MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Maitake může pomoci ženám s PCO


PCO je jedna z nejčastějších endokrinních poruch, kterou trpí 5 – 10% žen v reprodukčním věku a je považována za hlavní příčinu ženské neplodnosti. Syndrom polycystických ovárií způsobuje, že folikuly, které běžně stoupají na povrch vaječníku, kde prasknou a uvolní zralé vajíčko k oplodnění, zůstávají ve vaječníku. Zde rostou pod povrchem vaječníku a vytvářejí se stále znovu a tvoří malé cysty. Tato nemoc se objevuje nejčastěji už žen do 30 let a způsobuje ji hormonální nerovnováha se zvýšenými hodnotami testosteronu, estrogenu a LH. Snížený je hormon FSH.

Podle nedávných studií v Japonsku může extrakt z houby Maitake pomoci ženám s polycystickými ovarii otěhotnět. Zejména pokud selže léčba 1. linie. Japonští vědci, kteří objevili v Maitake SX-frakci zjistili, že může pracovat stejně jako běžně užívaný lék obsahující klomifen citrát (CC), který se používá k léčbě pacientek s PCO. Lék obsahující CC je obvykle dobře snášen, ale u některých pacientek se vyskytují nežádoucí účinky, jako jsou návaly horka, bolesti břicha, přibývání na váze, změny nálady, nevolnost a závratě. Tento lék také zvyšuje pravděpodobnost vícečetného těhotenství. Dalším možným nežádoucím účinkem CC je hustý cervikální hlen, který vede ke snížení šancí na otěhotnění.

Výzkumníci v Japonsku provedli otevřenou studii s 80 pacientkami se syndromem polycystických ovarií na třech klinikách v Japonsku za období 3 let. Sedmdesát dva nových pacientek bylo vybráno k užívání extraktu z Maitake, nebo k užívání léku s klomifen citrátem po dobu 12 týdnů. Osmnáct pacientek, které nereagovali na extrakt z Maitake nebo CC byly podrobeny kombinované terapii užívání extraktu z Maitake a CC po dobu 16 týdnů. Osm pacientek s dokumentovanou historií selhání CC obdrželi kombinovanou terapii od začátku výzkumu.

76,9% pacientek ze skupiny, která užívala pouze extrakt z Maitake (20 z 26) a 93,5% pacientek ze skupiny užívající CC začalo mít normální ovulaci. Také 6 pacientek z 8, které neuspěly v terapii lékem CC, mělo ovulaci po kombinované léčbě CC a extraktu z Maitake.

A to nejdůležitější na závěr. Tři z 26 pacientek ze skupiny těch, které užívaly extrakt z Maitake si přály otěhotnět. Všem se po užívání extraktu z Maitake nebo po kombinaci obou přípravků povedlo přirozeně počít dítě. Žádná žena ze skupiny užívající pouze CC, která toužila po dítěti, neotěhotněla. Po osmi letech užívání extraktu z Maitake v Japonsku nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky.

Maitake již brzy v našem eshopu!

PŘEJETE SI OTĚHOTNĚT? VYZKOUŠEJTE TAKÉ CORDYCEPS SINENSIS NEBO DALŠÍ ZDRAVÍ PROSPĚŠNÉ PRODUKTY ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz