým olejem, který je v případě aknózní pleti lepší smíchat s Aloe Vera gelem, který má léčebné a hojivé vlastnosti. Jojobový olej může být na aknózní pleť příliš silný, proto je lepší ho zjemnit právě Aloe Vera gelem. Vytvoříte si tak velice delikátní hydratační emulzi, která je naprosto čistá a bez chemických látek, které běžná kosmetika obsahuje. Namíchejte si vždy malou dávku maximálně na 2 až 3 dny a uchovávejte emulzi v lednici. Aloe Vera gel se již od starověku používá na uklidnění pleti, lehčí popáleniny a detoxikuje tělo i pleť. 


CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT O PŘÍRODNÍCH PŘÍPRAVCÍCH VÍCE
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz