MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Mladý ječmen sušený prášek

Mladý ječmen
100% BIO prášek
Hledání zdravé a prospěšné potravy je staré jako lidstvo samoMladý ječmen je dokonalý koncentrát živin, které organizmus potřebuje. Rostl na výživných Australských půdách, měl dostatek slunce a když byl ve stádiu, kdy jeho listy obsahují nejvíce živin, šetrně se sklidil a zpracoval do podoby jemného prášku. Stačí ho jen smíchat s vodou a dostanete ideální potravinu pro Vás a Vaše děti.

Jakmile si lidé uvědomili sílu potravin, které jim nabízela matka příroda, začali s jejich pěstováním, aby z nich využili to nejlepší, co jim bylo poskytnuto. 

Historie využití ječmene sahá až do starověkého Říma a Mezopotámie. Jeho lehká stravitelnost a obsažené živiny poskytovaly sílu každému od sestry po zemědělce, od politika po gladiátora. Více než 10000 let, ječmen důsledně dodává lidem energii a antioxidanty, které jim pomáhají udržet si dobré zdraví a vitalitu. 

Fenomén ječmene se znovu objevuje díky zhoršujícím se životním podmínkám a nezdravému životnímu stylu. Bylo zjištěno, že schopnost mladého ječmene absorbovat výživné látky ze zeminy a ty pak předávat dál lidem, je v rostlinné říši prakticky bezkonkurenční. Jak mladý ječmen roste, jeho schopnost přeměňovat živiny fotosyntézou sílí. Nejvyššího obsahu živin a vlákniny dosahuje v raném stádiu růstu. Právě v této fázi se ječmen zpracovává na prášek, ze kterého lze připravit lahodný nápoj

Zkuste mladý ječmen ještě dnes!

  • nápoj obsahuje blahodárně působící enzymy
  • doplníte svému organiuzmu vitamíny a minerály v přírodní vyvážené podobě
  • díky chlorofilu má hojivé a dezinfekční účinky na trávicí trakt
  • po konzultaci s lékařem je nápoj vhodný pro lidi trpící Crohnovou nemocí
  • navrací zdraví a dobrou tělesnou kondici
  • detoxikací organizmu se zbavíte únavy
  • obsahuje stopové prvky a aminokyseliny 

Proč mladý ječmen užívat?

Je to významný zdroj vitamínů a minerálních látek, které hrají důležitou roli v posílení imunitního systému a rovnováhy organismu. Obsahuje chlorofyl a velké množství aktivních enzymů, které jsou ideálním prostředkem pro detoxikaci organismu, příznivě ovlivňují imunitu, hojení ran a regeneraci všech tkání. Díky vysokému obsahu železa příznivě ovlivňuje krevní obraz, zabraňuje tvorbě krevních sraženin a tím snižuje riziko vzniku aterosklerózy, koronárních chorob a infarktu myokardu. Obsahuje vysoký podíl antioxidantů, díky nimž spomaluje buněčné stárnutí a snižuje riziko rakovinového bujení. Protože je zásaditý, napomáhá tělu vyrovnat se s překyselením organismu a udržuje acidobazickou rovnováhu v těle. Má odorizační účinky, napomáhá eliminaci tělesných pachů. Obsahuje vysoký podíl vlákniny, čímž podporuje trávení a působí proti zácpě, takže je vhodnou součástí redukčních kúr a půstů. V neposlední řadě podporuje léčbu kožních onemocnění.

Námi nabízený mladý ječmen pochází z certifikovaných ekologických farem v Austrálii. Zde ječmen vyrůstá ve zdravém prostředí plném slunce a živin obsažených v zemi. Když doroste výšky si 20 cm, tj. doba kdy obsahuje nejvíce živin a látek užitečných pro člověka, nastává čas pro ho sklizeň. Seče se speciálními kombajny a následně se převáží do továrny k jeho dalšímu zpracování. Zde se nejdříve pořádně propere v čisté vodě. Při výrobě se nepoužívají žádné chemické látky, a pak se drtí na jemnou kaši, která se poté suší ve speciálních bubnech bez přístupu vzduchu. Proces sušení probíhá při teplotách nepřesahujících 38°C, což znamená, že všechny cenné složky, jako jsou vitamíny, enzymy, fytonutrienty (rostlinné výživné látky), atd. zůstávají zachovány.

