MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Může Green Tea - Zelený čaj zabránit rakovině prostaty?

 
  

Rakovina
 prostaty je mnohem vzácnější v asijské populaci ve srovnání se západními lidmi. Důvodem není ještě zcela objasněn. Jedna teorie je, že asijští muži pijí mnohem více zeleného čaje než západní muži.

 V Japonsku v roce 1990 a 1993, vytvořili vědci dlouhodobou studii o téměř 50.000 lidí ve věku 40 až 69 let. Část studie  byla zaměřena  na jejich každodenní spotřebu -užívání zeleného čaje. Na konci roku 2004, byla pouze u  404 mužů  diagnostikována rakovina prostaty . Pití zeleného  čaje bylo  spojeno s nižším rizikem lokalizovaného karcinomu prostaty. Bylo vyhodnoceno  ale to ,že  čím více zelený čaj muž pil, tím méně  bylo pravděpodobné, že měl být diagnostikován s pokročilým karcinomem prostaty.  Studie ukázala že muži , kteří  užívali  pět a více šálků zeleného čaje denně tak u těch bylo riziko a pravděpodobnost prostaty menší  o 50% .  U mužů, kteří pili  pouze jeden šálek zeleného čaje denně bylo riziko  pokročilé  rakoviny prostaty vyšší.
 
Je dobré pít  zelený čaj při prevenci 
 Zdá se a studie ukázala  že pití souvisí s nižší mírou pokročilého- nebo začínajícího  karcinomu prostaty, což je dobrá věc. Bohužel, budete muset vypít asi 5 šálků zeleného čaje denně abyste mohli využít 100%   výhody, což je pro mnohé s nás žijící v západním světě velmi náročné. Pít jeden  nebo dva šálky zeleného čaje denně  je v každém případě dobré pro vaše celkové zdraví, a to nejen Vaši prevenci  prostaty.

 Zelený čaj doplňky jsou často nabízeny jako přírodní prostředek pro řadu zdravotních problémů. Mezi doplňky obsahují extrakt ze zeleného čaje, jsou  látky které jsou bohaté na antioxidanty. Tyto antioxidanty jsou epigallokatechin-3-galát (EGCG), který je považován za aktivní složku extrakt ze zeleného čaje. Mnoho doplňků  ze zeleného čaje jejich doplňky obsahují také theanin, aminokyselinu myšlenka vytvoření uklidňující účinek.

 Zelený čaj -doplňky mohou pomoci odvrátit chřipky a nachlazení, podle studie zveřejněné v roce 2007. Po dobu tří měsíců, skupině zdravých dospělých se podával  proprietární vzorec extrakt ze zeleného čaje, nebo placebo kapsle dvakrát denně. Do konce roku, kdy test končil ty, kteří užívali kapsle  ze zeleného čaje zažily mnohem  méně nachlazení a příznaky chřipky a měli méně nemocí ve srovnání s těmi, kteří užívali pouze placebo.

 Studie publikovaná v roce 2003 ukazuje, že, užívání zeleného čaje -doplňků mohou pomoci udržet hladinu cholesterolu pod kontrolou. Do studie bylo zapojeno 240 dospělých, z nichž všichni měli mírně až středně zvýšené hladiny cholesterolu v krvi na začátku, kdy test začal  Výsledky studie ukázaly, že ti, kteří užívali  extrakt ze zeleného čaje ve formě kapslí po dobu 12 týdnů, došlo k výraznějšímu snížení LDL ("špatného") cholesterolu než účastníci, kteří  užívali  placebové tobolky stejnou dobu.

 V 2009 ve  studii kdy 26 mužů s karcinomem prostaty užívali čtyři kapsle extraktu ze zeleného čaje denně měli významný pokles u některých nádorových markerů které signalizují progresi rakoviny prostaty. Každé čtyři kapsle dávky byly jako  ekvivalent cca 12 šálků teplého zeleného čaje, doba léčby se pohybovala od 12 dnů do 73 dnů, s mediánem doby 345 dní.

Víte, že je dobrá a silná  kombinace 
 EGCG extraktem ze zeleného čaje   s kurkuminem?
Některé studie ( článek zde) v zahraničí dokázali, že ve spojení s EGCG extraktem ze zeleného čaje se účinek kurkuminu ještě více zesiluje: Pokud si  chcete účinek  kurkuminu pojistit na 110% nezapomeňte si dokoupit přírodní zelený čaj s 55% EGCG , který navíc obsahuje i přírodní vitamín C se šípků ,který taktéž zesiluje účinky kurkuminu. Zde můžete koupit i akční balíček , který je již připraven i s dávkováním  pro vaše problémy. 

Nová silná bylinná formule NEW Organic Green Tea Extract. 

Tato formule je jedinečná v celé EU a je vhodná pro kombinaci s naším přípravkem Organic Curcumin Extra ,ale také pro formování vaší postavy. Celá formule obsahuje silný extrakt ze zeleného čaje a na základě světových studií je posílena o dalších pět bylin, které „pracují“ ve vzájemné synergii kdy ve spojení s extraktem ze zeleného čaje dokážou několikrát násobit svoje účinky. 

NEW Green Tea Extrakt (Camellia sinensis) obsahuje 98% polyfenolů, 70% katechinů, 50% EGCG, přírodní kofein 3% , zázvor extrakt s 5 % gingerolů, garcinia cambogia extrakt 60% (HCA minimum 5% Garcinol.) ostropestřec mariánský (80% sylmarin), acerola (malpighia) extrakt s 25 % přír.vitamínu C, růže šípková extrakt (rosa canina) - prášek z šípků 5:1 s přírodním 5% obsahem přír.vitaminu C.

Všechny byliny jsou se standardizovaným obsahem účinných látek. Vyrobeno bez pojiv, éček, protispékavých látek a dalších chemikálií. Obsahuje dvoudílné HPMC kapsle bez barviva kapsle po 500 mg.

Pokud nemáte čas zelený čaj každodenně pít  zkuste naše ověřené  doplňky stravy ,které obsahují extrakt se zeleného čaje. Jako náhrada pro 5 šálků čaje Vám stačí jako ekvivalent 2 kapsle se zeleným čajem. Tyto kapsle mimo jiných přírodních účinných látek obsahují také extrakt se zeleného čaje  s 95% celkových  polyfenolů a 55% EGCG . Více se dozvíte o přípravku  na www.naturgreen.cz