Vzhledem k přísné kontrole a testům během celého procesu zpracování, Vám můžeme zaručit, že náš ekologický mladý ječmen neobsahuje žádné nečistoty, přísady, arómata ani barviva.

Jak se pozná dobrý Mladý ječmen, Barley Grass, Zelený ječmen a další?

Na našem trhu se objevují výrobky se sušeného ječmene nejvíce pod názvy jako je Mladý Ječmen, Bio Mladý ječmen, Zelený ječmen, Mladá pšenice, Barley Grass atd. Výrobky z této suroviny, které jsou dostupné na našem trhu jsou většinou z těchto zemí: USA, Austrálie, Německo, Nový Zéland nebo ČÍNA. Pozor však na výrobce finálního produktu, není vždy totéž jako původ suroviny a to je velmi důležité. Můžete koupit prášek ječmenu z Německa, ale ječmen – surovina pochází z Číny. Produkt byl pouze přebalen v Německu. Nejlepší země původu suroviny je většinou Austrálie, nebo Nový Zéland.

Jaký je rozdíl mezi sušenou šťávou z ječmene a práškem z jeho mladých výhonků?

Někteří prodejci, kteří přišli na trh s výrobky jako je prášek se "sušené šťávy" hlásají, že se jedná o nejlepší produkt na trhu a co navíc, že ten jejich je bez vlákniny. Podle nich se nedá jejich prášek kvalitativně srovnávat s práškem, který je vyroben z mladých výhonků a který obsahuje vlákninu. Tuto teorii navíc zkouší podpořit jejich pokusy zalití prášku teplou vodou. Tyto pokusy však nemají žádné fyzikální opodstatnění a jde pouze o klamání zákazníků, kteří nemají všechny informace o tomto produktu.

Zde Vám nabízíme některá fakta ...

Ječmen ze šťávy, jež je vyroben podle některých prodejců pouze se šťávy lisováním může obsahovat prováděným zpracováním až 25% maltodextrinu. Ten vzniká zpracováním ječmene nebo při klíčení ječmene. Jedná se o kombinaci maltózy a dextrinu, zjednodušeně řečeno jsou to jednoduché cukry. Tímto zpracováním se docílí toho, že je výrobek ze šťávy výhonků chutnější než výrobek, který je vyroben drcením a mletím pouze mladých výhonků. Znáte to co je chutné, není někdy dobré. Navíc Austrálie a Nový Zéland jako schvalovací instituce doplňků stravy a potravin, klasifikuje maltodextrin jako cukr. Také tvrzení prodejců, že jejich sušená šťáva nemá žádnou vlákninu, se nezakládá na pravdě.

Výrobky ze sušené šťávy obsahují přibližně stejné množství vlákniny jako Australské nebo Novozélandské směsi prášku vyrobeného z mladých výhonků. Bylo zjištěno, že při výrobě prášku ze šťávy, která je vyrobena lisováním a následným sušením se před sušením do šťávy přidává vařená hnědá rýže, která slouží jako pojivo. Tato rýže však obsahuje vlákninu. Je to proto, aby se produkt při sušení „spojil“. Navíc zde vzniká použitou technologií zpracování maltodextrin, jak už bylo uvedeno výše. Hnědá rýže obsahuje vlákninu, ale tento druh vlákniny neobsahuje všechny přírodní živiny a vitamíny, tak jako vláknina, která je v mladých výhoncích obsažena přirozeně a zůstává v nich při použití technologie drcení a mletí. Tyto výhonky jsou pouze drceny a rozemlety. Takto usušený prášek z ječmene je bez přidání pojivých nebo jiných látek a obsahuje vlákninu již ve zpracovávané surovině. 

Tvrzení některých prodejců a jejich pokusy na ječmeni a zkouška zalití horkou vodou? 

Srovnávat lze pouze srovnatelné. Nikdy nejde dělat pokusy na našem ječmeni, který je vyroben z mladých výhonků a na ječmeni který je vyroben se sušené šťávy. Oba dva jsou vyrobeny různou technologií, a proto nikdy nemohou být stejné. Stačí trochu jiné složky, která se do ječmene přidá a už se chová jinak. Neznáme přesné složení výrobku konkurence, které je na pokusném srovnávacím videu,takto chová. O složení se v jejich videu nedozvíte nic, je vidět pouze zelený prášek. Je to pouze proto, aby Vás, zákazníky, přesvědčili, že mají něco výjimečného a úžasného. Novinku, kterou nikdo jiný nemá.

Tento test většinou provádí některé firmy jako  nějaký  přesvědčivý  důkaz  proti konkurenci a pro neinformované zákazníky. Ale i v tomto případě stačí např. trochu hnědé rýže nebo pojiva dextrin, které se do šťávy musí přidat, aby měla požadovanou konzistenci. Poté už se prášek ve vodě chová jinak, protože prášek drží cukr, který je těžší, lepí a nerozpustí se okamžitě, takže plave nahoře. S tím je také spojena jejich  ohraná  písnička o vláknině. O tom, že "nejsme krávy a nemáme 4 žaludky". To by člověk potom nesměl jíst nic žádné ovoce zeleninu a vše co má vlákninu, ale to nejde. Bez vlákniny tělo nefunguje. Ačkoliv všichni prodejci ječmenné šťávy většinou tvrdí, že nemají v ječmeni žádnou vlákninu, na obale na jejich výrobku ji v minimálním množství uvedenou  mají,  protože bez ní by to nešlo. Když se jich zeptáte proč tam je, když, že tam není, dozvíte se, že je jí tam jen málo. A právě proto jako vlákninu používají rýži nebo dextrin, která se s bílkovinou spojí a udělá sraženinu. Je to podobné jako sunar ten také obsahuje cukry a bílkoviny, a právě proto, že složky „lepí“ tak se po zalití teplou vodou nahoře spojí v hrudky a vyplave nahoru. To je důkaz toho, že obsahuje maltodextrin. Je také otázkou zda to tam výrobce na obale uvede nebo ne.

Navíc, existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná, Obě dvě jsou potřebné k trávení a mladý ječmen obsahuje rozpustnou vlákninu. Ta má schopnost absorbovat vodu, bobtnat. V trávicím traktu fermentuje, a právě proto může být zdrojem energie. Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. Z větší části je živinou pro zdravou mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako prebiotikum, které podporuje růst nebo aktivitu střevní mikroflóry.

Jak to je s vitaminy a dalšími složkami výrobku?

Každá firma má v ječmeni částečně jiné složení a poměr vitamínů a dalších látek ve výrobku. Pokud se nejedná o stejný výrobek a šarži nikdy nemohou mít stejné obsahy! Jiné složení a nutriční hodnoty výrobku jsou dány i tím, že se ke zpracování prášku používají různé druhy ječmene z různých zemí. V nich je také jiné podnebí a půda. Také částečně jiná technologie zpracovaní  bud lisování – drcení  nebo mletí a lisování. A od toho co zde píši, se potom odvíjí kvalita a síla ječmene. Pokud vím, většina zavedených výrobců používá sprejové sušení nebo sublimační sušení (lyofilizaci) a nízké teploty zpracování, aby bylo dosaženo co nejvyššího poměru enzymů, aminokyselin a ostatních výživových složek hodnotných pro Váš organizmus. Tyto technologie zachovávají největší poměr vitamínů, aminokyselin a enzymů. Navíc pokud se suší mladé výhonky s vlákninou, tak se pro nejlepší kvalitu používá, na rozdíl od šťávy, speciální sušení tj.  prodloužená  doba sušení za, ale za malých teplot do 38°C. Jiná kapitola je ječmen, který je pěstován v oblasti Číny, zde kontaminace půdy a kyselé deště nejsou to pravé pro zdravý ječmen. Tomu však odpovídá nízká cena. Při koupi jakéhokoliv výrobku ve slevě především na slevových portálech doporučuji být obzvláště opatrný na kvalitu tohoto zboží!

Pokud chcete užívat dobrý a kvalitní ječmen doporučuji následující:

Při výběru nejlepšího prášku z výhonků ječmene nebo šťávy se vždy zajímejte, odkud pochází surovina. Nejlepší oblasti pro pěstování a sklízení je Nový Zéland nebo Austrálie, určitě neberte prášek z Číny. Prášek nebo šťáva by měli být vyrobeny z BIO surovin pěstovaných ekologickým způsobem a nesmí neobsahovat pesticidy a další škodlivé zbytky chemikálií, které mohou převážit detoxikační účinky výrobku. Také byste měli vybrat prášek nebo šťávu, která nemá žádná přidaná plniva, jako je cukr a konzervační látky. Kupujte pouze  čistě přírodně zpracované produkty. V případě koupě prášku z čisté šťávy, jak někteří tvrdí, že je to pouze čistá šťáva, musíte znát tyto  informace.  

Pokud je to prášek z lisované šťávy bude vždy 2x dražší, než prášek, který je vyroben pouze z výhonků mladého ječmene technologií drcení a mletí se zůstatkem přírodní vlákniny. Zde žádný podstatný vitamínový rozdíl nehledejte a ani ho nenajdete. Je to pouze chuť, ale to jsme Vám popsali o něco výše. V prášku z výhonků a prášku se šťávy naleznete jen minimální  rozdíl v účinných látkách a vitamínech. Navíc, Vaše  tělo stejně vstřebá pouze určité množství těchto bioaktivních látek (vitamínů apod.) nikdy ne celých 100%. Pokud budete kupovat prášek se šťávy, zajímejte se také jakou vlákninou je prášek se  šťávy zahuštěn. Budete překvapení, že většina prodejců o tom vůbec nic neví. Na co Vám je prášek se šťávy, když je stejně uměle zahuštěn a hlavně čím? Všechny dovážené šťávy ječmene obsahují přibližně stejné množství vlákniny jako náš ječmen Naturgreen Barley Grass, ale náš prášek má toto pojivo – vlákninu obsaženu právě už ve výhoncích přirozeně, což je dáno odlišnou technologií zpracování. Co je důležité, vše je již bez dalšího umělého přidávání vlákniny. Bez vlákniny to prostě nejde, pokud někdo tvrdí, že ano je to lež. Vláknina dává výrobku fyzikální vlastnosti, a pokud se jí zvolenou technologií zpracování zbavíte, musí se přidat.

Náš prášek není prášek se šťávy je to prášek s mladých výhonků z EKO zemědělství se všemi BIO certifikáty. Je dovezen z Austrálie a má vyvážený poměr vitamínů a enzymů. Je pěstován a sklízen, pořád ve stejné bio ekologické lokalitě. Při sklizni není vystaven žádnému teplu, tření nebo jiných postupů, které by mohly vést ke ztrátě živin. Technologie, kterou výrobce  používá, se zaměřuje na zelené výhonky ječmene se zpracováním na mikro jemný prášek s prodlouženým sušením. Nízká teplota sušení hraje významnou roli v udržování těchto cenných enzymů. Díky této technologii jsme Vám schopni poskytnout optimální výživu ve své nejpřirozenější podobě. Složení výrobku můžeme prokázat rozbory z certifikovaných laboratoří výrobce. Někdo řekne, že Vaše chutná jako tráva, ale výhodny ječmene jsou vlastně taková malá „tráva“. Jen není dochucená a na rozdíl od dochucené je plná zdravých  vitamínů, minerálů, enzymů a aminokyselin.

Navíc se naše balení od od jiných balení těchto produktů ječmene odlišuje tím, že je zabalené v jedinečné ochranné atmosféře (GMD). Tento balíčkovací systém, odstraňuje kyslík  se sáčku až do dne, kdy jste ho otevřeli. Tím je balení mladého ječmene pořád až do otevření hermeticky uzavřeno a Váš prášek je maximálně čerstvý a účinný.

Náš Ječmen a také Vojtěška  jsou certifikovány jako 100% přírodní BIO produkt. Jeho certifikace jsou plně ve shodě s požadavky GMP a HACCP a tím potvrzují to, že surovina pro prášek pochází s EKO zemědělství. V zahraničí se také označuje jako „ORGANIC“. Toto označení znamená, že produkt je vyroben pouze z přírodích lístků mladého ječmene a při jeho pěstování i při celém následném procesu zpracování se nepoužívají žádné chemické látky! Jedná se pouze o přírodní a čistý BIO produk, který je  testován a schválen všemi 4 institucemi, jež mají v Austrálii pro výrobu a pěstování EKO produktů nastaveny nejvyšší standardy a vydávají certifikace. Nevěřím tomu, že pokud někdo doveze prášek z ječmene z Číny nebo jiné země všechny tyto 4 certifikáty. Pouze nejlepší kvalita surovin a její výrobci mají všechny 4 certifikáty. Kvalitní zboží má také odpovídající cenu. Z tohoto důvodunení možné, že nějaký „překupníček“ na internetu nebo na slevovém portále  prodává bio kvalitu pod naší cenou. Navíc, pokud nejsou  k výrobku dodány všechny certifikáty, zaručuji, že se nejedná  o 100% čistý přírodní produkt. Všechny CE jsou platné také pro Vojtěšku, kterou nám dodává stejný producent. Pro zhlédnutí našich CE klikni na obrázek.

       

Na trhu zastáváme prodej na přímo dovozce – zákazník,  proto si můžeme dovolit nejlepší kvalitu za jednu z nejlepších cen na trhu. U našeho ječmene nabízíme kvalitu za rozumnou cenu. Sami se rozhodněte, kde a jaký výrobek si výrobek zakoupíte. Náš produkt je 100% čistý ječmen, bezlepkový ,který je certifikován.

NASAA, JAS, AUSTRALIAN OWNED, HALAL CERTIFIKATION AUTHORITY AUSTRALIA 


 Dávkování:
Jednu čajovou lžičku denně, na lačný žaludek, nejlépe ráno, rozmíchejte ve sklenici s 2 dcl vody nebo s vaším oblíbeným džusem (pro lepší a snadnější promíchání použijte shaker). Nemíchejte s teplými nápoji, aby nedošlo ke zničení účinných látek.

Kombinace aby dětem chutnalo:
Nápoj pro nejmenší Šmoula, to je šťáva z mladého ječmene a mrkvový džus. Nápoj lze případně dochutit jednou lžičkou medu.

Doporučení:
Všeobecně se doporučuje užívat mladý ječmen a sladkovodní řasy současně a dlouhodobě. Jejich účinek se společným užíváním několikanásobně zvyšuje. Protože zelené potraviny podporují organismus ve vylučování cirozodých látek z těla, je lepší užívat klasické léky půl hodiny před užitím zelených potravin. 
Zelené potraviny můžeme doporučit nejen maminkám, ale všem co chtějí být zdraví. Tyto potraviny jsou vhodné zejména v těhotenství i při kojení, kdy je potřeba tělu dodávat zvýšené množství živin v dostatečném množství pro matku i dítě. 


POKUD SE CHCETE O MLADÉM JEČMĚNI NEBO JINÝCH ZDRAVÝCH PRODUKTECH DOZVĚDĚT DALŠÍ INFORMACE, PODÍVEJTE SE ZDE
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz